Ауыл шаруашылығы жануарларын әкетудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 11 наурыздағы № 68 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 11 наурыздағы № 207 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 13 наурызда № 22332 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына және 22-бабының 2-тармағына, "Сауда қызметін реттеу туралы" 2004 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабына, 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 29-бабына, сондай-ақ көрсетілген Шартқа 7-қосымшаның 10-бөліміне сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қазақстан Республикасының аумағынан алты ай мерзімге әкетуге тыйым салынған тауарлардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) заңнамада белгіленген тәртіппен Еуразиялық экономикалық комиссияны осы бірлескен бұйрықтың 1-тармағын іске асыру бойынша шаралар қабылдау туралы хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – МКК) ветеринариялық сертификаттары болған жағдайда тауарларды кедендік рәсімдеуді жүзеге асырсын.
4. Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті МКК-мен өзара іс-қимыл жасай отырып, өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бірлескен бұйрықтың 1-тармағының орындалуын қамтамасыз ету бойынша қажетті шаралар қабылдасын.
5. Министрліктің Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрықтың Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
6. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау тиісті бағытқа жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы және қаржы вице-министрлеріне жүктелсін.
7. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 11 наурыздағы
№ 207 мен
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2021 жылғы 11 наурыздағы
№ 68 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағынан алты ай мерзімге әкетуге тыйым салынған тауарлардың тізбесі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауарлық номенклатурасының коды
Тауардың атауы*

О некоторых вопросах вывоза сельскохозяйственных животных
Совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 марта 2021 года № 68 и Министра финансов Республики Казахстан от 11 марта 2021 года № 207. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 марта 2021 года № 22332
В соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 6 и пунктом 2 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О национальной безопасности Республики Казахстан", со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности", статьей 29 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, а также разделом 10 Приложения 7 к указанному Договору ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить перечень товаров, вывоз которых с территории Республики Казахстан запрещен сроком на шесть месяцев.
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) в установленном законодательством порядке информировать Евразийскую экономическую комиссию о применении мер по реализации пункта 1 настоящего совместного приказа.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – КГД) осуществлять таможенное оформление товаров при наличии ветеринарных сертификатов.
4. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства при взаимодействии с КГД в пределах своей компетенции принять необходимые меры по обеспечению исполнения пункта 1 настоящего совместного приказа в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
5. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства.
6. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих соответствующее направление вице-министров сельского хозяйства и финансов Республики Казахстан.
7. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
__________Е. Жамаубаев
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли
и интеграции
Республики Казахстан
Утвержден
совместным приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 марта 2021 года № 207
и Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 марта 2021 года № 68
Перечень товаров, вывоз которых с территории Республики Казахстан запрещен сроком на шесть месяцев
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Наименование товара*

0102 21 100 0
0102 21 300 0
0102 21 900 0 - ден**
0102 29 210 0 - ден**
0102 29 290 0
0102 29 410 0 - ден**
0102 29 490 0
0102 29 510 0
0102 29 610 0
0102 29 690 0
0102 29 910 0 - ден**
0102 29 990 0 - ден**
Ірі қара малдың аналық басы
0104 10 100 0
0104 10 300 0
0104 10 800 0
0104 20 100 0
0104 20 900 0
Ұсақ малдың аналық басы
Ескертпе:
* Тыйым салуды қолдану мақсаттары үшін тауарлар тек қана Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауарлық номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) кодтарымен айқындалады. Тауарлардың атаулары пайдалануға ыңғайлы болу үшін келтірілген.
** Тыйым салуды қолдану мақсаттары үшін тауарлар ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарымен де, тауарлардың атауларымен де айқындалады.

0102 21 100 0
0102 21 300 0
из 0102 21 900 0**
из 0102 29 210 0**
0102 29 290 0
из 0102 29 410 0**
0102 29 490 0
0102 29 510 0
0102 29 610 0
0102 29 690 0
из 0102 29 910 0**
из 0102 29 990 0**
Маточное поголовье крупного рогатого скота
0104 10 100 0
0104 10 300 0
0104 10 800 0
0104 20 100 0
0104 20 900 0
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
Примечание:
*Для целей применения запрета товары определяются исключительно кодами Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС). Наименования товаров приведены для удобства пользования.
**Для целей применения запрета товары определяются как кодами ТН ВЭД ЕАЭС так и наименованиями товаров.