Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы №49-1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 12 мамырдағы № 54-4 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 мамырда № 6233 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 ақпандағы № 3-1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 08.02.2021 № 3-1 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы №49-1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5908 тіркелген, 2019 жылы 30 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 680 103 мың теңге:
салықтық түсімдер – 357 410 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 721 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 306 872 мың теңге;
2) шығындар – 6 676 965 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 72 429 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 115 320 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 42 891 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 069 291 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 069 291 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 021 452 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 35 991 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 83 830 мың теңге.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Аудандық бюджетте 2020 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 970 614 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 6 307 мың теңге;

О внесении изменений в решение Чингирлауского районного маслихата от 25 декабря 2019 года №49-1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12 мая 2020 года № 54-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 мая 2020 года № 6233. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 8 февраля 2021 года № 3-1
Сноска. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 08.02.2021 № 3-1 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата от 25 декабря 2019 года №49-1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5908, опубликованное 30 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 680 103 тысячи тенге:
налоговые поступления – 357 410 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 721 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 4 306 872 тысячи тенге;
2) затраты – 6 676 965 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 72 429 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 115 320 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 42 891 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 069 291 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 069 291 тысяча тенге:
поступление займов – 2 021 452 тысячи тенге;
погашение займов – 35 991 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 83 830 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 970 614 тысяч тенге:
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 6 307 тысяч тенге;

мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 233 623 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 82 254 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 43 340 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік пакетке, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге – 22 592 мың теңге;
жастар практикасына – 65 960 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 8 215 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 35 530 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуіне – 1 148 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға, аз қамтылған көпбалалы отбасы мүшелері, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге – 38 003 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 2 385 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 1 960 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 10 215 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 34 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Алмаз ауылының су құбырын құрылысына – 254 354 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктеменің төмендеуіне байланысты шығындарды өтеуге – 15 409 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 115 319 мың теңге.
5-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Аудандық бюджетте 2020 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 2 179 392 мың теңге ескерілсін:";
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шыңғырлау ауданы Ақтау ауылындағы су құбырын реконструкциялау – 0 теңге;"
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Шагиров) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Акпанов
Шыңғырлау аудандық мәслихат хатшысы Г. Волкогон
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
12 мамырдағы №54-4 шешіміне
қосымша
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
25 желтоқсандағы №49-1
шешіміне 1- қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджеті
мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Сомасы

на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 233 623 тысячи тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 82 254 тысячи тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческого и основного персонала государственных организаций культуры – 43 340 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в связи с чрезвычайным положением – 22 592 тысячи тенге;
на молодежную практику – 65 960 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 8 215 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 35 530 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 1 148 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 38 003 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 2 385 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 1 960 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 10 215 тысяч тенге;
на общественные работы – 34 000 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Алмазное Чингирлауского района –254 354 тысячи тенге;
на компесацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 15 409 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 115 319 тысяч тенге.
в пункте 5:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 2 179 392 тысячи тенге:";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"на реконструкцию водопровода в селе Актау Чингирлауского района – 0 тенге;";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Шагиров.С.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Н. Акпанов
Секретарь Чингирлауского районного маслихата Г. Волкогон
Приложение
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 12 мая 2020 года №54-4
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 25 декабря 2019 года №49-1
Районный бюджет на 2020 год
тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма