"Бағалаушылар палатасы және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 сәуірдегі № 488 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 17 мамырдағы № 460 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 мамырда № 22780 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бағалаушылар палатасы және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 сәуірдегі № 488 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16905 тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген бағалаушылар палатасы мүшелері тізілімінің нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттiгi
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 17 мамырдағы
№ 460 Бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 сәуірдегі
№ 488 бекітілген
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.minfin.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған Бағалаушылар палатасы және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат 20 ___ жылғы тоқсан ____ есеп кезеңі
Индекс: № 1 – ЧЛ (Бағалау)
Мерзімділік: тоқсан сайын
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: бағалаушылар палатасы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне
Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін
Бағалаушылар палатасының бизнес-сәйкестендіру нөмірі ________________
1. Балаушылар палатасының қызметі туралы мәлімет
Бағалаушылар палатасының алқалық органның басшысы
Бағалаушылар палатасының алқалық органының басшысын сайлау туралы ақпарат
Өтініштердің нәтижелері бойынша тәртіптік істерді қоспағанда, бағалаушыларға қатысты қаралған тәртіптік істердің саны
Өтініштерді қарау нәтижелері бойынша қоспағанда, тәртіптік жауапкершілікке тартылған бағалаушылар саны
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
жеке сәйкестендіру нөмірі
сайлау туралы шешім қабылдау күні
сайлау туралы шешімнің нөмірі
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Берілген біліктілік куәліктерінің саны
(мамандық бойынша бөліністе)
Біліктілік куәлігінен айырылған тұлғалардың саны
(мамандық бойынша бөліністе)
Біліктілікті жоғарылату және қайта даярлау курстарынан өткендер саны
Біліктілікті жоғарылату және қайта даярлау курстарынан өту туралы сертификат алған тұлғалардың саны
(мамандық бойынша бөліністе)
Қайта даярлаудан өткен бағалаушы ларға кандидаттардың саны
(мамандық бойынша бөліністе)
"бағалаушы"
"сарапшы"
"бағалаушы"
"сарапшы"
бағалаушылар
сарапшылар
бағалаушылар саны
сарапшылар саны
7
8
9
10
11
12
13
14
15

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 апреля 2018 года № 488 "Об утверждении формы информации о деятельности палаты оценщиков и ее членов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 мая 2021 года № 460. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2021 года № 22780
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 апреля 2018 года № 488 "Об утверждении формы информации о деятельности палаты оценщиков и ее членов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16905) следующее изменение:
форму информации о деятельности палаты оценщиков и ее членов, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательном Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 мая 2021 года № 460
Утверждена приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 апреля 2018 года № 488
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.minfin.gov.kz
Информация о деятельности палаты оценщиков и ее членов отчетный период ____квартал 20___года
Индекс: № 1 – ЧЛ (Оценка)
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц, представляющих информацию: палаты оценщиков
Куда представляется форма: Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Срок представления: до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Бизнес-идентификационный номер палаты оценщиков _________________
1. Сведения о деятельности палаты оценщиков
Руководитель коллегиального органа палаты оценщиков
Сведения об избрании руководителя коллегиального органа палаты оценщиков
Количество рассмотренных дисциплинарных дел в отношении оценщиков, за исключением дисциплинарных дел по результатам обращений
Количество привлеченных к дисциплинарной ответственности оценщиков, за исключением по результатам рассмотрения обращений
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
индивидуальный идентификационный номер
дата решения об избрании
номер решения об избрании
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Количество выданных свидетельств о присвоении квалификации (в разрезе по специализациям)
Количество лиц, лишенных свидетельства о присвоении квалификации (в разрезе по специализациям)
Количество проведенных курсов повышения квалификации и переподготовки
Количество лиц, получивших сертификат о прохождении курсов повышения квалификации и переподготовки (в разрезе по специализациям)
Количество кандидатов в оценщики, прошедших переподготовку (в разрезе по специализациям)
"оценщик"
"эксперт"
"оценщик"
"эксперт"
оценщиков
экспертов
количество оценщиков
количество экспертов
7
8
9
10
11
12
13
14
15

4. Белгілі бір құн түрлері туралы мәліметтер
Бағалау объектісі
Белгілі бір құнның саны
Жиыны
нарықтық
өзге де
Жылжымалы мүлік
Жылжымайтын мүлік
Зияткерлік меншік және материалдық емес активтер
Бизнес және бизнеске қатысу құқығы
Қаржы құралдары
Жиыны
5. Жеке, заңды тұлғалардан келіп түскен өтініштер туралы мәліметтер
Өтініштер саны
Қатысты
бағалаушыларға
сараптамалық кеңеске
бағалаушылар палатасына
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Өтініштердің сипаты
бағалаушылардың іскерлік және кәсіби әдебі кодексінің қағидаттарын бұзу
біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын бұзу
бағалау стандарттарын бұзу
бағалау қызметі саласында оқыту, кәсіптік қайта даярлау бағдарламасын бұзу
бағалау туралы есепке сараптама жүргізу қағидаларын бұзу
бағалау туралы есептің нысаны мен мазмұнына қойылатын талаптарды бұзу
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Алқалы органның шешімі
Бағалаушылар палатасына қатысты сотта қаралған істер саны
Қаралған тәртіптік істер саны
өтінішті қанағаттандыру
өтінішті қарауды кейінге қалдыру
өтінішті қанағаттандырудан бас тарту
талапкердің пайдасына қанағаттандырылған талаптар
бағалаушылар палатасының пайдасына талап арыздарды қанағаттандырудан бас тарту
ішінара қанағаттандырылған талап арыздар
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Өтініштерді қарау нәтижелері бойынша тәртіптік жазалар саны
куәліктің қолданысын тоқтата тұру
куәліктен айыру
ескерту шығару
өзге де шаралар
19
20
21
22
Жиыны
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________
Орындаушы __________________________________________ ______
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)            қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_________________________________________ _______
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)      қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Ескертпе:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің веб-порталы арқылы ақпаратты электрондық форматта ұсынған кезде электрондық-цифрлық қолтаңба пайдаланылады.
"Бағалаушылар палатасының
және оның мүшелерінің қызметі
туралы ақпарат" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Бағалаушылар палатасының және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат" (Индекс: № 1 – ЧЛ (Бағалау), мерзімділік: тоқсан сайын)
1-бөлім. Жалпы ереже

4. Сведения о видах определенной стоимости
Объект оценки
Количество определенной стоимости
Итого
рыночная
иная
Движимое имущество
Недвижимое имущество
Интеллектуальная собственность и нематериальные активы
Бизнес и права участия в бизнесе
Финансовые инструменты
Итого
5. Сведения о поступивших обращениях физических, юридических лиц
Количество обращений
В отношении
оценщиков
экспертного совета
палаты оценщиков
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Характер обращений
нарушение принципов Кодекса деловой и профессиональной этики оценщиков
нарушение Правил проведения квалификационного экзамена
нарушение стандартов оценки
нарушение программы обучения, профессиональной переподготовки в области оценочной деятельности
нарушение Правил проведения экспертизы отчета об оценке
нарушение требований к форме и содержанию отчета об оценке
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Решение коллегиального органа
Количество дел, рассмотренных в суде в отношении палаты оценщиков
Количество рассмотренных дисциплинарных дел
Удовлетворенные обращения
отложение рассмотрения обращения
отказ в удовлетворении обращения
удовлетворенные иски в пользу истца
отказ в удовлетворении исков в пользу палаты оценщиков
частично удовлетворенные иски
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Количество привлеченных к дисциплинарной ответственности по результатам рассмотрения обращений
приостановление действия свидетельства
лишение свидетельства
вынесение предупреждения
иные меры
19
20
21
22
Итого
Наименование ________________________________________________
Адрес _______________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель ______________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Руководитель
или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Примечание:
При представлении информации в электронном формате посредством веб-портала Министерства финансов Республики Казахстан используется электронная-цифровая подпись.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация о деятельности палаты оценщиков и ее членов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о деятельности палаты оценщиков и ее членов" (Индекс: № 1 – ЧЛ (Оценка), периодичность: ежеквартальная)
Глава 1. Общее положение

1. Осы түсіндірме "Бағалаушылар палатасының және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды бағалаушылар палатасы толтырады және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне ұсынылады.
3. Нысанға бағалаушылар палатасы алқалы органының басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам, оның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей ұсынылады.
2-бөлім. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. "Бағалаушылар палатасының қызметі туралы ақпарат":
кестенің 1 және 2-бағандарында бағалаушылар палатасының алқалы органы басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) көрсетіледі;
кестенің 3 және 4-бағандарында бағалаушылар палатасының алқалық органының басшысын сайлау туралы шығарылған шешім күні, нөмірі көрсетіледі;
кестенің 5-бағанында өтініштердің нәтижелері бойынша тәртіптік істерді қоспағанда, ақпаратты егжей-тегжейлі сипаттай отырып, түсіндірме қоса беріліп, бағалаушыларға қатысты қаралған тәртіптік істердің саны көрсетіледі;
кестенің 6-бағанында өтініштерді қарау нәтижелері бойынша қоспағанда, ақпаратты егжей-тегжейлі сипаттай отырып, түсіндірме қоса беріліп, тәртіптік жауаптылыққа тартылған бағалаушылардың саны көрсетіледі;
кестенің 7 және 8-бағандарында "бағалаушы", "сарапшы" біліктілігін беру туралы берілген куәліктер саны (мамандық бойынша бөліністе) көрсетіледі;
кестенің 9 және 10-бағандарында "бағалаушы", "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәлігінен айырылған адамдардың саны (мамандық бойынша бөліністе) түсіндірме қоса беріле отырып, көрсетіледі;
кестенің 11 және 12-бағандарында өткізілген біліктілікті арттыру және қайта даярлау курстарының саны көрсетіледі. Осы бағандар бойынша кестеге түсініктеме қоса берілуі керек, онда біліктілікті арттыру және қайта даярлау курстарының тақырыптарының атауын, барлық сағат санын, тартылған лекторлардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетілуі қажет;
кестенің 13 және 14-бағандарында мамандықтар бойынша бөлінісінде біліктілікті арттыру және қайта даярлау курстарынан өткені туралы сертификат алған тұлғалардың (бағалаушылардың, сарапшылардың) саны көрсетіледі;
кестенің 15-бағанында мамандықтар бойынша бөлінісінде қайта даярлаудан өткен бағалаушыларға кандидаттардың саны көрсетіледі;
2. "Бағалаушылар туралы мәліметтер":
кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
кестенің 2-бағанында бағалаушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
кестенің 3-бағанында бағалаушының ЖСН көрсетіледі;

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Информация о деятельности палаты оценщиков и ее членов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется палатой оценщиков и предоставляется в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Форма подписывается руководителем коллегиального органа палаты оценщиков, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется ежеквартально не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1. "Сведения о деятельности палаты оценщиков":
в графах 1 и 2 таблицы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) руководителя коллегиального органа палаты оценщиков;
в графах 3 и 4 таблицы указываются дата, номер решения об избрании руководителя коллегиального органа палаты оценщиков;
в графе 5 таблицы указывается количество рассмотренных дисциплинарных дел в отношении оценщиков, за исключением дисциплинарных дел по результатам обращений, с приложением пояснения, с подробным описанием информации;
в графе 6 таблицы указывается количество привлеченных к дисциплинарной ответственности оценщиков, за исключением по результатам рассмотрения обращений, с приложением пояснения, с подробным описанием информации;
в графах 7 и 8 таблицы указывается количество выданных свидетельств о присвоении квалификации "оценщик", "эксперт" (в разрезе по специализациям);
в графах 9 и 10 таблицы указывается количество лиц, лишенных свидетельства о присвоении квалификации "оценщик", "эксперт" (в разрезе по специализациям), с приложением пояснения;
в графах 11 и 12 таблицы указывается количество проведенных курсов повышения квалификации и переподготовки. По данным графам приложить пояснение к таблице, в котором необходимо указать наименование тем курсов повышения квалификации и переподготовки, количество часов всего, фамилию, имя, отчество (при его наличии) привлеченных лекторов;
в графах 13 и 14 таблицы указывается количество лиц (оценщиков, экспертов), получивших сертификат о прохождении курсов повышения квалификации и переподготовки в разрезе по специализациям;
в графе 15 таблицы указывается количество кандидатов в оценщики, прошедших переподготовку в разрезе по специализациям;
2. "Сведения об оценщиках":
в графе 1 таблицы указывается номер по порядку;
в графе 2 таблицы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) оценщика;
в графе 3 таблицы указывается ИИН оценщика;

кестенің 4, 5, 6, 7, 8 және 9-бағандарында бағалаушының "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәлігі бар мамандық атауы, сондай-ақ нөмірі және "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің берілген күні көрсетіледі;
кестенің 10-бағанында "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәлікті берген бағалаушылар палатасының атауы көрсетіледі;
кестенің 11-бағанында "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктен айыру туралы шешім күні көрсетіледі;
кестенің 12, 13 және 14-бағандарында "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтер, оның ішінде шешімнің күні, тоқтату негіздемесі (себебі) және кезеңі көрсетіледі;
кестенің 15-бағанында "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы шешімнің күні көрсетіледі;
кестенің 16, 17, 18 және 19-бағандарында бағалаушылар палатасына мүшеліктің жай-күйі туралы мәліметтер, атап айтқанда мүшелікке кіру туралы шешімнің күні мен нөмірі, мүшелікті тоқтату шешімінің күні мен негіздемесі (себебі) көрсетіледі;
кестенің 20-бағанында "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңның (бұдан әрі - Заң) 19-бабына сәйкес бағалаушының бағалаушылар палатасына мүшелік шарттарын бұзуы туралы мәліметтер (себебі) көрсетіліп, еркін нысанда толтырылған түсініктеме ұсынылады;
кестенің 21, 22 және 23-бағандарында бағалаушыға қатысты тәртіптік жазаның қабылданған күні, негіздемесі (себебі) және түрі көрсетіледі;
кестенің 24-бағанында мүліктік жауапкершілікті қамтамасыз ету тәсілі көрсетіледі;
3. "Сараптамалық кеңестің мүшелері туралы мәліметтер":
1-реттік нөмірмен кестенің 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 және 14-бағандарында сараптамалық кеңес төрағасы туралы ақпарат көрсетіледі;
кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
кестенің 2-бағанында сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
кестенің 3-бағанында сарапшының ЖСН көрсетіледі;
кестенің 4, 5 және 6-бағандарында "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәліктің нөмірі, берілген күні, "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәлікті берген бағалаушылар палатасының атауы көрсетіледі;
кестенің 7 және 8-бағандарында сарапшының сайланған күні және сайлау мерзімінің аяқталған күні көрсетіледі. Сараптамалық кеңес төрағасы бойынша: алдымен сарапшы сайланған күні және сайлау мерзімінің аяқталған күні, содан кейін сараптамалық кеңес төрағасын сайлау күні және мерзімінің аяқталуы көрсетіледі;
кестенің 9 және 10-бағандарында сараптамалық кеңестің құрамында бағалау туралы есепке жүргізілген сараптамалар туралы мәліметтер, атап айтқанда сараптамалық қорытындының атауы, нөмірі және берілген күні түсіндірмені қоса бере отырып, көрсетіледі;

в графах 4, 5, 6, 7, 8 и 9 таблицы указывается наименование специализации, по которой оценщик имеет свидетельство о присвоении квалификации "оценщик", а также номер и дата выдачи свидетельства о присвоении квалификации "оценщик";
в графе 10 таблицы указывается наименование палаты оценщиков, выдавшей свидетельство о присвоении квалификации "оценщик";
в графе 11 таблицы указывается дата решения о лишении свидетельства о присвоении квалификации "оценщик";
в графах 12, 13 и 14 таблицы указываются сведения о приостановлении действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик", в том числе дата решения, основание (причина) и период приостановления;
в графе 15 таблицы указывается дата решения о прекращении действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик";
в графах 16, 17, 18 и 19 таблицы указываются сведения о состоянии членства в палате оценщиков, а именно дата и номер решения о вступлении в членство, дата и основание (причина) решения для прекращения членства;
в графе 20 таблицы указываются сведения (причина) о нарушении оценщиком условий членства в палате оценщиков в соответствии со статьей 19 Закона Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон), с предоставлением пояснения, заполненного в свободной форме;
в графах 21, 22 и 23 таблицы указываются дата принятия, основание (причина) и вид дисциплинарного взыскания в отношении оценщика;
в графе 24 таблицы указывается способ обеспечения имущественной ответственности;
3. "Сведения о членах экспертного совета":
под порядковым номером 1 в графах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 и 14 таблицы указывается информация о председателе экспертного совета;
в графе 1 таблицы указывается номер по порядку;
в графе 2 таблицы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта;
в графе 3 таблицы указывается ИИН эксперта;
в графах 4, 5 и 6 таблицы указываются номер, дата выдачи свидетельства о присвоении квалификации "эксперт", наименование палаты оценщиков, выдавшей свидетельства о присвоении квалификации "эксперт";
в графах 7 и 8 таблицы указываются дата избрания эксперта и дата окончания срока избрания. По председателю экспертного совета указывается: сначала дата избрания и окончание срока эксперта, затем дата избрания и окончание срока председателя экспертного совета;
в графах 9 и 10 таблицы указываются сведения о проведенных экспертизах отчета об оценке в составе экспертного совета, а именно наименование, номер и дата выдачи экспертного заключения с приложением пояснения;

кестенің 11, 12, 13 және 14-бағандарында "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәлік бойынша қабылданған шаралар туралы мәліметтер, атап айтқанда шешімнің күні, тоқтату үшін негіздеме (себебі), "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәліктен айыру шешімнің күні және негізі (себебі) түсіндірмені қоса бере отырып көрсетіледі;
4. "Белгілі бір құнның түрлері туралы мәліметтер" Заңның 15-бабы 1-тармағының 12) тармақшасына сәйкес бағалаушы бағалаушылар палатасына ұсынған бағалау объектісінің белгілі бір құнының түрлері туралы мәліметтер түсіндірме қоса беріле отырып көрсетіледі;
5. "Жеке, заңды тұлғалардан келіп түскен өтініштері туралы мәліметтер":
кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
кестенің 2-бағанында өтініштердің саны көрсетіледі;
кестенің 3, 4 және 5-бағандарында өтініштің кімге қатысты түскені туралы мәліметтер көрсетіледі, бұл ретте көрсетілген бағандардың жалпы сомасы 2-бағанның сомасына тең болуы тиіс;
кестенің 6, 7, 8, 9, 10 және 11-бағандарында өтініштердің сипаты көрсетіледі;
кестенің 12, 13 және 14-бағандарында өтініш берушінің немесе бағалаушылар палатасы мүшесінің бағалаушылар палатасының мамандандырылған органының тексеру нәтижелеріне шағымдануы туралы өтініші бойынша алқалы органның шешімі көрсетіледі;
кестенің 15, 16 және 17-бағандарында бағалаушылар палатасына қатысты сотта қаралған істер саны, атап айтқанда, талапкердің пайдасына қанағаттандырылған, бағалаушылар палатасының пайдасына қанағаттандырудан бас тартылған және ішінара қанағаттандырылған талап қоюлардың саны көрсетіледі;
кестенің 18-бағанында қаралған тәртіптік істердің саны көрсетіледі;
кестенің 19, 20, 21 және 22-бағандарында өтініштерді қарау нәтижелері бойынша тәртіптік жазалардың саны, атап айтқанда "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің тоқтатылған әрекеттерінің саны, "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктен айыру, ескерту шығару немесе өзге де қабылданған шаралар көрсетіледі;
Жеке, заңды тұлғалардан келіп түскен өтініштер туралы мәліметтер еркін нысанда жазылған түсініктемені қоса отырып, нысанның 22-бағаны бойынша қабылданған шаралардың егжей-тегжейлі сипаттамасымен және сілтемелер мен негіздемелерді көрсету ұсынылады.

в графах 11, 12, 13 и 14 таблицы указываются сведения о принятых мерах по свидетельству о присвоении квалификации "эксперт", а именно дата решения, основание (причина) для прекращения, дата решения и основание (причина) для лишения свидетельства о присвоении квалификации "эксперт" с приложением пояснения;
4. "Сведения о видах определенной стоимости" указываются сведения о видах определенной стоимости объекта оценки с приложением пояснения, представленные оценщиком в палату оценщиков в соответствии с подпунктом 12) пункта 1 статьи 15 Закона;
5. "Сведения о поступивших обращениях физических, юридических лиц":
в графе 1 таблицы указывается номер по порядку;
в графе 2 таблицы указывается количество обращений;
в графах 3, 4 и 5 таблицы указываются сведения в отношении, кого поступило обращение, при этом общая сумма указанных граф должна быть равна сумме графы 2;
в графах 6, 7, 8, 9, 10 и 11 таблицы указывается характер обращений;
в графах 12, 13 и 14 таблицы указывается решение коллегиального органа по обращению заявителя или члена палаты оценщиков об обжаловании результатов проверки специализированного органа палаты оценщиков;
в графах 15, 16 и 17 таблицы указывается количество дел, рассмотренных в суде в отношении палаты оценщиков, а именно количество исков, удовлетворенных в пользу истца, отказанных в удовлетворении в пользу палаты оценщиков и частично удовлетворенные;
в графе 18 таблицы указывается количество рассмотренных дисциплинарных дел;
в графах 19, 20, 21 и 22 таблицы указывается количество дисциплинарных взысканий по результатам рассмотрения обращений, а именно количество приостановленных действий свидетельства о присвоении квалификации "оценщик", лишение свидетельства о присвоении квалификации "оценщик", вынесение предупреждения и иные меры;
Сведения о поступивших обращениях физических, юридических лиц представляются с приложением пояснения, изложенного в свободной форме и с подробным описанием принятых мер и указанием ссылок и обоснований по графе 22 таблицы.