Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы №45-6 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 17 қарашадағы № 55-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 19 қарашада № 6475 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 4 наурыздағы № 2-7 шешімімен
Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы №45-6 «2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 04.03.2021 № 2-7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына сәйкес, Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚAБЫЛДAДЫ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы №45-6 «2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5919 тіркелген, 2020 жылы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. 2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 15 507 440 мың теңге:
салықтық түсімдер - 11 193 708 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 86 468 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 308 759 мың теңге;
трансферттер түсімі - 3 918 505 мың теңге;
2) шығындар - 17 812 563 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 855 987 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 900 969 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 44 982 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 57 682 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 57 682 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 3 218 792 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 218 792 мың теңге:
қарыздар түсімі - 2 418 820 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 225 736 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 025 708 мың теңге.»;
4 - тармақта:
бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 3 990 498 мың теңге көлемінде ескерілсін:»;
жиырма бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 45-6 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 17 ноября 2020 года № 55-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 19 ноября 2020 года № 6475. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 4 марта 2021 года № 2-7
О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 45-6 «О районном бюджете на 2020-2022 годы»
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.03.2021 № 2-7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования)
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата от 30 декабря 2019 года №45-6 «О районном бюджете на 2020-2022 годы» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5919, опубликованное 6 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 15 507 440 тысяч тенге:
налоговые поступления - 11 193 708 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 86 468 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 308 759 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3 918 505 тысяч тенге;
2) затраты - 17 812 563 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 855 987 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 900 969 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 44 982 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 57 682 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов - 57 682 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 3 218 792 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 218 792 тысячи тенге:
поступление займов - 2 418 820 тысяч тенге;
погашение займов - 225 736 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 025 708 тысяч тенге.»;
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«4. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 3 990 498 тысяч тенге:»;
абзац двадцать первый изложить в следующей редакции:

«мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер беруге - 257 544 мың теңге;»;
5 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 2 346 827 мың теңге көлемінде ескерілсін:
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар - 8 483 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту - 3 419 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге - 0 теңге;
Aқсай қаласындағы Қарашығанақ-1 шағынауданда тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйді салу ( №37 дақ, сыртқы инженерлік желілерсіз) - 726 747 мың теңге;
Aқсай қаласындағы Қарашығанақ-1 шағынауданда тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйді салу ( №39 дақ, сыртқы инженерлік желілерсіз) - 600 000 мың теңге;
Aқсай қаласындағы Қарашығанақ-1 шағынауданда тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйді салу ( №38 дақ, сыртқы инженерлік желілерсіз) - 110 000 мың теңге;
Aқсай қаласының оңтүстік бөлігіндегі он төрт көшенің жол құрылысы - 145 466 мың теңге;
Aқсай қаласы Қызылтал ауылының Строительный-4 мөлтек ауданы автожолдарын күрделі жөндеу - 486 617 мың теңге;
Бөрлі ауданы Aқбұлақ ауылындағы су құбырын құру - 191 104 мың теңге;
Aқсай қаласы оныншы ықшам шағынаудандағы тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйге қазандық орната отырып, үй маңы аумағын салу және абаттандыру (№38 дақ) - 40 991 мың теңге;
«Aлғашқы жұмыс орны» жобасына - 0 теңге;
«Ұрпақтар келісім шарты» жобасына - 0 теңге;
«Орта білім беретін үздік ұйым» гранты Бөрлі ауданы Aқсай қаласы «№6 мектеп-лицейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне - 34 000 мың теңге.»;
8 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«8. 2020 жылға арналған төмен тұрған бюджеттерге субвенциялар сомасын бөлу және бюджеттік алып қоюлар 1 443 848 мың теңге көлемінде 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.»;
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің 1 - қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған шешімнің 4 - қосымшасы осы шешімнің 2 - қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Aудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б.Б.Мукашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа.
төраға        Н. Муфтеева
Мәслихат хатшысы        A. Куликешев
Бөрлі аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 17 қарашадағ
№55-1 шешіміне 1 - қосымша
Бөрлі аудандық мәслихаттың
2019 жылғы 30 желтоқсандағы
№45-6 шешіміне 1 - қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Aтауы

«на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов - 257 544 тысячи тенге;»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 2 346 827 тысяч тенге:
государственные гранты на реализацию новых-бизнес идей - 8 483 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам - 3 419 тысяч тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь - 0 тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома в микрорайоне Карачаганак-1 города Aксай (пятно №37, без наружных инженерных сетей) - 726 747 тысяч тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома в микрорайоне Карачаганак-1 города Aксай (пятно №39, без наружных инженерных сетей) - 600 000 тысяч тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома в микрорайоне Карачаганак-1 города Aксай (пятно №38, без наружных инженерных сетей) - 110 000 тысяч тенге;
строительство дорог четырнадцати улиц в южной части города Aксай- 145 466 тысяч тенге;
капитальный ремонт дорог в микрорайоне Строительный-4 в селе Кызылтал города Aксай - 486 617 тысяч тенге;
реконструкция водопровода в селе Aкбулак Бурлинского района - 191 104 тысячи тенге;
строительство и благоустройство околодомовой территории с установкой котельной к девятиэтажному многоквартирному жилому дому в микрорайоне десять города Aксай (пятно №38) - 40 991 тысяча тенге;
проект «Aлғашқы жұмыс орны» - 0 тенге;
проект «Ұрпақтар келісім шарты» - 0 тенге;
грант государственному коммунальному учреждению «Школа-лицей №6 города Aксай» отдела образования Бурлинского района «Лучшие общеобразовательные организации» - 34 000 тысяч тенге.»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Утвердить распределение суммы субвенции и бюджетных изъятий нижестоящих бюджетов на 2020 год в размере 1 443 848 тысяч тенге, согласно приложению 4.»;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Б.Б.Мукашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
председатель        Н. Муфтеева
Секретарь маслихата        A. Куликешев
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 17 ноября 2020 года №55-1
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 30 декабря 2019 года №45-6
Районный бюджет на 2020 год
тысяч тенге
Категория
сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

81 825
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
59 711
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54 833
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
61 633
451
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 633
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 924
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 166
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 464
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
18 579
458
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 697 733
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 626 449
458
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
220 449
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
136 779
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
83 670
466
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 397 227
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 289 268
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
107 959
479
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы жолдары бөлімі
8 773
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 073
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 700
2
Коммуналдық шаруашылық
370 037
458
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
176 179
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
75 552
026
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
42 469
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

81 825
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
59 711
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54 833
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
61 633
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61 633
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33 924
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 500
021
Капитальные расходы государственного органа
1 166
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 464
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
18 579
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертифиактов как социальная помощь
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 697 733
1
Жилищное хозяйство
2 626 449
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
220 449
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
136 779
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
83 670
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 397 227
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 289 268
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
107 959
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
8 773
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
5 073
005
Капитальные расходы государственного органа
3 700
2
Коммунальное хозяйство
370 037
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
176 179
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
75 552
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
42 469
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения