Казталов ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, оларды пайдалану тәртібін, шекті толтырылу нормаларын, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарын, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 18 қыркүйектегі № 52-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 қыркүйекте № 6382 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Казталов ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және оларды шекті толтырылу нормалары айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Казталов ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес Казталов ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары айқындалсын.
4. Осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес Казталов ауданында пикетеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
5. Казталов аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Н.Кажгалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К. Алтаев
Мәслихат хатшысы С. Мулдашев
Казталов аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
18 қыркүйектегі №52-2
шешіміне 1-қосымша
Казталов ауданында бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және олардың шекті толтырылу нормалары
Елді мекен
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Шекті толтырылу нормалары
1
Казталов ауылдық округі, Казталов ауылы
Ш.Шарафутдинов орталық көшесінің басында орналасқан аудандық әкімшілік ғимаратынан бастап шекара заставасына дейін
500 адамнан аспайтын
Ш.Шарафутдинов көшесінде орналасқан "Достық" орталық саябағынан бастап аудандық әкімшілік ғимаратына дейін
500 адамнан аспайтын
2
Жалпактал ауылдық округі, Жалпақтал ауылы
С.Датұлы көшесінде орналасқан орталық саябақтан Фурманов көшесінің қиылысына дейін
500 адамнан аспайтын
А.Құсайынов көшесіндегі Мәдениет үйінің жанында орналасқан шағын арбаттан "Пошта" байланыс торабы ғимаратына дейін
500 адамнан аспайтын
3
Жаңажол ауылдық округі, Жаңажол ауылы
С.Датұлы көшесіндегі орталық саябақ пен С.Датұлы көшесінің бойы
200 адамнан аспайтын
4
Қараөзен ауылдық округі, Қараөзен ауылы
Қараөзен көшесіндегі орталық саябақ, Қараөзен көшесінің бойы
200 адамнан аспайтын
5
Қайыңды ауылдық округі, Қайынды ауылы
С.Жұмашева көшесіндегі Мәдениет үйінің жаны, С.Жұмашева көшесінің бойы
200 адамнан аспайтын
6
Бірік ауылдық округі, Әжібай ауылы
Мәдениет көшесінің бойы
200 адамнан аспайтын
7
Ақпәтер ауылдық округі, Ақпәтер ауылы
Ақпәтер көшесіндегі орталық саябақ алаңы
200 адамнан аспайтын
8
Талдыапан ауылдық округі, Талдыапан ауылы
Бейбітшілік көшесінің бойы
200 адамнан аспайтын
9
Көктерек ауылдық округі, Көктерек ауылы
С.Ақбаев көшесінің бойы
200 адамнан аспайтын
10
Болашақ ауылдық округі, Болашақ ауылы
Болашақ көшесінің бойы
200 адамнан аспайтын
11
Бостандық ауылдық округі, Бостандық ауылы

Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка их использования, норм их предельной заполняемости, требований к материально-техническому и организационному обеспечению, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Казталовскому району
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 сентября 2020 года № 52-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 24 сентября 2020 года № 6382
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний по Казталовскому району и нормы их предельной заполняемости согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Казталовскому району согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест по для организации и проведения мирных собраний по Казталовскому району согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Казталовскому району, согласно пиложению 4 к настоящему решению.
5. Руководителю аппарата Казталовского районного маслихата (Н.Кажгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
6. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Алтаев
Секретарь маслихата С. Мулдашев
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 18 сентября 2020 года №52-2
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний по Казталовскому району и нормы их предельной заполняемости
Населенный пункт
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний
Нормы предельной заполняемости
1
Казталовский сельский округ, село Казталов
от здания районного акимата расположенного в начале центральной улицы Ш.Шарафутдинова до пограничного поста
не более 500 человек
от центрального парка "Достык" расположенного по улице Ш.Шарафутдинова до здания районного акимата
не более 500 человек
2
Жалпакталский сельский округ, село Жалпактал
от центрального парка расположенного по улице С. Датулы до пересечения улицы Фурманова
не более 500 человек
от мини-Арбата, расположенного возле дома культуры по улице А.Кусаинова до здания узла связи "Почта"
не более 500 человек
3
Жанажолский сельский округ, село Жанажол
центральный парк по улице С.Датулы и вдоль улицы С.Датулы
не более 200 человек
4
Караузенский сельский округ, село Караузен
центральный парк по улице Караузен, вдоль улицы Караузен
не более 200 человек
5
Кайындинский сельский округ, село Кайнды
возле Дома культуры по улице С.Жумашева, вдоль улицы С.Жумашева
не более 200 человек
6
Бирикский сельский округ, село Ажбай
вдоль улицы Мадениет
не более 200 человек
7
Акпатерский сельский округ, село Акпатер
площадь Центрального парка по улице Акпатер
не более 200 человек
8
Талдыапанский сельский округ, село Талдыапан,
вдоль улицы Бейбитшилик
не более 200 человек
9
Коктерекский сельский округ, село Коктерек
вдоль улицы С.Акбаева
не более 200 человек
10
Болашакский сельский округ, село Болашак
вдоль улицы Болашак
не более 200 человек
11
Бостандыкский сельский округ, село Бостандык

Тәуелсіздікке 10 жыл көшесіндегі Мәдениет үйі алаңы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесінің бойы
200 адамнан аспайтын
12
Қараоба ауылдық округі, Қараоба ауылы
Бейбітшілік көшесінің бойы
200 адамнан аспайтын
13
Қошанкөл ауылдық округі, Қошанкөл ауылы
Асанғалиев көшесінің бойы
200 адамнан аспайтын
14
Талдықұдық ауылдық округі, Талдықұдық ауылы
С.Есетов көшесінің бойы
200 адамнан аспайтын
15
Тереңкөл ауылдық округі, Нұрсай ауылы
Желтоқсан көшесінің бойы
200 адамнан аспайтын
16
Қарасу ауылдық округі, Қарасу ауылы
Бейбітшілік көшесінің бойы
200 адамнан аспайтын
Казталов аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
18 қыркүйектегі №52-2
шешіміне 2-қосымша
Казталов ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізуге арналған арнайы орындарды пайдалану тәртібі
1. Бейбіт жиналыстар бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда өткізіледі. Пикеттеуді қоспағанда, өзге орындарда бейбіт жиналыстар өткізуге тыйым салынады.
2. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
3. Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
4. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір уақытта дәл сол бір объектіде екі және одан көп пикет өткізуге жол берілмейді.
Пикеттеу ұзақтығы, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір объектіде күніне екі сағаттан аспауға тиіс.
5. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 17 және 18-баптарында көзделген жағдайларда, жергілікті атқарушы орган өкілінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің талап етуі бойынша, бейбіт жиналыстарға қатысушыларға осындай талапты орындау қажеттігі туралы ақпарат бере отырып, бейбіт жиналыстарды тоқтата тұруға немесе тоқтатуға міндетті.
Казталов аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
18 қыркүйектегі №52-2
шешіміне 3-қосымша
Казталов ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар

Площадь дома культуры по улице 10 лет Независимости, вдоль улицы 10 лет Независимости
не более 200 человек
12
Караобинский сельский округ, село Караоба
вдоль улицы Бейбитшилик
не более 200 человек
13
Кушанкольский сельский округ, село Кушанколь
вдоль улицы Асангалиева
не более 200 человек
14
Талдыкудукский сельский округ, село Талдыкудук
вдоль улицы С.Есетова
не более 200 человек
15
Теренколский сельский округ, село Нурсай
вдоль улицы Желтоксан
не более 200 человек
16
Карасуский сельский округ, село Карасу
вдоль улицы Бейбитшилик
не более 200 человек
Приложение 2
к решению Казталовского
районного маслихата
от 18 сентября 2020 года №52-2
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Казталовскому району
1. Мирные собрания проводятся в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний. Запрещается проведение мирных собраний в иных местах, за исключением пикетирования.
2. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
3. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени административно-территориальной единицы в день проведения мирных собраний.
4. Не допускается проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
Продолжительность пикетирования не должна превышать двух часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
5. Организатор мирных собраний по требованию представителя местного исполнительного органа, сотрудников правоохранительных органов обязан приостанавливать или прекращать мирные собрания в случаях, предусмотренных статьями 17 и 18 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее - Закон), с информированием участников мирных собраний о необходимости исполнения такого требования.
Приложение 3
к решению Казталовского
районного маслихата
от 18 сентября 2020 года №52-2
Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Казталовскому району

1. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
2. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыруды және өткізуді:
жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне енгізілген жеке тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың;
қызметі Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен тоқтатыла тұрған немесе оған тыйым салынған заңды тұлғаның;
шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың және шетелдік заңды тұлғалардың қаржыландыруына тыйым салынады.
3. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға тыйым салынады.
Казталов аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
18 қыркүйектегі №52-2
шешіміне 4-қосымша
Казталов ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
1. Казталов ауданында келесі объектілерінің іргелес аумақтарынан кемінде 100 метр қашықтықта пикеттеуді өткізу шекарасы айқындалсын:
1) жаппай жерлеу орындары;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілері және оларға іргелес жатқан аумақтар;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтар;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтар;
5) магистральдық теміржол желілері, магистральдық құбыржолдар, ұлттық электр желісі, магистральдық байланыс желілері және оларға іргелес жатқан аумақтар.

1. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
2. Запрещается финансирование организации и проведения мирных собраний:
физическими лицами и (или) юридическими лицами, включенными в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;
юридическим лицом, деятельность которого приостановлена или запрещена в установленном законом Республики Казахстан порядке;
иностранцами, лицами без гражданства и иностранными юридическими лицами.
3. Запрещается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
Приложение 4
к решению Казталовского
районного маслихата
от 18 сентября 2020 года №52-2
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено к проведению пикетирования по Казталовскому району
1. Определить границы проведения пикетирования на расстоянии не менее 100 метров от прилегающих территорий следующих объектов по Казталовскому району:
1) места массовых захоронений;
2) объекты железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) территории, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) территории, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральные железнодорожные сети, магистральные трубопроводы, национальное электрические сети, магистральные линии связи.