Бесқарағай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 48/3-VI "2020-2022 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 1 маусымдағы № 53/9-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 8 маусымда № 7162 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 61/2-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 22.12.2020 № 61/2-VI шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бесқарағай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 48/3-VI "2020-2022 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6502 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2020 жылғы 21 қаңтарда жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6533714,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 562809,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4930,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4749,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5961226,3 мың теңге;
2) шығындар – 6892050,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26647,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 43741,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17094,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо-0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -384983,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 384983,1 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі- 326106,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу- 17094,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 75971,1 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Бескарагайского районного маслихата от 6 января 2020 года № 48/3-VІ "О бюджете Бескарагайского района на 2020-2022 годы"
Решение Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 1 июня 2020 года № 53/9-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 8 июня 2020 года № 7162. Утратило силу - решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22 декабря 2020 года № 61/2-VI
Сноска. Утратило силу - решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.12.2020 № 61/2-VI (вводится в действие с 01.01.2021).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 1 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бескарагайского районного маслихата от 6 января 2020 года № 48/3-VІ "О бюджете Бескарагайского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6502, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 21 января 2020 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Бескарагайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 6533714,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 562809,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4930,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4749,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5961226,3 тысяч тенге;
2) затраты – 6892050,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26647,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43741,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17094,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -384983,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 384983,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов- 326106,0 тысяч тенге;
погашение займов- 17094,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств-75971,1 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11200,0
059
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
11200,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
106430,4
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
106430,4
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15971,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
39172,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
0,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
11453,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
208,4
023
Әдістемелік жұмыс
17298,2
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
22182,0
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
145,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
783756,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
215093,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
198948,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
198948,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
16145,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
16145,0
2
Әлеуметтiк көмек
389735,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
389735,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
138556,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31882,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3900,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
44437,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1910,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
111683,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
6370,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11200,0
059
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
11200,0
9
Прочие услуги в области образования
106430,4
464
Отдел образования района (города областного значения)
106430,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
15971,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
39172,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
0,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11453,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
208,4
023
Методическая работа
17298,2
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
22182,0
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
145,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
783756,0
1
Социальное обеспечение
215093,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
198948,0
005
Государственная адресная социальная помощь
198948,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
16145,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
16145,0
2
Социальная помощь
389735,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
389735,8
002
Программа занятости
138556,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31882,0
006
Оказание жилищной помощи
3900,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44437,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1910,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111683,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
6370,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

18633,7
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11033,7
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3000,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4600,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
71711,7
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
71711,7
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12833,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
46566,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
12312,7
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
53235,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
53235,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32068,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
21166,2
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
64728,4
1
Ауыл шаруашылығы
22627,6
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
22627,6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6627,6
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
0,0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
0,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
0,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
16000,0
6
Жер қатынастары
24735,8
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
24735,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14735,8
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне ауыстыру жөнiндегi жұмыстар
272,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
9728,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер

18633,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
11033,7
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3000,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4600,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
3
Информационное пространство
71711,7
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
71711,7
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
12833,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
46566,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
12312,7
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
53235,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
53235,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
32068,8
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
21166,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
64728,4
1
Сельское хозяйство
22627,6
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
22627,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
6627,6
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
0,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
0,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
0,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
16000,0
6
Земельные отношения
24735,8
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
24735,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14735,8
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
272,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
9728,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений