2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 49-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 желтоқсанда № 6572 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 711 175 мың теңге:
салықтық түсімдер – 544 112 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 602 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 800 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 148 661 мың теңге;
2) шығындар – 5 819 795 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 43 556 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 77 966 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 410 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -152 176 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 140 574 мың теңге:
қарыздар түсімі – 77 965 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 410 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 109 351 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 25.11.2021 № 10-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 52 305 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге бөлу Бөкей ордасы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады
Ескерту. Шешім 1-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 31.03.2021 № 3-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 25.11.2021 № 10-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2020 жылғы 15 желтоқсандағы №40-2 "2021 – 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6555 тіркелген) шешіміне сәйкес және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2020 года № 49-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 22 декабря 2020 года № 6572.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 711 175 тысячи тенге:
налоговые поступления – 544 112 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 602 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 800 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5 148 661 тысяч тенге;
2) затраты – 5 819 795 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 43 556 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 77 966 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 410 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -152 176 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 152 906 тысячи тенге:
поступление займов – 77 965 тысячи тенге;
погашение займов – 34 410 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 109 351 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.11.2021 № 10-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
1-1.Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты сельским (города районного значения) бюджетам, выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 52 305 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм сельским бюджетам осуществляется на основании постановления акимата Бокейординского района
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2021 № 3-1 (вводится в действие с 01.01.2021); - в редакции решения Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.11.2021 № 10-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Поступления в районный бюджет на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2020 года №40-2 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6555) и согласно пункту 4 настоящего решения.

3. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Жергілікті бюджеттердің тенгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2021 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. Аудандық бюджеттен 2021 жылы төменгі бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 177 430 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Сайқын ауылдық округі – 38 691 мың теңге;
Орда ауылдық округі – 29 040 мың теңге;
Бисен ауылдық округі – 31 035 мың теңге;
Ұялы ауылдық округі – 19 200 мың теңге;
Саралжын ауылдық округі – 19 460 мың теңге;
Темір Масин ауылдық округі – 19 705 мың теңге;
Мұратсай ауылдық округі – 20 299 мың теңге.
7. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 11 958 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қыметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақының 25% - ға көтеру қарастырылсын.

3. Принять к сведению и руководству Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы".
4. Установить на 2021 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подкласам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет -100%.
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет - 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2021 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 177 430 тысяч тенге, в том числе:
Сайхинский сельский округ – 38 691 тысяча тенге;
Урдинский сельский округ – 29 040 тысяч тенге;
Бисенский сельский округ – 31 035 тысяч тенге;
Уялинский сельский округ – 19 200 тысяч тенге;
Саралжинский сельский округ – 19 460 тысяч тенге;
Темир Масинский сельский округ – 19 705 тысяч тенге;
Муратсайский сельский округ – 20 299 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в размере 11 958 тысяч тенге.
8. Предусмотреть гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2021 года.

9. Бөкей ордасы аудандық мәслихатының аппарат басшысы (А.Хайруллин) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бөкей ордасы аудандық мәслихат сессия
төрағасы
Ж. Ашенов
Мәслихат хатшысы Е. Танатов
Бөкей ордасы аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 49-2 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

9. Руководителю аппарата Бокейординского районного маслихата (А.Хайруллин) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Бокейординского районного
маслихата
Ж. Ашенов
Секретарь маслихата Е. Танатов
Приложение 1
к решению Бокейординского
районного маслихата
от 22 декабря 2020 года № 49-2
Районный бюджет на 2021 год