Теректі ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, оларды пайдалану тәртібін, шекті толтырылу нормаларын, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарын, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 қыркүйектегі № 45-6 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 қыркүйекте № 6381 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 - қосымшасына сәйкес Теректі ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және оларды шекті толтырылу нормалары айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 - қосымшасына сәйкес Теректі ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 - қосымшасына сәйкес Теректі ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары айқындалсын.
4. Осы шешімнің 4 - қосымшасына сәйкес Теректі ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
5. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б. Кенжеғұлов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Ж. Уразгалиева
Теректі аудандық мәслихатының хатшысы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2020 жылғы 22 қыркүйектегі
№45-6 шешіміне 1-қосымша
Теректі ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және олардың шекті толтырылу нормалары
Елді мекен
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Шекті толтырылу нормалары
1
Федоровка ауылы
Достық Үйі алаңы - Достық көшесі (Абай көшесімен (Сұңқар көшесінің қиылысынан Жеңіс көшесінің қиылысына дейін), Жеңіс көшесімен Достық көшесінің қиылысына дейін)
350 адамнан аспайтын
2
Федоровка ауылы
Аудандық мәдениет үйі алдындағы алаң - Сұңқар көшесі
350 адамнан аспайтын
3
Ақсуат ауылы
"Ақсуат ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимараты алдындағы алаңы - Бірлік көшесі (Бірлік көшесімен Достық көшесінің қиылысына дейін)
150 адамнан аспайтын
4
Аңқаты ауылы
Орталық саябақ - Бейбітшілік көшесі (Бейбітшілік көшесімен)
150 адамнан аспайтын
5
Ақжайық ауылы
Орталық алаң - Ақжайық көшесі (Ақжайық көшесімен ауылға кіре беріс аркаға дейін)
200 адамнан аспайтын
6
Ақсоғым ауылы
"Ақсоғым ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимараты алдындағы алаңы - Қазақстан көшесі (Қазақстан көшесімен Ы.Алтынсарин көшесінің қиылысына дейін)
150 адамнан аспайтын
7
Богдановка ауылы
Орталық алаң - Жеңіс көшесі (Жеңіс көшесімен орталық саябаққа дейін)
150 адамнан аспайтын
8
Долин ауылы
Ауылдық клуб алдындағы алаң - Жеңіс көшесі (Жеңіс көшесімен)
150 адамнан аспайтын
9
Новопавловка ауылы
Орталық саябақ алаңы - А.Құнанбаев көшесі (А.Құнанбаев көшесімен)
150 адамнан аспайтын
10
Подстепное ауылы
"Ұлы дала саябағы" алаңы - Советская көшесі (Советская көшесімен Школьная көшесінің қиылысына дейін)
250 адамнан аспайтын
11
Приречное ауылы
Мәдениет үйі алаңы - А.Құнанбаев көшесі (А.Құнанбаев көшесімен "Приречное ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимаратына дейін)
200 адамнан аспайтын
12
Покатиловка ауылы
Мәдениет үйі алаңы - Достық көшесі (Достық көшесімен Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлер ескерткішіне дейін)
100 адамнан аспайтын
13
Ұзынкөл ауылы
Ауылдық клуб алаңы - Астана көшесі (Астана көшесімен Атамекен көшесінің қиылысына дейін)
70 адамнан аспайтын
14
Шағатай ауылы
Орталық саябақ алаңы – Т.Х.Ишмаков көшесі (Т.Х.Ишмаков көшесімен Жеңіс саябағына дейін)
100 адамнан аспайтын
15
Сары Өмір ауылы
"Шалқар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимараты алдындағы алаңы - Орталық көшесі (Орталық көшесімен Қазақстан көшесінің қиылысына дейін)
150 адамнан аспайтын
16
Жаңа Өмір ауылы
Орталық саябақ - Бостандық көшесі (Бостандық көшесімен Достық көшесінің қиылысына дейін)
200 адамнан аспайтын
Теректі аудандық мәслихатының

Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка их использования, норм их предельной заполняемости, требований к их материально-техническому и организационному обеспечению, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Теректинскому району
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 сентября 2020 года № 45-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 24 сентября 2020 года № 6381
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний по Теректинскому району и нормы их предельной заполняемости согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Теректинскому району согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Теректинскому району согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Теректинскому району, согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Руководителю аппарата районного маслихата (Кенжегулов Б.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
6. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии Ж. Уразгалиева
Секретарь Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 22 сентября 2020 года № 45-6
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний по Теректинскому району и нормы их предельной заполняемости
Населенный пункт
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний
Нормы предельной заполняемости
1
село Федоровка
Площадь Дома Дружбы - улица Достык (по улице Абая (от пересечения с улицей Сункар до пересечения с улицей Жеңіс), по улице Жеңіс до пересечения с улицей Достык)
не более 350 человек
2
село Федоровка
Площадь перед районным Домом культуры - улица Сункар
не более 350 человек
3
село Аксуат
Площадь перед зданием Государственного учреждения "Аппарат акима Аксуатского сельского округа" - улица Бирлик (по улице Бирлик до пересечения с улицей Достык)
не более 150 человек
4
село Анката
Центральный парк - улица Бейбитшилик (по улице Бейбитшилик)
не более 150 человек
5
село Акжайык
Центральная площадь - улица Акжайык (по улице Акжайык до арки на въезде в село)
не более 200 человек
6
село Аксогум
Площадь перед зданием Государственного учреждения "Аппарат акима Аксогумского сельского округа" - улица Казахстан (по улице Казахстан до пересечения с улицей Ы.Алтынсарина)
не более 150 человек
7
село Богдановка
Центральная площадь - улица Женис (по улице Женис до Центрального парка)
не более 150 человек
8
село Долинное
Площадь перед сельским клубом - улица Жеңіс (по улице Жеңіс)
не более 150 человек
9
село Новопавловка
площадь Центрального парка - улица А. Кунанбаева (по улице А.Кунанбаева)
не более 150 человек
10
село Подстепное
Площадь "Ұлы дала саябағы" - улица Советская (По улице Советская до пересечения с улицей Школьная)
не более 250 человек
11
село Приречное
Площадь Дома культуры - улица А. Кунанбаева (по улице А. Кунанбаева до здания Государственного учреждения "Аппарат акима Приреченского сельского округа")
не более 200 человек
12
село Покатиловка
Площадь Дома культуры - улица Достык (по улице Достык до памятника воинам погибшим в Великой Отечественной войне)
не более 100 человек
13
село Узунколь
Площадь сельского клуба - улица Астана (по улице Астана до пересечения с улицей Атамекен)
не более 70 человек
14
село Шагатай
Площадь Центрального парка - улица Т.Х.Ишмакова (по улице Т.Х.Ишмаков до парка Победы)
не более 100 человек
15
село Сары Умир
Площадь перед зданием Государственного учреждения "Аппарат акима Шалкарского сельского округа" - улица Орталық (по улице Орталық до пересечения с улицей Казахстана)
не более 150 человек
16
село Жана Омир
Центральный парк - улица Бостандык (по улице Бостандык до пересечения с улицей Достык)
не более 200 человек
Приложение 2
к решению Теректинского
районного маслихата

2020 жылғы қыркүйектегі № 45-6
шешіміне 2–қосымша
Теректі ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізуге арналған арнайы орындарды пайдалану тәртібі
1. Бейбіт жиналыстар бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда өткізіледі. Пикеттеуді қоспағанда, өзге орындарда бейбіт жиналыстар өткізуге тыйым салынады.
2. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
3. Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
4. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір уақытта дәл сол бір объектіде екі және одан көп пикет өткізуге жол берілмейді.
Пикеттеу ұзақтығы, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір объектіде күніне екі сағаттан аспауға тиіс.
5. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 17 және 18-баптарында көзделген жағдайларда, жергілікті атқарушы орган өкілінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің талап етуі бойынша, бейбіт жиналыстарға қатысушыларға осындай талапты орындау қажеттігі туралы ақпарат бере отырып, бейбіт жиналыстарды тоқтата тұруға немесе тоқтатуға міндетті.
Теректі аудандық мәслихатының
2020 жылғы қыркүйектегі № 45-6
шешіміне 3–қосымша
Теректі ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
2. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыруды және өткізуді:
жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне енгізілген жеке тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың;
қызметі Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен тоқтатыла тұрған немесе оған тыйым салынған заңды тұлғаның;
шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың және шетелдік заңды тұлғалардың қаржыландыруына тыйым салынады.

от сентября 2020 года № 45-6
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Теректинскому району
1. Мирные собрания проводятся в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний. Запрещается проведение мирных собраний в иных местах, за исключением пикетирования.
2. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
3. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени административно-территориальной единицы в день проведения мирных собраний.
4. Не допускается проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
Продолжительность пикетирования не должна превышать двух часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
5. Организатор мирных собраний по требованию представителя местного исполнительного органа, сотрудников правоохранительных органов обязан приостанавливать или прекращать мирные собрания в случаях, предусмотренных статьями 17 и 18 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее - Закон), с информированием участников мирных собраний о необходимости исполнения такого требования.
Приложение 3
к решению Теректинского
районного маслихата
от сентября 2020 года № 45-6
Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Теректинскому району
1. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
2. Запрещается финансирование организации и проведения мирных собраний:
физическими лицами и (или) юридическими лицами, включенными в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;
юридическим лицом, деятельность которого приостановлена или запрещена в установленном законом Республики Казахстан порядке;
иностранцами, лицами без гражданства и иностранными юридическими лицами.

3. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға тыйым салынады.
Теректі аудандық мәслихатының
2020 жылғы қыркүйектегі № 45-6
шешіміне 4–қосымша
Теректі ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Теректі ауданында келесі объектілердің іргелес аумақтарынан кемінде 100 метр қашықтықта пикеттеуді өткізу шекаралары айқындалсын:
1) жаппай жерлеу орындары;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілері және оларға іргелес жатқан аумақтар;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтар;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтар;
5) магистральдық теміржол желілері, магистральдық құбыржолдар, ұлттық электр желісі, магистральдық байланыс желілері және оларға іргелес жатқан аумақтар.

3. Запрещается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
Приложение 4
к решению Теректинского
районного маслихата
от сентября 2020 года № 45-6
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Теректинскому району
1. Определить границы проведения пикетирования на расстоянии не менее 100 метров от прилегающих территорий следующих объектов по Теректинскому району:
1) места массовых захоронений;
2) объекты железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) территории, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) территории, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральные железнодорожные сети, магистральные трубопроводы, национальные электрические сети, магистральные линии связи.