2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 50-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 23 желтоқсанда № 6582 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 334 719 мың теңге:
салықтық түсімдер – 527 424 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 120 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 792 175 мың теңге;
2) шығындар – 6 526 131 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2 668 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 34 527 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 195 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -188 744 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 188 744 мың теңге:
қарыздар түсімі – 32 250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 198 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 193 692 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 12-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылдың 15 желтоқсандағы №40-2 "2021 – 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6555 тіркелген) шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылдың 15 желтоқсандағы №40-2 "2021 – 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 806 393 мың теңге көлемінде қарастырылсын:

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2020 года № 50-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 23 декабря 2020 года № 6582.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить районный бюджет на 2021–2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 334 719 тысяч тенге:
налоговые поступления – 527 424 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 14 120 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 792 175 тысяч тенге;
2) затраты – 6 526 131 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 2 668 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 34 527 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 195 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -188 744 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 188 744 тысячи тенге:
поступление займов – 32 250 тысяч тенге;
погашение займов – 37 198 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 193 692 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.12.2021 № 12-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Поступления в районный бюджет на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2020 года №40-2 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №6555).
3. Принять к сведению и руководству Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы" и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2020 года № 40-2 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 806 393 тысячи тенге:

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 144 114 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға – 17 814 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 3 124 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 1 392 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 8 538 мың теңге;
жастар практикасына – 31 000 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 35 004 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 71 949 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 6 366 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 42 718 мың теңге;
Жәнібек ауданы, Жасқайрат ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 113 194 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 34 527 мың теңге;
Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылындағы екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйдің құрылысына – 59 808 мың теңге;
Жәнібек ауданының Майтүбек ауылында су құбырының құрылысына – 219 019 мың теңге.
сурдотехникалық құралдарға – 1 898 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 1 248 мың теңге;
Арнайы қозғалыс құралдарға (кресло-арбалар) – 134 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 2 520 мың теңге;
Жәнібек ауданы Жәнібек ауылындағы екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйдің инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымын дамыту және жайластыру құрылысына – 72 245 мың теңге;
Жәнібек ауылының солтүстік бөлігіндегі тоғыз жаңа көшеге автокөлік жолдарының құрылысына – 230 926 мың теңге;
Жәнібек ауданы Қамысты ауылындағы ауылдық мәдениет үйін күрделі жөндеуге – 134 425 мың теңге;
Жәнібек ауданы Жәнібек ауылы Р.Егізбаев көшесіндегі автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 105 891 мың теңге;
Жәнібек ауданы Жәнібек ауылы Қ.Мусин көшесі бойындағы автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 93 598 мың теңге;
Жәнібек ауданы Жәнібек ауылы А.Байтұрсынов көшесіндегі автокөлік жолын күрделі жөндеуге – 105 000 мың теңге;

на выплату государственной адресной социальной помощи – 144 114 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 17 814 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 3 124 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 1 392 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 8 538 тысяч тенге;
на молодежную практику – 31 000 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 35 004 тысячи тенге;
на общественные работы – 71 949 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 6 366 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 42 718 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Жаскайрат, Жанибекского района - 113 194 тысячи тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 34 527 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных двенадцатиквартирных жилых домов в селе Жанибек Жанибекского района – 59 808 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Майтубек Жанибекского района – 219 019 тысяч тенге.
на сурдотехнические средства – 1 898 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 1 248 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 134 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 520 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры двух двухэтажных двенадцати квартирных жилых домов в селе Жанибек Жанибекского района – 72 245 тысяч тенге;
на строительство сооружений (дорог) для девяти новых улиц северной части в селе Жанибек Жанибекского района – 230 926 тысяч тенге;
на капитальный ремонт сельского дома культуры в селе Камысты Жанибекского района – 134 425 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог по улице Р.Егизбаева в селе Жанибек Жанибекского района – 105 891 тысяча тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог по улице К.Мусина в селе Жанибек Жанибекского района – 93 598 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог по улице А.Байтурсынова в селе Жанибек Жанибекского района – 105 000 тысяч тенге;

Жәнібек ауданы Жәнібек ауылы М.Өтемісов көшесіндегі автокөлік жолын күрделі жөндеуге – 51 728 мың теңге;
Жәнібек ауданы Жәнібек-Талов-Кіші Өзен автожолын орташа жөндеу 2-27 шақырым – 193 313 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 24 900 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 12-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 704 319 мың теңге көлемінде ескерілсін:
Жәнібек ауданы Жәнібек ауылындағы екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйдің құрылысына – 86 884 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 4 822 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар - 12 835 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру – 1 000 мың теңге;
Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 934 мың теңге;
аутизммен ауыратын балаларға арналған АВА терапиясының негіздеріне оқытуға" жобасына – 58 мың теңге;
Арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар) – 1 096 мың теңге;
сурдотехникалық құралдар сатып алуға – 59 мың теңге;
Жәнібек ауданы Жәнібек-Талов-Кіші Өзен автожолын орташа жөндеу 2-27 шақырым – 434 926 мың теңге;
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесіне – 93 529 мың теңге;
Жәнібек ауданы Жәнібек ауылындағы екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйдің инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымын дамыту және жайластыру құрылысына – 7 224 мың теңге;
Жәнібек ауданы Жасқайрат ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 60 223 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 729 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 31.03.2021 № 4-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.07.2021 № 9-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.12.2021 № 12-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген 37 195 мың теңге бюджеттік кредиттерді және облыстық бюджеттен берілген 39 мың бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар өтеу көзделсін.

на капитальный ремонт автомобильных дорог по улице М.Утемисова в селе Жанибек Жанибекского района – 51 728 тысяч тенге;
на средний ремонт автодороги Жанибек-Таловка-Малый Узень 2-27 километров Жанибекского района – 193 313 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустанционарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 24 900 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.12.2021 № 12-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 704 319 тысяч тенге:
на строительство двух двухэтажных двенадцати квартирных жилых домов в селе Жанибек Жанибекского района – 86 884 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям – 4 822 тысячи тенге;
на государственные гранты на реализацию новых бизнес-идей –12 835 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь – 1 000 тысяча тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 934 тысячи тенге;
на обучение основам АВА терапии для детей больных аутизмом – 58 тысяч тенге;
на приобретение специальных средств передвижения (кресло-коляски) – 1 096 тысяч тенге;
на приобретение сурдотехнических средств – 59 тысяч тенге;
на средний ремонт автодороги Жанибек-Таловка-Малый Узень 2-27 километров – 434 926 тысяч тенге;
на расходы на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 93 529 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры двух двухэтажных двенадцати квартирных жилых домов в селе Жанибек Жанибекского района – 7 224 тысячи тенге;
на капитальный ремонт поъездной автомобильной дороги в селе Жаскайрат Жанибекского района– 60 223 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 729 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2021 № 4-2 (вводится в действие с 01.01.2021); от 23.07.2021 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 24.12.2021 № 12-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета в размере 37 195 тысяч тенге и вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из областного бюджета в размере 39 тысяч тенге.

7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда ветеринария шығыстар бойынша жалпы сипаттағы трансферттерды қайтару 92 066 мың теңге, білім беру шығыстар бойынша 2 364 740 мың теңге, балалар-жасөспірімдер спорт мектебі шығыстар бойынша 112 083 мың теңге көзделсін.
8. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
9. Облыстық бюджеттен 2021 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 3 315 990 мың теңге болып белгіленсін.
10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттен бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
11. 2021 жылы аудандық бюджеттен төмен тұрған бюджетіне берілетін субвенция көлемі 286 994 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Жәнібек ауылдық округіне – 62 984 мың теңге;
Ақоба ауылдық округіне – 30 972 мың теңге;
Ұзынкөл ауылдық округіне – 24 641 мың теңге;
Күйгенкөл ауылдық округіне – 21 941 мың теңге;
Тау ауылдық округіне – 24 802 мың теңге;
Қамысты ауылдық округіне – 23 158 мың теңге;
Борсы ауылдық округіне – 22 147 мың теңге;
Жақсыбай ауылдық округіне – 27 891 мың теңге;
Талов ауылдық округіне – 48 458 мың теңге.
12. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 13 041 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 31.03.2021 № 4-2 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год возврат трансфертов общего характера по расходам ветеринарии в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством в размере 92 066 тысяч тенге, по расходам образования 2 364 740 тысяч тенге, по расходам детско-юношеской спортивной школы 112 083 тысячи тенге.
8. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
9. Установить на 2021 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в размере 3 315 990 тысяч тенге.
10. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2021 год не предусматриваются.
11. Установить на 2021 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты в размере 286 994 тысячи тенге, в том числе:
Жанибекскому сельскому округу – 62 984 тысячи тенге;
Акобинскому сельскому округу – 30 972 тысячи тенге;
Узункульскому сельскому округу – 24641 тысяча тенге;
Куйгенкульскому сельскому округу – 21941 тысяча тенге;
Таускому сельскому округу – 24802 тысячи тенге;
Камыстинскому сельскому округу – 23158 тысяч тенге;
Борсинскому сельскому округу – 22147 тысяч тенге;
Жаксыбайскому сельскому округу – 27891 тысяча тенге;
Таловскому сельскому округу – 48458 тысяч тенге.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в размере 13 041 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2021 № 4-2 (вводится в действие с 01.01.2021).

13. 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне қызметтің осы түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің мөлшерлемесінен салыстырғанда лауазымдық айлықақылар 25 %-ға көтеру көзделсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 31.03.2021 № 4-2 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

13. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25 % должностых окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2021 года.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2021 № 4-2 (вводится в действие с 01.01.2021).

14. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағымамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне көтерме жәрдемақы және тұрғын үй алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау көзделсін.
15. Жәнібек аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (Н.Уәлиева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

14. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
15. Руководителю аппарата Жанибекского районного маслихата (Н.Уалиева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.

8 712
3
Ақпараттық кеңiстiк
102 620
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
9 613
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
9 613
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
93 007
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
92 757
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
250
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
64 121
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
37 398
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 258
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
19 140
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
26 723
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 821
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 902
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
39 017
6
Жер қатынастары
18 749
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
18 749
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 749
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
20 268
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 268
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 268
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26 512
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26 512
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
26 512
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
24 832
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1 680
12
Көлiк және коммуникация

8 712
3
Информационное пространство
102 620
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
9 613
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
9 613
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
93 007
006
Функционирование районных (городских) библиотек
92 757
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
250
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
64 121
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
37 398
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
18 258
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
19 140
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
26 723
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
20 821
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 902
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
39 017
6
Земельные отношения
18 749
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
18 749
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
18 749
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20 268
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 268
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 268
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26 512
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26 512
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
26 512
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
24 832
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1 680
12
Транспорт и коммуникации