"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 6 мамырдағы № 157 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 6 мамырда № 22704 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларында:
11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Инвестициялық субсидия электрондық/қағаз түрінде өтінім берілген жылға дейін екі жылдан ерте емес пайдалануға берілген инвестициялық жобалар бойынша ұсынылады. Субсидиялауға:
1) инвестициялық жоба пайдалануға берілетін күнге дейін 24 (жиырма төрт) айдан ерте емес сатып алынған;
2) инвестициялық жоба пайдалануға берілетін күнге дейін 36 (отыз алты) айдан ерте емес шығарылған жаңа, бұрын пайдаланылмаған техника, машина және/немесе жабдық жатады.
№ 12.1 "Аквапоникалық жылыжай кешенін салу және кеңейту" жобасының паспорты бойынша инвестициялық субсидия электрондық/қағаз түрінде өтінім берілген жылға дейін үш жылдан ерте емес пайдалануға берілген инвестициялық жобалар бойынша ұсынылады.
12. Егер жобалардың паспорттары бойынша тек техника, машиналар және/немесе жабдықтар сатып алу болжанатын болса, онда өтінім берілетін жылға дейін 3 (үш) жылдан ерте емес сатып алынған техника, машиналар және (немесе) жабдықтар субсидиялауға жатады.
№ 1 және № 1.1 жобалардың паспорттарында көрсетілген техника, машина және құрал-жабдықтарды субсидиялау техника мен машиналар модельдерінің, сондай-ақ оларды өндірушілердің және ресми дилерлер тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес жүзеге асырылады. Тізбені индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей келесі жылға және тиісті жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей ұсынады. Әкімші тізбені алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде орналастырады.
Бұл ретте, Тізбеде техника мен машиналардың ұсынылған түрлері болмаған жағдайда, субсидиялау № 1 жобаның паспорты бойынша жүзеге асырылады.";
18-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2021 года № 157. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2021 года № 22704
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320) следующие изменения:
в Правилах субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденных указанным приказом:
пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"11. Инвестиционные субсидии предоставляются по инвестиционным проектам, введенным в эксплуатацию, не ранее двух лет до года подачи электронной/бумажной заявки. Субсидированию подлежат новая, ранее неиспользованная техника, машины или оборудование:
1) приобретенные не ранее 24 (двадцати четырех) месяцев до даты ввода инвестиционного проекта в эксплуатацию;
2) годом выпуска не ранее 36 (тридцати шести) месяцев до даты ввода инвестиционного проекта в эксплуатацию.
Инвестиционные субсидии по паспорту проекта № 12.1 "Строительство и расширение аквапонического тепличного комплекса" предоставляются по инвестиционным проектам, введенным в эксплуатацию, не ранее трех лет до года подачи электронной/бумажной заявки.
12. Если по паспортам проекта предполагается приобретение только техники, машин и/или оборудования, то субсидированию подлежат техника, машины и/или оборудование, приобретенные не ранее 3 (трех) лет до года подачи заявки.
Субсидирование техники, машин и оборудования, указанных в паспортах проектов № 1 и № 1.1, осуществляется в соответствии с перечнем моделей техники и машин, а также их производителей и официальных дилеров (далее – Перечень). Перечень предоставляется уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности не позднее 1 декабря текущего года на последующий год и не позднее 1 июля соответствующего года. В течение 3 (трех) рабочих дней после получения Перечень размещается администратором в информационной системе субсидирования.
При этом, в случае отсутствия заявленной модели техники и машин в Перечне, субсидирование осуществляется по паспорту проекта № 1.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:

"18. Инвестициялық салымдарды өтеу үлесін жергілікті бюджет есебінен мынадай жобалардың паспорттары бойынша ұлғайтуға болады:
35 (отыз бес) %-ға дейін:
№ 1 "Ауыл шаруашылығы техникасын, машиналары мен жабдықтарын сатып алу" және № 1.1 "Сұранысқа ие ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу" жобаларының паспорттары бойынша - негіздемесін көрсете отырып, облыстардың аумақтарын дамыту бағдарламаларында көзделген техниканың, машиналар мен жабдықтардың басым түрлері бойынша;
40 (қырық) %-ға дейін:
№ 6 "Сүтті бағыттағы ірі қара мал/ешкі өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" және № 14 "5 гектардан басталатын жеміс-жидек дақылдары мен жүзім отырғызу" жобаларының паспорттары бойынша;
50 (елу) %-ға дейін:
№ 1 "Ауыл шаруашылығы техникасын, машиналары мен жабдықтарын сатып алу" жобасының паспорты бойынша № 3.1. 3.2; 4.1, 4.2; 50.2.2-позициялар бойынша;
№ 1 "Ауыл шаруашылығы техникасын, машиналары мен жабдықтарын сатып алу" жобасының паспорты бойынша ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін 1.1-1.3; 2.1-2.2; 13; 17.1; 17.3; 18; 25-30; 31.1; 32; 34.1; 35-37; 40-45; 48.1.1-48.1.2; 48.2.1-48.2.2; 49; 50.1.1-50.1.2; 51; 54; 55; 59-позициялар бойынша;
№ 8 "Сүт өңдеу объектісін құру және кеңейту, сүт қабылдау пункттерін құру, ауыл шаруашылығы кооперативтері, дайындау ұйымдары, сүт қабылдау пункттері және сүт өңдеу кәсіпорындары үшін жабдықтар мен техника сатып алу" жобасының паспорты бойынша ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін.
Бұл ретте, бір ауыл шаруашылығы кооперативі сатып алынған (сатып алынатын) техникаға, машина мен жабдыққа:
тиісті мөлшерде тіркемелі және аспалы жабдықтары бар үш тракторға;
екі астық жинау комбайнына және тиісті мөлшерде аспалы және тіркемелі жабдыққа;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жүктерді тасымалдауға арналған екі автомобильге және өзі аударғыш тіркемеге дейін инвестициялық субсидиялар ала алады.
Ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін техниканың бір бірлігіне (гектар/ірі қара малдың шартты басы) арналған ең төменгі норматив жөніндегі талап қолданылмайды.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Өтінімдерді қабылдау тиісті жылы инвестициялық субсидиялауға арналған міндеттемелерден бос қаражат (бұдан әрі - Бос бюджет) бар болғанда, инвестициялық жобаны іске асыру орны бойынша тиісті жылдың 1 ақпанынан бастап 15 желтоқсанына (қоса алғанда) дейін жүзеге асырылады.
№ 4 "Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымын құру және мал өсіруші шаруашылықтарды сумен қамтамасыз ету (құдықтар, ұңғымалар)" жобасының паспорты бойынша өтінімдерді қабылдау Бос бюджет бар болғанда, инвестициялық жобаны іске асыру орны бойынша тиісті жылдың 1 мамырынан бастап 1 қазанына (қоса алғанда) дейін жүзеге асырылады.
Бос бюджет болмаған жағдайда, инвестициялық субсидиялауға арналған өтінімдер мониторингтеу тізіліміне қосылады.";

"18. Увеличение доли возмещения инвестиционных вложений возможно за счет местного бюджета по следующим паспортам проектов:
до 35 (тридцати пяти) %:
по паспортам проектов № 1 "Приобретение сельскохозяйственной техники, машин и оборудования" и № 1.1 "Приобретение востребованной сельскохозяйственной техники" – по приоритетным видам техники, машин и оборудования, предусмотренным в программах развития территорий областей с указанием обоснований;
до 40 (сорока) %:
по паспортам проектов № 6 "Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота/коз молочного направления" и № 14 "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров";
до 50 (пятидесяти) %:
по паспорту проекта № 1 "Приобретение сельскохозяйственной техники, машин и оборудования" по следующим позициям: № 3.1, 3.2; 4.1, 4.2; 50.2.2;
по паспорту проекта № 1 "Приобретение сельскохозяйственной техники, машин и оборудования" для сельскохозяйственных кооперативов по следующим позициям: 1.1-1.3; 2.1-2.2; 13; 17.1; 17.3; 18; 25-30; 31.1; 32; 34.1; 35-37; 40-45; 48.1.1-48.1.2; 48.2.1-48.2.2; 49; 50.1.1-50.1.2; 51; 54; 55; 59;
по паспорту проекта № 8 "Создание и расширение молокоперерабатывающего объекта, создание молокоприемных пунктов, приобретение оборудования и техники для сельскохозяйственных кооперативов, заготовительных организаций, молокоприемных пунктов и молокоперерабатывающих предприятий" для сельскохозяйственных кооперативов.
При этом, один сельскохозяйственный кооператив может получить инвестиционные субсидии на приобретенную (приобретаемую) технику, машины и оборудование, до:
трех тракторов с соответствующим количеством прицепного и навесного оборудования;
двух зерноуборочных комбайнов и соответствующего количества навесного и прицепного оборудования;
двух автомобилей для перевозки грузов сельскохозяйственного назначения и прицепа самосвального.
Для сельскохозяйственных кооперативов не распространяется требование по минимальному нормативу на одну единицу техники (гектар/ условная голова крупного рогатого скота).";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Прием заявок осуществляется по месту реализации инвестиционного проекта с 1 февраля по 15 декабря (включительно) соответствующего года, при наличии свободных от обязательств средств на инвестиционное субсидирование в соответствующем году (далее – Свободный бюджет).
По паспорту проекта № 4 "Создание инфраструктуры обводнения пастбищ и обеспечения водой животноводческих хозяйств (колодцы, скважины)" прием заявок осуществляется по месту реализации инвестиционного проекта с 1 мая по 1 октября (включительно) соответствующего года, при наличии Свободного бюджета.
В случае отсутствия Свободного бюджета, заявки на инвестиционное субсидирование включаются в реестр мониторинга.";

45 және 46-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) жаңадан пайдалануға берілген өндірістік кешенді лизингке (дайын жоба лизингі) сатып алған кезде осы Қағидаларға сәйкес лизинг алушы (көрсетілетін қызметті алушы) болады. Жаңадан енгізілген өндірістік кешен өтінім берілген күнге дейін 12 (он екі) айдан ерте емес пайдалануға берілген кешен болып табылады.
Бұл ретте, лизинг алушы мүлік (пай) жарнасы ретінде ауыл шаруашылығы кооперативіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жаңадан енгізілген өндірістік кешенді пайдалану құқығын берген жағдайда, осы Қағидаларға сәйкес инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) мүшелері лизинг алушылар болып табылатын ауыл шаруашылығы кооперативі бола алады.
46. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) дайын жобалар лизингі бойынша инвестициялық субсидиялауға осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді оған мынадай растайтын құжаттарды "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында (инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) қолы қойылған және мөрімен расталған (болған жағдайда) қағаз нұсқаның сканерленген көшірмесі) қоса бере отырып береді:
1) инвестор (көрсетілетін қызметті алушы), лизинг беруші және объектіні сатушы арасындағы үш жақты келісімнің көшірмесі;
2) сатушы мен лизинг беруші арасында жасалған объектіні сатып алу-сату шартының көшірмесі;
3) қаржы институты куәландырған объектінің лизинг шарты;
4) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 73-бабының 2-тармағына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісінің (жаңа өндірістік қуаттылықтарды құру немесе қолданыстағыларын кеңейту кезінде) немесе инвестициялық жобаның іске қосу кешенін немесе кезегінің пайдалануға қабылдау актісінің (осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген талаптарына сәйкес) көшірмесі;
5) жабдықты және/немесе инвестициялық объектіні пайдалануға беру актісінің көшірмесі;
6) инвестициялық жобаны іске асыру кезінде сатушының инвестициялық салымдарын растайтын сатып алу-сату шарттарының, шот-фактуралардың көшірмелері;
7) жабдықты қабылдау-тапсыру актілерінің көшірмелері;
8) жобаға бизнес-жоспардың көшірмесі;
9) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 60-бабына және 9-1-тарауына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттаманың көшірмесі (жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес субсидиялау көзделген жобалар паспорттары бойынша).

пункты 45 и 46 изложить в следующей редакции:
"45. При приобретении в лизинг вновь введенного в эксплуатацию производственного комплекса (лизинг готового проекта) инвестором (услугополучателем) в соответствии с настоящими Правилами выступает лизингополучатель. Вновь введенным производственным комплексом является комплекс, который был введен в эксплуатацию не ранее 12 (двенадцати) месяцев до даты подачи заявки.
При этом, в случае передачи лизингополучателем в качестве имущественного (паевого) взноса сельскохозяйственному кооперативу права пользования вновь введенным производственным комплексом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, инвестором (услугополучателем) в соответствии с настоящими Правилами может выступать сельскохозяйственный кооператив, члены которого являются лизингополучателями.
46. Инвестор (услугополучатель) подает заявку на инвестиционное субсидирование по лизингу готовых проектов по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам с прикреплением к ней следующих подтверждающих документов в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) инвестора бумажного варианта):
1) копия трехстороннего соглашения между инвестором (услугополучателем), лизингодателем и продавцом объекта;
2) копия договора купли-продажи объекта, заключенного между продавцом и лизингодателем;
3) заверенный финансовым институтом договор лизинга объекта;
4) копия акта приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей или расширение действующих) или акта ввода в эксплуатацию пускового комплекса или очереди инвестиционного проекта (согласно требованиям, указанным в пункте 14 настоящих Правил) в соответствии с формой акта приемки объекта в эксплуатацию, а также в соответствии с пунктом 2 статьи 73 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
5) копия акта ввода оборудования и/или инвестиционного объекта в эксплуатацию;
6) копии договоров купли-продажи, счетов-фактур, подтверждающих инвестиционные вложения продавца при реализации инвестиционного проекта;
7) копии актов приема-передачи оборудования;
8) копия бизнес-плана к проекту;
9) копия проектно-сметной документации, имеющей положительное заключение экспертизы проектов в соответствии со статьей 60 и главой 9-1 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией);

10) ауыл шаруашылығы кооперативінен өтінім берілген жағдайда лизинг алушының ауыл шаруашылығы кооперативіне мүліктік (пай) жарна ретінде беруі туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмелері ауыл шаруашылығы кооперативіне мүшелікке қабылдау туралы ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының шешімінен үзінді көшірменің көшірмесін және лизинг берушінің ауыл шаруашылығы кооперативіне мүлік (пай) жарна ретінде беруге келісімі туралы шешімінің көшірмесі қоса беріледі.
Дайын жобалар лизингін субсидиялау шеңберінде техника мен машиналар сатып алуға субсидиялау жүзеге асырылмайды.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген Қағидаларға 14-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2021 жылғы 6 мамырдағы
№ 157 Бұйрыққа
1-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Жобалар паспорттарының тізбесі
1
Ауыл шаруашылығы техникасын, машиналары мен жабдықтарын сатып алу
1.1
Сұранысқа ие ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу
2
Селекциялық-тұқым шаруашылығы техникасы мен жабдығын сатып алу
3
Тұқым тазарту-сұрыптау жабдығын сатып алу
4
Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымын құру және мал өсіруші шаруашылықтарды сумен қамтамасыз ету (құдықтар, ұңғымалар)
5
Мал бордақылауға арналған объектілерді құру және кеңейту
6
Сүтті бағыттағы ірі қара мал/ешкі өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту
7
Мал союға және ет өңдеуге арналған объектілерді құру және кеңейту
8
Сүт өңдеу объектісін құру және кеңейту, сүт қабылдау пункттерін құру, сүт қабылдау пункттері мен сүт өңдеу кәсіпорындары үшін жабдық пен техника сатып алу
9
Жүн дайындау пункті үшін жабдық сатып алу
10
Тері мен жүнді бастапқы өңдеу жөніндегі кәсіпорындарды құру және кеңейту
11
Суару жүйелерін және тамшылатып суаруды құру және кеңейту
12
Жылыжай кешенін салу және кеңейту

10) в случае подачи заявки от сельскохозяйственного кооператива, копии документов, содержащих информацию о передаче лизингополучателем в качестве имущественного (паевого) взноса сельскохозяйственному кооперативу права пользования объектом лизинга с приложением копии выписки из решения общего собрания членов сельскохозяйственного кооператива о приеме в члены сельскохозяйственного кооператива и копии решения лизингодателя о согласии на передачу в качестве имущественного (паевого) взноса сельскохозяйственному кооперативу права пользования объектом лизинга.
В рамках субсидирования лизинга готовых проектов субсидирование на приобретение техники и машин не осуществляется.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 14 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 мая 2021 года № 157
Приложение 1
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Перечень паспортов проектов
1
Приобретение сельскохозяйственной техники, машин и оборудования
1.1
Приобретение востребованной сельскохозяйственной техники
2
Приобретение селекционно-семеноводческой техники и оборудования
3
Приобретение семяочистительно-сортировального оборудования
4
Создание инфраструктуры обводнения пастбищ и обеспечение водой животноводческих хозяйств (колодцы, скважины)
5
Создание и расширение объектов для откорма скота
6
Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота/коз молочного направления
7
Создание и расширение объектов для убоя скота и переработки мяса
8
Создание и расширение молокоперерабатывающего объекта, создание молокоприемных пунктов, приобретение оборудования и техники для сельскохозяйственных кооперативов, заготовительных организаций, молокоприемных пунктов и молокоперерабатывающих предприятий
9
Приобретение оборудования для пункта заготовки шерсти
10
Создание и расширение предприятий по первичной переработке шкур и шерсти
11
Создание и расширение оросительных систем и капельного орошения
12
Строительство и расширение тепличного комплекса

12.1
Аквапоникалық жылыжай кешенін салу және кеңейту
13
5 гектардан басталатын қарқынды алма бағын отырғызу
14
5 гектардан басталатын жеміс-жидек дақылдары мен жүзім отырғызу
15
Қуаты жылына 20 мың тоннадан басталатын құс етін өндіруге арналған объектілерді құру және кеңейту
16
Алу және өсіру қуаты 1200 бас будан мегежіндерден басталатын селекциялық-будандық орталық құру
17
Қуаты 1000 бас мегежіннен басталатын шошқа өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту
18
Құрамажем зауытын салу
19
Тәулігіне 50 тонна құс саңғырығын өндеуге арналған техника мен жабдық сатып алу
20
Құс шаруашылығында асыл тұқымдық бірінші және екінші репродуктор құру және кеңейту
21
Алаңы кемінде 50 гектар көлдік-тауарлық балық өсіру шаруашылығына арналған жабдық пен техника сатып алу
22
Астық сақтау орындарын салу және кеңейту
23
1 000 тоннадан басталатын картоп-көкөніс сақтау орындарын салу, кеңейту
24
1 000 тоннадан басталатын жеміс сақтау орындарын салу және кеңейту
25
Жемістер/көкөністер/бақша дақылдарын өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу және (немесе) жұмыс істеп тұрғанын кеңейту
26
Картоп өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу
27
Май-тоңмай өнімдерін өндіру жөніндегі кәсіпорынды салу және (немесе) кеңейту
28
Дәнді дақылдарды тереңдете өңдеп өнімдер өндіру жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту
29
Қант өндіру жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту
30

12.1
Строительство и расширение аквапонического тепличного комплекса
13
Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров
14
Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров
15
Создание и расширение объектов для производства мяса птицы мощностью от 20 тысяч тонн в год
16
Создание селекционно-гибридного центра с мощностью получения и выращивания от 1200 гибридных свиноматок
17
Создание и расширение объектов для выращивания свиней мощностью от 1000 свиноматок
18
Создание комбикормового завода
19
Приобретение техники и оборудования для переработки птичьего помета, мощностью 50 тонн/сутки
20
Создание и расширение племенного репродуктора первого и второго порядка в птицеводстве
21
Приобретение оборудования и техники для озерно-товарного рыбоводного хозяйства с площадью не менее 50 гектаров
22
Строительство и расширение зернохранилищ
23
Строительство, расширение картофеле-овощехранилищ от 1 000 тонн
24
Строительство и расширение фруктохранилищ от 1 000 тонн
25
Создание и расширение действующего предприятия по переработке плодов/овощей/бахчевых культур
26
Строительство предприятия по переработке картофеля
27
Создание и расширение предприятия по производству масложировой продукции
28
Создание и расширение предприятия по производству продуктов глубокой переработки зерновых культур
29
Создание и расширение предприятия по производству сахара
30

Қуаты жылына 2 000 тонна өнімнен басталатын кондитерлік өнімдер өндіру жөніндегі кәсіпорынды кеңейту үшін жабдық сатып алу
31
Өндірістік қуатын жылына 50 миллион жұмыртқадан бастап ұлғайтылатын жұмыртқалық құс фабрикаларын кеңейту
32
Жылына 20 тоннадан бастап тауарлық балық өсіруге арналған, сумен қамтамасыз ету циклі тұйық балық өсіру объектісін құру және кеңейту немесе жылына 40 тоннадан бастап тауарлық балық өндіруге арналған шарбақтық желі қолданылатын балық өсіру шаруашылығын құру үшін жабдық сатып алу
33
Топырақты талдау жөніндегі агрохимиялық зертханалар үшін жабдық сатып алу
34
Еріген қар суларын жинау үшін жасанды су айдынын (тоғанын) құру
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2021 жылғы 6 мамырдағы
№ 157 Бұйрыққа
2-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Субсидиялауға жататын жобалар паспорттарының тізбесі
№ 1 "Ауыл шаруашылығы техникасын, машиналары мен жабдықтарын сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25 пайыз (бұдан әрі - %)
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Техниканың бір бірлігіне арналған ең төменгі норматив, гектар/ірі қара малдың шартты басы
Техника/машиналар/жабдықтар/ қума метр бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін ең жоғарғы рұқсат етілетін құн, теңге
1
тракторлар (доңғалақты):
1.1
қуаты 60 ат күшіне дейін (қоса есептеледі)
5 гектардан бастап

Приобретение оборудования для расширения предприятия по производству кондитерских изделий мощностью от 2 000 тонн продукции в год
31
Расширение яичных птицефабрик с увеличением производственной мощности от 50 миллионов яиц в год
32
Создание и расширение рыбоводного объекта с замкнутым циклом водообеспечения для выращивания от 20 тонн товарной рыбы в год или приобретение оборудования для создания рыбоводного хозяйства с применением садковой линии для производства от 40 тонн товарной рыбы в год
33
Приобретение оборудования для агрохимических лабораторий по анализу почв
34
Создание искусственного водоема (пруда-копани) для сбора талых вод
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 мая 2021 года № 157
Приложение 2
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Перечень паспортов проектов, подлежащих субсидированию
Паспорт проекта № 1 "Приобретение сельскохозяйственной техники, машин и оборудования"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25 процентов (далее – %)
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Минимальный норматив на одну единицу техники, гектар/условных голов крупного рогатого скота
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу техники/машин/ оборудования/ погонный метр, тенге
1
трактор (колесный):
1.1
мощностью до 60 лошадиных сил (включительно)
от 5 гектаров

17 400 000
48.1.3
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР, Украинада өндірілген) жартылай варибалды пресс камерасы және ұсақтауы бар екі осьті пресс-ораушы
34 000 000
48.2
теңді
48.2.1
Қазақстан Республикасы, ТМД елдері, ҚХР, Украина өндірістерінің моделдері
4 400 000
48.2.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР, Украинада өндірілген)
15 000 000
48.2.3
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР, Украинада өндірілген) екі өсті ірі орауыш пресс
61 000 000
49
шөп шапқыштар, шөпшапқы-жаныштауыш
49.1
Қазақстан Республикасы, ТМД елдері, ҚХР, Украина өндірістерінің моделдері
1 200 000
49.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР, Украинада өндірілген)
4 800 000
50
бүріккіш:
50.1
тіркемелі:
50.1.1
Қазақстан Республикасы, ТМД елдері, ҚХР, Украина өндірістерінің моделдері
9 300 000
50.1.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР өндірілген)
17 200 000
50.1.3
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР, Украинада өндірілген) сенсорлық форсунка жүйесімен жабдықталған.
83 000 000
50.2
өздігінен жүретін:
50.2.1
Қазақстан Республикасы, ТМД елдері, ҚХР өндірістерінің моделдері
50. 2. 1. 1
сыйымдылығы 1500 литрге дейін
20 100 000
50. 2. 1. 2
сыйымдылығы 1501-2400 литр
80 300 000
50. 2. 1. 3
сыйымдылығы 2401 литрден бастап
92 800 000
50.2.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, ТМД елдері, ҚХР өндірілген)
136 000 000
50.3
бүріккіш жабдық жиынтығы (көліктік шассиге орнату үшін)
23 000 000
51
тыңайтқыш енгізуге арналған машиналар (тіркемелі):
51.1
сұйық тыңайтқыштар үшін
4 000 000
51.2
қатты тыңайтқыштар үшін
6 000 000
52
комбайнға платформа-іріктегіш.
52.1
Қазақстан Республикасы, ТМД елдері, ҚХР, Украина өндірістерінің моделдері
2 500 000
52.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің моделдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы, ТМД елдері, ҚХР, Украина аумағында өндірілген)
10 200 000
53
тас жинайтын машина
5 100 000
54
Ауыл шаруашылығы және өзге де инертті жүктерді тасымалдауға арналған өздігінен аударғыш платформаның екі жақты немесе үш жақты жүк түсіретін түрі бар, қозғалтқыш көлемі 10,90 литрден 11,76 литрге дейін, доңғалақ формуласымен 6х4 өздігінен аударғыш автомобиль*
21 000 000
55
Ауыл шаруашылығы және өзге инертті жүктерді тасымалдауға арналған, толық салмағы 15000 килограммнан аспайтын, екі жақты жүк түсіретін өздігінен аударғыш платформасы бар тіркеме*

17 400 000
48.1.3
двуосный пресс-упаковщик с полуварибальной пресс камерой и измельчением, модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины)
34 000 000
48.2
тюковый
48.2.1
модели производства Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины
4 400 000
48.2.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины)
15 000 000
48.2.3
пресс двухосный крупно-пакующий, модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины)
61 000 000
49
косилки, косилки-плющилки
49.1
модели производства Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины
1 200 000
49.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины)
4 800 000
50
опрыскиватель:
50.1
прицепной:
50.1.1
модели производства Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины
9 300 000
50.1.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР)
17 200 000
50.1.3
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины) снабженные системой cенсорных форсунок
83 000 000
50.2
самоходный:
50.2.1
модели производства Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины
50.​2.​1.​1
емкостью до 1500 литров
20 100 000
50.​2.​1.​2
емкостью 1501-2400 литров
80 300 000
50.​2.​1.​3
емкостью от 2401 литра
92 800 000
50.2.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР)
136 000 000
50.5.2
комплект опрыскивающего оборудования (для установки на транспортное шасси)
23 000 000
51
машина для внесения удобрений (прицепная):
51.1
жидких удобрений
4 000 000
51.2
твердых удобрений
6 000 000
52
платформа-подборщик к комбайну
52.1
модели производства Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины
2 500 000
52.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран СНГ, КНР, Украины)
10 200 000
53
камнеуборочная машина
5 100 000
54
Автомобиль самосвал с колесной формулой 6х4, с объемом двигателя от 10,90 литра до 11,76 литра, с двусторонним или трехсторонним типом разгрузки самосвальной платформы для перевозки сельскохозяйственных и прочих инертных грузов*
21 000 000
55
Прицеп самосвальный с двусторонним типом разгрузки самосвальной платформы, для перевозки сельскохозяйственных и прочих инертных грузов, с двускатной ошиновкой, полной массой не более 15000 килограммов*

6 210 000
Ескертпе:
* "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Тұқым шаруашылығы туралы заң) сәйкес қызметін жүзеге асыратын, аттестатталған бірегей тұқым өндірушілер мен элиталық тұқым шаруашылықтары сатып алған техника мен жабдықтар субсидияланады.
** Селекциялық техника аттестатталған бірегей тұқым өндірушілерде және элиталық тұқым шаруашылықтарында бар ұрпақтарын сынау питомниктері мен көбейту питомниктерінің алаңын ескере отырып субсидияланады. Селекциялық техниканың бір бірлігі ұрпақтарын сынау питомниктері мен көбейту питомниктері алаңының әр 20 гектарына есептеледі. Бір түрдегі техниканың келесі бірлігін субсидиялауға алаң белгіленген нормативтен 50 % асып кеткен жағдайда рұқсат етіледі.
№ 3 "Тұқым тазарту-сұрыптау жабдығын сатып алу" жобасының паспорты*
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Техника мен жабдықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1
Шеф-монтажды және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, өнімділігі сағатына 5 тоннаға дейін тұқымдық тазалау кезіндегі тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Еуропа өндірісінің моделдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, фотосепаратор**, дражиратор**, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.

6 210 000
Примечание:
* Субсидируется техника и оборудование, приобретенные аттестованными производителями оригинальных семян и элитно-семеноводческими хозяйствами, осуществляющими деятельность в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве" (далее – Закон о семеноводстве).
** Селекционная техника субсидируется с учетом площади питомников испытания потомств и питомников размножения, имеющихся у аттестованных производителей оригинальных семян и элитно-семеноводческих хозяйств. Одна единица селекционной техники рассчитывается на каждые 20 гектаров площади питомников испытания потомств и питомников размножения. Субсидирование следующей единицы техники одного вида допускается при превышении площади на 50 % от установленного норматива.
Паспорт проекта № 3 "Приобретение семяочистительно-сортировального оборудования"*
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика оборудования
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, (тенге)*
1
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке до 5 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Европы). Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, фотосепаратор**, дражератор**, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).

182 800 000
2
Шеф-монтажды және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқымдық тазарту кезіндегі өнімділігі сағатына 5,1-ден 10 тоннаға дейін тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Еуропа өндірісінің моделдері).
Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, фотосепаратор**, дражиратор**, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.
251 000 000
3
Шеф-монтаж және іске қосу- ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқымдық тазарту кезіндегі өнімділігі сағатына 5-тен 15 тоннаға дейін тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Еуропа өндірісінің моделдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (бастапқы сепаратор, торлы стан, екінші сепаратор, фотосепаратор**, дражиратор**, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, торлардың жұмыс жазықтықтарын тазалауды, тасымалдауды (транспортерлер, норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырлар жиынтығын, аспирациялық құбырларды, аукыстыру клапандары, автотиеуге арналған таратқыш**), улағышты**, қаптарға салуды** кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.
254 571 080
4
Шеф-монтаж және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқым тазалау кезінде өнімділігі сағатына 5,1 тоннадан 10 тоннаға дейін болатын тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (ТМД өндірісінің моделдері (Қазақстан Республикасында өндірілгендерді қоса алғанда)).
Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.
112 860 000
5
Шеф-монтаж және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқым тазалау кезінде өнімділігі сағатына 5 тоннаға дейін болатын тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Қазақстан өндірісінің моделдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.

182 800 000
2
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 5,1 до 10 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Европы). Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, фотосепаратор**, дражератор**, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).
251 000 000
3
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 5 до 15 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Европы). Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки (первичный сепаратор, решетный стан, вторичный сепаратор, фотосепаратор**, дражератор**, триерный блок, пневмостол), очистки рабочей поверхности решет, транспортировки (транспортеры, нории, цепные и ленточные транспортеры, комплект самотечных труб, аспирационные трубы, перекидные клапана, распределитель для автоотгрузки), протравливатель**, затаривания в мешки**, автоматизации комплекса (пульт управления и кабельный материал).
254 571 080
4
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 5,1 до 10 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства СНГ, Украины (за исключением производства Республики Казахстан)). Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).
112 860 000
5
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке до 5 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Республики Казахстан). Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы** циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).

55 081 028
6
Шеф-монтаж және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқым тазалау кезінде өнімділігі сағатына 5,1 тоннадан 10 тоннаға дейін болатын тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Қазақстан өндірісінің моделдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.
71 605 649
7
Шеф-монтаж және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқым тазалау кезінде өнімділігі сағатына 5 тоннадан 15 тоннаға дейін болатын тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Қазақстан өндірісінің моделдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.
88 130 300
Ескертпе:
* Тұқым шаруашылығы туралы заңға сәйкес қызметін жүзеге асыратын, аттестатталған бірегей тұқым өндірушілер мен элиталық тұқым шаруашылықтары сатып алған техника мен жабдықтар субсидияланады.
** жабдықты қажет болған жағдайда сатып алу.
№ 4 "Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымын құру және мал өсіруші шаруашылықтарды сумен қамтамасыз ету (құдықтар, ұңғымалар)" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 50%
Р/с №
Объектінің, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Барынша рұқсат етілетін құн, теңге/өлшем бірлігі
1
Суат пунктінің құрылысы (төмендегілердің бірі):
қума метр
1.1
шахталы құдық (құдық тереңдігіне қарамастан субсидиялауға арналған шекті тереңдік 20 метрден аспайды)
50 000
1.2
құбырлы құдық (ұңғыма) (құдық тереңдігіне қарамастан субсидиялауға арналған шекті тереңдік 50 метрден;
40 000
аридтік аймақтар үшін 375 метрден аспайды
70 000
2
Электр станциясы (бензинді немесе дизелдік генератор)
бірлік
400 000
3
Су көтеретін сорғы
200 000
Ескертпе:

55 081 028
6
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 5,1 до 10 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Республики Казахстан). Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).
71 605 649
7
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 5 до 15 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Республики Казахстан). Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).
88 130 300
Примечание:
* Субсидируется оборудование, приобретенное аттестованными производителями оригинальных семян, элитно-семеноводческими и семеноводческими хозяйствами, осуществляющими деятельность в соответствии с Законом семеноводстве;
** приобретение оборудования при необходимости.
Паспорт проекта № 4 "Создание инфраструктуры обводнения пастбищ и обеспечение водой животноводческих хозяйств (колодцы, скважины)"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 50%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика объекта, техники и оборудования
Единица измерения
Максимально допустимая стоимость, тенге/единицу измерения
1
Строительство водопойного пункта (один из нижеследующих):
погонный метр
1.1
шахтный колодец, (вне зависимости от глубины колодца предельная глубина для субсидирования составляет не более 20 метров)
50 000
1.2
трубчатый колодец (скважина) с предельно допустимой глубиной подлежащей субсидированию - не более 50 метров;
40 000
для аридных зон – не более 375 метров
70 000
2
Электростанция (бензиновый или дизельный генератор)
единица
400 000
3
Насос для подъема воды
200 000
Примечание:

* Бір құдықты суландыру көлемі 2 000 гектарға дейін жайылымды құрайды. Шарттың міндетті тармағы мердігердің жыл ішінде судың тиісті дебетін қамтамасыз ету жөніндегі кепілдігі болып табылады (персонал үшін жабдықтар мен инфрақұрылымды субсидиялау кезінде талап етілмейді).
** Инвестордың субсидиялауға өтінім берген сәтте бір құдыққа кемінде 50 шартты ірі қара мал басының болуы.
№ 5 "Мал бордақылауға арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1

*Площадь обводнения одного колодца составляет до 2 000 гектаров пастбищ. Обязательным пунктом в договоре является гарантия подрядчика по обеспечению в течение года обеспечить соответствующий дебет воды (не требуется при субсидировании оборудования и инфраструктуры для персонала).
** Наличие у инвестора не менее 50 условных голов крупного рогатого скота на один колодец на момент подачи заявки на субсидирование.
Паспорт проекта № 5 "Создание и расширение объектов для откорма скота"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ и техники
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1

5 000 бас ірі қара малды бір мезгілде ұстауға арналған қашалары, ені кемінде 3 метр бетон алаңдары бар науалары (1 басқа 30 сантиметр азық үстелі есебінен), сумен жабдықтаудың автосуаттары бар автоматтандырылған жүйесі, малмен жұмыс істеуге арналған жабдықталған (бекіткіші бар) ветеринариялық пункті, азық цехы бар алаң кем дегенде 5 000 тонна құнарлы азық сақтауға арналған сыйымдылықтардың немесе үй-жайлардың болуы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтың болуы.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
жаңа құрылыстакеңейту кезінде
ірі қара малдың 1 басын ұстауға арналған орын

Площадка с загонами для содержания от 5 000 голов единовременного содержания крупного рогатого скота, кормушками с бетонными площадками шириной не менее 3 метров (из расчета на 1 голову от 30 сантиметров кормового стола), автоматизированной системой водоснабжения с автопоилками, ветеринарным пунктом с оборудованием для работы со скотом (с фиксатором), кормоцехом, наличие емкостей или помещений/площадкой для хранения от 5 000 тонн концентрированных кормов, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации: при новом строительстве при расширении
место для содержания 1 головы крупного рогатого скота

200 000 100 000
2
5 000 бас қойларды бір мезгілде ұстауға арналған қашалары, науалары, қатты алаңдары (1 басқа кемінде 10 сантиметр есебінен азық үстелі) немесе құнарлы азықты беруге арналған тасымалы құрылғы, сумен жабдықтаудың автосуаттары бар автоматтандырылған жүйесі, ұсақ малмен жұмыс істеуге арналған жабдықталған (өткелек, бекіткіші) ветеринариялық пункті, малды түсіруге және тиеуге арналған сатысы, азық цехы не дәнді уақтағыш/жаныштағышы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техникасы мен жабдықтары бар кем дегенде 1 000 тоннадан құнарлы астық сақтауға арналған сыйымдылығы немесе үй-жайы бар алаң. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады:жаңа құрылыс кезіндекеңейту кезінде
20 00010 000
3
Жартылай тіркеме - мал тасу үшін, ірі қара малдың мың шартты басына біреу
бірлік
32 000 000
4
Тартқыш - мал тасу үшін, ірі қара малдың мың шартты басына біреу
25 000 000
Ескертпе:
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 6 "Сүтті бағыттағы ірі қара мал/ешкі өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының және жабдықтың атауы мен техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттың немесе жабдықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша жол берілген құн, теңге
1-тарау. Қуаты 400 аналық бастан басталатын сүтті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту:
1
Объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техникасы мен жабдығы бар сиыр қорасы, бұзау қорасы, сауын залы, азық цехы, емдеу-сауықтыру орындары бар төлдеу үй-жайлары, серуендейтін алаңдары, көң сақтау орны бар тауарлық сүт фермасы.
Мынадай жабдықпен жарақталған сиыр қорасының ғимараты: сиырларға арналған бокстар, бекітпесі бар азықтық үстелдер, ішкі өтетін жерлердің қоршаулары, сиырлар қасынуға арналған қондырғылар, желдету, сумен қамту жабдығы, сұйық көңді бөлу жүйесі, емдеу-санитариялық пункт; автоматтандырылған сауу қондырғысымен (карусель, параллель, елочка, тандем, роботталған сауын құрылғысы), сүт құбырымен, сүт салқындатқыш танкермен, сиырлардың физикалық жай-күйін бақылау жүйесімен жарақталған сауын залы; бұзауды ұстауға арналған торлармен жарақталған бұзау қора, сүрлем траншеялары.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:жаңа құрылыс кезіндекеңейту кезінде
бағымдағы сиырға арналған орын

200 000 100 000
2
Площадка с загонами для содержания от 5 000 голов единовременного содержания овец, кормушками, твердыми площадками (из расчета на 1 голову – не менее 10 сантиметров кормового стола) или переносным устройством для кормления концентрированным кормом, автоматизированной системой водоснабжения с автопоилками, ветеринарным пунктом с оборудованием для работы с мелким рогатым скотом (раскол, фиксатор), трапом для разгрузки и погрузки скота, кормоцехом либо дробилкой/плющилкой зерна, емкостями или площадкой для хранения от 1 000 тонн концентрированных кормов, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации: при новом строительстве при расширении
место для содержания 1 головы мелкого рогатого скота
20 000 10 000
3
Полуприцеп - для перевозки скота, один на тысячу условных голов крупного рогатого скота
единица
32 000 000
4
Тягач - для перевозки скота, один на тысячу голов условных голов крупного рогатого скота
25 000 000
Примечание:
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 6 "Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота/коз молочного направления"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности или оборудования, тенге
Глава 1. Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота молочного направления мощностью от 400 голов маточного поголовья:
1
Молочно-товарная ферма со зданиями коровника, телятника, доильного зала, кормоцеха, родильного помещения с профилакторием, выгульными площадками с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта, навозохранилищем. Здание коровника, оснащенного оборудованием: боксы для коров, кормовые столы с фиксацией, ограждения внутренних проходов, приспособления для чесания коров, оборудования вентиляции, водоснабжения, система для сепарации жидкого навоза, лечебно-санитарным пунктом; доильный зал, оснащенный автоматизированной доильной установкой (карусель, параллель, елочка, тандем, роботизированная доильная установка), молокопроводом, танкером охладителем молока, системой контроля физического состояния коров; телятник, оснащенный клетками для содержания телят; силосные траншеи. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации: при новом строительстве при расширении
место для фуражной коровы

2 900 0001 450 000
Ескертпе:
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының өтеу %-ы шегінде субсидиялануы тиіс.
2-тарау. 50 аналық бастан басталатын тауарлық сүт фермасына арналған жабдық:
1
Сүт құбыры бар сауын қондырғысы
бірлік

2 900 000 1 450 000
Примечание:
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Глава 2. Оборудование для молочно-товарной фермы от 50 голов маточного поголовья:
1
Доильная установка с молокопроводом
единица

10 000 000
2
Жылжымалы сауын аппараты
90 000
3
Сүт салқындатқыш танк
3 000 000
4
Көң тазалау жүйесі
7 000 000
5
Сиыр ұстауға арнаған қора жабдығы (қалқа)
бірлік
50 000
6
Азықтық шарбақ (хэдлок)
бірлік
50 000
7
Маттар (резеңке еден жабыны)
бағымдағы сиырға арналған орын
30 000
3-тарау. Қуаты 600 бастан басталатын сүтті бағыттағы ешкілерді өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту:
1
Ешкілерді ұстауға арналған ғимараттары, сауын залы, азықтық цехі, емдеу-сауықтыру орындары бар төлдеу жайлары; серуендейтін алаңы бар тұқымдық текелерге арналған тауарлық сүт фермасы.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
бағымдағы ешкіге арналған орын
жаңа құрылыста
1 500 000
кеңейту кезінде
750 000
Ескертпе:
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 7 "Мал союға және ет өңдеуге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1
Мал союға арналған автоматтандырылған технологиялық желісі, етті жетілдіруге арналған салқындатқыш камералары, етті сүйегінен сылу және бөлу цехы, субөнімдерді және теріні өңдеу цехы, етті тез мұздату, дайын өнімді буып-түю цехы, дайын өнімді сақтауға арналған тоңазытқыш камерасы, қалдықтарды өңдеу цехы, тазалау құрылысжайлары, тіршілікке қажетті жабдықтар мен инфрақұрылымы, ветсансараптама зертханасы бар өндірістік қуаты сағатына 8 шартты мал басынан басталатын ет өңдеу кәсіпорны Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
бір ауысымға шартты бас
құрылыс
8 000 000
кеңейту
4 000 000
2
Шикізатты сақтауға арналған тоңазытқыш камерасы, етті сүйегінен сылу және бөлу цехы, вакуумді және (немесе) газды орамада шұжық өнімдерін және ет өнімдерін және (немесе) консервілер және (немесе) жартылай фабрикаттар өндіру желісі, дайын өнімді сақтауға арналған тоңазытқыщ камералары бар ауысымына 5 тоннадан бастап шұжық өнімдерін және (немесе) жартылай фабрикаттар және (немесе) консервілер өндіретін ет өңдеу кәсіпорны (цехі)
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
1 тонна дайын өнім
- құрылыс

10 000 000
2
Переносной доильный аппарат
90 000
3
Танк-охладитель молока
3 000 000
4
Система навозоудаления
7 000 000
5
Стойловое оборудование для содержания коров (перегородка)
50 000
6
Кормовой забор (хэдлок)
50 000
7
Маты (резиновое покрытие пола)
место для фуражной коровы
3000
Глава 3. Создание и расширение объектов для выращивания коз молочного направления мощностью от 600 голов
1
Молочно-товарная ферма со зданиями для содержания коз, доильного зала, кормоцеха, родильного помещения с профилакторием; здание для содержания козлов-производителей с выгульной площадкой. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
место для фуражной козы
при новом строительстве
1 500 000
при расширении
750 000
Примечание:
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 7 "Создание и расширение объектов для убоя скота и переработки мяса"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Мясоперерабатывающее предприятие производственной мощностью от 8 условных голов в час с автоматизированной технологической линией для убоя скота, холодильными камерами созревания мяса, цехом обвалки и жиловки, цехом обработки субпродуктов и шкур, шоковой заморозки мяса, цехом упаковки готовой продукции, холодильными камерами для хранения готовой продукции, цехом переработки отходов, очистными сооружениями, инфраструктурой и оборудованием систем жизнедеятельности, лабораторией ветсанэкспертизы Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
условная голова в одну смену
строительство
8 000 000
расширение
4 000 000
2
Мясоперерабатывающее предприятие (цех) по производству колбасных изделий и (или) полуфабрикатов и (или) консервов от 5 тонн в смену с холодильными камерами для хранения сырья, цехом обвалки и жиловки, линией по производству колбасных изделий и мясных продуктов и (или) консервов и (или) полуфабрикатов в вакуумной и (или) газовой упаковке, холодильными камерами для хранения готовой продукции. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
1 тонна готовой продукции
строительство

100 000 000
- кеңейту
50 000 000
3
Ершікті тартқыш*
единица
25 000 000
4
Жартылай тіркеме-рефрижератор 20 тоннадан бастап*
20 000 000
5
Жартылай тіркеме-рефрижератор 20 тоннадан бастап ілгіш жолдарымен*
30 000 000
6
Рефрижератор (ет және ет өнімдерін тасымалдауға арналған тоңазытқыш жабдығы бар автомашина)**:
6.1
жүк көтергіштігі 1,5 тоннадан 5 тоннаға дейін
9 200 000
6.2
жүк көтергіштігі 5 тонна және одан жоғары
19 700 000
6.3
секцияға бөлінген, малды тиеу/түсіру сатысы бар жартылай тіркемелі мал тасығыш ***
32 000 000
6.4
Мал тасуға арналған тартқыш ***
25 000 000
Ескертпе:
* 1 ет комбинатына екі бірліктен артық емес;
** 1 ет комбинатына автомашина базасындағы екі рефрижератордан артық емес;
*** 1 ет комбинатына бір мал тасығыштан/тартқыштан артық емес.
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 8 "Сүт өңдеу объектісін құру және кеңейту, сүт қабылдау пункттерін құру, ауыл шаруашылығы кооперативтері, дайындаушы ұйымдар, сүт қабылдау пункттері мен сүт өңдеу кәсіпорындары үшін жабдық пен техника сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жобаның қуатын өлшеу бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Сүт өңдеу зауыты тәулігіне 1 тоннадан бастап сүтті қайта өңдеуге, сүт өнімдерін өлшеп-орауға және сақтауға арналған технологиялық жабдығы бар
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады.
тәулігіне 1 тонна
құрылыс
25 700 00
кеңейту
12 800 000
2
Блок контейнер әрлеу, жылыту, инженерия жүйесі, жабдықтарды монтаждау: сүтті салқындатқыш, тот баспайтын болаттан жасалған раковина бар үстел, сүт сорғысы, электр су жылытқышы, сүт есептегіштері, сүт анализаторы, сүзгіштер.
5 000 000
3
Жабдықтар сатып алу:
3.1
Сүт салқындатқыш
2 200 000
3.2
Тасымалданатын сауу аппараты
90 000
3.3
Сүт сорғысы
140 000
3.4
Электр су жылытқыш

100 000 000
расширение
50 000 000
3
Седельный тягач*
единица
25 000 000
4
Полуприцеп-рефрижератор от 20 тонн*
20 000 000
5
Полуприцеп-рефрижератор от 20 тонн с подвесными путями*
30 000 000
6
Рефрижератор (автомашина с холодильным оборудованием для перевозки мяса и мясопродуктов)**:
6.1
грузоподъемность от 1,5 тонн до 5 тонн
9 200 000
6.2
грузоподъемность от 5 тонн и выше
19 700 000
6.3
Полуприцеп-скотовоз, разделенный на секции, с трапом для погрузки/разгрузки скота***
32 000 000
6.4
Тягач для скотовоза***
25 000 000
Примечание:
* на 1 мясоперерабатывающее предприятие не более двух единиц;
** на 1 мясоперерабатывающее предприятие не более двух рефрижераторов на базе автомашины;
*** не более одного скотовоза/тягача на 1 мясоперерабатывающее предприятие.
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 8 "Создание и расширение молокоперерабатывающего объекта, создание молокоприемных пунктов, приобретение оборудования и техники для сельскохозяйственных кооперативов, заготовительных организаций, молокоприемных пунктов и молокоперерабатывающих предприятий"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Молокоперерабатывающий завод производственной мощностью от 1 тонны в сутки с технологическим оборудованием для переработки молока, фасовки и хранения молочных продуктов Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
1 тонна в сутки
строительство
25 700 000
расширение
12 800 000
2
Блок контейнер с отделкой, отоплением, системой инженерии, монтажом оборудования: охладитель молока, стол с раковиной из нержавеющей стали, насос молочный, электрический водонагреватель, счетчики молока, анализатор молока, фильтры.
5 000 000
3
Приобретение оборудования:
3.1
Охладитель молока
2 200 000
3.2
Переносной доильный аппарат
90 000
3.3
Насос молочный
140 000
3.4
Электрический водонагреватель

90 000
3.5
Сүт есептегіші
120 000
3.6
Сүт сапасын талдауға арналған аспап
80 000
3.7
Сүзгісі бар Корпус
40 000
3.8
Электростанция (дизельді немесе бензинді)
1 000 000
3.9
Маститті анықтауға арналған экспресс индикаторлар*
100 000
3.10
Сүттің сапасы мен қауіпсіздігін анықтауға арналған зертханалық жабдық*
120 000 000
3.11
Үлгілерді қоректендіруге арналған тоңазытқыш жабдықтар*
500 000
4
Сүт тасымалдауға арналған көлік құралы (сүт тасымалдауға арналған цистернасы бар автомашина) және (немесе) жартылай тіркеме сұйықтық температурасының өзгеруіне жол бермеу үшін жылу оқшаулағышы бар сүт тасушы:
4.1
сыйымдылығы 1 тоннадан асатын автокөлік базасындағы сүт тасушы
8 000 000
4.2
сыйымдылығы 4 тоннадан асатын автокөлік базасындағы сүт тасушы
13 000 000
4.3
сыйымдылығы 7 тоннадан асатын автокөлік базасындағы сүт тасушы
25 000 000
4.4
сыйымдылығы 12 тонна автокөлік базасындағы сүт тасушы
32 000 000
4.5
сыйымдылығы 12 тонна жартылай тіркеме негізіндегі сүт тасушы
32 000 000
5
Сүт тасымалдауға арналған тіркеме-цистерна:
5.1
сыйымдылығы 300 литрден
1 500 000
5.2
сыйымдылығы 400 литрден
2 000 000
5.3
сыйымдылығы 900 литрден
2 300 000
5.4
сыйымдылығы 1100 литрден
2 500 000
6
Рефрижератор (сүт өнімдерін тасымалдауға арналған тоңазытқыш жабдығы бар автомашина)*
6.1
жүк көтергіштігі 1,5 тоннадан 5 тоннаға дейін
9 200 000
6.2
жүк көтергіштігі 5 тоннадан жоғары
19 700 000
Ескертпе:
* 1 сүт өңдеу зауытына автомашина базасында екі рефрижератордан артық емес.
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 9 "Жүн дайындау пункті үшін жабдық сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Субсидияларды есептеуге ең жоғары рұқсат етілетін құн, теңге
1
Қырқу пункті:
1.1
Қойларды электрлі-механикалық қырқуға арналған құрал (40 бірлік)
2 400 000
1.2
Пресс
500 000
1.3
Жүн қалдықтарына арналған қопсытқыш-тазартқыш жабдық (1 жиынтықтан артық емес)
1 500 000
2
Жылжымалы қырқу пункті (электрлі машинкалардың 10 жиынтығы, шанақ, қойларға арналған тоғыту қондырғысы, сұрыптау торы, пресс)

90 000
3.5
Счетчик молока
120 000
3.6
Прибор для анализа качества молока
80 000
3.7
Корпус с фильтром
40 000
3.8
Электростанция (дизельная или бензиновая)
1 000 000
3.9
Экспресс индикаторы для определения мастита*
100 000
3.10
Лабораторное оборудование для определения качества и безопасности молока*
120 000 000
3.11
Холодильное оборудование для хранения образцов*
500 000
4
Транспортное средство для перевозки молока (автомашина с цистерной, предназначенной для перевозки молока) и (или) полуприцеп молоковоз с теплоизоляцией для недопущения изменения температуры жидкости:
4.1
молоковоз на базе автомашины с емкостью от 1 тонны
8 000 000
4.2
молоковоз на базе автомашины с емкостью от 4 тонн
13 000 000
4.3
молоковоз на базе автомашины с емкостью от 7 тонн
25 000 000
4.4
молоковоз на базе автомашины с емкостью от 12 тонн
32 000 000
4.5
молоковоз на базе полуприцепа с емкостью от 12 тонн
32 000 000
5
Прицеп-цистерна для перевозки молока:
5.1
емкостью от 300 литров
1 500 000
5.2
емкостью от 400 литров
2 000 000
5.3
емкостью от 900 литров
2 300 000
5.4
емкостью от 1100 литров
2 500 000
6
Рефрижератор (автомашина с холодильным оборудованием для перевозки молокопродуктов)*
6.1
грузоподъемность от 1,5 тонн до 5 тонн
9 200 000
6.2
грузоподъемность от 5 тонн и выше
19 700 000
Примечание:
* на 1 молокоперерабатывающий завод не более двух рефрижераторов на базе автомашины. В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 9 "Приобретение оборудования для пункта заготовки шерсти"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге
1.
Стригальный пункт:
1.1
Инструмент для электромеханической стрижки овец (40 единиц)
2 400 000
1.2
Пресс
500 000
1.3
Оборудование разрыхлительно-очистительное для шерстяных угаров (не более 1 комплекта)
1 500 000
2
Передвижной стригальный пункт (10 комплектов электрических машинок, кузов, купочная установка для овец, сортировочная сетка, пресс)

7 800 000
№ 10 "Тері мен жүнді бастапқы өңдеу жөніндегі кәсіпорындарды құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Техниканың және жабдықтың атауы мен техникалық сипаттамасы
Ең жоғары жол берілетін құны,теңге/бірлік
1
Сағатына 1000-1500 килограмм жуылмаған жүн жуу қондырғысы (жуылмаған жүн беру құрылғысы, екі барабанды қопсытқыш, таспалы транспортер, баркалар, кептіру барабандары, сығуға арналған пресс, май бөлу құрылғысы)
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады
құрылыс

7 800 000
Паспорт проекта № 10 "Создание и расширение предприятий по первичной переработке шкур и шерсти"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Максимально допустимая стоимость, тенге/единица.
1
Шерстомоечная установка от 1000 – 1500 килограммов/час немытой шерсти (устройство подачи немытой шерсти, двухбарабанный разрыхлитель, ленточный транспортер, барки, сушильные барабаны, пресс для отжима, устройство выделения жиропота) Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
строительство

868 000 000
кеңейту
430 000 000
2
Ауысымына 600 данадан бастап ірі қара мал терісін бастапқы өңдеу желісі, ауысымына 2000 дана ұсақ мал терісін бастапқы өңдеу желісі
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады
құрылыс
661 000 000
кеңейту
300 000 000
Ескертпе:
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 11 "Суару жүйелерін және тамшылатып суаруды құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 50%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Суды алу және суару жүйесіне беру инфрақұрылымы
гектар
800 000
Жаңбырлатқыш машиналар
800 000
Стационарлық немесе тез жиналмалы жаңбырлатқыш жүйе (спринклерлік жүйе)
800 000
Тамшылатып суару жүйесі
800 000
Ескертпе:
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
Су алуға және беруге арналған инфрақұрылым мыналарды қамтиды: су жинау құрылысы, сорғы станциясы (электрлі, дизельді немесе бензинді), ұңғыма, магистральдық құбыр немесе арна, таратушы желілер, электр беру желісі, трансформаторлық қосалқы станция.
Жаңбырлатқыш машиналар мыналарды қамтиды: айналмалы жаңбырлатқыш машиналар - бір немесе екі позициялық, алдыңғы, сондай-ақ барабан типті.
№ 12 "Жылыжай кешенін салу және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Жылыжай кешенінде мыналар болуы тиіс: жылу энергиясының автономды көздері (қажет болған жағдайда), термоаккумулятор, жылыту және климаттық бақылау жүйесі, ауаны автоматты ылғалдандыру, жарық беру, көмір қышқыл газын өндіру, перделеу жүйесі, жасанды субстратта (өсіру үшін топырақ болмаған жағдайда), топырақсыз өсіру технологиясы, дақылдарды аз көлемде өсірудің автоматты жүйесі (тамшылатып суару, қоректік ерітінділерді дайындау тораптары, су дайындау). Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
1 гектар

868 000 000
расширение
430 000 000
2
Линия по первичной переработке шкур КРС от 600 штук в смену, МРС – 2000 штук в смену Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
строительство
661 000 000
расширение
300 000 000
Примечание:
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 11 "Создание и расширение оросительных систем и капельного орошения"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 50%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, оборудования
Единица измерения
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу измерения, тенге
Инфраструктура для забора и подачи воды до оросительной системы
гектар
800 000
Дождевальные машины
800 000
Стационарная или быстро разборная система дождевания (спринклерная система)
800 000
Оросительная система капельного орошения
800 000
Примечание:
Стоимость проекта определяется согласно проектно-сметной документации В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату). Инфраструктура для забора и подачи воды включает в себя: водозаборное сооружение, насосную станцию (электрическую, дизельную или бензиновую), скважину, магистральный трубопровод или канал, разводящие сети, линию электропередач, трансформаторную подстанцию. Дождевальные машины включают в себя: дождевальных машин кругового действия - одно или двух позиционное, фронтального действия, а также барабанного типа.
Паспорт проекта № 12 "Строительство и расширение тепличного комплекса"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Тепличный комплекс должен включать: автономные источники тепловой энергии (при необходимости), термоаккумулятор, систему обогрева и климатического контроля, систему автоматического доувлажнения воздуха, досветки, производства углекислого газа, зашторивания, технологию беспочвенного выращивания на искусственном субстрате (в случае отсутствия почвы для выращивания), автоматические системы малообъемного выращивания культур (капельное орошение, узлы подготовки питательных растворов, водоподготовка):
1 гектар

1. Үлдірден/поликорбанаттан жасалған жабын:
1.1. құрылыс.
288 966 000 (құрылыс кезінде)
1.2. кеңейту
144 483 000 (кеңейту кезінде)
2. Шыныдан жасалған жабын:
2.1. құрылыс.
540 845 000 (құрылыс кезінде)
2.2. кеңейту
270 422 500 (кеңейту кезінде)
Ескертпе:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады.
Егер, жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 12.1 "Аквапоникалық жылыжай кешенін салу және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Жылыжай кешенінде мыналар кіреді: жылу энергиясының автономды көздері, жылыту және климаттық бақылау жүйесі, тұманның автоматты түрде пайда болу жүйесі, жарықтандыру, перде, көп деңгейлі тұқым өсіру жүйесі, көп деңгейлі аквапоникалық өсіру жүйесі, қоректік заттардың айналым жүйесі, қоректік заттардың құрамын басқару құрылғысы, балықты ұстау мен өсірудің бассейндік жүйесі, бассейндегі суды қайта өңдеу жүйесі.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады.
0,1 гектар
1. Үлдірден/поликорбанаттан жасалған жабын:
1.1. құрылыс.
160 000 000 (құрылыс кезінде)
1.2. кеңейту.
80 000 000 (кеңейту кезінде)
2. шыныдан жасалған жабын:
2.1. құрылыс.
190 000 000 (құрылыс кезінде)
2.2. кеңейту.
110 000 000 (кеңейту кезінде)
Примечание: Егер, жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
Бұл ретте инвестор ұқсас жабж\дықтың құнын растайтын кемінде 3(үш) прайс-парақты беруі тиіс.

1. Покрытие из пленки/поликарбоната: 1.1. Строительство.
288 966 000 (при строительстве)
1.2. Расширение.
144 483 000 (при расширении)
2. Покрытие из стекла:
2.1.строительство
540 845 000 (при строительстве)
2.2. расширение
270 422 500 (при расширении)
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации В случае, если проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, допускается субсидирование приобретенного оборудования в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 12.1 "Строительство и расширение аквапонического тепличного комплекса"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Тепличный комплекс включает: автономные источники тепловой энергии, систему обогрева и климатического контроля, систему автоматического туманообразования, досвечивания, зашторивания, систему многоярусного проращивания семян, многоуровневую аквапоническую систему выращивания, систему циркуляции питательных веществ, устройство управлением состава питательных веществ, бассейновую систему содержания и выращивания рыб, систему рециркуляции воды в бассейне. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
0,1 гектара
1. Покрытие из пленки/поликарбоната:
1.1. Строительство.
160 000 000 (при строительстве)
1.2. Расширение.
80 000 000 (при расширении)
2. Покрытие из стекла:
2.1. строительство
190 000 000 (при строительстве)
2.2. расширение
110 000 000 (при расширении)
Примечание:
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленного процента возмещения от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату). При этом инвестор представляет не менее 3 (трех) прайс-листов, подтверждающих стоимость аналогичного оборудования.

№ 13 "5 гектардан бастап қарқынды алма бағын отырғызу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 40%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Қарқынды алма бағын отырғызу мынадай технология бойынша жүзеге асырылады:
- аласа бойлы және жартылай аласа бойлы телітушілердің көшеттерін, оның ішінде книп-баум көшеттерін пайдалана отырып, отырғызатын материал аурулар мен зиянкестерден таза болуы тиіс;
- 1 гектарға көшеттер саны 2000 данадан 5714 данаға дейін***;
- тіреуіш бағаналы мырышталған сымды пайдалана отырып, тартатын (негізгі) бағаналардан, аралық бағаналардан (биіктігі топырақтың бетінен кемінде 2,0 м) тұратын тіреуіш бағаналарды (тіреуішті), тіреуіш бағанаға көшетті бекіту элементтерін, керме құрылғыларды, зәкір немесе тірек конструкцияларды қолдана отырып;
- тамшылатып суару жүйесін қолдана отырып;
- құрамында уытты элементтері жоқ материалдан жасалған қорғаныш торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдалана отырып*
1 гектар

Паспорт проекта № 13 "Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 40 %
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Закладка интенсивного яблоневого сада осуществляется по следующей технологии: - с использованием саженцев на карликовых и полукарликовых клоновых подвоях, в том числе саженцев книп-баум, посадочный материал должен свободным от болезней и вредителей; - с количеством саженцев от 2000 до 5714 штук на 1 гектар***; - с применением шпалер (опор), включающих натяжные (основные) столбы, промежуточные столбы (высотой не менее 2,0 метров над уровнем почвы), с использованием шпалерной оцинкованной проволоки, элементов крепления саженца к шпалере, натяжных устройств, якорных или упорных конструкций;
- с применением системы капельного орошения; - с использованием защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) из материала, не содержащего токсичных элементов *
1 гектар

4 115 000
Ескертпе:
* қорғау торын субсидиялау (қоршауға қарсы, күннен қорғайтын) төрт жыл бойы бақшаны салу фактісі бойынша жүзеге асырылады, осы Шарт бойынша бақты салу басында қорғау торын орнату талап етілмейді;
** ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдықтарын сатып алу (қажет болған жағдайда);
*** қарқынды алма бағына арналған жердің ең аз нормативі, техниканың бірінші бірлігін субсидиялау кезінде 5-тен 20 гектарды құрайды. Бір түрдегі техниканың екінші бірлігін субсидиялау ең төменгі норматив 20 гектарда 50% - ға және одан артық артқан кезде жүзеге асырылады. Қарқынды алма бағы үшін жер алқаптарының ең төменгі нормативіне сәйкес келетін жер учаскесіне меншік құқығы актісімен және (немесе) уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығы актісімен расталады.
Егер, инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) бұрын салған алма бақшасының алаңы кемінде 5 гектарды құраса, екпелер кеңейген кезде алма бақшасының алаңы кемінде 5 гектарды құрайтын болса, алма бақшасының отырғызылуы субсидияланады.
Осы Қағидалар шеңберінде субсидияланған көшеттер Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі - Шығымдылығын арттыруды субсидиялау қағидалары) шеңберінде субсидияланбайды, сол сияқты Шығымдылығын арттыруды субсидиялау қағидалары шеңберінде субсидияланған көшеттер осы Қағидалар шеңберінде субсидияланбайды.
№ 14 "5 гектардан басталатын жеміс-жидек дақылдары мен жүзім отырғызу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Жеміс-жидек дақылдарын және жүзімді отырғызу мынадай технология бойынша жүзеге асырылады:
орта бойлы және ұзын бойлы телітушілердегі көшеттерді пайдалана отырып, отырғызу материалы аурулар мен зиянкестерден таза болуы тиіс;
керме (негізгі) бағаналарды, аралық бағаналарды (биіктігі топырақ деңгейінен кемінде 2 метр) қамтитын тіреуіш бағананы (тіректі) қолдана отырып, тіреуіш бағаналы мырышталған сымды, көшетті тіреуіш бағанаға бекіту элементтерін, керме құрылғылары, зәкір немесе тірек конструкциясын (жеміс-жидектерді және Апорт сортты алма ағашын қоспағанда) пайдалана отырып;
тамшылатып суару жүйесін қолдана отырып (Апорт сортты алма ағашын қоспағанда);
1 гектарға мынадай көшеттер санымен***:
шекілдеуікті жеміс дақылдары - 500 данадан 2000 данаға дейін; сүйекті жеміс дақылдары - 200 данадан 2000 данаға дейін; жаңғақ жемісті дақылдар - 100 данадан 500 данаға дейін; жүзім - 1150 данадан 2667 данаға дейін; жидек дақылдары - 1 гектарға 40 000 данаға дейін.
1 гектар

4 115 000
Примечание:
* субсидирование защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) осуществляется по факту установки в течении четырех лет закладки сада, поданному условию не требуется установка защитной сетки в начале закладки сада;
** приобретение сельскохозяйственной техники и оборудования (при необходимости);
*** минимальный норматив земель под интенсивный яблоневый сад, при субсидировании первой единицы техники составляет от 5 до 20 гектаров. Субсидирование второй единицы техники одного вида осуществляется при превышении на 50% и более минимального норматива в 20 гектаров. Наличие соответствующих минимальному нормативу площадей земель под интенсивный яблоневый сад, подтверждается актом на право собственности на земельный участок и (или) актом на право временного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
При расширении насаждений, если площадь ранее заложенного инвестором яблоневого сада составляет не менее 5 гектар субсидируется закладка яблоневого сада менее 5 гектар.
Саженцы, просубсидированные в рамках настоящих Правил, не субсидируются в рамках Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства (далее – Правила субсидирования повышения урожайности), утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209), равно как саженцы, просубсидированные в рамках Правил субсидирования повышения урожайности не субсидируются в рамках настоящих Правил.
Паспорт проекта № 14 "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Закладка плодово-ягодных культур и винограда осуществляется по следующей технологии: с использованием саженцев на средне- и высокорослых подвоях, посадочный материал должен быть свободным от болезней и вредителей; с применением шпалер (опор), включающих натяжные (основные) столбы, промежуточные столбы (высотой не менее 2 метров над уровнем почвы), с использованием шпалерной оцинкованной проволоки, элементов крепления саженца к шпалере, натяжных устройств, якорных или упорных конструкций (за исключением плодово-ягодных культур и яблони сорта Апорт);
с применением системы капельного орошения (за исключением яблони сорта Апорт);
с количеством саженцев на 1 гектар***:
плодовых семечковых культур – от 500 до 2000 штук;
плодовых косточковых культур – от 200 до 2000 штук;
орехоплодных культур от 100 до 500 штук; виноград – от 1150 до 2667 штук;
ягодных культур – до 40 000 штук на 1 гектар.
1 гектар

9 889 000
отандық көшеттерді пайдалана отырып:
1 535 000 (шекілдеуікті жеміс дақылдары);
1 767 000 (сүйекті жеміс дақылдары);
1 847 000 (жүзім);
4 500 000 (жидек дақылдары).
импорттық көшеттерді пайдалана отырып
4 887 000 (шекілдеуікті жеміс дақылдары); 8 668 000 (сүйекті жеміс дақылдары); 1 841 000 (жаңғақ жемісті дақылдар); 3 945 000 (жүзім); 4 622 000 (жидек дақылдары);
құрамында уытты элементтері жоқ материалдан жасалған қорғаныш торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдалана отырып (жаңғақ жемісті және жидекті дақылдарды қоспағанда) *
1 гектар

9 889 000
с применением отечественных саженцев:
1 535 000 (плодовых семечковых культур);
1 767 000 (плодовых косточковых культур);
1 847 000 (винограда); 4 500 000 (ягодных культур).
с использованием импортных саженцев
4 887 000 (плодовых семечковых культур); 8 668 000 (плодовых косточковых культур); 1 841 000 (орехоплодных культур); 3 945 000 (виноград); 4 622 000 (ягодных культур);
с использованием защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) из материала, не содержащего токсичных элементов (за исключением орехоплодных и ягодных культур) *
1 гектар

4 115 000
Ескертпе:
* қорғау торын субсидиялау (қоршауға қарсы, күннен қорғайтын) төрт жыл бойы бақты салу фактісі бойынша жүзеге асырылады, осы Шарт бойынша бақты салу басында қорғау торын орнату талап етілмейді;
** ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдықтарын сатып алу (қажет болған жағдайда);
*** жеміс-жидек дақылдары мен жүзімге арналған жердің ең төменгі нормативі техниканың бірінші бірлігін субсидиялау кезінде 5-тен 20 гектарға дейін құрайды. Бір түрдегі техниканың екінші бірлігін субсидиялау ең төменгі норматив 20 гектарда 50% - ға және одан артық артқан кезде жүзеге асырылады. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімге арналған жерлердің ең төменгі нормативіне сәйкес келетін болуы жер учаскесіне меншік құқығына арналған актімен және (немесе) уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына арналған актімен расталады.
Егер, инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) бұрын жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің астына салған алқабы кемінде 5 гектарды құраса, екпелер кеңейген кезде жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді отырғызу 5 гектардан кем субсидияланады. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен бекітілген ( Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) шеңберінде субсидияланған көшеттер Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі - Шығымдылығын арттыруды субсидиялау қағидалары) шеңберінде субсидияланбайды, сол сияқты Шығымдылығын арттыруды субсидиялау қағидалары шеңберінде субсидияланған көшеттер осы Қағидалар шеңберінде субсидияланбайды.
№ 15 "Қуаты жылына 20 мың тоннадан басталатын құс етін өндіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25 %
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1
Техникалық жабдығы, ғимараттары және құрылысжайлары бар құс фабрикасы: құстарды ұстауға арналған еденді/торлы жабдықтары, автоматты азықтандыру, суару, микроклимат, сумен жабдықтау, желдету мен жылыту, жарықтандыру желісі, сою цехы, ветеринариялық блогы, инкубатор, азық цехы, тоңазытқыш жабдығы, қалдықтарды өңдеу жүйесі, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті технологиялық жабдығы мен ғимараттары бар. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады: құрылыс кезіндекеңейту кезінде
Жылына 1 тонна құс еті

4 115 000
Примечание:
* субсидирование защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) осуществляется по факту установки в течение четырех лет закладки сада, по данному условию не требуется установка защитной сетки в начале закладки сада;
** приобретение сельскохозяйственной техники и оборудования (при необходимости);
*** минимальный норматив земель под плодово-ягодные культуры и виноград при субсидировании первой единицы техники составляет от 5 до 20 гектаров.
Субсидирование второй единицы техники одного вида осуществляется при превышении на 50% и более минимального норматива в 20 гектаров. Наличие соответствующих минимальному нормативу земель под плодово-ягодные культуры и виноград, подтверждается актом на право собственности на земельный участок и (или) актом на право временного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
При расширении насаждений, если площадь ранее заложенного инвестором (услугополучателем) под плодово-ягодных культуры и виноград составляет не менее 5 гектар субсидируется закладка плодово-ягодных культур и винограда менее 5 гектар.
Саженцы, просубсидированные в рамках Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320) (далее – Правила), не субсидируются в рамках Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) (далее – Правила субсидирования повышения урожайности), равно как саженцы, просубсидированные в рамках Правил субсидирования повышения урожайности не субсидируются в рамках Правил.
Паспорт проекта № 15 "Создание и расширение объектов для производства мяса птицы мощностью от 20 тысяч тонн в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Птицефабрика с технологическим оборудованием, зданиями и сооружениями: напольное/клеточное оборудование для содержания птиц, автоматизированная система кормления, поения, микроклимата, водоснабжения, вентиляции и отопления, освещения, убойный цех, ветеринарный блок, инкубатор, кормоцех, холодильное оборудование, система переработки отходов, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации: при строительстве при расширении
1 тонна мяса птицы в год

520 000 260 000
Ескертпе:
Кезең-кезеңмен іске асыру кезінде жылына 2 мың тоннадан бастап бастапқы қуатпен құс етін өндіру үшін объектілерді құру және кеңейту жобалары субсидияланады.
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 16 "Алу және өсіру қуаты 1200 бас будан мегежіндерден басталатын селекциялық-будандық орталық құру" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Шошқа басын ұстауға арналған жабдықталған ғимараттары, ветеринариялық-санитариялық блогы, сою цехы, таразысы, тоңазытқыш жабдығы, автоматты азықтандыру, сумен жабдықтау, көң шығару, желдету және жылыту жүйелері, генетикалық зертханасы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар селекциялық-гибридтік орталық. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
мегежінге арналған орын
2 500 000
№ 17 "Қуаты 1000 бас мегежіннен басталатын шошқа өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Шошқа басын ұстауға арналған жабдықталған ғимараттары, ветеринариялық пункті, автоматты азықтандыру, сумен жабдықтау, көң шығару, желдету және жылыту жүйелері, сою цехы және қалдықтарды өңдеу жүйесі, таразысы, тоңазытқыш жабдықтары, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар шошқа өсіру кешені. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
құрылыс/кеңейту кезінде жаңғырту кезінде
мегежінге арналған орын

520 000 260 000
Примечание:
При этапной реализации субсидируются проекты на создание и расширение объектов для производства мяса птицы с первоначальным этапом мощности от 2 тысяч тонн в год.
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 16 "Создание селекционно-гибридного центра с мощностью получения и выращивания от 1200 гибридных свиноматок"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Селекционно-гибридный центр с оборудованными зданиями для содержания свинопоголовья, ветеринарно-санитарным блоком, убойным цехом, весовая, холодильное оборудование, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции, отопления и навозоудаления, генетической лабораторией, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
место свиноматки
2 500 000
Паспорт проекта № 17 "Создание и расширение объектов для выращивания свиней мощностью от 1000 свиноматок"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Свиноводческий комплекс с оборудованными зданиями для содержания свинопоголовья, ветеринарным пунктом, системой автоматизированного кормления, водоснабжения, навозоудаления, вентиляции и отопления, убойным цехом и системой переработки отходов, весовая, холодильное оборудование, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации: при строительстве/расширении при модернизации
место для свиноматки

1 700 000
850 000
Ескертпе:
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 18 "Құрамажем зауытын салу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1.
Құрамажем зауытының (цехының) ғимаратын, астық сақтау сыйымдылықтарын (сүрлемдік корпустар), өндірістік блокты, авто және/немесе теміржол көлігіне тиелімдері бар шикізат және дайын өнімдерге арналған қоймаларды, құрамажем зауытына, қоймаларға және сүрлемдерге арналған технологиялық жабдықты, қоймалар мен сүрлемдерді, қажетті техника мен көлікті қамтитын қуаты сағатына 3 тоннадан басталатын құрамажем/түйіршіктелген жем зауыты (цехы).
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
сағатына 1 тонна
салу кезінде

1 700 000
850 000
Примечание:
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 18 "Создание комбикормового завода"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Комбикормовый завод (цех) мощностью от 3 тонн комбикормов/гранулированных кормов в час, включая здание комбикормового завода (цеха), емкости для хранения зерна (силосные корпуса), производственный блок, склады для сырья и готовой продукции с отгрузкой на авто и/или ж/д транспорт, технологическое оборудование для комбикормового завода, складов и силосов, необходимая техника и транспорт. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации: - при строительстве - при расширении
1 тонна в час

270 000 000
кеңейту кезінде
135 000 000
2
Сору жапқышын, балғалы пневмо ұсақтағышты, дәнтүйгішті, роторлы компрессорды, салмақтық араластырғышты, аспирацияны, сорғыш штуцерді, түсіргіш иірмекті, бұрылмалы иірмекті, құрамалы шлюзді, тиеу құйғышын, тиегіш иірмекті, ауа көмегімен түсіру желісін, азықтық майға арналған мөлшерлегіш сыйымдылықты қамтитын қуаты сағатына 15 тоннадан бастайтын мобильді құрамажем зауыты.
бірлік

270 000 000
135 000 000
2
Мобильный комбикормовый завод мощностью от 15 тонн в час, включающий всасывающую заслонку, молотковую пневмодробилку, зерноплющилку, роторный компрессор, смеситель весовой, аспирацию, всасывающий штуцер, выгрузной шнек, поворотный шнек, комбинированный шлюз, загрузочную воронку, загрузочный шнек, линию для разгрузки при помощи воздуха, дозировочную емкость для кормового масла.
единица

№ 19 "Тәулігіне 50 тонна құс саңғырығын өңдеуге арналған техника мен жабдықтар сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі-25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жобаның қуатын өлшеу бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
Қоқысты компостирлеу:
қарғаушы
бірлік
108 200 000
алдыңғы тиегіш
5 600 000
Қоқысты кептіру:
Тыңайтқыштарды кептіруге арналған жабдық
1 тонна қоқыс/тәуліктік өңдеу

Паспорт проекта № 19 "Приобретение техники и оборудования для переработки птичьего помета, мощностью 50 тонн/сутки"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Компостирование помета:
ворошитель
единица
108 200 000
фронтальный погрузчик
5 600 000
Сушка помета:
Оборудование для сушки удобрений
1 тонна переработки помета/сутки

466 700
Биогаз қондырғысы:
Биогаз қондырғысы
1 тонна қоқыс/тәулітік өңдеу
11 600 000
Қайта өңдеудің барлық тәсілдеріне арналған техника мен жабдықтар:
Шашушы
бірлік
25 000 000
Тыңайтқыштарды буып-түю және орау жабдықтары
1 тонна/тәулікте
666 670
№ 20 "Құс шаруашылығында асыл тұқымдық бірінші және екінші репродуктор құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Құрылыс-монтаждау жұмыстары:
1.1
Ата-тектік табынның құс қорасы
1 шаршы метр

466 700
Биогазовая установка:
Биогазовая установка
1 тонна переработки помета/сутки
11 600 000
Техника и оборудование для всех способов переработки:
Разбрасыватель
единица
25 000 000
Оборудование фасовки и упаковки удобрений
1 тонна/сутки
666 670
Паспорт проекта № 20 "Создание и расширение племенного репродуктора первого и второго порядка в птицеводстве"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Строительно-монтажные работы:
1.1
Птичник прародительского стада
1 квадратный метр

380 000
5
Тірі балықты тасымалдауға арналған мамандандырылған автомашина *
10 100 000
5.1
Тірі балық контейнері *
3 228 000
Ескертпе:
Техника мен жабдық әр 50 гектарға бір бірлік есебімен субсидияланады. Бір түрдегі техника мен жабдықтың екінші және одан кейінгі бірліктерін субсидиялау көлдік-тауарлық балық шаруашылығының алаңы 50 %-ға артқан кезде жүзеге асырылады.
* Таңдау бойынша не тірі балық контейнері, не тірі балық тасуға арналған автомашина субсидияланады.
№ 22 "Астық сақтау орындарын салу және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Астықты қабылдау, өңдеу, тазалау, өңдеу, кептіру, сақтау, ішкі орнын ауыстыру және тиеу операцияларын қамтамасыз ететін жабдығы бар, майлы дақылдарға арналған, сақтау орны 5000 тоннадан басталатын астық қоймасын кеңейту.
1 тонна
20 137

380 000
5
Специализированная автомашина для перевозки живой рыбы *
10 100 000
5.1
Живорыбный контейнер *
3 228 000
Примечание:
Одна единица техники и оборудования субсидируется из расчета на каждые 50 гектаров.
Субсидирование второй и последующей единицы техники и оборудования одного вида осуществляется при превышении площади озерно-товарного рыбоводного хозяйства на 50 %.
* Субсидируется либо живорыбный контейнер, либо автомашина для перевозки живой рыбы на выбор.
Паспорт проекта № 22 "Строительство и расширение зернохранилищ"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Расширение зернохранилища для масличных культур с оборудованием, обеспечивающим следующие операции с зерном: приемка, подработка, очистка, обработка, сушка, хранение, внутреннее перемещение и отгрузка, от 5000 тонн хранения.
1 тонна
20 137

Астықты қабылдау, өңдеу, тазалау, өңдеу, кептіру, сақтау, ішкі орнын ауыстыру және тиеу операцияларын қамтамасыз ететін жабдығы бар, бірақ 10 000 тоннадан аспайтын астық қоймасын салу
1 тонна
33 800
Ескертпе:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады. Егер, жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдықты сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялауға жол беріледі.
№ 23 "1 000 тоннадан басталатын картоп-көкөніс сақтау орындарын салу, кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Картоп-көкөніс сақтау қоймасында мыналар болуы тиіс: тоңазыту жабдығы (қажет болған жағдайда), желдету жабдығы, қойма техникасы. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
1 тонна
құрылыс

Строительство зернохранилища с оборудованием, обеспечивающим следующие операции с зерном: приемка, подработка, очистка, обработка, хранение, внутреннее перемещение и отгрузка, но не более 10 000 тонн.
1 тонна
33 800
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации. В случае, если проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, допускается субсидирование приобретенного оборудования в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 23 "Строительство, расширение картофеле-овощехранилищ от 1 000 тонн"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Картофеле-овощехранилище должно включать: холодильное оборудование (в случае необходимости), вентиляционное оборудование, складскую технику.
1 тонна
строительство

27 283 000
жүккөтергіштігі 20 тоннадан бастап:
ершіткі тартқыш жартылай тіркемелі-рефрижератор
40 194 000
29 145 000
пластикалық контейнерлер**
1 бірлік
50 000
гофроыдысты қалыптастыру желісі
1 бірлік
25 200 000
гофрокартон өндіру желісі***
1 миллион шаршы метр
72 207 331
іріктеп буып-түю жабдығы****
1 тонна/сағатына
34 663 530
Ескерте:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
*1000 тонна сақтауға 8 рефрижератордан асырмай субсидияланады
** бір контейнердің сыйымдылығы 300 килограмм және одан көп.1 тонна сақтауға 3 бірліктен аспайтын пластикалық контейнер субсидияланады.
*** гофрокартон өндіру желісі (гофроагрегат), гофроыдыстар өндіру желісі (флексобасылым, слоттер, ротациялық кесу), ротациялық оюға арналған штанцті қалыптар, бу генераторы, компрессорлар, қойма техникасы (орап алатын тиегішті қоса алғанда), дайын өнімді байлау жабдығы, өндіріс қалдықтарын тығыздайтын жабдық. 10 000 тоннадан басталатын жеміс сақтау орны субсидияланады.
**** іріктеп буып-түю жабдығы 800 тонна сақтауға 1 тонна/сағат есебінен субсидияланады.
Жабдық, контейнерлер және көлік бойынша жеміс сақтау орнының ағымдағы көлемін кеңейтпей, бірақ 1 тонна сақтауға ең жоғары нормативтерден асырмай сатып алуға және субсидиялауға болады.
Егер, жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 25 "Жемістерді/көкөністерді/бақша дақылдарын өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу және (немесе) жұмыс істеп тұрғанын кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Шырын және (немесе) жеміс-көкөніс өнімдерінің бір және (немесе) бірнеше түрін өндіруге қажетті жабдықтары бар жаңа піскен жемістер, көкөністер, бақша дақылдарын өңдеу жөніндегі кәсіпорын.
Субсидияларды есептеуге арналған шарттар:
қуаты сағатына 1 тоннадан басталатын шикізат өңдейтін кәсіпорын салу кезінде
1 тонна сағатына

27 283 000
грузоподъемностью от 20 тонн: седельный тягач полуприцеп-рефрижератор
40 194 000 29 145 000
Пластиковые контейнеры**.
1 единица
50 000
Линия по формированию гофротары
1 единица
25 200 000
Линия по производству гофрокартона ***
1 миллионов квадратных метров
72 207 331
Сортировочно-упаковочное оборудование ****
1 тонн/час
34 663 530
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
*субсидируется не более 8 рефрижераторов на 1000 тонн хранения ** вместимость одного контейнера 300 килограмм и более. Субсидируется не более 3 единиц пластиковых контейнеров на 1 тонну хранения. *** линию производства гофрокартона (гофроагрегат), линию производства гофротары (флексопечать, слоттер, ротационная высечка), штанцевальные формы для ротационной высечки, парогенератор, компрессоры, складскую технику (включая погрузчик с рулонным захватом), оборудование по обвязке готовой продукции, оборудование по прессовке отходов производства. Субсидируются фруктохранилища от 10 000 тонн хранения **** сортировочно-упаковочное оборудование субсидируется из расчета 1 тонн/час на 800 тонн хранения.
По оборудованию, контейнерам и транспорту возможно приобретение и субсидирование вне расширения текущего объема фруктохранилища, но не более максимальных нормативов на 1 тонну хранения.
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования и техники без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования, по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 25 "Создание и расширение предприятия по переработке плодов/овощей/бахчевых культур"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Предприятие по переработке свежих плодов, овощей и бахчевых культур с необходимым оборудованием для производства одного и более видов соковой и (или) плодоовощной продукции. Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки от 1 тонны в час по сырью
1 тонна/ час

188 333 300
қуаты сағатына 1 тоннадан бастап шикізат өңдейтін кәсіпорынды кеңейту кезінде
53 333 300
Ескертпе:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 26 "Картоп өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Картоп өңдеу жөніндегі кәсіпорын картопты, өңделген өнімдердің (картоп чипсілері, фри картобы, жартылай фабрикат) бір және (немесе) бірнеше түрін өндіруге қажетті жабдықтары бар өндірістік кешенді қамтиды.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
құрылыс жылына 140 мың тоннадан бастап шикізат өңдейтін кәсіпорын салу
бір кәсіпорынға
10 588 666 600
№ 27 "Май-тоңмай өнімдерін өндіру жөніндегі кәсіпорынды салу және (немесе) кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Майлы дақылдарды өңдеуге және (немесе) май-тоңмай өнімдерін өндіруге қажетті жабдықтары бар кәсіпорын.
Субсидия есептеу талаптары:
қуаты тәулігіне 500 тоннадан бастап майлы дақылдарды өңдейтін кәсіпорын құрылысы кезінде
тәулігіне1 тонна
8 313 471
қуаты тәулігіне 200 тоннадан бастап майлы дақылдарды өңдейтін кәсіпорын құрылысы кезінде
6 125 935
қуаты тәулігіне 100 тоннадан бастап майлы дақылдарды өңдейтін қолданыстағы кәсіпорынды кеңейту кезінде
3 902 360
өсімдік майын қоспағанда, тағамдық май-тоңмай өнімдерін өндіруге арналған, қуаты тәулігіне 100 тонна шикізат өңдейтін қолданыстағы кәсіпорынды кеңейту кезінде
18 764 052
Қуаты тәулігіне 3 тоннадан бастап тағамдық емес май-тоңмай өнімдерін (түйіршіктер) өндіруге арналған өсімдіктерден және жануарлардан алынатын майларды өңдеуге қажетті жабдықтары бар кәсіпорын салу
тәулігіне 1 тонна

188 333 300
при расширении действующего предприятия мощностью переработки от 1 тонны в час по сырью
53 333 300
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно- сметной документации.
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 26 "Строительство предприятия по переработке картофеля"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Предприятие по переработке картофеля включает производственный комплекс с необходимым оборудованием для производства одного и (или) более видов продуктов переработки картофеля (картофельные чипсы, картофель фри, полуфабрикаты и другое). Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации: строительство от 140 000 тонн в год по сырью
на одно предприятие
10 588 666 600
Паспорт проекта № 27 "Создание и расширение предприятия по производству масложировой продукции"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Предприятие с необходимым оборудованием для переработки масличных культур и (или) производства масложировой продукции. Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки масличных культур от 500 тонн в сутки
1 тонна/сутки
8 313 471
при строительстве предприятия мощностью переработки масличных культур от 200 тонн в сутки
6 125 935
при расширении действующего предприятия мощностью переработки масличных культур от 100 тонн в сутки
3 902 360
при расширении действующего предприятия мощностью от 100 тонн в сутки по сырью для производства пищевых масложировых продуктов, за исключением масла растительного
18 764 052
Строительство предприятия с необходимым оборудованием для переработки растительных и животных жиров для производства непищевой масложировой продукции (гранул) мощностью от 3 тонн в сутки
1 тонна/сутки

207 100 416
Ескертпе:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 28 "Дәнді дақылдарды тереңдете өңдеп өнімдер өндіру жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Субсидияларды есептеуге арналған барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1
Дәнді дақылдарды тереңдете өңдеп өнімдердің бір және (немесе) бірнеше түрін өндіруге қажетті жабдығы бар кәсіпорын*
Субсидия есептеу талаптары:
- жұмыс істеп тұрған қуаты тәулігіне 170 тонна шикізаттан басталатын астықты терең өңдеу кәсіпорнын салу және кеңейту кезінде
тәулігіне 1 тонна

207 100 416
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации. В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 28 "Создание и расширение предприятия по производству продуктов глубокой переработки зерновых культур"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п/
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге
1
Предприятие с необходимым оборудованием для производства одного и (или) более видов продуктов глубокой переработки зерновых культур*. Условия для расчета субсидий:
- при строительстве и расширении действующего предприятия глубокой переработки зерна мощностью от 170 тонн сырья в сутки
1 тонна/сутки

9 000 000
2
Жарма өнімінің және (немесе) құрғақ таңғы астың бір және бірнеше түрлерін өндіруге қажетті жабдықтары бар астық өңдеу жөніндегі кәсіпорын.
Субсидия есептеу талаптары:
өңдеу қуаты сағатына 2 тоннадан бастап шикізат өңдейтін жарма өнімдерін өндіруге арналған кәсіпорын салу кезінде
сағатына 1 тонна
838 241 450
өңдеу қуаты сағатына 2 тоннадан бастап шикізат өңдейтін жарма өнімдерін өндіруге арналған жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту кезінде

9 000 000
2
Предприятие по переработке зерна с необходимым оборудованием для производства одного и более видов крупяной продукции и (или) сухих завтраков. Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки от 2 тонн в час по сырью для производства крупяной продукции
1 тонна/ час
838 241 450
при расширении действующего предприятия мощностью переработки от 2 тонн в час по сырью для производства крупяной продукции

102 818 435
қуаты сағатына 0,2 тоннадан басталатын құрғақ таңғы ас өндіру жөніндегі кәсіпорын салу кезінде
сағатына 1 тонна
1 500 000 000
қуаты сағатына 0,2 тоннадан басталатын құрғақ таңғы ас өндіру жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту кезінде
1 200 000 000
3.
Бір және (немесе) бірнеше өнім түрлерін өндіруге қажетті жабдығы бар макарон өнімдерін өндіруге арналған ұн өңдеу жөніндегі кәсіпорын.
Субсидия есептеу талаптары:
өңдеу қуаты сағатына 1 тоннадан басталатын шикізат өңдеу кәсіпорнын салу кезінде
сағатына 1 тонна

102 818 435
при строительстве предприятия мощностью от 0,2 тонны в час по производству сухих завтраков
1 тонна/ час
1 500 000 000
при расширении действующего предприятия мощностью от 0,2 тонны в час по производству сухих завтраков
1 200 000 000
3
Предприятие по переработке муки для производства макаронных изделий с необходимым оборудованием для производства одного и более видов продукции. Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки от 1 тонны в час по сырью
1 тонна/ час

600 000 000
өңдеу қуаты сағатына 1 тоннадан басталатын шикізат өңдейтін жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту кезінде
512 244 000
Ескертпе:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
* Тауарлық ұн өндіруге арналған астық өңдейтін кәсіпорындарды қоспағанда.
№ 29 "Қант өндіру жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1. Шикізатты қабылдауға және өңдеуге қажетті жабдығы бар қант қызылшасын өңдеу жөніндегі кәсіпорын.
Субсидияны есептеу талаптары:
өңдеу қуаты тәулігіне 5000 тоннадан басталатын шикізат өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу кезінде
1 тонна тәулігіне
8 750 000
өңдеу қуаты тәулігіне 1600 тоннадан басталатын шикізат өңдеу жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту кезінде
3 615 384
2. Қант қызылшасын қабылдау пункті:
бірлік
автомобиль өлшейтін таразы
1 тонна
97 125
шикізат зертханасының жабдығы
бірлік
330 000
үйінді тегістеуші машина
тонна/сағ
767 148
белсенді желдету жабдығы
тонна/сағ
83 000
3. Сығынды өңдеу желісі (престеу)
1 тонна тәулігіне
106 783
Сығынды өңдеу желісі (түйіршіктеу)
1 тонна тәулігіне
2 082 753
Ескертпе:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 30 "Қуаты жылына 2 мың тонна өнімнен басталатын кондитерлік өнімдер өндіру жөніндегі кәсіпорынды кеңейту үшін жабдық сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігіжобаның қуаты
Субсидияларды есептеуге арналған барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Кондитерлік өнімдерді өндіруге арналған желі
Дайын өнімнің 1 тоннасы/жылына

600 000 000
при расширении действующего предприятия мощностью переработки от 1 тонны в час по сырью
512 244 000
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
* За исключением предприятий по переработке зерна для производства товарной муки.
Паспорт проекта № 29 "Создание и расширение предприятия по производству сахара"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1. Предприятие по переработке сахарной свеклы с необходимым оборудованием для приемки и переработки сырья. Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки от 5000 тонн в сутки по сырью
1 тонна/ сутки
8 750 000
при расширении действующего предприятия мощностью переработки от 1600 тонн в сутки по сырью
3 615 384
2. Свеклоприемный пункт:
весы автомобильные
1 тонна
97 125
оборудование сырьевой лаборатории
единица
330 000
буртоукладочная машина
1 тонна/час
767 148
оборудование активного вентилирования
1 тонна/час
83 000
3. Линия по переработке жома (прессование)
1 тонна/ сутки
106 783
Линия по переработке жома (грануляция)
1 тонна/ сутки
2 082 753
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации. В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования и техники без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 30 "Приобретение оборудования для расширения предприятия по производству кондитерских изделий мощностью от 2 000 тонн продукции в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге
Линия для производства кондитерских изделий
1 тонна готовой продукции/год

№ 31 "Өндірістік қуаты жылына 50 миллион жұмыртқадан бастап ұлғайтылатын жұмыртқалық құс фабрикаларын кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Техниканың, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі жобаның қуаты
Қуат, техника, жабдық бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн теңге
Мекиен-тауықтар қорасы
бір құс қорасының 1 шаршы метріне

Паспорт проекта № 31 "Расширение яичных птицефабрик с увеличением производственной мощности от 50 миллионов яиц в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники, оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, техники, оборудования тенге
Птичник кур-несушек
на 1 квадратный метр одного птичника

57 160
Балапандар қорасы
62 560
Жұмыртқа қоймасы
1 шаршы метрге
80 400
Инфрақұрылым және жобалау-сметалық құжаттама
302 343 584
Жабдық:
Технологиялық жабдық - құс басын толықтырушы балапан төлін ұстауға арналған тор жабдық
құс орны
1 790
Технологиялық жабдық - өнеркәсіптік мекиенді ұстауға арналған тор жабдық
құс орны
2340
Жұмыртқа сұрыптауыш машина90 000 жұмыртқа/сағат
бірлік
352 296 000
Құсты сою жабдығы 1 500 бас/сағат
53 020 468
Сойылған құстың қалдықтарын өңдеу жабдығы
29 568 000
Тоңазытқыш жабдығы
23 988 000
Техника:
Жем тасушы
бірлік
21 518 000
Жұмыртқа тасушы - рефрежератор
14 000 000
Трактор
6 855 000
Шанышқылы тиегіш
11 250 000
Алдыңғы тиегіш
8 000 000
Жүк тасығыш
17 273 000
№ 32 "Жылына 20 тоннадан тауарлық балық өсіруге арналған, сумен қамтамасыз ету циклі тұйық балық өсіру объектісін құру және кеңейту немесе жылына 40 тоннадан бастап тауарлық балық өндіруге арналған шарбақтық желі қолданылатын балық өсіру шаруашылығын құру үшін жабдық сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаж жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Жобаның қуатын өлшеу бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Сумен қамтамасыз етудің тұйық циклі бар, суды оттегімен қанықтыру үшін инженерлік үлгідегі аэраторлармен (оттегі станцияларымен), автоматтандырылған азықтандыру жүйесімен, сумен жабдықтау, желдету және жылыту, тоңазытқыш жабдықтарымен, объектіге қызмет көрсету үшін қажетті техникамен және жабдықтармен жабдықталған балық өсіру кешені.
Құны жоба өнімнің 1 (бір) тоннасы (теңге)
6 200 000
4 300 000
1
Балық өсіру қондырғысына арналған ғимараттар мен құрылыстар.
бірлік
6 750 000
2
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады:
135 000
3
құрылыс кезінде
585 000
4
кеңейту кезінде
500 000
5
Жалпы ауданы 500 шаршы метр баудан тұратын бау-бақша желісі
400 000
6
Ауа үрлеу
270 000
7
Аэратор
840 000
8
Жемшөп үлестіргіш
900 000
9
Аэраторларға, жемшөп үлестіргіштерге арналған электрмен қоректендіру
1 590 000
10
Суды жедел талдауға арналған аспап
20 000 000
11
Тірі балық контейнері
800 000
№ 33 "Топырақты талдау жөніндегі агрохимиялық зертханалар үшін жабдық сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с№
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Қажетті жабдықтар: автосамплері бар бөлшектелген ағынды автоматты талдағышпен, жаппай сынама дайындауға арналған жабдықпен, спектрофотометрмен, органикалық көміртекті (гумусты) жаппай талдауға арналған жабдықпен, компрессоры бар жалынды фотометрмен және газға арналған манометрмен, топырақ сынамаларын ұнтақтауға арналған диірменмен, зертханалық аквадистиллятормен, аналитикалық таразылармен, термостатпен, кептіру шкафымен, сору жабдығымен жарақталған топырақты агрохимиялық талдау зертханасы

57 160
Птичник молодняка
62 560
Склад яиц
на 1 квадратный метр
80 400
Инфраструктура и проектно-сметная документация
302 343 584
Оборудование:
Технологическое оборудование - клеточное оборудование для содержания ремонтного молодняка
птице место
1 790
Технологическое оборудование - клеточное оборудование для содержания промышленной несушки
птице место
2340
Яйцесортировальная машина 90 000 яиц/час
единица
352 296 000
Оборудование по убою птицы до 1 500 гол /час
53 020 468
Оборудование по переработке отходов убойного
29 568 000
Холодильное оборудование
23 988 000
Техника:
Кормовоз
единица
21 518 000
Яйцевоз-рефрежератор
14 000 000
Трактор
6 855 000
Вилочный погрузчик
11 250 000
Фронтальный погрузчик
8 000 000
Грузовик
17 273 000
Паспорт проекта № 32 "Создание и расширение рыбоводного объекта с замкнутым циклом водообеспечения для выращивания от 20 тонн товарной рыбы в год или приобретение оборудования для создания рыбоводного хозяйства с применением садковой линии для производства от 40 тонн товарной рыбы в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Рыбоводный комплекс с замкнутым циклом водообеспечения, укомплектованный аэраторами (кислородными станциями) инженерного типа для насыщения воды кислородом, системой автоматизированного кормления, водоснабжения, вентиляции и отопления, холодильным оборудованием, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта. Здания и сооружения для рыбоводной установки. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации: при строительстве при расширении
Стоимость проекта на 1 (одну) тонну продукции (тенге)
6 200 000 4 300 000
1
Садковая линия, состоящая из садков общей площадью 500 квадратный метр
единица
6 750 000
2
Воздуходувка
135 000
3
Аэратор
585 000
4
Кормораздатчик
500 000
5
Электропитание для аэраторов, кормораздатчиков
400 000
6
Прибор для экспресс анализа воды
270 000
7
Живорыбный контейнер
840 000
8
Промышленный холодильник объемом от 10 тонн
900 000
9
Оборудование для подогрева воды с насосной станцией для водоподачи в инкубационный цех
1 590 000
10
Инкубационные аппараты
20 000 000
11
Субстратные гнезда для откладывания икры судака
800 000
Паспорт проекта № 33 "Приобретение оборудования для агрохимических лабораторий по анализу почв"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге
1
Лаборатория по агрохимическому анализу почв, оснащенная необходимым оборудованием: автоматическим анализатором сегментированного потока c автосамплером, оборудованием для массовой пробоподготовки, спектрофотометром, оборудованием для массового анализа органического углерода (гумуса), пламенным фотометром с компрессором и манометром под газ, мельницей для размола почвенных проб, лабораторным аквадистиллятором, аналитическими весами, термостатом, сушильным шкафом, вытяжным оборудованием

226 625 446
2
Автосамплері бар индуктивті-байланысқан плазмасы бар атомдық-эмиссиялық спектрометр
37 000 000
3
Автоматты түрде топырақ сынамасын алушы
9 719 000
4
Автоматты түрде зертханалық ыдыс жуғыш машина
7 011 750
№ 34 "Еріген қар суларын жинау үшін жасанды су айдынын (тоғанын) құру" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25 %
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Барынша рұқсат етілетін құн, теңге/өлшем бірлігі
Бір реттік толтыру кезінде пайдалы көлемі кемінде 4000 текше метр болатын еріген қар суын жинауға арналған қолдан жасалған су қоймасын (тоған) салу
Пайдалы көлемнің 1 текше метрі

226 625 446
2
Атомно-эмиссионный спектрометр с индуктивно-связанной плазмой с автосамплером
37 000 000
3
Автоматический пробоотборник почвы
9 719 000
4
Автоматическая лабораторная посудомоечная машина
7 011 750
Паспорт проекта № 34 "Создание искусственного водоема (прудокопани) для сбора талых вод"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ
Единица измерения
Максимально допустимая стоимость, тенге/единицу измерения
Строительство искусственного водоема (прудокопани) для сбора талых вод с полезным объемом при разовом наполнении не менее 4000 кубических метров
1 кубический метр полезного объема

2400
Ескертпе:
Жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады. Қолдан жасалған су айдынындағы (тоғандағы) жиналған су көлемі булану нормасын ескеріп, жаз мезгіліндегі ірі қара малдың 50 шартты басын суаруға арналған судың жарты жылдық тұтыну көлеміне тең. Бір шаруашылықтың суға деген жалпы қажеттілігін қамтамасыз ету қажет болған кезде бірнеше су айдыны субсидияланады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2021 жылғы 6 мамырдағы
№ 157 Бұйрығына
3-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Дайын жобалар лизингі бойынша инвестициялық субсидиялауға арналған өтінім
Кімге:__________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың
жергілікті атқарушы органының толық атауы)
Кімнен: _______________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Маған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына сәйкес
"__________________________________________" №__ жобасының
(жоба паспортының толық атауы)
паспорты бойынша ____________________________ теңге мөлшерінде
(сома санмен және жазбаша)
инвестициялық субсидия сомасын төлеуді сұраймын.
1. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) туралы мәліметтер.
Заңды тұлға/филиал, өкілдік үшін:
атауы ___________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)____________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________________________
мекенжайы: ______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _____________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі_____________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)_____________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ___________________________________________________________
кім берді ________________________________________________________
берілген күні _____________________________________________________
мекенжайы:_____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:____________________________________________

2400
Примечание:
Стоимость проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
Объем сбора воды искусственного водоема (прудокопани) равен к объему полугодового потребления воды для водопоя не менее 50 условных голов крупного рогатого скота в летний период с учетом нормы испарения. При необходимости обеспечения общей потребности воды одного хозяйства субсидируется несколько водоемов.
Приложение 3 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 мая 2021 года № 157
Приложение 14
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Заявка на инвестиционное субсидирование по лизингу готовых проектов
В ________________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от ________________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
Прошу выплатить мне сумму инвестиционного субсидирования в размере
____________________________ тенге по паспорту проекта № ______
(сумма цифрами и прописью)
"_______________________________________________________________"
(полное наименование паспорта проекта) в соответствии с Правилами субсидирования
по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях, утвержденными приказом исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов
№ 17320).
1. Сведения об инвесторе. Для юридического лица/филиала, представительства:
наименование _______________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ____________________
адрес _______________________________________________________________
номер телефона (факса) _______________________________________________
Для физического лица: фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
____________________________________документ, удостоверяющий личность:
номер _____________________________________________________ кем выдано
___________________________________________________________ дата выдачи
___________________________________________________________ адрес
___________________________________________________________
номер телефона (факса) ______________________________________.

2. Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері _________________________________________________
хабардар еткен күні______________________________________________
3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері (инвестор ауыл шаруашылығы кооперативі болған жағдайда) туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
Ауыл шаруашылығы кооперативінен өтінім берген жағдайда:

2. Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального
предпринимателя – для физического лица: местонахождение
____________________________________________________ дата уведомления
___________________________________________________.
3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива
(в случае если инвестор является сельскохозяйственным кооперативом):
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
В случае подачи заявки от сельскохозяйственного кооператива:

1) лизинг алушының ауыл шаруашылығы кооперативіне лизинг объектісін пайдалану құқығын мүліктік (пайлық) жарна ретінде беруі туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмелері;
2) ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелігіне қабылдау туралы ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының шешімінен үзінді көшірмесі;
3) лизинг берушінің ауыл шаруашылығы кооперативіне лизинг объектісін пайдалану құқығын мүліктік (пайлық) жарна ретінде беруге келісімі туралы шешімінің көшірмесі.

1) копии документов, содержащих информацию о передаче лизингополучателем
в качестве имущественного (паевого) взноса сельскохозяйственному кооперативу
права пользования объектом лизинга;
2) копия выписки из решения общего собрания членов сельскохозяйственного
кооператива о приеме в члены сельскохозяйственного кооператива;
3) копия решения лизингодателя о согласии на передачу в качестве имущественного
(паевого) взноса сельскохозяйственному кооперативу права пользования объектом лизинга.

6. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер:
сипаттамасы____________________________________________________
инвестициялар сомасы____________________________________________
жоба оның есебінен іске асырылатын қаражат көзі_____________________
субсидиялардың есептік сомасы____________________________________
инвестициялық жоба іске асырылатын мекенжай_______________________
7. Тиесілі субсидияның алдын ала есептемесі _______________________
8. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы), лизинг беруші және объектіні сатушы арасындағы үш жақты келісім _________________________________
9. Сатушы және лизинг беруші арасында жасалған объектіні сатып алу-сату шарты__________________________________________________________
10. Қаржы институты куәландырған объект лизингі шарты____________
11. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісі (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде)
________________________________________________________________
12. Жабдықты және/немесе инвестициялық объектіні пайдалануға беру актісі
___________________________________________________________
13. Инвестициялық жобаны іске асыру кезіндегі сатушының инвестициялық салымдарын растайтын сатып алу-сату шарттары, төлем құжаттары, электрондық шот-фактуралар және өзге де құжаттар
_________________________________________________________________
14. Жабдықты қабылдау-тапсыру актілері ___________________________
15. Жобаға бизнес-жоспар _____________________________________
16. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттама (олар бойынша жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес субсидиялау көзделген жобалардың паспорттары бойынша) _________________________________
17. Толтырылған жоба паспорты қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Маған/бізге қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдерінің басталмағандығын, сондай-ақ менің/біздің қызметім(-із) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз түрде алынған ақшаны қайтаруға міндеттенемін.
Инвестор 20__ жылғы "__" ________ сағат _____-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" _____ сағат ______-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты

6. Сведения об инвестиционном проекте:
описание ___________________________________________________________
сумма инвестиций ___________________________________________________
источник финансовых средств, за счет которых он будет реализовываться проект
___________________________________________________________________
расчетная сумма субсидий ____________________________________________
адрес реализации инвестиционного проекта _____________________________.
7. Предварительный расчет причитающихся субсидий ____________________.
8. Трехстороннее соглашение между инвестором, лизингодателем и продавцом
объекта ________________________________________________.
9. Договор купли-продажи объекта, заключенный между продавцом и
лизингодателем __________________________________________________.
10. Договор лизинга объекта, заверенный финансовым институтом
________________________________________________________________.
11. Акт приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию
(при создании новых производственных мощностей или расширение действующих)
в соответствии с законодательством Республики Казахстан
_________________________________________________________________.
12. Акт ввода оборудования и/или инвестиционного объекта в эксплуатацию
_________________________________________________________________.
13. Договора купли-продажи, платежные документы, электронные счета-фактуры
и иные документы, подтверждающие инвестиционные вложения продавца при
реализации инвестиционного проекта __________________________________.
14. Акты приема-передачи оборудования _______________________________.
15. Бизнес-план к проекту ____________________________________________.
16. Проектно-сметная документация, имеющая положительное заключение
экспертизы проектов в соответствии с законодательством Республики Казахстан
(по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии
с проектно-сметной документацией) _______________________________________.
17. Заполненный паспорт проекта прилагается. Подтверждаю достоверность
представленной информации, осведомлен об ответственности за представление
недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан
и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, а также на сбор, обработку персональных данных. Подтверждаю, что в
отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации, реабилитации или
банкротства, а также то, что моя/наша деятельность не приостановлена
в соответствии с законодательством Республики Казахстан. В случае выявления
при проверке несоответствия представленных сведений, обязуюсь в течение десяти
рабочих дней произвести возврат незаконно полученных денежных средств.
Подписано и отправлено инвестором в _____ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ______ часов "____" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП