Шемонаиха аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 50/4-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 сәуірде № 6868 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 60/2-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 29.12.2020 № 60/2-VI шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 13 наурыздағы № 36/410-VI "Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 35/389-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу № 6778 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6489 болып тіркелген, 2020 жылғы 15 қантарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 6 303 355,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 904 337 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 587 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 45 414 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 344 017,5 мың теңге;
2) шығындар – 6 445 301,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33 951 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 39 765 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 814 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение Шемонаихинского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/2-VI "О бюджете Шемонаихинского района на 2020-2022 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 1 апреля 2020 года № 50/4-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 9 апреля 2020 года № 6868. Утратило силу - решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29 декабря 2020 года № 60/2-VI
Сноска. Утратило силу - решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.12.2020 № 60/2-VI (вводится в действие с 01.01.2021).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 марта 2020 года № 36/410-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 35/389-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6778) Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/2-VI "О бюджете Шемонаихинского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6489, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 15 января 2020 года) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 303 355,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 904 337 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 587 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 45 414 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 344 017,5 тысяч тенге;
2) затраты – 6 445 301,9 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33 951 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39 765 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 814 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 175 897,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 175 897,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 39 765 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 814 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 141 946,4 мың теңге.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте 648 798 мың теңге сомасында аудандық маңызы бар қала, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі көзделсін, оның ішінде:
Шемонаиха қаласы – 356 686 мың теңге;
Первомайский кенті – 18 476 мың теңге;
Усть-Таловка кенті – 125 534 мың теңге;
Верх-Уба ауылдық округі – 20 106 мың теңге;
Выдриха ауылдық округі – 23 240 мың теңге;
Волчанка ауылдық округі – 20 659 мың теңге;
Вавилон ауылдық округі – 5 433 мың теңге;
Зевакино ауылдық округі – 13 778 мың теңге;
Каменевский ауылдық округі – 10 363 мың теңге;
Октябрьский ауылдық округі – 23 357 мың теңге.
Разин ауылдық округі – 31 166 мың теңге.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес бюджет қаражаты есебінен ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы азаматтық қызметшілерге қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер ескерілсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісу бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 93 001 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен сомасы 32 294 мың теңге мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмекке облыстық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 269 716 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 626 894 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін.";

5) дефицит (профицит) бюджета – - 175 897,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 175 897,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 39 765 тысяч тенге;
погашение займов – 5 814 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 141 946,4 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, поселков, сельских округов в сумме 648 798 тысяч тенге, в том числе:
город Шемонаиха - 356 686 тысяч тенге;
поселок Первомайский - 18 476 тысяч тенге;
поселок Усть-Таловка - 125 534 тысячи тенге;
Верх-Убинский сельский округ - 20 106 тысяч тенге;
Выдрихинский сельский округ - 23 240 тысяч тенге;
Волчанский сельский округ - 20 659 тысяч тенге;
Вавилонский сельский округ - 5 433 тысячи тенге;
Зевакинский сельский округ - 13 778 тысяч тенге;
Каменевский сельский округ - 10 363 тысячи тенге;
Октябрьский сельский округ - 23 357 тысяч тенге;
Разинский сельский округ - 31 166 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года учесть гражданским служащим в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 93 001 тысяча тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 32 294 тысячи тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 269 716 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 626 894 тысячи тенге.";

11-2 тармақпен толықтырылсын:
"11-2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен 42 069 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Г. Андронова
Шемонаиха аудандық мәслихатының хатшысы А. Боровикова
Шемонаиха аудандық
мәслихатының

дополнить пунктом 11-2:
"11-2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 42 069 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Г. Андронова
Секретарь Шемонаихинского районного маслихата А. Боровикова
Приложение к решению
Шемонаихинского
районного маслихата