«Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдаланудың (жалға алудың) үлгі шартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 30 қаңтардағы № 41 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 12 наурыздағы № 74 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 13 наурызда № 22333 болып тіркелді
БҰЙЫРAМЫН:
1. «Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдаланудың (жалға алудың) үлгі шартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Aуыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 30 қаңтардағы № 41 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18267 болып тіркелген, 2019 жылғы 15 ақпанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдаланудың (жалға алудың) үлгі шартында:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
«________ қаласы (кенті, ауылы) 20____ жылғы «__» ________№ ____
Біз, төменде қол қойғандар, бұдан әрі «Жалға беруші» деп аталатын
____________________________________________________________ атынан
(жер қатынастары жөніндегі уәкілетті орган)
____________________________________________________________________
(тұлғаның өкілдігін белгілейтін құжаттың ережесі, атауы және деректемелері)
негізінде әрекет ететін_______________________________________________
(басшының немесе уәкілетті
____________________________________________________________________
тұлғаның аты,әкесінің аты (бар болса), тегі)
бір тараптан және бұдан әрі «Жалға алушы» деп аталатын ___________________
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес заңды тұлғалары үшін -
____________________________________________________________________
атауы, Қазақстан Республикасының азаматтары немесе қандастар үшін -
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
атынан ______________________________________________________________
(тұлғаның өкілдігін белгілейтін құжаттың
_________________________________________________ негізінде әрекет ететін
ережесі, атауы және деректемелері)
____________________________________________________________________
(мемлекеттік емес заңды тұлғалар үшін - басшының немесе
____________________________________________________________________
уәкілетті тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
екінші тараптан төмендегілер туралы осы Шартты жасастық:»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2019 года № 41 "Об утверждении типового договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 марта 2021 года № 74. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 марта 2021 года № 22333
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2019 года № 41 "Об утверждении типового договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18267, опубликован 15 февраля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан ) следующие изменения:
в Типовом договоре временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства, утвержденном указанным приказом:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"город (поселок, село)_____ № _____ от "__" ______20__ года
Мы, нижеподписавшиеся, ________________________________________,
(уполномоченный орган по земельным отношениям)
в лице ______________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
____________________________________________________________________
или уполномоченного лица)
действующего на основании____________________________________________
(положение, наименование и реквизиты
___________________________________________________________________ ,
документа, устанавливающего полномочия лица)
именуемого в дальнейшем "Арендодатель", с одной стороны, и
____________________________________________________________________,
(для негосударственных юридических лиц Республики Казахстан –
____________________________________________________________________
наименование, для граждан Республики Казахстан или кандас – фамилия,
____________________________________________________________________
имя, отчество (при его наличии)
в лице       ___________________________________________________________,
(для негосударственных юридических лиц – фамилия, имя,
____________________________________________________________________
отчество (при его наличии) руководителя или уполномоченного лица)
действующего на основании___________________________________________
(устав (положение), наименование и
____________________________________________________________________,
реквизиты документа, устанавливающего полномочия лица)
именуемого в дальнейшем "Арендатор", с другой стороны, заключили
настоящий Договор о нижеследующем:";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

«5. Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы Қазақстан Республикасының салық және жер заңнамаларына сәйкес айқындалады және Жалға алушы төлемдерді Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімдерде және одан әрі жыл сайын Қазақстан Республикасының салық және жер заңнамаларына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына
_______________________________________________,
(атауы көрсетілсін)
бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________, жеке сәйкестендіру коды
________________, бюджеттік сәйкестендіру коды _________________, төлемді
тағайындау коды _____________, бенефициар коды _______________,
бенефициар-банктың коды _______________, банктің сәйкестендіру коды
_______________ аудару жолымен төлеуі тиіс.».
2. Қазақстан Республикасы Aуыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Aуыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Aуыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Aуыл шаруашылығы министрі        С. Омаров

"5. Плата за пользование земельным участком определяется в соответствии с налоговым и земельным законодательством Республики Казахстан и подлежит уплате Арендатором в сроки, установленные налоговым законодательством Республики Казахстан, и в дальнейшем, ежегодно в соответствии с налоговым и земельным законодательством Республики Казахстан, путем перечисления платежей в орган государственных доходов
____________________________________________________________________,
(указать наименование)
бизнес-идентификационный номер __________________, индивидуальный
идентификационный код ___________________, код бюджетной классификации
_______________, код назначения платежа ____________, код бенефициара
_____________, наименование банка-бенефициара ______________, банковский
идентификационный код _______________.".
2. Комитету по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров