Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 15 наурыздағы № ҚР ДСМ-22 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 17 наурызда № 22342 болып тіркелді.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 65-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Персоналды басқару департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2021 жылғы 15 наурыздағы
№ ҚР ДСМ-22 Бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 02.05.2023 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 19 наурыздағы № ҚР ДСМ-12 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18441 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 5 сәуірде жарияланған):
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қызметтік куәлігін беру қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 марта 2021 года № ҚР ДСМ-22. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2021 года № 22342.
В соответствии с пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра здравоохранения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту управления персоналом Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Утвержден приказом
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 15 марта 2021 года № ҚР ДСМ-22
Перечень некоторых приказов Министра здравоохранения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 02.05.2023 № 79 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В приказе Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 марта 2019 года № ҚР ДСМ-12 "Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его описания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18441, опубликован 5 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
приложение 3 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан.";
в Правилах выдачи служебного удостоверения Министерства здравоохранения Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің, ведомстволық бағынысты ұйым басшысының қызметтік куәлігі (бұдан әрі – Қызметтік куәлік) олардың лауазымы мен лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қызметтік куәлік Денсаулық сақтау министрлігінің аппарат басшысына, Комитеттердің төрағаларына, ведомстволық бағынысты ұйымдардың басшыларына – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің қолы қойылып беріледі.";
6-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жұмысқа алғаш қабылданған адамдар жаңа қызметтік куәлікті ресімдеу және алу үшін өздерінің 3 х 4 см көлемдегі түрлі-түсті фотосуретін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Персоналды басқару департаментіне (бұдан әрі – ПБД) тапсырады, фотосурет қызметтік куәлікке жапсырылады.";
6-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қызметкерлер қызметтік куәлікті алу кезінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне, ведомстволық бағынысты ұйымның басшысына қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына (бұдан әрі - есепке алу журналы) қол қояды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтік куәліктер және есепке алу журналы ПБД сейфінде сақталады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Қызметтік куәлікті тапсырған кезде ПБД оны пайдалану және сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген қызметтік куәлікті беруге жауапты ПБД қызметкерлері қайтарып алады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. ПБД жыл сайын, 1 қаңтардағы жағдай бойынша қызметтік куәліктерді есепке алу деректерінің сәйкестігіне салыстырып тексеру жүргізеді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Қызметтік куәліктерді толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды ПБД қызметкерлері жүзеге асырады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі ПБД-ні дереу жазбаша нысанда (еркін түрде) хабардар етеді, бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе орынсыз пайдаланудың әрбір фактісі бойынша қызметтік тергеп-тексеру туралы бұйрық шыққанға дейін он жұмыс күні ішінде ПБД қызметтік тергеп-тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша Министрліктің тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Служебное удостоверение административного государственного служащего корпуса "А", руководителя подведомственной организации (далее – Служебное удостоверение) является документом, подтверждающим их должность и должностные полномочия.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Служебное удостоверение выдается за подписью Министра здравоохранения Республики Казахстан – руководителю аппарата Министерства здравоохранения, председателям Комитетов, руководителям подведомственных организаций.";
абзац второй пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Лица, впервые принятые на работу, для оформления и получения нового служебного удостоверения сдают в Департамент управления персоналом Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - ДУП) цветную фотографию, размером 3 х 4 см., фотография вклеивается в служебное удостоверение.";
абзац третий пункта 6 изложить в следующей редакции:
"При получении служебного удостоверения сотрудники расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения административного государственного служащего корпуса "А", руководителя подведомственной организации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – журнал учета).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе ДУП.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. При вручении служебного удостоверения ДУП проводится разъяснение по его пользованию и порядку его хранения.
При замене служебного удостоверения, предусмотренного пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается сотрудниками ДУП, ответственными за выдачу служебного удостоверения.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Ежегодно, по состоянию на 1 января, ДУП проводится сверка соответствия служебных удостоверений их учетным данным.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляют сотрудники ДУП.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. В случае утраты или порчи служебного удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме ДУП, подает объявление в средства массовой информации.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению ДУП в течение десяти рабочих дней со дня издания приказа о проведении служебного расследования проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия Министерства рассматривает вопрос о привлечении виновных к дисциплинарной ответственности.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"13. Жоғалған қызметтік куәліктер бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жарамсыз деп жарияланады, бұл туралы ПБД-ні хабардар етіледі. Жоғалғанның орнына жаңа қызметтік куәлікті қызметтік тергеп-тексеру жүргізілгеннен кейін ПБД береді.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Жұмыстан босатылған кезде қызметкер қызметтік куәлікті ПБД-ге тапсырады. Куәлікті тапсырған кезде кету парағына қызметтік куәлікті беру үшін жауапты адамның қолы қойылады.";
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қызметтік куәлігін беру қағидаларына 1-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3. "Көтермелеудің салалық жүйесінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-216/2020 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21702 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 7 желтоқсанда жарияланған):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.".
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ ҚР ДСМ-12 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
1. Куәліктің мұқабаларының көлемі 19,5 см х 6,5 см (ашып көрсетілген түрінде), көгілдір түсті жоғары сапалы жасанды былғарыдан болуы.
2. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ДЕНСАУЛЫҚ САҚТАУ МИНИСТРЛІГІ" деген типографиялық қаріппен жазба жазылады.
3. Куәліктің ішкі жағында ақ түс аясында көгілдір түсті қорғаныштық тангир орналасқан Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі бейнеленген. Жоғарғы жақ бөлігінде "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ДЕНСАУЛЫҚ САҚТАУ МИНИСТРЛІГІ", "МИНИСТЕРСТВО ЗДРАВООХРАНЕНИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН" деген жазулар, одан төмен мәтіннен қызыл түсті үзік жолақпен бөлектелген "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазулар орналастырылған.
4. Сол жағында: көлемі 3,5 х 4,5 см фотосурет (анфас түсірілген, түрлі-түсті), Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің қолымен және елтаңбасы бар мөрмен расталған қазақ тілінде қызметтік куәліктің нөмірі, қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы жазылады.

"13. Утерянные служебные удостоверения через средства массовой информации объявляются недействительными, о чем информируется ДУП. Новое служебное удостоверение взамен утерянного выдается ДУП после проведения служебного расследования.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. При увольнении сотрудник сдает служебное удостоверение в ДУП. На обходном листе при сдаче удостоверения ставится подпись лица, ответственного за выдачу служебного удостоверения.";
приложение 2 к Правилам выдачи служебного удостоверения Министерства здравоохранения Республики Казахстан изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню;
3. В приказе Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-216/2020 "Об утверждении правил отраслевой системы поощрения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21702, опубликован 7 декабря 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан.".
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра здравоохранения
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № ҚР ДСМ-12
Описание служебного удостоверения Министерства здравоохранения Республики Казахстан
1. Обложка служебного удостоверения состоит из кожзаменителя высокого качества бирюзового цвета, размером 19,5 см х 6,5 см (в развернутом состоянии).
2. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ДЕНСАУЛЫҚ САҚТАУ МИНИСТРЛІГІ".
3. На внутренней стороне удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием Государственного герба Республики Казахстан. В верхней части размещены надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ДЕНСАУЛЫҚ САҚТАУ МИНИСТРЛІГІ", "МИНИСТЕРСТВО ЗДРАВООХРАНЕНИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН"; отделяющиеся от текста красной отбивочной полосой.
4. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 3,5 х 4,5 см, номер служебного удостоверения, фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность сотрудника на казахском языке, заверенные подписью Министра здравоохранения Республики Казахстан и гербовой печатью.

5. Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ/РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН" деген жазу, орыс тілінде қызметтік куәліктің нөмірі, қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы жазылады. Төменгі жағында куәліктің жарамдылық мерзімі (екі жыл мерзімге беріледі) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің қызметтік
куәлігін беру қағидаларына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне, ведомстволық бағынысты ұйымның басшысына қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы
қызметтік куәліктің нөмірі р/с №
Берілген күні
Кімге берілді Т.А.Ә. (бар болса)
Жұмыс орны және лауазымы
Қызметкердің алғаны жөнінде жеке қолы
Тапсырғаны туралы белгі
Жою туралы белгі
Ескертпе: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне, ведомстволық бағынысты ұйымның басшысына қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп және Персоналды басқару департаменті қызметкерінің қолымен және мөрімен расталады.

5. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись черного цвета "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ/ РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН", номер служебного удостоверения, фамилия, имя, отчество, должность сотрудника на русском языке. Ниже указывается срок действия удостоверения (выдается сроком на два года).
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра здравоохранения
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам выдачи
служебного удостоверения
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Журнал учета выдачи служебного удостоверения административного государственного служащего корпуса "А", руководителя подведомственной организации Министерства здравоохранения Республики Казахстан
№ п/п номер служебного удостоверения
Дата выдачи
Кому выдано ФИО (при его наличии)
Место работы и должность
Роспись служащего в получении удостоверения
Отметка о возврате
Отметка об уничтожении
Примечание: Журнал учета выдачи служебного удостоверения административного государственного служащего корпуса "А", руководителя подведомственной организации Министерства здравоохранения Республики Казахстан прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью сотрудника Департамента управления персоналом и печатью.