"Уәкілетті адамдарды Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге іссапарға жіберу мақсатында республикалық бюджетте "Шетелдік іссапарлар" бағдарламасы және "Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер", "Мемлекеттік шекараны делимитациялау және демаркациялау" және "Шет елдердегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және физикалық қорғалуын қамтамасыз ету" бағдарламаларының 162-ерекшелігі бойынша көзделген қаражатты пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 08-1-1-1/114 бұйрығына және "Өкілдік шығындар" бөлінетін бюджеттік бағдарламасын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 11-1-2/66 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 11-1-4/113 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 наурызда № 22428 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Уәкілетті адамдарды Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге іссапарға жіберу мақсатында республикалық бюджетте "Шетелдік іссапарлар" бағдарламасы және "Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер", "Мемлекеттік шекараны делимитациялау және демаркациялау" және "Шет елдердегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және физикалық қорғалуын қамтамасыз ету" бағдарламаларының 162-ерекшелігі бойынша көзделген қаражатты пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 08-1-1-1/114 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 8438 болып тіркелген, 2013 жылғы 19 маусымдағы № 207-208 (27481-27482) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Уәкілетті адамдарды Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге іссапарға жіберу мақсатында республикалық бюджетте "Шетелдік іссапарлар" бағдарламасы және "Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер", "Мемлекеттік шекараны делимитациялау және демаркациялау" және "Шет елдердегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және физикалық қорғалуын қамтамасыз ету" бағдарламаларының 162-ерекшелігі бойынша көзделген қаражатты пайдалану қағидаларында:
14-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Сенімхат бір жұмыс күні мерзіміне беріледі, оған Сыртқы істер министрлігінің Аппарат басшысы мен бас бухгалтері қол қояды.";
16-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Сыртқы істер министрлігінің Аппарат басшысымен жазбаша келісілгеннен кейін билетті қайтару/айырбастау айыппұлына (іссапар кейінге қалдырылған немесе ауыстырылған, ауырған кезде, басқа да форс-мажорлық жағдайларда);";
8) тармақшаның бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"8) Сыртқы істер министрлігінің Аппарат басшысымен жазбаша келісілгеннен кейін түбіртекке немесе чекке сәйкес визаны ресімдеуді жеделдеткені үшін алымдарға іссапар шығыстарын төлеуге қаражат бөлінеді.";
22-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 9 апреля 2013 года № 08-1-1-1/114 "Об утверждении правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки" и специфики 162 программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности", "Делимитация и демаркация Государственной границы" и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом", в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан" и в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 11-1-2/66 "Об утверждении Правил распределения распределяемой бюджетной программы "Представительские затраты"
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 30 марта 2021 года № 11-1-4/113. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2021 года № 22428
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 9 апреля 2013 года № 08-1-1-1/114 "Об утверждении правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки" и специфики 162 программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности", "Делимитация и демаркация Государственной границы" и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом", в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8438, опубликован 19 июня 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 207-208 (27481-27482)) следующие изменения:
в Правилах использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки" и специфики 162 программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности", "Делимитация и демаркация Государственной границы" и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом", в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан", утвержденных указанным приказом:
часть вторую пункта 14 изложить в следующей редакции:
"Доверенность на оформление выдается сроком на один рабочий день, подписывается Руководителем аппарата и главным бухгалтером Министерства иностранных дел.";
в пункте 16:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) штраф за возврат/обмен билета (при отмене или переносе командировки, болезни, форс-мажорных обстоятельствах) – после письменного согласования с Руководителем аппарата Министерства иностранных дел;";
часть первую подпункта 8) изложить в следующей редакции:
"8) сборы за ускорение процедуры оформления визы согласно квитанции или чеку – после письменного согласования с Руководителем аппарата Министерства иностранных дел.";
часть первую пункта 22 изложить в следующей редакции:

"22. Іссапар шығыстарын төлеуге бөлінген қаражатты үшінші адам (бұдан әрі – есеп беретін адам) алған жағдайда, заңнамада белгіленген тәртіппен расталған сенімхат ұсыну қажет. Сенімхат мемлекеттік органның бірінші басшысының немесе орталық атқарушы органның аппарат басшысының (орталық атқарушы органның бірінші басшысының, аппарат басшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды адамның немесе осыған уәкілетті басқа адамның) және мемлекеттік органның бас (аға) бухгалтерінің қолы қойылған мемлекеттік органның ресми бланкісінде беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Өкілдік шығындар" бөлінетін бюджеттік бағдарламасын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 11-1-2/66 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 14926 болып тіркелген, 2017 жылғы 5 сәуірде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Өкілдік шығындар" бөлінетін бюджеттік бағдарламасын бөлу қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Өкілдік шығындарға арналған қаражатты бөлу Министрліктің Аппарат басшысының (бұдан әрі – Аппарат басшысы) немесе оның міндетін атқаратын адамның бұйрығымен ресімделеді.
Іс-шараларға қатысу үшін Қазақстан Республикасына шақырылатын тұлғалардың қонақүйде тұруын және баратын пунктіне дейінгі көліктік шығындарын төлеуге, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің шет мемлекеттерге сапарлары барысында өкілдік мақсаттарға арналған, сондай-ақ халықаралық байқау миссияларының құрамында шет мемлекеттердегі сайлауларға Қазақстан Республикасының атынан байқаушылар ретінде жіберілетін республикалық бюджет есебіндегі мемлекеттік органдардың лауазымды адамдары үшін автокөліктік қызмет көрсетуге және аудармашылардың қызметтерін төлеуге арналған қаражат бөлінген жағдайда, Аппарат басшысының бұйрығы Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің немесе оның міндетін атқаратын адамның қарары негізінде қабылданады.
Шетелдік делегацияларды "аса жоғары деңгейде" және/немесе "жоғары деңгейде" қабылдаған жағдайда, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Протоколына сәйкес делегация деңгейі Аппарат басшысының бұйрығында көрсетіледі.
Аппарат басшысының өкілдік шығындарға қаражат бөлу туралы бұйрығы жоспарланған іс-шара басталғанға дейін қабылданады.
Объективті себептерге байланысты Аппарат басшысының бұйрығын жоспарланған іс-шара басталғанға дейін қабылдау мүмкін болмаған жағдайда, Аппарат басшысы іс-шара өткен күннен бастап екі айдан аспайтын мерзімде өкілдік шығындарды өтеу туралы бұйрықты қабылдайды.

"22. В случае получения средств, выделенных на оплату командировочных расходов, третьим лицом (далее – подотчетное лицо) необходимо представить доверенность. Доверенность выдается на официальном бланке государственного органа за подписью первого руководителя государственного органа или руководителя аппарата центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого возложены полномочия первого руководителя, руководителя аппарата центрального исполнительного органа или иного уполномоченного на это должностного лица) и главного (старшего) бухгалтера государственного органа.";
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 11-1-2/66 "Об утверждении Правил распределения распределяемой бюджетной программы "Представительские затраты" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14926, опубликован 5 апреля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах распределения распределяемой бюджетной программы "Представительские затраты", утвержденных указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Выделение средств на представительские затраты оформляется приказом Руководителя аппарата Министерства либо лица, исполняющего его обязанности (далее – Руководитель аппарата).
В случаях выделения средств на оплату проживания и транспортных затрат до пункта назначения лиц, приглашаемых в Республику Казахстан для участия в мероприятиях, на представительские цели во время зарубежных визитов Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Министра иностранных дел Республики Казахстан, а также выделения средств на автотранспортное обслуживание и оплату услуг переводчиков должностным лицам государственных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета, направляемым наблюдателями от Республики Казахстан на выборы в иностранных государствах в составе международных миссий наблюдения, приказ Руководителя аппарата принимается на основании резолюции Министра иностранных дел Республики Казахстан либо лица, исполняющего его обязанности.
В случаях приема иностранных делегаций на "высшем уровне" и/или "на высоком уровне", в приказе Руководителя аппарата указывается уровень делегации в соответствии с Государственным Протоколом Республики Казахстан.
Приказ Руководителя аппарата о выделении средств на представительские затраты принимается до наступления планируемого мероприятия.
Когда в силу объективных причин, принятие приказа Руководителя аппарата невозможно до наступления планируемого мероприятия, Руководителем аппарата принимается приказ о компенсации представительских расходов, но не позднее двух месяцев со дня проведения мероприятия.

Егер делегацияның Қазақстан Республикасында болу бағдарламасында өзгеше көзделмесе Қазақстан Республикасына шақырылған шетелдік делегациялардың қатысушыларына іс-шараларға қатысу үшін межелі пунктінде тұру үшін қаражат бөлу кезінде іс-шарадан 1 (бір) күн бұрын және 1 (бір) күн өте есептік уақыт алынады.
Шетелдік делегацияның қатысушысына тасымалдау шығынына қаражат бөлген жағдайда, Қазақстан Республикасының аумағының шегінде іс-шараның өткізудің соңғы пунктіне дейін бағыты ескеріледі.
Шетелдік делегацияларды "аса жоғары деңгейде" және/немесе "жоғары деңгейде" қабылдаған жағдайда іс-шараның деңгейін анықтауды Министрлік Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколына сәйкес жүзеге асырады.
Шетелдік делегациялардың Қазақстан Республикасына сапарлары барысында екіжақты қатынастар деңгейіне байланысты және өзара тепе-теңдік қағидатын ескере отырып, Қазақстан тарапынан басшы ретінде мемлекеттік органның бірінші басшысымен не оның орынбасарымен келісім бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколында көрсетілмеген өзге лауазымды адам айқындалады, бұл ретте мұндай адам Министрліктің Мемлекеттік протокол қызметімен келісілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның қатысуымен экспорттық-импорттық қызмет және инвестициялар тарту мәселелері бойынша "жоғары деңгейде" өткізілетін іс-шараларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколына сәйкес шетелдік делегациялар үшін ресми қабылдауларды өткізу кезінде Қазақстан Республикасы тарапынан қатысушылардың саны шетелдік делегациялар тарапынан болатын қатысушылардың санынан аспауы тиіс.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Өкілдік шығындарға бөлінген ақша қаржы жылының ішінде пайдаланылмаған немесе ішінара пайдаланылған жағдайда, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Министрлікке түсімдер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітетін міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына кейіннен өзгерістер енгізе отырып, өкілдік шығындарға қаражат бөлу туралы Аппарат басшысының бұйрығына өзгерістерді уақытылы енгізу үшін өкілдік шығындарға бөлінген ақшаның пайдаланылмаған немесе ішінара пайдаланылған сомалары туралы мәліметті жолдайды.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган Аппарат басшысының бұйрығы негізінде Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес түсімдер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер енгізеді.";
12-тармақтың бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Аппарат басшысының уәкілдік шығындарға қаражат бөлу туралы қабылданған бұйрығының негізінде Министрлік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша Қазынашылық департаментінде (Қазынашылық департаменті) қолма-қол шетел валютасын алу мақсатында Министрліктің лауазымды адамына сенімхат береді;";
13-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті – Елбасының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің шетелдік сапарлары кезінде жұмсалатын өкілдік шығындар үшін қаражат алуға уәкілетті лауазымды адамдар іс-шараны өткізгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Министрлікке республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің елтаңбалы мөрімен расталған және Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының шетелдік сапарлары кезінде Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің Бастығы, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті – Елбасының шетелдік сапарлары кезінде Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы Кеңсесінің Бастығы, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің шетелдік сапарлары кезінде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Басшысының орынбасары, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің шетелдік сапарлары кезінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Аппарат басшысы растаған өкілдік мақсаттарға арналған шығындар бойынша актіні береді.".

В случаях выделения средств участникам иностранных делегаций на оплату проживания в пункте назначения лиц, приглашаемых в Республику Казахстан для участия в мероприятиях, в расчет берется время за 1 (один) день до и 1 (один) день после проведения мероприятия, если иное не предусмотрено программой пребывания делегации в Республике Казахстан.
В случаях выделения средств на транспортные расходы участникам иностранной делегации в расчет принимается маршрут до конечного пункта проведения мероприятия в пределах территории Республики Казахстан.
Определение уровня мероприятия в случаях приема иностранных делегаций "на высшем уровне" и/или "на высоком уровне" осуществляется Министерством в соответствии с Государственным Протоколом Республики Казахстан.
В ходе визитов иностранных делегаций в Республику Казахстан в качестве главы от казахстанской стороны в зависимости от уровня двусторонних отношений и с учетом принципа паритета определяется иное должностное лицо, не указанное в Государственном Протоколе Республики Казахстан, по согласованию с первым руководителем государственного органа, либо его заместителем, и Службой государственного протокола Министерства.
Во время проведения официальных приемов для иностранных делегаций в соответствии с Государственным Протоколом Республики Казахстан, количество участников со стороны Республики Казахстан не должно превышать количество участников со стороны иностранных делегаций, за исключением мероприятий, проводимых на "высоком уровне" с участием Министра иностранных дел Республики Казахстан, либо лицом, исполняющим его обязанности, по вопросам экспортно-импортной деятельности и привлечению инвестиций.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. В случае неиспользования или частичного использования в течение финансового года денег, выделенных на представительские затраты, администратор бюджетной программы направляет сведения в Министерство о суммах неиспользования или частичного использования денег, выделенных на представительские затраты для своевременного внесения им изменений в приказ Руководителя аппарата о выделении средств на представительские затраты с последующим внесением изменений в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам, утверждаемый центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета на основании приказа Руководителя аппарата вносит изменения в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.";
абзац пятый пункта 12 изложить в следующей редакции:
"на основании принятого приказа Руководителя аппарата о выделении средств на представительские затраты Министерство для получения наличной иностранной валюты выдает должностному лицу Министерства доверенность на получение в Департаменте казначейства по городу Нур-Султан Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент казначейства) доверенности;";
часть третью пункта 13 изложить в следующей редакции:
"Должностные лица, уполномоченные на получение средств на представительские затраты при зарубежных визитах Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Министра иностранных дел Республики Казахстан, в течение десяти календарных дней после проведения мероприятия представляют акт по затратам на представительские цели, заверенный гербовой печатью администратора республиканских бюджетных программ и утвержденный Начальником Канцелярии Президента Республики Казахстан при зарубежных визитах Президента Республики Казахстан и Государственного секретаря Республики Казахстан, Начальником Канцелярии Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы при зарубежных визитах Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, заместителем Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан – при зарубежных визитах Премьер-Министра Республики Казахстан, Руководителем аппарата – при зарубежных визитах Министра иностранных дел Республики Казахстан.".

3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Валюта-қаржы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушы
Ш. Нурышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық банкі
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушы
2021 жылғы 30 наурыздағы
№ 11-1-4/113 бұйрығына
қосымша
Уәкілетті адамдарды
Қазақстан Республикасының
аумағынан тыс жерлерге іссапарға жіберу мақсатында
республикалық бюджетте "Шет
елдердегі іссапарлар"
бағдарламасы және "Сыртқы
саяси қызметтерді үйлестіру
жөніндегі қызметтер",
"Мемлекеттік шекараны
делимитациялау және
демаркациялау" және "Шет
елдердегі дипломатиялық
өкілдіктердің арнайы,
инженерлік-техникалық және
физикалық қорғалуын
қамтамасыз ету"
бағдарламаларының
162 ерекшелігі бойынша
көзделген қаражатты пайдалану
қағидаларына
қосымша
Нысан
___________ сомасына (АҚШ
доллары немесе еуро) Аванстық есеп
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігінің
Аппарат басшысы
Жүргізілген шығыстардың
орындылығын растаймын
____________________________
(қолы)
күні "___" _______20___жыл
Аванстық есеп № ______________ "___" ___________20____жыл 20____жыл
______________________ № ___________ негіздеме
Іссапарға жіберілушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)_______________________
Есеп берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ______________________________
Іссапар мерзімі __________________________________________________________
Бағдарлама ______________________________________________________________
Ерекшелік _______________________________________________________________
Елдің атауы ______________________________________________________________
Валютаның атауы _________________________________________________________
Валютадағы операцияның атауы 1еуро/АҚШ доллары үшін теңгенің Қазақстан
Республикасының Ұлттық Банктегі бағамы теңгедегі баламасы
____________________________________________________________________
20____жыл_________________ қарызы
№ шығыс кассалық ордері бойынша __________________________________ алынды.
Барлығы __________________________________________________________ алынды
Шығыстар ________________________________________________________________
20______жыл ______________ № сметасы бойынша қалдық ______
Оның ішінде авиабилеттер:
Мынадай сомаға: есеп берді.
Корреспонденттік субшот
Сома
Дебет
Кредит
1
2
3
________________________________________________________________
іссапарға жіберілген адамның/есеп берушінің қолы
Күні ____________________________________________________________
Аванстық есепті қабылдаған _______________________________________
Аванстық есепті тексерген _________________________________________
Басқарма басшысы _______________________________________________
Аванстық есеп іссапар аяқталғаннан кейін үш күннен
кешіктірілмей ұсынылады парақтың сыртқы беті
Шығындарды толық таратып көрсету (шетел валютасында)
Іссапарға жіберілген адам
Шығыс түрі
Шығыс түрі
сома
Барлығы
________________________________________
іссапарға жіберілген адамның/есеп берушінің қолы
___________________________________________________________________
барлық есептерге растаушы құжаттар қоса беріледі
Өкілдік шығыстар Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесі Бастығының,
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысы орынбасарының,
Сыртқы істер министрлігінің Аппарат басшысының, Қазақстан Республикасының
Орталық сайлау комиссиясы төрағасының немесе мемлекеттік органдардың
лауазымды адамдарын жіберген кезде өкілеттік берілген адамның қолы елтаңбалық
мөрмен расталған актіге сәйкес есептен шығарылады. Ескерту Қосымша төленді:
Іссапарға жіберілген адам
Шығыс түрі
Авиабилет нөмірі
Сома
Жеңілдік
Сома

3. Валютно-финансовому департаменту Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Руководителя аппарата Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
Ш. Нурышев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Исполняющего обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 30 марта 2021 года
№ 11-1-4/113
Приложение к Правилам
использования средств,
предусмотренных в республиканском бюджете
по программе "Заграничные командировки"
и специфики 162 программ
"Услуги по Координации
Внешнеполитической деятельности",
Делимитация и демаркация
Государственной границы" и
"Обеспечение специальной,
инженерно-технической и
физической защиты дипломатических
представительств за рубежом",
в целях командирования уполномоченных
лиц за пределы территории
Республики Казахстан
Форма
Авансовый отчет
В сумме ______ (Доллар США или Евро)
"Утверждаю"
Руководитель аппарата
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Целесообразность произведенных
расходов подтверждаю
____________________________
(подпись)
Дата "___" _______20___год
Авансовый отчет № ______________ "___" ___________20____год
______________________№ ___________ от _______20____год
(основание)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) командированного_______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подотчетного лица________________
Сроки командировки___________________________________________________
Программа____________________________________________________________
Специфика____________________________________________________________
Наименование страны__________________________________________________
Наименование валюты__________________________________________________
Наименование операции в иностранной валюте курс Национального банка Республики
Казахстан тенге за 1 евро/доллар США
Тенговый эквивалент __________________________________________________
Долг на _________________20____год
Получено по расходному кассовому ордеру/счету к оплате № _________________
Итого получено __________________________________________
Расходы __________________________________________
Остаток по смете № __________________ от _________________20______год
В том числе за авиабилеты:
Отчитался на сумму:
Корреспондирующие субсчета
Сумма
Дебет
Кредит
1
2
3
__________________________________________________________
подпись командированного/подотчетного лица
Дата _____________________________________________________
Авансовый отчет принял _______________________________________________
Авансовый отчет проверил ____________________________________
Руководитель Управления ______________________________________________
Авансовый отчет представляется не позднее трех дней после завершения командировки
Оборотная сторона
Детальная расшифровка расходов (в инвалюте)
Командированное лицо
Вид расхода
Примечание
Сумма
Итого
________________________________________
подпись командированного/подотчетного лица
____________________________________________________________________
ко всем расчетам прилагаются оправдательные документы
Представительские расходы списываются согласно акту, заверенному гербовой печатью за
подписью Начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан, Заместителя
Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Руководителя
аппарата Министерства иностранных дел, Председателя Центральной избирательной
комиссии Республики Казахстан или лицом, им уполномоченным при направлении
должностных лиц государственных органов.
Примечание
Дополнительно оплачено:
Командированное лицо
Вид расхода
Номер авиабилета
Сумма
Скидка
Сумма