"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 114-нқ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 18 наурыздағы № 24 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 25 наурызда № 22384 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 114-нқ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12801 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 29 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Адами ресурстармен жұмыс департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Иргалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 18 наурыздағы
№ 24
Бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 114-нқ
бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімі
Буын
Саты
Лауазымдардың атауы
А БЛОГЫ – БАСҚАРУШЫ ПЕРСОНАЛ
А1
1
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің "Микрография ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - РММ) директоры
1-1
РММ директорының орынбасары
А2
1
РММ бас бухгалтері, бөлім бастығы
1-1
РММ бас бухгалтерінің орынбасары, бөлім бастығының орынбасары
А3
1
РММ топ басшысы
B БЛОГЫ – ӨЗГЕ ДЕ САЛАЛАРДА
В2
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты инженер
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты инженер
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты инженер
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ инженер
В3
1
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі жоғары санатты инженер, техник
2
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі бірінші санатты инженер, техник
3
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі екінші санатты инженер, техник
4
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі санаты жоқ инженер, техник
B БЛОГЫ – "ДЕНСАУЛЫҚ САҚТАУ" САЛАСЫ
В3
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты мейіргер
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты мейіргер
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты мейіргер
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ мейіргер
В4
1
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі жоғары санатты мейіргер
2
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі бірінші санатты мейіргер
3
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі екінші санатты мейіргер
4
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі санаты жоқ мейіргер
С БЛОГЫ – ӘКІМШІЛІК ПЕРСОНАЛ
С1
Энергия, жылу, су, газ құбырлары мен кәрізді күтіп-ұстау учаскесінің басшысы; көлік цехының басшысы; әкімшілік-шаруашылық бөлімінің басшысы; ғимараттар мен үй-жайларды жөндеу учаскесінің басшысы – құрылыс жұмыстарын жүргізуші; жөндеу-механика учаскесінің басшысы; байланыс, күзет дабылы және химиялық өрт сөндіру учаскесінің басшысы; өрт командасы қызметінің басшысы.
С2
Біліктілік деңгейі жоғары мамандар: инспектор, аудитор, экономист, мемлекеттік сатып алу менеджері, бухгалтер, әдіскер, механик, байланыс инженері, жабдықтау инженері, құрылыстар мен құрылысжайларды түгендеу инженері, ақпаратты қорғау инженері, қауіпсіздік және еңбекті қорғау инженері, аудармашы, заңгер.
С3
Біліктілігі орта деңгейдегі мамандар: бухгалтер, инспектор, әдіскер, аудармашы, экономист, заң кеңесшісі, байланыс технигі, механик, ауысым бастығы
Мемлекеттік мекемеге әкімшілік-шаруашылық қызмет көрсетумен айналысатын құрылымдық бөлімшенің: архив, бюро (көшіру-көбейту), кеңсе, қойма, шаруашылық басшысы (меңгерушісі).
D БЛОГЫ – КӨМЕКШІ ПЕРСОНАЛ
D
Техникалық орындаушылар: архивариус, іс жүргізуші, диспетчер, (көшіру көбейту машиналарының, байланыс жүйелерінің, байланыстың, компьютерлік техниканың (бағдарламалардың), электрондық есептеу машиналарының, компьютерлік құрылғыларға қызмет көрсету жөніндегі, күзет қызметінің) операторы, күзетші, хатшы.

О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года № 114-нқ "Об утверждении реестра должностей гражданских служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 18 марта 2021 года № 24. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2021 года № 22384
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года № 114-нқ "Об утверждении реестра должностей гражданских служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12801, опубликован 29 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
реестр должностей гражданских служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по работе с человеческими ресурсами в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Иргалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 18 марта 2021 года № 24
Утвержден приказом
Министра национальной
Экономики
Республики Казахстан
от 2 декабря 2015 года № 114-нқ
Реестр должностей гражданских служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Звено
Ступень
Наименования должностей
1
2
3
БЛОК А – УПРАВЛЕНЧЕСКИЙ ПЕРСОНАЛ
А1
1
Директор республиканского государственного учреждения "Научно-исследовательский институт микрографии" Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - РГУ)
1-1
Заместитель директора РГУ
А2
1
Главный бухгалтер, начальник отдела РГУ
1-1
Заместитель главного бухгалтера, заместитель начальника отдела РГУ
А3
1
Руководитель группы РГУ
БЛОК B – В ПРОЧИХ СФЕРАХ
В2
1
Инженер высшего уровня квалификации высшей категории
2
Инженер высшего уровня квалификации первой категории
3
Инженер высшего уровня квалификации второй категории
4
Инженер высшего уровня квалификации без категории
В3
1
Инженер, техник среднего уровня квалификации высшей категории
2
Инженер, техник среднего уровня квалификации первой категории
3
Инженер, техник среднего уровня квалификации второй категории
4
Инженер, техник среднего уровня квалификации без категории
БЛОК В – СФЕРА "ЗДРАВООХРАНЕНИЕ"
В3
1
Медицинская (ий) сестра (брат) высшего уровня квалификации высшей категории
2
Медицинская (ий) сестра (брат) высшего уровня квалификации первой категории
3
Медицинская (ий) сестра (брат) высшего уровня квалификации второй категории
4
Медицинская (ий) сестра (брат) высшего уровня квалификации без категории
В4
1
Медицинская (ий) сестра (брат) среднего уровня квалификации высшей категории
2
Медицинская (ий) сестра (брат) среднего уровня квалификации первой категории
3
Медицинская (ий) сестра (брат) среднего уровня квалификации второй категории
4
Медицинская (ий) сестра (брат) среднего уровня квалификации без категории
БЛОК С – АДМИНИСТРАТИВНЫЙ ПЕРСОНАЛ
С1
Руководитель участка по содержанию энерго-, тепло-, водо-, газопроводов и канализации; руководитель транспортного цеха; руководитель административно-хозяйственного отдела; руководитель участка по ремонту зданий и помещений – производитель строительных работ; руководитель ремонтно-механического участка; руководитель участка связи, охранной сигнализации и химпожаротушения; руководитель службы пожарной команды.
С2
Специалисты высшего уровня квалификации: инспектор, аудитор, экономист, менеджер по государственным закупкам, бухгалтер, методист, механик, инженер связи, инженер по оборудованию, инженер по инвентаризации строений и сооружений, инженер по защите информации; инженер по безопасности и охране труда, переводчик, юрист.
С3
Специалисты среднего уровня квалификации: бухгалтер, инспектор, методист, переводчик, экономист, юрисконсульт, техник связи, механик, начальник смены
Руководитель (заведующий) структурного подразделения, занятого административно-хозяйственным обслуживанием государственного учреждения: архива, бюро (копировально-множительным), канцелярии, склада, хозяйства.
БЛОК D – ВСПОМОГАТЕЛЬНЫЙ ПЕРСОНАЛ
D
Технические исполнители: архивариус, делопроизводитель, диспетчер, оператор: (копировально-множительных машин, систем связи, связи, компьютерной техники (программ), электронно-вычислительных машин, по обслуживанию компьютерных устройств, службы охраны), охранник, секретарь.