Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының бөлімшелерін байланыс құралдарымен, ұйымдастыру техникасымен, бағдарламалық қамтамасыз етумен, ақпаратты қорғаудың аппараттық және бағдарламалық құралдарымен жабдықтаудың заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 175 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 1 сәуірде № 22467 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының бөлімшелері үшін байланыс құралдарымен, ұйымдастыру техникасымен, бағдарламалық қамтамасыз етумен, ақпаратты қорғаудың аппараттық және бағдарламалық құралдарымен жабдықтаудың қоса берілген заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақпараттандыру және байланыс департаменті (С.Л. Варго) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 30 наурыздағы
№ 175 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының бөлімшелерін байланыс құралдарымен, ұйымдастыру техникасымен, бағдарламалық қамтамасыз етумен, ақпаратты қорғаудың аппараттық және бағдарламалық құралдарымен жабдықтаудың заттай нормалары

Об утверждении натуральных норм снабжения средствами связи, организационной техникой, программным обеспечением, аппаратными и программными средствами защиты информации подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2021 года № 175. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2021 года № 22467.
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы снабжения средствами связи, организационной техникой, программным обеспечением, аппаратными и программными средствами защиты информации подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан.
2. Департаменту информатизации и связи Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Варго С.Л.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 марта 2021 года № 175
Натуральные нормы снабжения средствами связи, организационной техникой, программным обеспечением, аппаратными и программными средствами защиты информации подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан

Ескерту. Заттай нормалар өзгеріс енгізілді – ҚР Ішкі істер министрінің 23.12.2021 № 800 бұйрығымен.
Р/с № Атауы Өлшем бірлігі Саны Пайдалану мерзімі, жыл Қолдану саласы Қолданылу саласы
1-тарау. Сымды байланыс құралдары
1.
Автоматтандырылған телефон станциясы
Комплект (бұдан әрі – к-т)
1
8
Абоненттер арасында ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыру үшін
Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - ІІМ), ІІМ Қылмыстық - атқару жүйесі комитеті (бұдан әрі - ҚАЖК), облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың полиция департаменттері және көліктегі полиция департаменттері (бұдан әрі – Көліктегі ПД), облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың қылмыстық - атқару жүйесі департаменттері (бұдан әрі – ҚАЖД), қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, желілік ішкі істер органдары, жергілікті полиция қызметі бөліністері, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, Үкіметтік мекемелерді және Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полктері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері.
2.
Жүйелік цифрлық телефон аппараты
Дана
1
8
Абоненттер арасында ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыру үшін
Министрліктің басшылығына (Министрге, Министрдің орынбасарларына, аппарат басшысына), Министрлік басшылығының кеңесшілері мен көмекшілеріне, ІІМ-нің төрағаларына және комитеттердің орынбасарларына, департаменттер, дербес басқармалардың бастықтары мен орынбасарларына; ІІМ Комитеттері мен департаменттері құрамындағы басқармалардың бастықтары мен орынбасарына; Жедел басқару орталығы (бұдан әрі – ЖБО) ІІМ, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД кезекші бөлімдеріне, қалалық ЖБО; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, желілік ішкі істер органдары, жергілікті полиция қызметі бөліністері, түзеу мекемелері, кезекші бөлімдері; Көліктегі ПД, ҚАЖД, ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, желілік басқармалардың (бөлімдердің), жергілікті полиция қызметі бөліністері, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігінің бастықтары мен бастық орынбасарлары; Мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, Үкіметтік мекемелерді және Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полктері басқармаларының бастықтары мен орынбасарларына; ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері бастықтары мен орынбасарларына.
3.
Жүйелік цифрлық телефон аппараттары үшін кеңейту консолы
Дана
1
8
Абоненттер арасында ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыру үшін
Министрліктің басшылығына (Министрге, Министрдің орынбасарларына, аппарат басшысына), Министрлік басшылығының кеңесшілері мен көмекшілеріне, ІІМ-нің төрағалары мен орынбасарларына, департаментердің, дербес басқармалардың бастықтары мен орынбасарларына. ІІМ, ҚАЖК, Көліктегі ПД, кезекші бөліміне. Көліктегі ПД, ҚАЖД, ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, желілік басқармалардың (бөлімдердің), жергілікті полиция қызметі бөліністері, түзеу мекемелердің, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігінің бастықтары мен бастық орынбасарлары. Мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, Үкіметтік мекемелерді және Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полктері басқармаларының бастықтары мен орынбасарларына. ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері бастықтары мен орынбасарларына
4.
Аналогтық телефон аппараты
Дана
1
8
Абоненттер арасында ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыру үшін. Цифрлық аппараттардың санын есептемегенде орнатылған АТС көлемінен 120% дейін
Сыртқы қызмет жеке құрамы қызметкерлерін қоспағанда, ІІМ, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық,желілік ішкі істер органдары, әскери-тергеу органдары, жергілікті полиция қызметі бөліністері, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, Үкіметтік мекемелерді және Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полктері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері, стационарлық тәуліктік полиция бекеті, учаскелік полиция пункті қызметкерінің әрбір жұмыс орнына.
5.
Телефондық және телеграфтық байланыстың арна құрайтын аппаратурасы
К-т
1
8
Абоненттер арасында ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыру үшін
ІІМ, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық,желілік ішкі істер органдары, әскери-тергеу органдары, жергілікті полиция қызметі бөліністері, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, Үкіметтік мекемелерді және Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полктері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері.
6.
Жалпы пайдалану желісінің абоненттік телеграф аппараты
Дана
1
8
Абоненттер арасында телеграфты байланысты жүзеге асыру үшін
ІІМ, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық,желілік ішкі істер органдары, әскери-тергеу органдары, жергілікті полиция қызметі бөліністері, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, Үкіметтік мекемелерді және Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полктері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері.
7.
Абоненттің нөмірін анықтау жүйесі
К-т
1
8
Шақыру абонентінің нөмірі туралы ақпаратты тіркеу үшін
ІІМ ЖБО, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД кезекші бөлімдері; қалалардың ЖБО; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, желілік ішкі істер органдары, жергілікті полиция қызметі бөліністері, түзеу мекемелері, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, Үкіметтік мекемелерді және Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полктері, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдарының кезекші бөлімдері
8.
Абоненттің нөмірін анықтау функциясы бар көпарналы дыбыс жазатын құрылғы
К-т
1
8
Бірнеше кіріс арналары бойынша келіп түсетін дыбыстық деректерді біруақытта жазу, оларды одан әрі өңдеу және архивтеу үшін
ІІМ ЖБО, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД, қалалардың ЖБО, қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық,желілік ішкі істер органдары, жергілікті полиция қызметі бөліністері, түзеу мекемелері, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, Үкіметтік мекемелерді және Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полктері, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдарының кезекші бөлімдері.
9.
Үздіксіз қоректену көзі
Дана
1
8
Негізгі электр қуат көзін қысқа мерзімге өшіру кезінде үздіксіз қуаттандыруды қамтамасыз ету үшін
ІІМ, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, желілік ішкі істер органдары, әскери-тергеу органдары, жергілікті полиция қызметі бөліністері, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандырылған күзет қызметі бөліністері, Үкіметтік мекемелерді және Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полктері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелерінің есептеуіш техниканың әрбір құралына, телекоммуникациялық жабдығына.
10.
Байланыс аппаратурасы апаттық қоректену агрегаты
К-т
1
10
Негізгі электр қуат көзін қысқа мерзімге өшіру кезінде үздіксіз электр қуаттандыруды қамтамасыз ету үшін
ІІМ, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, желілік ішкі істер органдары, әскери-тергеу органдары, жергілікті полиция қызметі бөліністері, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, Үкіметтік мекемелерді және Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полктері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері.
11.
Аппаратураны және байланыс желісін бақылау үшін өлшеуіш құралдары
Дана
1
5
Өлшеу жұмыстарын жүргізу үшін
ІІМ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД ақпараттандыру және байланыс бөліністеріне; ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары үшін.
12.
Бейнебақылау жүйелері (Ішкі/сыртқы)
К-т
1
7
Күзетілетін аумақта бейнебақылауды ұйымдастыру үшін
ІІМ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, ПД, Көліктегі ПД, қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, желілік ішкі істер органдары, әскери-тергеу органдары, жергілікті полиция қызметі бөліністері, қалалық, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, Үкіметтік мекемелерді және Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полктері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелері.
13.
Автомобильдік бейнетіркеуіш
Дана
1
5
Қызмет өткеруді бақылау, құқық бұзушылықтардың алдын алу, базаны сапалы дәлелді жинау үшін
ІІМ, ҚАЖК, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ПД, Көліктегі ПД, ҚАЖД; қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, желілік полиция органдары, әскери-тергеу органдары, жергілікті полиция қызметі бөліністері, түзеу мекемелері, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі, мамандандырылған күзет қызметі бөліністері, Үкіметтік мекемелерді және Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полктері, ІІМ Кинологиялық орталығы, "Солтүстік" және "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базалары, ішкі істер органдарының білім беру ұйымдары және медициналық мекемелерінің әрбір көлік құралына, тікұшаққа, катерге, штабтық автобусына.
14.
Көлік құралы қозғалысының жылдамдығын бейнетіркеудің мобильді құралы
Дана
1
5
Көлік құралдары жылдамдығын бақылау және жол жүрісі қағидаларын бұзушылықтарды бейнетіркеу үшін

Сноска. Натуральные нормы с изменением, внесенным приказом Министра внутренних дел РК от 23.12.2021 № 800.
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
Срок эксплуатации, лет
Область применения
Область распространения
Глава 1. Проводные средства связи
1.
Автоматическая телефонная станция
Комплект (далее – К-т)
1
8
Для осуществления внутренней и внешней телефонной связи между абонентами
Министерство внутренних дел (далее - МВД), Комитет уголовно-исполнительной системы МВД (далее - КУИС), Департаменты полиции областей, городов республиканского значения, столицы и на транспорте (далее - ДП(Т)), Департаменты уголовно-исполнительной системы областей, городов республиканского значения, столицы (далее - ДУИС); городские, районные, районные в городах, линейные органы внутренних дел, подразделения местной полицейской службы, исправительные учреждения, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, полки полиции по охране правительственных учреждений и дипломатических представительств, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел.
2.
Системный цифровой телефонный аппарат
Штук (далее – Шт)
1
8
Для осуществления внутренней и внешней телефонной связи между абонентами
Руководству министерства (министру, заместителям министра, руководителю аппарата), советникам и помощникам руководства министерства, Председателям и заместителям комитетов, начальникам и заместителям департаментов, самостоятельных управлений МВД. Начальникам и заместителям управлений в составе Комитетов и департаментов МВД. Центр оперативного управления (далее – ЦОУ) МВД, дежурные части КУИС, ДП (Т), ДУИС областей, городов республиканского значения, столицы; ЦОУ городов; дежурные части городских, районных, районных в городах, линейных органов внутренних дел, подразделений местной полицейской службы, исправительных учреждений, Начальникам и заместителям начальников ДП(Т), ДУИС, городских, районных, линейных управлений (отделов) внутренних дел, подразделений местной полицейской службы, исправительных учреждений, Представительства МВД в г.Байконур, Начальникам и заместителям управлений специализированной службы охраны, полков полиции по охране Правительственных учреждений и Дипломатических представительств; Начальникам и заместителям кинологического центра МВД, Баз военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организаций образования и медицинских учреждений органов внутренних дел.
3.
Консоль расширения для системных цифровых телефонных аппаратов
Шт.
1
8
Для осуществления внутренней и внешней телефонной связи между абонентами
Руководству министерства (министру, заместителям министра, руководителю аппарата), советникам и помощникам руководства министерства, Председателям и заместителям комитетов, начальникам и заместителям департаментов, самостоятельных управлений МВД. В дежурную часть МВД, КУИС, ДП(Т). Начальникам и заместителям начальников ДП(Т), ДУИС, городских, районных, линейных управлений (отделов) внутренних дел, подразделений местной полицейской службы, исправительных учреждений, Представительства МВД в г. Байконур. Начальникам и заместителям управлений специализированной службы охраны, полков полиции по охране Правительственных учреждений и Дипломатических представительств. Начальникам и заместителям кинологического центра МВД, Баз военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организаций образования и медицинских учреждений органов внутренних дел.
4.
Аналоговый телефонный аппарат
Шт.
1
8
Для осуществления внутренней и внешней телефонной связи между абонентами. До 120% от Ұмкости установленных АТС за вычетом количества цифровых аппаратов
На каждое рабочее место сотрудника МВД, КУИС, ДП (Т), ДУИС, областей, городов республиканского значения, столицы; городские, районные, районные в городах, линейные органы внутренних дел, военно-следственные органы, подразделения местной полицейской службы, исправительные учреждения, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, полки полиции по охране правительственных учреждений и дипломатических представительств, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел, стационарный круглосуточный пост полиции, участковый пункт полиции, за исключением личного состава наружной службы.
5.
Аппаратура каналообразования телефонной и телеграфной связи
К-т
1
8
Для осуществления внутренней и внешней телефонной и телеграфной связи между абонентами
МВД, КУИС, ДП (Т), ДУИС областей, городов республиканского значения, столицы; городские, районные, районные в городах, линейные органы внутренних дел, военно-следственные органы, подразделения местной полицейской службы, исправительные учреждения, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, полки полиции по охране правительственных учреждений и дипломатических представительств, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел.
6.
Абонентский телеграфный аппарат сети общего пользования
Шт.
1
8
Для осуществления телеграфной связи между абонентами
МВД, КУИС, ДП (Т), ДУИС областей, городов республиканского значения, столицы; городские, районные, районные в городах, линейные органы внутренних дел, военно-следственные органы, подразделения местной полицейской службы, исправительные учреждения, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, полки полиции по охране правительственных учреждений и дипломатических представительств, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел.
7.
Система определения номера абонента
К-т
1
8
Для регистрации информации о номере вызывающего абонента
ЦОУ МВД, дежурные части КУИС, ДП (Т), ДУИС областей, городов республиканского значения, столицы; ЦОУ городов; дежурные части городских, районных, районных в городах, линейных органов внутренних дел, подразделений местной полицейской службы, исправительных учреждений, организаций образования органов внутренних дел.
8.
Устройство звукозаписывающее многоканальное с функцией определения номера абонента
К-т
1
8
Для одновременной записи звуковых данных, поступающих по нескольким входным каналам, их дальнейшей обработки и архивирования
ЦОУ МВД, дежурные части КУИС, ДП (Т), ДУИС областей, городов республиканского значения, столицы; ЦОУ городов; дежурные части городских, районных, районных в городах, линейных органов внутренних дел, подразделений местной полицейской службы, исправительных учреждений, подразделения специализированной службы охраны, полки полиции по охране правительственных учреждений и дипломатических представительств, организаций образования органов внутренних дел.
9.
Источник бесперебойного питания
Шт.
1
8
Для обеспечения бесперебойного питания при кратковременном отключении основного источника электропитания
На каждое средство вычислительной техники, телекоммуникационное оборудование МВД, КУИС, ДП (Т), ДУИС областей, городов республиканского значения, столицы; городские, районные, районные в городах, линейные органы внутренних дел, военно-следственные органы, подразделения местной полицейской службы, исправительные учреждения, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, полки полиции по охране правительственных учреждений и дипломатических представительств, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел.
10.
Агрегат аварийного питания аппаратуры связи
К-т
1
10
Для обеспечения бесперебойного электропитания при кратковременном отключении основного источника электропитания
МВД, КУИС, ДП (Т), ДУИС областей, городов республиканского значения, столицы; городские, районные, районные в городах, линейные органы внутренних дел, военно-следственные органы, подразделения местной полицейской службы, исправительные учреждения, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, полки полиции по охране правительственных учреждений и дипломатических представительств, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел.
11.
Измерительные приборы для контроля аппаратуры и линий связи
Шт.
1
5
Для проведения измерительных работ
Для подразделений информатизации и связи МВД, ДП (Т) областей, городов республиканского значения и столицы; организаций образования органов внутренних дел.
12.
Система видеонаблюдения (внутреннего/внешнего)
К-т
1
7
Для организации видеоконтроля на охраняемой территории
МВД, ДП (Т) областей, городов республиканского значения, столицы; городские, районные, районные в городах, линейные органы внутренних дел, военно-следственные органы, подразделения местной полицейской службы, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, полки полиции по охране правительственных учреждений и дипломатических представительств, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел.
13.
Автомобильный видеорегистратор
Шт.
1
5
Для контроля за несением службы, профилактики правонарушений, сбор качественной доказательной базы
На каждое транспортное средство, вертолет, катер, штабной автобус МВД, КУИС, ДП (Т), ДУИС областей, городов республиканского значения, столицы; городские, районные, районные в городах, линейные органы внутренних дел, военно-следственные органы, подразделения местной полицейской службы, исправительные учреждения, Представительство МВД в г.Байконур, подразделения специализированной службы охраны, полки полиции по охране правительственных учреждений и дипломатических представительств, Кинологический центр МВД, Базы военного и специального снабжения "Северная" и "Южная", организации образования и медицинские учреждения органов внутренних дел.
14.
Мобильный прибор видео-фиксации скорости движения транспортного средства
Шт.
1
5
Для контроля скорости движения транспортных средств и видеофиксации нарушений правил дорожного движения