«Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 1140 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 9 наурыздағы № 174 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 15 наурызда № 22335 болып тіркелді
«Әділет органдары туралы» 2002 жылғы 18 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРAМЫН:
1. «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 1140 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17246 болып тіркелген, 2018 жылғы 10 тамызда Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Біржолғы ақшалай сыйақы төлемі қаржыландыру жоспары бойынша Министрлікті және оның аумақтық органдарын ұстауға көзделген мемлекеттік бюджет қаражатын үнемдеу есебінен Министрліктің аппарат басшысының немесе аумақтық органдар басшысының бұйрығымен жүзеге асырылады.»;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Министрлік грамотасымен, Әділет министрінің алғысын жариялаумен және бағалы сыйлықпен көтермелеу туралы шешімді Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, ведомстволық бағынысты ұйымдардың және аумақтық органдардың басшыларының мемлекеттік қызметкердің нақты сіңірген қызметтерін сипаттай отырып ұсынымдары бойынша қабылдайды және Әділет министрінің бұйрығымен рәсімделеді.
Министрлік грамотасымен, Әділет министрінің алғысын жариялаумен және бағалы сыйлықпен көтермелеу туралы ұсынымдар мемлекеттік қызметкердің нақты сіңірген қызметтерін сипаттай отырып жетекшілік ететін министрдің орынбасарымен/вице-министрмен/аппарат басшысымен келісілген Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, ведомстволық бағынысты ұйымдардың басшыларының қолымен немесе аумақтық органдар басшыларының қолымен Министрліктің персоналды басқару қызметіне жолданады.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 1140 «Об утверждении Правил применения поощрений государственных служащих Министерства юстиции Республики Казахстан»
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 марта 2021 года № 174. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2021 года № 22335
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года «Об органах юстиции», ПРИКAЗЫВAЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 1140 «Об утверждении Правил применения поощрений государственных служащих Министерства юстиции Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной нормативных правовых актов за № 17246, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 августа 2018 года), внести следующие изменения:
пункт 3 приказа изложить в следующей редакции:
«3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан»;
в Правилах применения поощрений государственных служащих Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Выплата единовременных денежных вознаграждений осуществляется приказом руководителя аппарата или руководителей территориальных органов за счет экономии средств республиканского бюджета, предусмотренных на содержание Министерства и территориальных органов по плану финансирования.»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Решение о поощрении грамотой Министерства, благодарностью Министра юстиции и ценным подарком принимается по представлению руководителей структурных подразделений, подведомственных организаций и территориальных органов Министерства и оформляется приказом Министра юстиции.
Представления о поощрении государственных служащих грамотой Министерства, благодарностью Министра юстиции и ценным подарком с описанием конкретных заслуг государственных служащих направляются в службу управления персонала Министерства за подписью руководителей его структурных подразделений, подведомственных организаций Министерства по согласованию с курирующим заместителем министра/вице-министром/руководителем аппарата или за подписью руководителей территориальных органов.»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:

«9. Aумақтық органдардың грамотасымен және аумақтық органдары басшысының алғысын жариялаумен көтермелеу туралы шешімді аумақтық органдардың құрылымдық бөлімшелері басшыларының ұсынымдары бойынша қабылдайды және аумақтық органдардың басшыларының бұйрығымен ресімделеді.
Грамотамен және алғысын жариялаумен көтермелеу туралы ұсынымдары мемлекеттік қызметкердің нақты сіңірген қызметтерін сипаттай отырып аумақтық органдардың құрылымдық бөлімшелерінің басшыларының қолымен персоналды басқару қызметіне (кадр қызметіне) жолданады.»;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Егер грамотамен, алғыс хатпен көтермелеу мерекелік және мерейтойлық күндерге арналған болса, онда көтермелеу туралы ұсыныс Министрліктің немесе оның аумақтық органадарының персоналды басқару қызметіне (кадр қызметіне) тиісті күнге дейін күнтізбелік 20 күннен кешіктірілмей жолданады.»;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Мемлекеттік қызметшілерді Әділет министрі немесе аумақтық органдар басшысының грамотасымен және алғыс хатымен көтермеленуді есепке алуды Министрліктің және оның аумақтық органдардың персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) мемлекеттік қызметшінің еңбек кітапшасына және жеке іс қағазына деректерді енгізе отырып жүзеге асырады.».
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Кадр қызметі департаменті заңмен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі        М. Бекетаев

«9. Решение о поощрении грамотой территориальных органов или благодарностью руководителя территориальных органов принимается по представлению руководителей структурных подразделений территориальных органов и оформляется приказом руководителя территориальных органов.
Представления о поощрении государственных служащих территориальных органов грамотой и благодарностью направляются за подписью руководителей структурных подразделений территориальных органов в службу управления персоналом (кадровую службу) с описанием конкретных их заслуг.»;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Если поощрение грамотой и благодарностью приурочено к праздничным и юбилейным датам, то представление о поощрении направляется в службу управления персоналом (кадровую службу) Министерства или его территориальных органов не позднее 20 календарных дней до соответствующей даты.»;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
«12. Учет поощрения государственных служащих грамотой и благодарностью Министра юстиции или руководителя территориальных органов осуществляется службой управления персоналом (кадровой службой) Министерства и его территориальных органов с занесением данных о поощрении в трудовую книжку и личное дело государственного служащего.».
2. Департаменту кадровой службы Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики  Казахстан                                                       М. Бекетаев