Ақжайық ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, оларды пайдалану тәртібін, шекті толтырылу нормаларын, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарын, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 55-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 11 желтоқсанда № 6542 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына сәйкес Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Ақжайық ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және оларды шекті толтырылу нормалары айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Ақжайық ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес Ақжайық ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары айқындалсын.
4. Осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес Ақжайық ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
5. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (А.Умбеталиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Дошанова
Ақжайық аудандық мәслихат хатшысы С. Сиражев
Ақжайық аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 55-3 шешіміне 1-қосымша
Ақжайық ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы
орындар және олардың шекті толтырылу нормалары
Елдi мекен
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Шекті толтырылу нормалары
1.
Ақжол ауылы
Ауылдық мәдениет үйінің алды - Д.Қонаев көшесі (Д.Қонаев көшесімен)
100 адамнан аспайтын
2.
Ақсуат ауылы
Жазғы сахна алдындағы алаң – Ақжайық көшесі (Ақжайық көшесінен Мәңгілік ел көшесіне дейін)
100 адамнан аспайтын
3.
Алмалы ауылы
Мәдениет үйінің алдындағы саябақ - Абылай хан көшесі (Абылай хан көшесімен)
100 адамнан аспайтын
4.
Алғабас ауылы
"Еске алу" саябағы – Е.Орақбаев көшесі (Е.Орақбаев көшесімен)
100 адамнан аспайтын
5.
Базартөбе ауылы
Е.Әзербаев атындағы саябақ - О.Қадырғалиев көшесі (О.Қадырғалиев көшесімен)
180 адамнан аспайтын
6.
Базаршолан ауылы
Жазғы сахна алдындағы алаң – Жамбыл көшесі (Жамбыл көшесімен)
200 адамнан аспайтын
7.
Бударин ауылы
"Бударин ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының алды - Ж.Молдағалиев көшесі (Ж.Молдағалиев көшесімен)
200 адамнан аспайтын
8.
Есенсай ауылы
"Ұлы Отан Соғысы" ардагерлеріне арналған ескерткіш алды - Тәуелсіздік көшесі
100 адамнан аспайтын
9.
Жаңабұлақ ауылы
Ауылдық мәдениет үйінің алды – М.Абатов көшесі (М.Абатов көшесімен)
50 адамнан аспайтын
10.
Жамбыл ауылы
"Тәуелсіздік" саябағының алды - Тәуелсіздік көшесі (Тәуелсіздік көшесімен)
170 адамнан аспайтын
11.
Көнеккеткен ауылы
Спорт алаңының алды - Тәуелсіздік көшесі (Тәуелсіздік көшесімен)
200 адамнан аспайтын
12.
Қабыршақты ауылы
"Қабыршақты ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының алды - Келешек көшесі (Келешек көшесімен)
100 адамнан аспайтын
13.
Қарауылтөбе ауылы
Ауылдық мәдениет үйінің алды - Д.Қонаев көшесі (Д.Қонаев көшесінен Т.Масин көшесіне дейін)
100 адамнан аспайтын
14.
Құрайлысай ауылы
Ауыл паркі – Тәтібай көшесі (Тәтібай көшесімен С.Датұлы көшесінің қиылысына дейін)
170 адамнан аспайтын
15.
Мерген ауылы
Ауылдық мәдениет үйінің алды - М.Әуезов көшесі (М.Әуезов көшесімен)
100 адамнан аспайтын
16.
Сарытоғай ауылы
Орталық саябақ – О.Ғалимов көшесі (О.Ғалимов көшесімен)
120 адамнан аспайтын
17.
Тайпақ ауылы
Ауылдық мәдениет үйінің алды - Х.Чурин көшесі (Х.Чурин көшесімен)
500 адамнан аспайтын
18
Чапаев ауылы
"Даңқ" саябағы – Д.Қонаев көшесі (Д.Қонаев көшесімен Жұбан көшесінің қиылысына дейін)
700 адамнан аспайтын
Орталық алаң – Д.Қонаев көшесі (Д.Қонаев көшесімен Республика көшесінің қиылысына дейін)
700 адамнан аспайтын
Ақжайық аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 55-3 шешіміне 2-қосымша
Ақжайық ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізуге арналған
арнайы орындарды пайдалану тәртібі

Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка их использования, норм их предельной заполняемости, требований к их материально-техническому и организационному обеспечению, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Акжаикскому району
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 декабря 2020 года № 55-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 11 декабря 2020 года № 6542
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний по Акжаикскому району и нормы их предельной заполняемости согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Акжаикскому району согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Акжаикскому району согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Акжаикскому району, согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Руководителю аппарата районного маслихата (Умбеталиев А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
6. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Дошанова
Секретарь Акжаикского районного маслихата С. Сиражев
Приложение 1
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 10 декабря 2020 года № 55-3
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний
по Акжаикскому району и нормы их предельной заполняемости
Населенный пункт
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний
Нормы предельной заполняемости
1.
село Акжол
Перед сельским Домом культуры – улица Д.Кунаева (по улице Д.Кунаева)
не более 100 человек
2.
село Аксуат
Площадь перед летней сцены – улица Ақжайық (от улицы Ақжайық до улицы Мәңгілік ел)
не более 100 человек
3.
село Алмалы
Парк перед Домом культуры – улица Абылай хана (по улице Абылай хана)
не более 100 человек
4.
село Алгабас
Парк "Еске алу" - улица Е.Оракбаева (по улице Е.Оракбаева)
не более 100 человек
5.
село Базартюба
Парк имени Е.Азербаева – улица О.Кадыргалиева (по улице О.Кадыргалиева)
не более 180 человек
6.
село Базаршолан
Площадь перед летней сцены – улица Жамбыла (по улице Жамбыла)
не более 200 человек
7.
село Бударин
Перед зданием Государственного учреждения "Аппарат акима Бударинского сельского округа" - улица Ж.Молдагалиева (по улице Ж.Молдагалиева)
не более 200 человек
8.
село Есенсай
Перед памятником ветеранов "Великой Отечественной Войны" - улица Тәуелсіздік
не более 100 человек
9.
село Жанабулак
Перед сельским Домом культуры - улица М.Абатова (по улице М.Абатова)
не более 50 человек
10.
село Жамбыл
Перед парком "Тәуелсіздік" - улица Тәуелсіздік (по улице Тәуелсіздік)
не более 170 человек
11.
село Конеккеткен
Перед спортивной площадью– улица Тәуелсіздік (по улице Тәуелсіздік)
не более 200 человек
12.
село Кабыршакты
Перед зданием Государственного учреждения "Аппарат акима Кабыршактинского сельского округа" - улица Келешек (по улице Келешек)
не более 100 человек
13.
село Карауылтюба
Перед сельским Домом культуры – улица Д.Кунаева (от улицы Д.Кунаева до улицы Т.Масина)
не более 100 человек
14.
село Курайлысай
Сельский парк – улица Тәтібай (по улице Тәтібай до пересечения с улицей С.Датұлы)
не более 170 человек
15.
село Мерген
Перед сельским Домом культуры – улица М.Ауезова (по улице М.Ауезова)
не более 100 человек
16.
село Сарытогай
Центральный парк – улица О.Галимова (по улице О.Галимова)
не более 120 человек
17.
село Тайпак
Перед сельским Домом культуры – улица Х.Чурина (по улице Х.Чурина)
не более 500 человек
18
село Чапаев
Парк "Даңқ" - улица Д.Кунаева (по улице Д.Кунаева до пересечения с улицей Жубана)
не более 700 человек
Центральная площадь – улица Д.Кунаева (по улице Д.Кунаева до пересечения с улицей Республика)
не более 700 человек
Приложение 2
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 10 декабря 2020 года № 55-3
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Акжаикскому району

1. Бейбіт жиналыстар бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда өткізіледі. Пикеттеуді қоспағанда, өзге орындарда бейбіт жиналыстар өткізуге тыйым салынады.
2. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
3. Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
4. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір уақытта дәл сол бір объектіде екі және одан көп пикет өткізуге жол берілмейді.
Пикеттеу ұзақтығы, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір объектіде күніне екі сағаттан аспауға тиіс.
5. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 17 және 18-баптарында көзделген жағдайларда, жергілікті атқарушы орган өкілінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің талап етуі бойынша, бейбіт жиналыстарға қатысушыларға осындай талапты орындау қажеттігі туралы ақпарат бере отырып, бейбіт жиналыстарды тоқтата тұруға немесе тоқтатуға міндетті.
Ақжайық аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 55-3 шешіміне 3-қосымша
Ақжайық ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
2. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыруды және өткізуді:
жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне енгізілген жеке тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың;
қызметі Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен тоқтатыла тұрған немесе оған тыйым салынған заңды тұлғаның;
шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың және шетелдік заңды тұлғалардың қаржыландыруына тыйым салынады.

1. Мирные собрания проводятся в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний. Запрещается проведение мирных собраний в иных местах, за исключением пикетирования.
2. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
3. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени административно-территориальной единицы в день проведения мирных собраний.
4. Не допускается проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
Продолжительность пикетирования не должна превышать двух часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
5. Организатор мирных собраний по требованию представителя местного исполнительного органа, сотрудников правоохранительных органов обязан приостанавливать или прекращать мирные собрания в случаях, предусмотренных статьями 17 и 18 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее - Закон), с информированием участников мирных собраний о необходимости исполнения такого требования.
Приложение 3
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 10 декабря 2020 года № 55-3
Требования к материально-техническому и организационному обеспечению
специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по
Акжаикскому району
1. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
2. Запрещается финансирование организации и проведения мирных собраний:
физическими лицами и (или) юридическими лицами, включенными в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;
юридическим лицом, деятельность которого приостановлена или запрещена в установленном законом Республики Казахстан порядке;
иностранцами, лицами без гражданства и иностранными юридическими лицами.

3. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға тыйым салынады.
Ақжайық аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 55-3 шешіміне 4-қосымша
Ақжайық ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың
шекаралары
Ақжайық ауданында келесі объектілердің іргелес аумақтарынан кемінде 100 метр қашықтықта пикеттеуді өткізу шекаралары айқындалсын:
1) жаппай жерлеу орындары;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілері және оларға іргелес жатқан аумақтар;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтар;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтар;
5) магистральдық теміржол желілері, магистральдық құбыржолдар, ұлттық электр желісі, магистральдық байланыс желілері және оларға іргелес жатқан аумақтар.

3. Запрещается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
Приложение 4
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 10 декабря 2020 года № 55-3
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено к проведение
пикетирования по Акжаикскому району
1. Определить границы проведения пикетирования на расстоянии не менее 100 метров от прилегающих территорий следующих объектов по Акжаикскому району:
1) места массовых захоронений;
2) объекты железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) территории, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) территории, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральные железнодорожные сети, магистральные трубопроводы, национальное электрические сети, магистральные линии связи.