Глубокое аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 қыркүйектегі № 34/8–VІ "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 55/13-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 1 ақпанда № 8389 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабының 2-3-тармағына сәйкес, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Глубокое аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 қыркүйектегі № 34/8-VІ "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6172 болып тіркелген, 2019 жылғы 2 қазанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы шешіммен бекітілген, Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
4-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"4. Қағидалар Глубокое ауданының аумағында тіркелген және тіркелген орны бойынша тұрақты тұратын адамдарға таратылады.";
келесі мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Адамның иммун тапшылығы вирусын (АИТВ) тудыратын ауруы бар он сегіз жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы әлеуметтік көмек 23,519 айлық есептік көрсеткіштен кем емес мөлшерде көрсетіледі.";
келесі мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. Қағидалардың 12-1-тармағында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек адамның (отбасы мүшелерінің) табысына қарамастан тағайындалады және егер көрсетілген санаттағы адамдар толық мемлекеттік қамсыздандыруда болмаса көрсетіледі.";
15 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"15. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе кент, ауылдық округтің әкіміне Үлгілік қағидалардың 13-тармағына сәйкес құжаттар тізбесін қоса бере отырып, өтініш береді.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Калигожин
Глубокое аудандық мәслихатының хатшысы А. Баймульдинов

О внесении изменений и дополнений в решение Глубоковского районного маслихата от 18 сентября 2019 года № 34/8-VI "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2020 года № 55/13-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 1 февраля 2021 года № 8389
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Глубоковского районного маслихата от 18 сентября 2019 года № 34/8-VI "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6172, опубликовано 2 октября 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Правила распространяются на лиц зарегистрированных и постоянно проживающих по месту регистрации на территории Глубоковского района.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Ежемесячная социальная помощь детям до восемнадцати лет, имеющим заболевание, вызванное вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ) оказывается в размере не менее 23,519 месячных расчетных показателя.";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Социальная помощь лицам указанным в пункте 12-1 Правил, назначается независимо от доходов лица (членов семьи) и оказывается если указанная категория лиц не находятся на полном государственном обеспечении.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму поселка, сельского округа представляет заявление с приложением перечня документов согласно пункта 13 Типовых правил.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Калигожин
Секретарь Глубоковского районного маслихата А. Баймульдинов