Аудиторлардың біліктілігін арттыру Қағидаларын, аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өткені туралы сертификат алу тәртібі мен нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 1 маусымдағы № 514 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 маусымда № 22921 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 06.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 9-3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған аудиторлардың біліктілігін арттыру қағидалары, аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өткені туралы сертификат алу тәртібі мен нысаны бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) "Аудиторлардың біліктілігін арттыру курсынан өткені туралы сертификаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 31 шілдедегі № 278 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4337 болып тіркелген);
2) "Аудиторлардың біліктілігін арттыру курсынан өткені туралы сертификаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 31 шілдедегі № 278 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 9 қарашадағы № 486 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8131 болып тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2021 жылғы 6 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 1 маусымдағы
№ 514 Бұйрығымен бекітілген
Аудиторлардың біліктілігін арттыру қағидалары, аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өткені туралы сертификат алу тәртібі және нысаны
1 тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении Правил повышения квалификации аудиторов, порядка получения и формы сертификата о прохождении курсов по повышению квалификации аудиторов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 июня 2021 года № 514. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июня 2021 года № 22921.
Настоящий приказ вводится в действие с 6 июля 2021 года.
В соответствии с подпунктом 9-3) статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила повышения квалификации аудиторов, порядок получения и форму сертификата о прохождении курсов по повышению квалификации аудиторов.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2006 года № 278 "Об утверждении Правил выдачи сертификатов о прохождении курсов повышения квалификации аудиторов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4337);
2) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 ноября 2012 года № 486 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2006 года № 278 "Об утверждении Правил выдачи сертификатов о прохождении курсов повышения квалификации аудиторов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8131).
3. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра финансов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 6 июля 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Утверждены приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2021 года № 514
Правила повышения квалификации аудиторов, порядок получения и форма сертификата о прохождении курсов по повышению квалификации аудиторов
Глава 1. Общие положения

1. Осы аудиторлардың біліктілігін арттыру қағидалары, аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өткені туралы сертификатты алу тәртібі мен нысаны (бұдан әрі – Қағидалар) "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 9-3) тармақшасына сәйкес әзірленді және аудиторлардың біліктілігін арттыру тәртібін, аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өткені туралы сертификатты (бұдан әрі – сертификат) алу тәртібі мен нысанын айқындайды.
2 тарау. Аудиторлардың біліктілігін арттыру қағидалары
2. Аудиторлар 3 (үш) жыл ішінде 120 (жүз жиырма) сағат оқыту мөлшерінде, бірақ жылына 20 (жиырма) сағаттан кем емес біліктілікті арттыру курстарынан өтеді. Бұл кезең "аудитор" біліктілік куәлігін алған жылдан кейінгі жылдан басталады. Экономикалық, қаржылық, бақылау-тексеру немесе құқық салаларындағы немесе жоғары оқу орындарындағы бухгалтерлік есеп және аудит жөніндегі ғылыми-оқытушылық қызмет саласындағы аудитордың жұмыс өтіліндегі үзіліс, сондай-ақ бала үш жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты жалақы сақталмайтын демалыс үш жылдық кезеңге енгізілмейді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 25.08.2023 № 897 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Аудиторлардың біліктілігін үнемі арттырудың мақсаты аудиторлардың кәсіби білімдері мен дағдыларын тереңдету, бұрын алған білімдерін одан әрі жетілдіру, сондай-ақ аудит бойынша көрсетілетін қызметтердің сапасын арттыру болып табылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 25.08.2023 № 897 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Міндетті оқу сағаттары бойынша біліктілікті арттыру курстары кәсіби ұйымда немесе ол айқындаған аудиторлардың біліктілігін арттыру бойынша қызмет көрсететін ұйымдарда өтеді және қалған қосымша сағаттар осы Қағидалардың 8-тармағында белгіленген тәртіппен өтеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 25.08.2023 № 897 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Біліктілікті арттыру курсының міндетті сағаттарының кемiнде 60 (алпыс) сағаты қаржылық есептіліктің халықаралық және ұлттық стандарттары, халықаралық аудит стандарттары, Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп, қаржылық есептілік, аудиторлық қызмет туралы заңнамасы бойынша теориялық және тәжіриебелік мәселелерді және қаржылық есеп пен есептілік, аудит, басқарушылық есеп, қаржы және қаржылық менеджмент, салықтар, құқық, этика саласындағы мәселелерді зерделеуді қамтиды.

1. Настоящие Правила повышения квалификации аудиторов, порядок получения и форма сертификата о прохождении курсов по повышению квалификации аудиторов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 9-3) статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности" и определяют порядок повышения квалификации аудиторов, порядок получения и форму сертификата о прохождении курсов по повышению квалификации аудиторов (далее – сертификат).
Глава 2. Правила повышения квалификации аудиторов
2. Аудиторы проходят курсы повышения квалификации в количестве 120 (сто двадцати) часов обучения за 3 (три) года, но не менее 20 (двадцати) часов в год. Данный период начинается с года, следующего за годом получения квалификационного свидетельства "аудитор". В трехлетний период не включается, перерыв в стаже работы аудитора в экономической, финансовой, контрольно-ревизионной или в правовой сферах, или в области научно-преподавательской деятельности по бухгалтерскому учету и аудиту в высших учебных заведениях, а также отпуск без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 25.08.2023 № 897 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Целью постоянного повышения квалификации аудиторов является углубление профессиональных знаний и навыков, которыми обладают аудиторы, дальнейшее совершенствование полученных ранее знаний, а также повышение качества предоставляемых услуг по аудиту.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 25.08.2023 № 897 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Курсы повышения квалификации по обязательным часам обучения проходят в профессиональной организации или в определенных ею организациях, оказывающих услуги по повышению квалификации аудиторов, и остальные дополнительные часы проходят в порядке, установленном пунктом 8 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 25.08.2023 № 897 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Обязательные часы, не менее 60 (шестидесяти) часов, курса повышения квалификации включают в себя изучение теоретических и практических вопросов по международным и национальным стандартам финансовой отчетности, международным стандартам аудита, законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете, финансовой отчетности, аудиторской деятельности и вопросов в области финансового учета и отчетности, аудита, управленческого учета, финансов и финансового менеджмента, налогов, права, этики.

6. Кәсiби дамудың тиісті саласында кәсiби бухгалтерлер мiндеттi сағаттар бойынша есепке алу аттестаттау бойынша, сондай-ақ ғылыми жұмыстарды жазу, қорғау және жариялау өткізілетін пәндер бойынша сертификаттар қабылданады.
7. Біліктілікті арттыру курстарының қосымша сағаттары аудиторлардың кәсіби дағдыларын неғұрлым тереңдетіп дамыту мақсатында өткізіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 25.08.2023 № 897 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Қосымша сағаттар бойынша есепке алуға кәсіби ұйымда немесе аудиторлардың біліктілігін арттыру бойынша қызметтерді көрсететін кәсіби ұйымдар айқындаған ұйымдарда біліктілікті арттыру курстарынан өту, сондай-ақ кәсіби салаларда: ғылыми жұмыстарды, мақалаларды, баяндамаларды, кітаптарды қорғау және (немесе) жазу немесе жариялау, конференцияларда, форумдарда, брифингтерде, тренингтерде, семинарларда және іс-шараларда сөз сөйлеу, арнайы жұмыс топтарында, оқытушылық және зерттеу саласындағы қызметке қатысу және онда жұмыс істеу қабылданады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 25.08.2023 № 897 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Аудиторлардың біліктілігін арттыру бойынша қызмет көрсететін ұйымдардың тізімін кәсіби ұйым айқындайды.
10. Кәсіби ұйым қосымша сағаттарға баға беруді және оларды есепке алуды кәсіби ұйым мониторинг нәтижелері бойынша кәсіби ұйымның интернет-ресурсында жарияланған ішкі қағидаларға сәйкес жүзеге асырады.
11. Кәсіби ұйым біліктілікті арттырудан өткен аудиторлардың тізімін жүргізеді, аудиторлардың біліктілікті арттырудан өтуіне қатысты мониторингті жүзеге асырады. Мониторингтің мақсаты аудитордың біліктілікті арттыру курстарынан уақытылы және/немесе жеткіліксіз өту (сағат саны бойынша) фактілерін анықтау болып табылады.
Кәсіби ұйым кәсіби даму қажеттілігін айқындайды, өзінің интернет-ресурсында аудиторлардың біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтерді көрсету үшін өзі айқындаған ұйымдардың тізімдерін және өз мүшелерінің тізімдерін (олардың келісімімен) жариялайды, сондай-ақ аудиторлардың біліктілігін олардың мүшелігін жалғастырудың міндетті шарты ретінде тұрақты арттыру талабын белгілейді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 25.08.2023 № 897 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6. В зачет по обязательным часам, пройденным аудиторами в соответствующей области профессионального развития, принимаются сертификаты по дисциплинам, по которым проводится аттестация, а также написание, защита и опубликование научных работ.
7. Дополнительные часы курсов повышения квалификации проводятся в целях более углубленного развития профессиональных навыков аудиторов.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 25.08.2023 № 897 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. В зачет по дополнительным часам принимается прохождение курсов повышения квалификации в профессиональной организации или организациях, определенных профессиональными организациями, оказывающими услуги по повышению квалификации аудиторов, а также следующая деятельность в профессиональных сферах: защита и (или) написание или опубликование научных работ, статей, докладов, книг, участие и (или) выступление на конференциях, форумах, брифингах, тренингах, семинарах, курсах и мероприятиях, участие и работа в специальных рабочих группах, а также в сфере преподавательской и исследовательской деятельности.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 25.08.2023 № 897 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Список организаций, оказывающих услуги по повышению квалификации аудиторов, определяет профессиональная организация.
10. Оценку и зачет дополнительных часов осуществляет профессиональная организация в соответствии с внутренними правилами, опубликованными на интернет-ресурсе профессиональной организации по результатам мониторинга.
11. Профессиональная организация ведет список аудиторов, прошедших повышение квалификации, осуществляет мониторинг по прохождению повышения квалификации аудиторами. Целью мониторинга является выявление фактов несвоевременного и/или недостаточного (по количеству часов) прохождения аудитором курсов повышения квалификации.
Профессиональная организация определяет потребность в профессиональном развитии, публикует на своем интернет-ресурсе списки организаций, определенных ею для оказания услуг по повышению квалификации аудиторов и списки своих членов (с их согласия), а также устанавливает требование постоянного повышения квалификации аудиторов в качестве обязательного условия продолжения их членства.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 25.08.2023 № 897 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

11-1. Кәсіби ұйым және (немесе) аудиторлардың біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтерді көрсететін өзі айқындаған ұйымдар:
1) аудиторларды осы Қағидалардың 6 және 8 тармақтарына сәйкес оқытады;
2) тыңдаушыларды тиісті оқу материалдарымен қамтамасыз етеді;
3) заманауи оқу-материалдық базасын құрады.
Ескерту. Қағида 11-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 25.08.2023 № 897 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Аудиторлар кәсіби ұйымға біліктілігін арттыру курстарынан өту туралы растайтын құжаттарды біліктілігін арттыру курстарынан өту жылынан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
13. Аудиторлардың біліктілігін арттыру міндетті түрде кәсіби ұйымның басшысы бекіткен біліктілікті арттыру жоспар-кестесіне сәйкес жүргізіледі, ол кәсіби ұйымның ресми сайтында орналастырылады.
14. Аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарын онлайн режимінде өткізуге жол беріледі. Аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарын онлайн режимінде өткізу кезінде кәсіби ұйымның және (немесе) аудиторлардың біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтерді көрсететін өзі айқындаған ұйымдардың онлайн режимде курстар өткізудің үздіксіз және сапалы тәртібін қамтамасыз ететін меншікті және (немесе) жалға алынған қашықтықтан веб-порталы (платформасы) болады.
Аудитор онлайн режимінде біліктілікті арттырудан өту кезінде төменде көрсетілген барлық талаптарға сәйкес келеді:
1) компьютердің немесе ноутбуктың болуы, сондай-ақ 70кбт/с кем емес жүріп өту мүмкіндігі бар интернетке қосылу мүмкіндігі;
2) жеке басын сәйкестендіру үшін камера қосылымын қамтамасыз ету.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 25.08.2023 № 897 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3 тарау. Аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өткені туралы сертификат алу тәртібі
15. Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 25.08.2023 № 897 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Біліктілікті арттырудан табысты өткен аудиторларға осы Қағидалардағы қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өткені туралы сертификат беріледі.
17. Білімді таратуға байланысты конференциялар, конгрестер, съездер және іс-шаралар барысында сертификаттар берілмейді.

11-1. Профессиональные организации и (или) определенные ими организации, оказывающие услуги по повышению квалификации аудиторов:
1) обучают аудиторов в соответствии с пунктами 6 и 8 настоящих Правил;
2) обеспечивают слушателей надлежащими учебными материалами;
3) создают современную учебно-материальную базу.
Сноска. Правила дополнены пунктом 11-1 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 25.08.2023 № 897 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Аудиторы представляют в профессиональную организацию, подтверждающие документы о прохождении курсов повышения квалификации не позднее 1 февраля года, следующего за годом прохождения курсов повышения квалификации.
13. Повышение квалификации аудиторов проводится в обязательном порядке в соответствии с планом-графиком повышения квалификации, утвержденным руководителем профессиональной организации, который размещается на официальном сайте профессиональной организации.
14. Допускается проведение курсов повышения квалификации аудиторов в режиме онлайн. При проведении курсов повышения квалификации аудиторов в режиме онлайн профессиональная организация и (или) определенная ею организация, оказывающая услуги по повышению квалификации аудиторов, имеет собственный и (или) арендованный дистанционный веб-портал (платформу), обеспечивающую непрерывный и качественный порядок проведения курсов в режиме онлайн.
Аудитор при прохождении повышения квалификации в режиме онлайн соответствует всем нижеперечисленным требованиям:
1) иметь компьютер или ноутбук, а также возможность подключится к интернету с проходимостью не менее 70кбт/с;
2) обеспечить подключение камеры для идентификации личности.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 25.08.2023 № 897 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок получения сертификата о прохождении курсов по повышению квалификации аудиторов
15. Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 25.08.2023 № 897 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Аудиторам, успешно прошедшим повышение квалификации, выдается сертификат о прохождении курсов по повышению квалификации аудиторов по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
17. В ходе конференций, конгрессов, съездов и мероприятий, связанных с распространением знаний, сертификаты не выдаются.

18. Кәсіби ұйым берілген сертификаттардың тізімін жүргізеді.
Аудиторлардың біліктілігін
арттыру, аудиторлардың
біліктілігін арттыру
курстарынан өткені туралы
сертификатты алу тәртібі және
нысаны қағидаларына қосымша
нысаны
Аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өткені туралы сертификат
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 25.08.2023 № 897 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________________берілді
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
ол 20____ жылғы "___" ____________ бастап "___" ___________ қоса алғанда
____________________________________________________________________
(кәсіби ұйымның және (немесе) аудиторлардың біліктілігін арттыру
жөніндегі қызметтерді көрсету үшін өзі айқындаған ұйымның атауы)
жалпы көлемі ___________________________________________________ сағат
_______________________________________________________________курсы
бойынша біліктілігін арттырудан өтті
__________________________________________________________________________
(Кәсіби ұйым және (немесе) аудиторлардың біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтерді
көрсету үшін өзі айқындаған ұйым басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда), қолы)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Берілген күні 20___ жылғы "___" ____________

18. Профессиональная организация ведет реестр выданных сертификатов.
Приложение
к Правилам повышения
квалификации аудиторов,
порядок получения и форма
сертификата о прохождении
курсов по повышению
квалификации аудиторов
форма
Сертификат о прохождении курсов по повышению квалификации аудиторов
Сноска. Приложение - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 25.08.2023 № 897 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
выдан _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
в том, что он(а) с " ___" _______ по " ___" ________ 20__ года прошел(а)
повышение квалификации по курсу ______________________________________
в общем объеме ______________ часов
при _________________________________________________________________
(название профессиональной организации и (или) организации, определенной
ею для оказания услуг по повышению квалификации аудиторов)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя профессиональной
организации и (или) организации, определенной профессиональной организацией)
Место печати (при наличии)
Дата выдачи " ___" ____________ 20___ года