"Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізуге аттестатталатын заңды тұлғаларға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 299 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 2 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 22043 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізуге аттестатталатын заңды тұлғаларға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 299 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10188 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізуге аттестатталатын заңды тұлғаларға қойылатын талаптарда:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тармақ мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) лифтілерді, эскалаторларды, траволаторларды, сондай-ақ мүгедектерге арналған көтергіштерді монтаждау, оларға техникалық қызмет көрсету, оларды техникалық диагностикалау, техникалық куәландыру және жөндеуді жүргізу.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізу құқығына аттестатталатын заңды тұлғаларға қойылатын талаптар";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында мамандарды, жұмыскерлерді даярлау, қайта даярлау құқығына аттестатталатын заңды тұлғаларға қойылатын талаптар";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу құқығына аттестатталатын заңды тұлғаларға қойылатын талаптар";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Қауіпті өндірістік объектінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясын әзірлеу құқығына аттестатталатын заңды тұлғаларға қойылатын талаптар";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Газ тұтыну жүйелеріне техникалық қызмет көрсетуді жүргізу құқығына аттестатталатын заңды тұлғаларға қойылатын талаптар";
мынадай мазмұндағы 7-тараумен толықтырылсын:
"7-тарау. Лифтілерді, эскалаторларды, траволаторларды, сондай-ақ мүгедектерге арналған көтергіштерді монтаждау, оларға техникалық қызмет көрсету, оларды техникалық диагностикалау, техникалық куәландыру және жөндеуді жүргізу құқығына аттестатталатын заңды тұлғаларға қойылатын талаптар.

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 декабря 2014 года № 299 "Об утверждении требований, предъявляемых к юридическим лицам, аттестуемым на проведение работ в области промышленной безопасности"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 6 января 2021 года № 2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 января 2021 года № 22043
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 декабря 2014 года № 299 "Об утверждении требований, предъявляемых к юридическим лицам, аттестуемым на проведение работ в области промышленной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10188, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" от 10 апреля 2015 года) следующие изменения и дополнения:
в требованиях, предъявляемых к юридическим лицам, аттестуемым на проведение работ в области промышленной безопасности, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 2 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) проведение монтажа, технического обслуживания, технического диагностирования, технического освидетельствования и ремонта лифтов, эскалаторов, траволаторов, а также подъемников для инвалидов.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Требования к юридическим лицам, аттестуемым на право проведения экспертизы промышленной безопасности";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Требования к юридическим лицам, аттестуемым на право подготовки, переподготовки специалистов, работников в области промышленной безопасности";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Требования к юридическим лицам, аттестуемым на право проведения экспертизы в области взрывных работ";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Требования к юридическим лицам, аттестуемым на право разработки деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Требования к юридическим лицам, аттестуемым на право проведения технического обслуживания газопотребляющих систем";
дополнить главой 7 следующего содержания:
"Глава 7. Требования к юридическим лицам, аттестуемым на право проведения монтажа, технического обслуживания, технического диагностирования, технического освидетельствования и ремонта лифтов, эскалаторов, траволаторов, а также подъемников для инвалидов.

10. Бір немесе бірнеше қауіпті техникалық құрылғыларды (эскалаторлар, лифтілер, траволаторлар, сондай-ақ мүгедектерге (мүмкіндігі шектеулі адамдарға) арналған көтергіштер және (немесе) диспетчерлік бақылау жүйесіне арналған жабдықтар) монтаждау жұмыстарын жүргізу құқығына үміткер заңды тұлғада мыналар бар:
1) жоғары техникалық білімі бар кемінде бір маман (немесе жоғары білімі және осы саладағы еңбек өтілі бес жылдан кем емес бір маман) және орта техникалық білімі бар екі маман немесе жоғары техникалық білімі бар екі маман (немесе жоғары білімі және осы саладағы еңбек өтілі бес жылдан кем емес екі маман);
2) жоғары техникалық білімі бар жұмыскерлер үшін екі жылдан кем емес; орта техникалық білімі бар жұмыскерлер үшін - үш жылдан кем емес жұмыс өтілі;
Ескертпе:
Мәлімделген жұмыскелердің жалпы санынан кем дегенде бір жұмыскердің көтергіш құрылыстардың (лифтілер, эскалаторлар, траволаторлар және мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған көтергіштер) құрылыс құрылымдарын монтаждау бойынша жұмыстарды атқарған құрылымдық бөлімше басшысының лауазымында жұмыс тәжірибесі бар және осы лауазымда кемінде үш жыл жұмыс өтілі бар.
Мәлімделгендердің ішінен жұмыскерлер өтініш берушінің штатында ресімделген (еңбек шартымен расталады, жұмыскердің біліктілігі білімі туралы дипломның көшірмесімен расталады).
Қоса атқару бойынша ресімделген жұмыскер өтінімге енгізілген кезде еңбек шартының көшірмесі немесе негізгі жұмыс орнынан жұмыс берушімен расталған еңбек кітапшасының көшірмесі ұсынылады.
3) меншік құқығына немесе өзге де заңды негізге жататын өндірістік үй-жайлар, ғимараттар мен құрылыстар.
4) монтаждау жұмыстарын жүргізуге қажетті құрылыс механизмдері, көлік құралдары, технологиялық жарақтау құралдары, қауіпсіздікті қамтамасыз ету құралдары, бақылау және өлшеу құралдары:
жұмыстарды орындауға арналған құралдар, механизмдер мен құрылғылар (дәнекерлеу аппараты, монтаждау шығыры, жүк қапсыру құрылғылары, слесарлық құрал-сайман, биіктіктегі жұмыстарды жүргізуге арналған жеке қорғаныс құралдары);
5) заңды тұлғада орындалатын монтаждау жұмыстарының сапасын қамтамасыз ету үшін ішкі құжаттардың болуы;
6) заңды тұлғада мамандар мен жұмыскерлерді даярлау, қайта даярлау жөніндегі мамандандырылған ұйыммен жасалған шарттың болуы;
7) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 359 бұйрығымен бекітілген "Жүк көтергіш механизмдерді пайдалану кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10332 болып тіркелген) сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік нормаларын қамтамасыз ету бөлігінде жұмыскерлердің біліктілігі мен кәсіби сәйкестігі деңгейін анықтау тәртібін белгілейтін құжаттардың болуы тиіс.

10. Юридическое лицо, претендующее на право проведения работ по монтажу одного или нескольких видов опасных технических устройств (лифтов, эскалаторов, траволаторов, а также подъемников для инвалидов (для лиц с ограниченными возможностями) и (или) оборудования систем диспетчерского контроля) имеет:
1) не менее одного специалиста с высшим техническим образованием (либо одного специалиста с высшим образованием и со стажем работы в данной отрасти не менее пяти лет) и двух специалистов со средним техническим образованием или двух специалистов с высшим техническим образованием (либо двух специалистов с высшим образованием и со стажем не менее пяти лет в данной отрасли);
2) стаж работы для работников с высшим техническим образованием не менее двух лет; для работников со средним техническим образованием - не менее трех лет;
Примечание:
Из общего числа заявленных работников не менее чем один работник имеет опыт работы в должности руководителя структурного подразделения, выполнявшего работы по монтажу строительных конструкций подъемных сооружений (лифты, эскалаторы, траволаторы и подъемники для лиц с ограниченными возможностями) и стаж работы в данной должности не менее трех лет.
Работники, из числа заявленных, оформлены в штате заявителя (подтверждается трудовым договором, квалификация работника подтверждается копией диплома об образовании).
При включении в заявку работника, оформленного по совместительству, представляется копия трудового договора или копия трудовой книжки, заверенная работодателем с основного места работы.
3) принадлежащие на праве собственности или ином законном основании производственные помещения, здания и сооружения;
4) строительные механизмы, транспортные средства, средства технологического оснащения, средства обеспечения безопасности, средства контроля и измерений, необходимые для производства монтажных работ:
инструменты, механизмы и приспособления для выполнения работ (сварочный аппарат, монтажная лебедка, грузозахватные приспособления, слесарный инструмент, средства индивидуальной защиты для производства работ на высоте);
5) наличие у юридического лица внутренних документов, для обеспечения качества выполняемых монтажных работ;
6) наличие у юридического лица договора со специализированной организацией по подготовке, переподготовке специалистов и работников;
7) наличие документов, устанавливающих порядок определения уровня квалификации и профессионального соответствия работников в части обеспечения норм промышленной безопасности, в соответствии с Правилами обеспечения промышленной безопасности при эксплуатации грузоподъемных механизмов, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 359 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10332).

11. Бір немесе бірнеше қауіпті техникалық құрылғыларды (эскалаторлар, лифтілер, траволаторлар, сондай-ақ мүгедектерге (мүмкіндігі шектеулі адамдарға) арналған көтергіштер және (немесе) диспетчерлік бақылау жүйесіне арналған жабдықтар) жөндеу және (немесе) техникалық қызмет көрсету жұмыстарын жүргізу құқығына үміткер заңды тұлғада мыналар бар:
1) жоғары техникалық білімі бар кемінде бір маман немесе жоғары білімі бар және осы саладағы жұмыс өтілі бес жылдан кем емес бір маман;
2) орта техникалық білімі бар кемінде бір маман;
3) жоғары техникалық білімі бар жұмыскерлер үшін екі жылдан кем емес үздіксіз жұмыс өтілі;
4) орта техникалық кәсіптік білімі бар жұмыскерлер үшін жұмыс өтілі - кемінде үш жыл үздіксіз еңбек өтілі.
Ескертпе:
Жұмыскерлердің жалпы еңбек өтілі ішінде жүк көтергіш механизмдері, лифтілер, эскалаторлар, траволаторлар және мүгедектерге (мүмкіндігі шектеулі адамдарға) арналған көтергіштер аясында құрылыс-монтаждау, іске қосу-жөндеу жұмыстары саласындағы мамандығы бойынша жұмыс өтілі қарастырылады.
Мәлімделген жұмыскерлердің жалпы санынан бір қызметкер жүк көтергіш механизмдерін қауіпсіз пайдалануды қамтамасыз ету жөніндегі құрылымдық бөлімшенің басшысы лауазымында жұмыс тәжірибесі бар және осы лауазымда кемінде үш жыл жұмыс өтілі бар.
Мәлімделгендердің ішінен жұмыскерлер өтініш берушінің штатында ресімделген (еңбек шартымен расталады, жұмыскердің біліктілігі білімі туралы дипломның көшірмесімен расталады).
Қоса атқару бойынша ресімделген жұмыскер өтінімге енгізілген кезде еңбек шартының көшірмесі немесе негізгі жұмыс орнынан жұмыс берушімен расталған еңбек кітапшасының көшірмесі ұсынылады.
5) меншік құқығына немесе өзге де заңды негізге жататын өндірістік үй-жайлар, ғимараттар мен құрылыстар;
6) техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша жұмыстарды жүргізуге қажетті механизмдер, көлік құралдары, технологиялық жарақтау құралдары, қауіпсіздікті қамтамасыз ету құралдары, бақылау және өлшеу құралдары:
тиісті жұмыс түрлерін орындауға арналған құралдар, механизмдер мен құрылғылар (монтаждау шығыры, слесарлық құрал-сайман, бақылау-өлшеу аспаптарының жинағы, биіктіктегі жұмыстарды жүргізуге арналған жеке қорғаныс құралдары).
7) авариялық-диспетчерлік қызметтің болуы:
мамандарға еңбек шарттары және бұйрықтар (екі электр механиктен кем емес);
меншік құқығындағы немесе жалға алу шарты бойынша көлік құралы;
меншік құқығындағы немесе жалға алу шарты бойынша диспетчерлік бақылау пункті;
8) заңды тұлғада техникалық қызмет көрсету және (немесе) жөндеу жұмыстарын жүргізу үшін техникалық құжаттардың болуы.

11. Юридическое лицо, претендующее на право проведения работ по ремонту и (или) техническому обслуживанию одного или нескольких видов опасных технических устройств (лифтов, эскалаторов, траволаторов, а также подъемников для инвалидов (для лиц с ограниченными возможностями) и оборудования систем диспетчерского контроля) имеет:
1) не менее одного специалиста с высшим техническим образованием, либо одного специалиста с высшим образованием и стажем работы в данной отрасли не менее пяти лет;
2) не менее одного специалиста со средним техническим образованием;
3) стаж работы для работников с высшим техническим образованием не менее двух лет непрерывного стажа;
4) стаж работы для работников со средним техническим профессиональным образованием - не менее трех лет непрерывного стажа;
Примечание:
Из общего трудового стажа работников рассматривается стаж работы по специальности в области строительно-монтажных, пуско-наладочных работ в сфере грузоподъемных механизмов, лифтов, эскалаторов, траволаторов и подъемников для инвалидов (для лиц с ограниченными возможностями).
Из общего числа заявленных работников один работник имеет опыт работы в должности руководителя структурного подразделения по обеспечению безопасной эксплуатации грузоподъемных механизмов и стаж работы в данной должности не менее трех лет.
Работники, из числа заявленных, оформлены в штате заявителя (подтверждается трудовым договором, квалификация работника подтверждается копией диплома об образовании).
При включении в заявку работника, оформленного по совместительству, представляется копия трудового договора или копия трудовой книжки, заверенная работодателем с основного места работы.
5) принадлежащие на праве собственности или ином законном основании производственные помещения, здания и сооружения;
6) механизмы, транспортные средства, средства технологического оснащения, средства обеспечения безопасности, средства контроля и измерений, необходимые для производства работ по техническому обслуживанию и ремонту:
инструменты, механизмы и приспособления для выполнения соответствующих видов работ (монтажная лебедка, слесарный инструмент, комплект контрольно-измерительных приборов, средства индивидуальной защиты для производства работ на высоте);
7) наличие аварийно-диспетчерской службы:
трудовые договора и приказы на специалистов (не менее двух электромехаников);
транспортное средство на праве собственности, либо по договору аренды;
пункт диспетчерского контроля на праве собственности, либо по договору аренды;
8) наличие у юридического лица технической документации для производства работ по техническому обслуживанию и (или) ремонту;

9) заңды тұлғада мамандар мен жұмыскерлерді даярлау, қайта даярлау жөніндегі мамандандырылған ұйыммен жасалған шарттың болуы;
10) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 359 бұйрығымен бекітілген "Жүк көтергіш механизмдерді пайдалану кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10332 болып тіркелген) сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік нормаларын қамтамасыз ету бөлігінде жұмыскерлердің біліктілігі мен кәсіби сәйкестігі деңгейін анықтау тәртібін белгілейтін құжаттардың болуы тиіс.
12. Бір немесе бірнеше қауіпті техникалық құрылғыларды (эскалаторлар, лифтілер, траволаторлар, сондай-ақ мүгедектерге (мүмкіндігі шектеулі адамдарға) арналған көтергіштер) техникалық диагностикалау, техникалық куәландыру жұмыстарын жүргізу құқығына үміткер заңды тұлғада мыналар бар:
1) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 117-бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін Қазақстан Республикасының кәсіби стандартының талаптарына сәйкестігіне даярлықтан өткен алтыншы деңгейлі кемінде бір маман, бесінші деңгейлі кемінде бір маман;
Ескертпе:
Қоса атқару бойынша ресімделген жұмыскер өтінімге енгізілген кезде еңбек шартының көшірмесі немесе негізгі жұмыс орнынан жұмыс берушінің мөрімен расталған еңбек кітапшасының көшірмесі ұсынылады. Жұмыскердің біліктілігі білімі туралы дипломның көшірмесімен расталады.
2) алтыншы деңгейдегі мәлімделген мамандардың жүк көтергіш механизмдерді, экскалаторларды, траволаторларды, мүгедектерге (мүмкіндігі шектеулі адамдарға) арналған көтергіштерді монтаждаумен және пайдаланумен байланысты жұмыстарды атқаратын құрылыс саласындағы құрылымдық бөлімшелердің басшылары лауазымында жұмыс тәжірибесі бар және осы лауазымда кемінде үш жыл жұмыс өтілі бар;
Бесінші деңгейдің мәлімделген мамандары өздерінің еңбек қызметін жүк көтергіш механизмдермен, экскалаторлармен, траволаторлармен, мүгедектерге (мүмкіндігі шектеулі адамдарға) арналған көтергіштермен байланысты жүзеге асырады және осы лауазымда кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар.
3) меншік құқығына немесе өзге де заңды негізге жататын өндірістік үй-жайлар, ғимараттар мен құрылыстар;
4) технологиялық жарақтау құралдары, қауіпсіздікті қамтамасыз ету құралдары, лифтілерді, эскалаторларды, траволаторларды және мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған көтергіштерді техникалық куәландыру жұмыстарын жүргізуге қажетті құралдар:
бақылау сынақ жүктері;
бағыттаушыларды бақылауға арналған құрылғылар;
динамометриялық кілт;
бақылау-өлшеу аспаптарының жинағы;
жеке қорғаныс құралдары;

9) наличие у юридического лица договора со специализированной организацией по подготовке, переподготовке работников и специалистов;
10) наличие документов, устанавливающих порядок определения уровня квалификации и профессионального соответствия работников в части обеспечения норм промышленной безопасности в соответствии с Правилами обеспечения промышленной безопасности при эксплуатации грузоподъемных механизмов, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 359 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10332).
12. Юридическое лицо, претендующее на право проведения работ по техническому диагностированию, техническому освидетельствованию одного или нескольких видов опасных технических устройств (лифтов, эскалаторов, траволаторов, а также подъемников для инвалидов (для лиц с ограниченными возможностями) имеет:
1) не менее одного специалиста шестого уровня, не менее одного специалиста пятого уровня, прошедших подготовку на соответствие требованиям профессионального стандарта Республики Казахстан, утверждаемого в соответствии с пунктом 2 статьи 117 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года;
Примечание:
При включении в заявку работника, оформленного по совместительству, представляется копия трудового договора или копия трудовой книжки, заверенная работодателем с основного места работы. Квалификация работника подтверждается копией диплома об образовании.
2) заявленные специалисты шестого уровня имеют опыт работы в должности руководителей структурных подразделений в области строительства, выполняющих работы, связанные с монтажом и эксплуатацией грузоподъемных механизмов, эскалаторов, траволаторов, подъемников для инвалидов (для лиц с ограниченными возможностями) и стаж работы в данной должности не менее трех лет.
Заявленные специалисты пятого уровня осуществляют свою трудовую деятельность, связанную с грузоподъемными механизмами, эскалаторами, траволаторами, подъемниками для инвалидов (для лиц с ограниченными возможностями) и имеют стаж работы в данной должности не менее одного года;
3) принадлежащие на праве собственности или ином законном основании производственные помещения, здания и сооружения;
4) средства технологического оснащения, средства обеспечения безопасности, средства необходимые для производства работ по проведению технического освидетельствования лифтов, эскалаторов, траволаторов и подъемников для лиц с ограниченными возможностями:
контрольные испытательные грузы;
приспособление для контроля направляющих;
динамометрический ключ;
комплект контрольно-измерительных приборов;
средства индивидуальной защиты;

5) техникалық құрылғының түрі мен типіне байланысты зауыт әзірлеушінің техникалық құжаттамасының болуы;
6) заңды тұлғада жұмыскерлердің кәсіби дайындығы жүйесінің, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 359 бұйрығымен бекітілген "Жүк көтергіш механизмдерді пайдалану кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10332 болып тіркелген) сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік нормаларын қамтамасыз ету бөлігінде жұмыскерлердің біліктілігі және кәсіби сәйкестігі деңгейін анықтау тәртібін көздейтін және белгілейтін құжаттардың болуы тиіс.".
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
Ю. Ильин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі

5) наличие комплекта технической документации завода-изготовителя, в зависимости от вида и типа технического устройства;
6) наличие у юридического лица системы профессиональной подготовки работников, документов, устанавливающих порядок определения уровня квалификации и профессионального соответствия работников в части обеспечения норм промышленной безопасности в соответствии с Правилами обеспечения промышленной безопасности при эксплуатации грузоподъемных механизмов, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 359 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10332).".
2. Комитету промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ю. Ильин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан