Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы №45-6 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 15 қазандағы № 54-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 19 қазанда № 6429 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 4 наурыздағы № 2-7 шешімімен
Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы №45-6 «2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 04.03.2021 № 2-7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына сәйкес, Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚAБЫЛДAДЫ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы №45-6 «2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5919 тіркелген, 2020 жылы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1. 2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 15 803 836 мың теңге:
салықтық түсімдер - 11 157 344 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 157 731 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 273 860 мың теңге;
трансферттер түсімі - 4 214 901 мың теңге;
2) шығындар - 18 883 644 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 817 151 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 862 133 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 44 982 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 57 682 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 57 682 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 3 954 641 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 954 641 мың теңге:
қарыздар түсімі - 3 154 669 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 225 736 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 025 708 мың теңге.»;
4 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Бурлинского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 45-6 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15 октября 2020 года № 54-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 19 октября 2020 года № 6429. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 4 марта 2021 года № 2-7
О внесении изменений и дополнения в решение Бурлинского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 45-6 «О районном бюджете на 2020-2022 годы»
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.03.2021 № 2-7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата от 30 декабря 2019 года №45-6 «О районном бюджете на 2020-2022 годы» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5919, опубликованное 6 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 15 803 836 тысяч тенге:
налоговые поступления - 11 157 344 тысячи тенге;
неналоговые поступления - 157 731 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала - 273 860 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4 214 901 тысяча тенге;
2) затраты - 18 883 644 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 817 151 тысяча тенге:
бюджетные кредиты - 862 133 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 44 982 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 57 682 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов - 57 682 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 3 954 641 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 954 641 тысяча тенге:
поступление займов - 3 154 669 тысяч тенге;
погашение займов - 225 736 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 025 708 тысяч тенге.»;
пункт 4 изложить в следующей редакции:

«4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 3 951 662 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 125 115 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, соның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге - 64 982 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға - 8 811 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға - 9 391 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге - 4 016 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге - 6 236 мың теңге;
Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге - 228 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға - 5 579 мың теңге;
жастар практикасына - 52 887 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға, табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес - идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар беруге - 68 009 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге - 14 367 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 119 136 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 9 974 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге - 35 257 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 354 622 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 574 745 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге - 88 471 мың теңге;
«Нұрлы жер» тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға - 789 646 мың теңге, соның ішінде: әлеуметтік - осал топтар үшін тұрғын үй салуға - 487 246 мың теңге, аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін тұрғын үй салуға - 302 400 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - 283 651 мың теңге;

«4. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 3 951 662 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи - 125 115 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в связи с чрезвычайным положением - 64 982 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях - 8 811 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами - 9 391 тысяча тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка - 4 016 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств - 6 236 тысяч тенге;
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida - 228 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы - 5 579 тысяч тенге;
на молодежную практику - 52 887 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес - идей, в том числе молодежи категории NEET, малообеспеченным многодетным семьям, малообеспеченным трудоспособным инвалидам - 68 009 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения - 14 367 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования - 119 136 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования - 9 974 тысячи тенге;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования - 35 257 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования - 354 622 тысячи тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования - 574 745 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений - 88 471 тысяча тенге;
на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках Программы жилищного строительства «Нұрлы жер» - 789 646 тысяч тенге, в том числе: строительство жилья для социально уязвимых слоев населения - 487 246 тысяч тенге; строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей - 302 400 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Государственной Программы развития регионов до 2025 года - 283 651 тысяча тенге;

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер беруге - 218 708 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру - 156 808 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа - 26 495 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге - 763 064 мың теңге;
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге - 83 670 мың теңге;
«Aуыл-ел бесігі» жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 87 794 мың теңге, соның ішінде: Бөрлі ауданының Aқсай қаласы Қызылтал ауылынының, Қызылтал мөлтек ауданы автожолындарын күрделі жөндеуге - 87 794 мың теңге.»;
5 тармақта:
бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 3 417 908 мың теңге көлемінде ескерілсін:»;
келесі мазмұндағы он төртінші абзацпен толықтырылсын:
«Орта білім беретін үздік ұйым» гранты Бөрлі ауданы білім беру бөлімінің «Aқсай қаласының №6 мектеп лицейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне - 34 000 мың теңге.»;
7 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«7. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 189 000 мың теңге көлемінде ескерілсін.»;
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Aудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б.Б.Мукашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
төраға        К. Ермекбаев
Мәслихат хатшысы        A. Куликешев
Бөрлі аудандық мәслихаттың

на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов- 218 708 тысяч тенге;
кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов - 156 808 тысяч тенге;
на общественные работы - 26 495 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса - 763 064 тысячи тенге;
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан - 83 670 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта «Aуыл - Ел бесігі» - 87 794 тысячи тенге, в том числе: на капитальный ремонт автодорог микрорайона Кызылтал в селе Кызылтал города Aксай Бурлинского района - 87 794 тысячи тенге.»;
в пункте 5:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«5. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 3 417 908 тысяч тенге:»;
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания:
«грант государственному коммунальному учреждению «Школа-лицей №6 города Aксай» отдела образования Бурлинского района «Лучшие общеобразовательные организации» - 34 000 тысяч тенге.»;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в размере 189 000 тысяч тенге.»;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Б.Б.Мукашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
председатель        К. Ермекбаев
Секретарь маслихата        A. Куликешев
Приложение
к решению Бурлинского
районного маслихата

80 222
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
62 389
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
56 392
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
87 508
451
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 908
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 199
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 166
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 464
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
18 579
458
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25 600
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
25 600
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 752 837
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 687 415
458
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
219 089
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
135 419
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
83 670
466
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3 463 253
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3 280 325
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
182 928
479
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы жолдары бөлімі
5 073
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 073
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
2
Коммуналдық шаруашылық
370 277
458
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
176 179
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
75 552
026
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
42 469
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

80 222
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
62 389
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
56 392
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
87 508
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61 908
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34 199
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 500
021
Капитальные расходы государственного органа
1 166
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 464
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
18 579
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25 600
094
Предоставление жилищных сертифиактов как социальная помощь
25 600
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 752 837
1
Жилищное хозяйство
3 687 415
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
219 089
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
135 419
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
83 670
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3 463 253
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3 280 325
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
182 928
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
5 073
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
5 073
005
Капитальные расходы государственного органа
0
2
Коммунальное хозяйство
370 277
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
176 179
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
75 552
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
42 469
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения