2021-2023 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 58/3-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 желтоқсанда № 8035 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 44/495-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7989 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. . 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 413 731,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 803 557,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 514,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 530,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 595 130,1 мың теңге;
2) шығындар – 5 518 028,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39 302,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 61 257,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 955,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 16 560,9 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 16 560,9 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 160 160,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 160 160,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 61 257,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 955,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 120 858,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 16/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне 2021 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № № 44/495-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7989 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, 100 пайыз болып орындауға қабылдансын.

О бюджете Абайского района на 2021-2023 годы
Решение маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2020 года № 58/3-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 25 декабря 2020 года № 8035
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7989) Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 413 731,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 803 557,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 514,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 530,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 595 130,1 тысяч тенге;
2) затраты – 5 518 028,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39 302,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 61 257,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 955,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 16 560,9 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 16 560,9 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 160 160,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 160 160,3 тысяч тенге;
поступление займов – 61 257,0 тысяч тенге;
погашение займов – 21 955,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 120 858,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 09.12.2021 № 16/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Принять к исполнению на 2021 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов согласно решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7989).

3. 2021 жылға облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 3 406 428,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. Алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 17.03.2021 № 4/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 223 256,0 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Қарауыл ауылдық округіне – 47 380,0 мың теңге;
Қасқабұлақ ауылдық округіне – 23 776,0 мың теңге;
Кеңгірбай Би ауылдық округіне – 19 123,0 мың теңге;
Көкбай ауылдық округіне – 26 861,0 мың теңге;
Құндызды ауылдық округіне – 23 633,0 мың теңге;
Архат ауылдық округіне – 20 537,0 мың теңге;
Саржал ауылдық округіне – 23 633,0 мың теңге;
Медеу ауылдық округіне – 17 007,0 мың теңге;
Тоқтамыс ауылдық округіне – 21 306,0 мың теңге.
6. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 14 417,0 мың теңге сомасында ескерілсін.

3. Учесть в районном бюджете на 2021 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 3 406 428,0 тысяч тенге.
4. Исключен решением Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.03.2021 № 4/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов на 2021 год в сумме 223 256,0 тысяч тенге, в том числе:
Карауылскому сельскому округу – 47 380,0 тысяч тенге;
Каскабулакскому сельскому округу – 23 776,0 тысяч тенге;
Кенгирбай Бийскому сельскому округу – 19 123,0 тысяч тенге;
Кокбайскому сельскому округу – 26 861,0 тысяч тенге;
Кундыздинскому сельскому округу – 23 633,0 тысяч тенге;
Архатскому сельскому округу – 20 537,0 тысяч тенге;
Саржалскому сельскому округу – 23 633,0 тысяч тенге;
Медеускому сельскому округу – 17 007,0 тысяч тенге;
Токтамысскому сельскому округу – 21 306,0 тысяч тенге;
6. Учесть резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 14 417,0 тысяч тенге;

7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көлемі 37 851,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көлемі 281 952,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
9. Әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын іске асыру үшін аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер көлемі 61 257,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
10. Аудандық бюджеттен 2021 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

7. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 37 851,0 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 281 952,0 тысяч тенге.
9. Учесть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 61 257,0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
10. Учесть в районном бюджете распределение целевых трансфертов бюджетам сельских округов на 2021 год согласно приложению 4.

907,3
400,0
507,3
Абай аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 58/3-VI шешіміне 5 қосымша
Абай аудандық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "2020-2022 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 42/9-VІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6475 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 14 қаңтарда жарияланған) шешімі;

907,3
400,0
507,3
Приложение 5 к решению
Абайского районного маслихата
от 24 декабря 2020 года
№ 58/3-VI
Перечень утративших силу некоторых решений Абайского районного маслихата
1. Решение Абайского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 42/9-VI "О бюджете Абайского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6475, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 14 января 2020 года);

2. Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 11 наурыздағы № 44/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 42/9-VІ шешіміне өзгеріс енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6808 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 30 наурызда жарияланған) шешімі;
3. Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 26 наурыздағы № 45/5-VI "2020-2022 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 42/9-VІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6841 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 10 сәуірде жарияланған) шешімі;
4. Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 17 сәуірде № 47/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 42/9-VІ шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6965 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 29 сәуірде жарияланған) шешімі;
5. Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 48/7-VI "2020-2022 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 42/9-VІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7059 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 14 мамырда жарияланған) шешімі;
6. Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 маусымдағы № 49/8-VI "2020-2022 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 42/9-VІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7243 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 7 шілдеде жарияланған) шешімі;
7. Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 шілдедегі № 51/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 42/9-VІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7448 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 20 тамызда жарияланған) шешімі;

2. Решение Абайского районного маслихата от 11 марта 2020 года № 44/2-VI от "О внесении изменения в решение от 30 декабря 2019 года № 42/9-VІ "О бюджете Абайского районана 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6808, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 30 марта 2020 года);
3. Решение Абайского районного маслихата от 26 марта 2020 года № 45/5-VI от "О внесении изменений в решение от 30 декабря 2019 года № 42/9-VІ "О бюджете Абайского районана 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6841, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 10 апреля 2020 года);
4. Решение Абайского районного маслихата от 17 апреля 2020 года № 47/2-VI от "О внесении изменений и дополнения в решение от 30 декабря 2019 года № 42/9-VІ "О бюджете Абайского районана 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6965, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 29 апреля 2020 года);
5. Решение Абайского районного маслихата от 5 мая 2020 года № 48/7-VI от "О внесении изменений в решение от 30 декабря 2019 года № 42/9-VІ "О бюджете Абайского районана 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7059, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 14 мая 2020 года);
6. Решение Абайского районного маслихата от 23 июня 2020 года № 49/8-VI от "О внесении изменений в решение от 30 декабря 2019 года № 42/9-VІ "О бюджете Абайского районана 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7243, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 7 июля 2020 года);
7. Решение Абайского районного маслихата от 30 июля 2020 года № 51/2-VI от "О внесении изменений в решение от 30 декабря 2019 года № 42/9-VІ "О бюджете Абайского районана 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7448, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 20 августа 2020 года);

8. Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 қыркүйектегі № 52/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 42/9-VІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7535 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 17 қыркүйекте жарияланған) шешімі;
9. Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 26 қазандағы № 54/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 42/9-VІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7775 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 9 қарашада жарияланған) шешімі;
10. Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 26 қарашадағы № 56/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 42/9-VІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7915 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 4 желтоқсанда жарияланған) шешімі.

8. Решение Абайского районного маслихата от 10 сентября 2020 года № 52/2-VI от "О внесении изменений в решение от 30 декабря 2019 года № 42/9-VІ "О бюджете Абайского районана 2020-2022 годы"" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7535, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 17 сентября 2020 года);
9. Решение Абайского районного маслихата от 26 октября 2020 года № 54/2-VI от "О внесении изменений в решение от 30 декабря 2019 года № 42/9-VІ "О бюджете Абайского районана 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7775, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 9 ноября 2020 года);
10. Решение Абайского районного маслихата от 26 ноября 2020 года № 56/2-VI от "О внесении изменений в решение от 30 декабря 2019 года № 42/9-VІ "О бюджете Абайского районана 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7915, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 4 декабря 2020 года).