2020-2022 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 48/3-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 қаңтарда № 6502 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 61/2-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 22.12.2020 № 61/2-VI шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 – баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 35/389-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6427 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7161428,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 588585,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10730,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4749,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6557364,2 мың теңге;
2) шығындар – 7500617,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25905,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 42999,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17094,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо-0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -365094,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 365094,3 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі- 317063,6 мың теңге;
қарыздарды өтеу- 17094,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 65124,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 03.12.2020 № 59/2-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 35/389-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6427 нөмірімен тіркелген) шешімімен белгіленген, 2020 жылға арналған аудандық бюджетке әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз көлемінде атқару қабылдансын.

О бюджете Бескарагайского района на 2020-2022 годы
Решение Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 6 января 2020 года № 48/3-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 15 января 2020 года № 6502. Утратило силу - решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22 декабря 2020 года № 61/2-VI
Сноска. Утратило силу - решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.12.2020 № 61/2-VI (вводится в действие с 01.01.2021).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 35/389-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6427) Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бескарагайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 7161428,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 588585,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10730,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4749,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6557364,2 тысяч тенге;
2) затраты – 7500617,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25905,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 42999,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17094,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -365094,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 365094,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов- 317063,6 тысяч тенге;
погашение займов- 17094,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 65124,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 03.12.2020 № 59/2-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Принять к исполнению на 2020 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 35/389-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6427).

3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялар көлемі 3711925,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2020 жылға арналған резерві 13150,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.

3. Учесть в районном бюджете на 2020 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 3711925,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 13150,0 тысяч тенге.
5. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 16.04.2020 № 51/4-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.04.2020 бастап туындаған қатынастарға тарайды).
6. Бесқарағай аудандық мәслихатының 5 қосымшаға сәйкес кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
7. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Кургамбаев
Бесқарағай аудандық мәслихатының хатшысы К. Садыков
Бесқарағай
аудандық мәслихатының

Сноска. Пункт 5 в редакции решения Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.04.2020 № 51/4-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.04.2020).
6. Признать утратившими силу некоторые решения Бескарагайского районного маслихата согласно приложению 5.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии А. Кургамбаев
Секретарь Бескарагайского районного маслихата К. Садыков
Приложение 1
к решению Бескарагайского
районного маслихата

32169,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3900,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42960,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1600,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
114062,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
6370,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
9584,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
44400,8
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
178235,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40468,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27121,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5112,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8235,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
137767,0
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
137767,0
07
Тұрғын үй–коммуналдық шаруашылық
1705984,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
510682,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
510682,5
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4041,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3267,5
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
29550,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
473824,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1099948,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1099948,9
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
120704,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

32169,0
006
Оказание жилищной помощи
3900,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42960,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1600,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
114062,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
6370,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9584,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
44400,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
178235,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40468,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27121,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5112,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
8235,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
137767,0
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
137767,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1705984,0
1
Жилищное хозяйство
510682,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
510682,5
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4041,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3267,5
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
29550,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
473824,0
2
Коммунальное хозяйство
1099948,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1099948,9
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
120704,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
17094,0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
17094,0
Бесқарағай
аудандық мәслихатының
2020 жылғы 6 қаңтардағы
№ 48/3-VІ шешіміне
5 қосымша
Бесқарағай аудандық мәслихатының күші жойылды деп танылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1) Бесқарағай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 34/2-VІ "2019-2021 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5-7-152 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2019 жылғы 11 қаңтарда жарияланған) шешімі;

452
Отдел финансов района (города областного значения)
17094,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
17094,0
Приложение 5
к решению Бескарагайского
районного маслихата
от 6 января 2020 года
№ 48/3-VІ
Перечень утративших силу некоторых решений Бескарагайского районного маслихата
1) решение Бескарагайского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 34/2-VІ "О бюджете Бескарагайского района на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5-7-152, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 11 января 2019 года);

2) Бесқарағай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 10 сәуірдегі № 37/7-VІ "Бесқарағай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 34/2-VІ "2019-2021 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5848 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2019 жылғы 19 сәуірде жарияланған) шешімі;
3) Бесқарағай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 шілдедегі № 40/2-VІ "Бесқарағай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 34/2-VІ "2019-2021 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6097 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2019 жылғы 9 тамызда жарияланған) шешімі;
4) Бесқарағай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 1 қарашадағы № 43/11-VІ "Бесқарағай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 34/2-VІ "2019-2021 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6267 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2019 жылғы 14 қарашада жарияланған) шешімі;
5) Бесқарағай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 46/2-VІ "Бесқарағай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 34/2-VІ "2019-2021 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6409 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2019 жылғы 24 желтоқсанда жарияланған) шешімі.

2) решение Бескарагайского районного маслихата от 10 апреля 2019 года № 37/7-VІ "О внесении изменений в решение Бескарагайского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 34/2-VІ "О бюджете Бескарагайского района на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5848 опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 19 апреля 2019 года);
3) решение Бескарагайского районного маслихата от 25 июля 2019 года № 40/2-VІ "О внесении изменений в решение Бескарагайского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 34/2-VІ "О бюджете Бескарагайского района на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6097 опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 9 августа 2019 года);
4) решение Бескарагайского районного маслихата от 1 ноября 2019 года № 43/11-VІ "О внесении изменений в решение Бескарагайского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 34/2-VІ "О бюджете Бескарагайского района на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6267 опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 14 ноября 2019 года);
5) решение Бескарагайского районного маслихата от 12 декабря 2019 года № 46/2-VІ "О внесении изменений в решение Бескарагайского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 34/2-VІ "О бюджете Бескарагайского района на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6409 опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 24 декабря 2019 года).