Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2021 жылғы 3 маусымдағы № 188 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 маусымда № 22968 болып тіркелді
"Газ және газбен жабдықтау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 7) тармақшасы және 20-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің 2021 жылғы 1 шілдеден бастап 2022 жылғы 30 маусымды қоса алған кезеңге арналған шекті бағалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды сығымдалған және (немесе) сұйытылған табиғи газ өндіру үшін сатып алатын өнеркәсіптік тұтынушы-инвесторларға көтерме саудада өткізудің 2021 жылғы 1 шілдеден бастап 2022 жылғы 30 маусымды қоса алған кезеңге арналған шекті бағалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Газ және мұнайгаз-химия департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрі Н. Ногаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2021 жылғы 3 маусымдағы
№ 188 бұйрыққа
1-қосымша

Об утверждении предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 3 июня 2021 года № 188. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2021 года № 22968
В соответствии с подпунктом 7) статьи 6 и пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О газе и газоснабжении" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) предельные цены оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан на период с 1 июля 2021 года по 30 июня 2022 года, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) предельные цены оптовой реализации товарного газа для промышленных потребителей-инвесторов, приобретающих товарный газ для производства компримированного и (или) сжиженного природного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан, на период с 1 июля 2021 года по 30 июня 2022 года, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту газа и нефтегазохимии Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Н. Ногаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 3 июня 2021 года № 188

Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің 2021 жылғы 1 шілдеден бастап 2022 жылғы 30 маусымды қоса алған кезеңге арналған шекті бағалары
Өңір
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, бір мың текше метрі үшін шекті бағасы теңгемен
1.
Нұр-Сұлтан қаласы
25 764 (жиырма бес мың жеті жүз алпыс төрт)
2.
Алматы қаласы
21 346 (жиырма бір мың үш жүз қырық алты)
3.
Шымкент қаласы
22 276 (жиырма екі мың екі жүз жетпіс алты)
4.
Ақмола облысы

Предельные цены оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан на период с 1 июля 2021 года по 30 июня 2022 года
Регион
Предельная цена в тенге за тысячу кубических метров без учета налога на добавленную стоимость
1.
город Нур-Султан
25 764 (двадцать пять тысяч семьсот шестьдесят четыре)
2.
город Алматы
21 346 (двадцать одна тысяча триста сорок шесть)
3.
город Шымкент
22 276 (двадцать две тысячи двести семьдесят шесть)
4.
Акмолинская область

8 358 (сегіз мың үш жүз елу сегіз)
13.
Маңғыстау облысы
14 435 (он төрт мың төрт жүз отыз бес)
14.
Түркістан облысы
22 276 (жиырма екі мың екі жүз жетпіс алты)
15.
Шығыс Қазақстан облысы
7 563 (жеті мың бес жүз алпыс үш)
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2021 жылғы 3 маусымдағы
№ 188 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газдың тауарлық газды сығымдалған және (немесе) сұйытылған табиғи газ өндіру үшін сатып алатын өнеркәсіптік тұтынушы-инвесторларға тауарлық газды көтерме саудада өткізудің 2021 жылғы 1 шілдеден бастап 2022 жылғы 30 маусымды қоса алған кезеңге арналған шекті бағалары
Өңір
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, бір мың текше метрі үшін шекті бағасы теңгемен
1.
Нұр-Сұлтан қаласы

8 358 (восемь тысяч триста пятьдесят восемь)
13.
Мангистауская область
14 435 (четырнадцать тысяч четыреста тридцать пять)
14.
Туркестанская область
22 276 (двадцать две тысячи двести семьдесят шесть)
15.
Восточно-Казахстанская область
7 563 (семь тысяч пятьсот шестьдесят три)
Приложение 2 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 3 июня 2021 года № 188
Предельные цены оптовой реализации товарного газа для промышленных потребителей-инвесторов, приобретающих товарный газ для производства компримированного и (или) сжиженного природного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан на период с 1 июля 2021 года по 30 июня 2022 года
Регион
Предельная цена в тенге за тысячу кубических метров без учета налога на добавленную стоимость
1.
город Нур-Султан