Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 15 маусымдағы № 508 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 маусымда № 23037 болып тіркелді
"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-1-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының Патент Заңы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Әділет министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі қосымшаға сәйкес осы бұйрықпен бекітілсін.
2. Зияткерлік меншік құқығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2021 жылғы 15 маусымдағы
№ 508 Бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1313 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17327 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
Жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру қағидаларын бекіту туралы қағидасы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтары тізбесіндегі (бұдан әрі – тізбе) 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 15 июня 2021 года № 508. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2021 года № 23037.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 3-1 Закона Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений", подпунктом 2) пункта 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан "Патентный закон Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", подпунктом 2) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства юстиции Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 15 июня 2021 года № 508
Перечень некоторых приказов министра юстиции Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1313 "Об утверждении Правил предоставления выписок из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17327) внести следующее изменение:
Правила предоставления выписок из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан (далее – перечень).

2. "Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17414 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
Жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидалары:
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Өзгерістер тіркеу нөмірін, заңды тұлғаның ресми атауын, тегін, атын және әкесінің атын (бар болған жағдайда), заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайын, жеке тұлғаның тұрғылықты жерін, сондай-ақ өзгерістер енгізгені үшін тиісті төлемді көрсете отырып, тиісті өзгерістер енгізу туралы еркін нысанда өтінішхат беру жолымен енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша және Қазақстан Республикасы Президентінің жарлығы бойынша болған әкімшілік - аумақтық бірліктер атауларының, қалалардың, облыстардың, аудандардың атауларының, сондай-ақ жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша болған елді мекендердің құрамдас бөліктері атауларының өзгерістері өтеусіз негізде жүзеге асырылады.
Өтінішхатқа иесі (құқық иеленуші) немесе патенттік сенім білдірілген өкіл немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өзге де өкіл қол қояды.
Өтінішхатта көрсетілген, бір құқық иеленушіге тиесілі бірнеше тауар белгілері болған кезде, осы өзгерістер бір типті болып есептеледі және мұндай жағдайда ақы төлеу әрбір кейінгі тауар таңбасы үшін бір үлгідегі өзгерістер енгізу ретінде жүргізіледі.";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Өзгерістер тіркеу нөмірін, заңды тұлғаның ресми атауын, тегін, атын және әкесінің атын (ол болған жағдайда), заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайын, жеке тұлғаның тұрғылықты жерін, сондай-ақ өзгерістер енгізгені үшін тиісті төлемді көрсете отырып, тиісті өзгерістер енгізу туралы еркін нысанда өтінішхат беру жолымен енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша және Қазақстан Республикасы Президентінің жарлығы бойынша болған әкімшілік - аумақтық бірліктер атауларының, қалалардың, облыстардың, аудандардың атауларының, сондай-ақ жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша болған елді мекендердің құрамдас бөліктері атауларының өзгерістері өтеусіз негізде жүзеге асырылады.
Өтінішхатқа иеленуші (құқық иеленуші) немесе патенттік сенім білдірілген өкіл немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өзге де өкіл қол қояды.
Өтінішхатта көрсетілген, бір құқық иеленушіге тиесілі бірнеше тауар белгілері болған кезде, осы өзгерістер бір типті болып есептеледі және мұндай жағдайда ақы төлеу әрбір кейінгі тауар таңбасы үшін бір үлгідегі өзгерістер енгізу ретінде жүргізіледі.";
1-қосымшада:
реттік нөмірі 1-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК).";
реттік нөмірі 7-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:

2. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340 "Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17414) внести следующие изменения:
в Правилах регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной, утвержденных указанных приказом:
пункт 38 изложить следующей редакции:
"38. Изменения вносятся путем подачи ходатайства в произвольной форме о внесении соответствующих изменений с указанием номера регистрации, официального наименования юридического лица, фамилии, имени и отчества (при его наличии), адреса места нахождения юридического лица, места жительства физического лица, а также соответствующей оплаты за внесение изменений.
Изменения наименований административно - территориальных единиц, названий городов, областей, районов, произошедших по решению Правительства Республики Казахстан и по указу Президента Республики Казахстан, а также наименований составных частей населенных пунктов, произошедших по решению местного исполнительного органа, осуществляются на безвозмездной основе.
Ходатайство подписывается владельцем (правообладателем) или патентным поверенным, или иным представителем, действующим на основании доверенности.
При наличии нескольких товарных знаков указанных в ходатайстве, принадлежащих одному правообладателю, данные изменения считаются однотипными и оплата в таком случае производится как за внесение однотипных изменений за каждый последующий товарный знак.";
пункт 43 изложить следующей редакции:
"43. Изменения вносятся путем подачи ходатайства в произвольной форме о внесении соответствующих изменений с указанием номера регистрации, официального наименования юридического лица, фамилии, имени и отчества (при его наличии), адреса места нахождения юридического лица, места жительства физического лица, а также соответствующей оплаты за внесение изменений.
Изменения наименований административно - территориальных единиц, названий городов, областей, районов, произошедших по решению Правительства Республики Казахстан и по указу Президента Республики Казахстан, а также наименований составных частей населенных пунктов, произошедших по решению местного исполнительного органа, осуществляются на безвозмездной основе.
Ходатайство подписывается владельцем (правообладателем) или патентным поверенным, или иным представителем, действующим на основании доверенности.
При наличии нескольких товарных знаков указанных в ходатайстве, принадлежащих одному правообладателю, данные изменения считаются однотипными и оплата в таком случае производится как за внесение однотипных изменений за каждый последующий товарный знак.";
в приложении 1:
в строке, порядковый номер 1:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП на ПХВ "НИИС").";
в строке, порядковый номер 7:
графу 3 изложить в следующей редакции:

"1) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы: "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК-ның www.kazpatent.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";
3-қосымшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 57А ғимараты, тұрғын емес үй-жай 8";
4-қосымша осы тізбенің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы тізбенің 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымшада:
реттік нөмірі 1-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК).";
реттік нөмірі 7-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"1) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы: "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК-ның www.kazpatent.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";
9-қосымша осы тізбенің 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10-қосымша осы тізбенің 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
14-қосымша осы тізбенің 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
15-қосымша осы тізбенің 7-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе РГП на ПХВ "НИИС": www.kazpatent.kz в разделе "Государственные услуги".";
в приложении 3 абзац второй изложить в следующей редакции:
"Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, здание 57А, нежилое помещение 8";
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню;
в приложении 7:
в строке, порядковый номер 1:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП на ПХВ "НИИС").";
в строке, порядковый номер 7:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе РГП на ПХВ "НИИС": www.kazpatent.kz в разделе "Государственные услуги".";
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню;
приложение 10 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню;
приложение 14 изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему перечню;
приложение 15 изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему перечню.

3. "Өнеркәсіптік меншік объектілерін Өнертабыстардың мемлекеттік тізілімінде, Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімінде, Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттарын және олардың телнұсқаларын беру, патенттерді жарамсыз деп тану және олардың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1341 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17415 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
Жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Өнеркәсіптік меншік объектілерін Өнертабыстардың мемлекеттік тізілімінде, Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімінде, Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттарын және олардың телнұсқаларын беру, патенттерді жарамсыз деп тану және олардың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтату қағидалары:
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Өзгерістер патент иеленуші немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өкіл тиісті өзгерістер енгізу туралы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш беру жолымен енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша және Қазақстан Республикасы Президентінің жарлығы бойынша болған әкімшілік - аумақтық бірліктер атауларының, қалалардың, облыстардың, аудандардың атауларының, сондай-ақ жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша болған елді мекендердің құрамдас бөліктері атауларының өзгерістері өтеусіз негізде жүзеге асырылады.
Бір патент иеленушіге тиесілі өтінішхатта көрсетілген бірнеше қорғау құжаттары болған кезде осы өзгерістер бір типті болып есептеледі және мұндай жағдайда төлем әрбір кейінгі қорғау құжаты үшін бір үлгідегі өзгерістер енгізу ретінде жүргізіледі.";
1-қосымшада:
реттік нөмірі 1-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК).";
реттік нөмірі 7-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"1) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы: "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК-ның www.kazpatent.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";
3-қосымшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

3. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1341 "Об утверждении Правил регистрации объектов промышленной собственности в Государственном реестре изобретений, Государственном реестре полезных моделей, Государственном реестре промышленных образцов и выдачи охранных документов и их дубликатов, признания недействительными и досрочного прекращения действия патентов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17415) внести следующие изменения:
в Правилах регистрации объектов промышленной собственности в Государственном реестре изобретений, Государственном реестре полезных моделей, Государственном реестре промышленных образцов и выдачи охранных документов и их дубликатов, признания недействительными и досрочного прекращения действия патентов, утвержденные указанным приказом:
пункт 27 изложить следующей редакции:
"27. Изменения вносятся путем подачи ходатайства услугодателю о внесении соответствующих изменений патентообладателем или представителем, действующем на основании доверенности.
Изменения наименований административно - территориальных единиц, названий городов, областей, районов, произошедших по решению Правительства Республики Казахстан и по указу Президента Республики Казахстан, а также наименований составных частей населенных пунктов, произошедших по решению местного исполнительного органа, осуществляются на безвозмездной основе.
При наличии нескольких охранных документов указанных в ходатайстве, принадлежащих одному патентообладателю, данные изменения считаются однотипными и оплата в таком случае производится как за внесение однотипных изменений за каждый последующий охранный документ.";
в приложении 1:
в строке, порядковый номер 1:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП на ПХВ "НИИС").";
в строке, порядковый номер 7:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"1) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе РГП на ПХВ "НИИС": www.kazpatent.kz в разделе "Государственные услуги".";
в приложении 3 абзац второй изложить в следующей редакции:

"Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 57А ғимараты, тұрғын емес үй-жай 8";
4-қосымша осы тізбенің 8-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы тізбенің 9-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11-қосымша осы тізбенің 10-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12-қосымша осы тізбенің 11-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркеу туралы куәліктерді, авторлардың куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1342 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17397 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
Жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркеу туралы куәліктерді, авторлардың куәліктерін беру қағидалары:
3-қосымшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 57А ғимараты, тұрғын емес үй-жай 8";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінішке көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәтте автоматты түрде тіркеу нөмірі енгізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Тиісті құжаттарды тексеру және төлем нәтижелері бойынша, сондай-ақ бас тартуға негіздер болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарлама дайындайды және осы қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
Егер көрсетілетін қызметті алушымен құжаттардың толық топтамасы ұсынылмаған жағдайда, немесе стандарттың 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жауапты орындаушы осы қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылған (ЭЦҚ) нысан бойынша көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, здание 57А, нежилое помещение 8";
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему перечню;
приложение 11 изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему перечню;
приложение 12 изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему перечню.
4. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1342 "Об утверждении Правил внесения топологий в Государственный реестр топологий интегральных микросхем и выдачи свидетельств о регистрации, удостоверений авторов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17397) внести следующие изменения:
в Правилах внесения топологий в Государственный реестр топологий интегральных микросхем и выдачи свидетельств о регистрации, удостоверений авторов, утвержденные указанным приказом:
в приложении 3 абзац второй изложить в следующей редакции:
"Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, здание 57А, нежилое помещение 8";
пункт 6 изложить следующей редакции:
"6. Заявлению на оказание государственной услуги автоматически присваивается регистрационный номер на момент поступления услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет их полноту.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
По результатам проверки соответствующих документов и оплаты, а также при отсутствии оснований для отказа, услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней готовит уведомление об оказании государственной услуги и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в электронной форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При предоставления услугополучателем неполного пакета документов либо по основанию, указанному в пункте 9 стандарта, ответственный исполнитель в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам за подписью (ЭЦП) руководителя услугодателя и направляет услугополучателю.";
пункт 10 изложить следующей редакции:

"10. Топологияларды тіркеу туралы шешімнің негізінде куәлік беру жөнінде "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК) қызметіне төлем расталған кезде Қазақстан Республикасының интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізіліміне (бұдан әрі - мемлекеттік тізілім) "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК топология бойынша мәліметті оған реттік нөмір бере отырып, енгізеді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Мемлекеттік тізілімге енгізілген мәліметтер негізінде "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК осы қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша куәлік береді. Куәлік қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде толтырылады.
"ҰЗМИ" ШЖҚ РМК құқық иесіне не оның өкіліне сенімхат (егер өтінімді өкілдің өзі берген жағдайда) немесе сенімхаттың көшірмесі бойынша (егер өтінім патенттік сенім білдірілген өкілге берілсе), "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК-на төлем құжаты келіп түскен күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде куәлікті жібереді (береді).";
15 және 16-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Құқық иесі болып табылмайтын топологияның авторына "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК автордың куәлігін осы қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес береді.
16. Автордың куәлігі өтініш иесіне, куәлікті беруге өтінімде көрсетілген топологияның әр авторына автордың куәлігін беруге дайындық жөнінде "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК қызметіне төлем расталған кезде беріледі.";
1-қосымшада:
реттік нөмірі 1-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК).";
реттік нөмірі 3-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"10 (он) жұмыс күні";
реттік нөмірі 7-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"1) порталда- жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы: "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК-ның www.kazpatent.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";

"10. На основании решения о регистрации топологий и при подтверждении оплаты за услуги Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП на ПХВ "НИИС") по выдаче свидетельства в Государственный реестр топологий интегральных микросхем Республики Казахстан (далее – Государственный реестр) РГП на ПХВ "НИИС" вносятся сведения по топологии с присвоением ей порядкового номера.";
пункт 12 изложить следующей редакции:
"12. На основании внесенных в Государственный реестр сведений РГП на ПХВ "НИИС" выдается свидетельство по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам. Свидетельство заполняется на казахском, русском и английском языках.
РГП на ПХВ "НИИС" направляет (выдает) свидетельство правообладателю либо его представителю по доверенности (если ходатайство подается представителем) или копии доверенности (если ходатайство подается патентным поверенным), в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня поступления платежного документа в экспертную организацию.";
пункты 15 и 16 изложить следующей редакции:
"15. Автору топологии, не являющемуся правообладателем, РГП на ПХВ "НИИС" выдает удостоверение автора по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
16. Удостоверение автора выдается заявителю для каждого автора топологии, указанного в заявке на выдачу свидетельства при подтверждении оплаты за услуги РГП на ПХВ "НИИС" по подготовке к выдаче удостоверения автора.";
в приложении 1:
в строке, порядковый номер 1:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП на ПХВ "НИИС").";
в строке, порядковый номер 3:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"10 (десять) рабочих дней";
в строке, порядковый номер 7:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе РГП на ПХВ "НИИС": www.kazpatent.kz в разделе "Государственные услуги".";

4-қосымша осы тізбенің 12-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы тізбенің 13-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1343 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17416 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
Жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидалары:
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Өзгерістер патент иеленушінің (құқық мирасқордың)немесе патент иесінің сенімхаты бойынша әрекет ететін өкілінің сараптама жасау ұйымына тиісті өзгерістерді енгізу туралы ұсыныс хатты беруі арқылы енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша және Қазақстан Республикасы Президентінің жарлығы бойынша болған әкімшілік - аумақтық бірліктер атауларының, қалалардың, облыстардың, аудандардың атауларының, сондай-ақ жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша болған елді мекендердің құрамдас бөліктері атауларының өзгерістері өтеусіз негізде жүзеге асырылады.";
1-қосымшада:
реттік нөмірі 1-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК).";
реттік нөмірі 7-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"1) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы: "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК-ның www.kazpatent.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";
3-қосымшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему перечню.
5. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1343 "Об утверждении Правил регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17416) внести следующие изменения:
в Правилах регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов, утвержденные указанным приказом:
пункт 26 изложить следующей редакции:
"26. Изменения вносятся путем подачи ходатайств услугодателю о внесении соответствующих изменений патентообладателем (правопреемником) или представителем, действующим на основании доверенности от патентообладателя.
Изменения наименований административно - территориальных единиц, названий городов, областей, районов, произошедших по решению Правительства Республики Казахстан и по указу Президента Республики Казахстан, а также наименований составных частей населенных пунктов, произошедших по решению местного исполнительного органа, осуществляются на безвозмездной основе.";
в приложении 1:
в строке, порядковый номер 1:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП на ПХВ "НИИС").";
в строке, порядковый номер 7:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе РГП на ПХВ "НИИС": www.kazpatent.kz в разделе "Государственные услуги".";
в приложении 3 абзац второй изложить в следующей редакции:

"Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 57А ғимараты, тұрғын емес үй-жай 8";
4-қосымша осы тізбенің 14-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы тізбенің 15-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы тізбенің 16-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10-қосымша осы тізбенің 17-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11-қосымшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Аталған қорғау құжатының жарамдылығын күшінде сақтау төлемақысы, құжаттың берілуі туралы мәліметтердің жарияланған күнінен бастап екі ай ішінде төленеді және төлемақысының төленгенін растайтын құжаттар "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК жіберіледі.".
6. "Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1345 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17331 болып тіркелген) келесі өзгерістар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидалары:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы қағиданың 1-қосымшасындағы "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 8-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарымен осы қағидалардың 2 және 3-қосымшаларына сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат түріндегі өтініштерді көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы жолдайды.";
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. "Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсетілетін қызметті берушімен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).

"Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, здание 57А, нежилое помещение 8";
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему перечню;
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему перечню;
приложение 10 изложить в новой редакции согласно приложению 17 к настоящему перечню;
в приложении 11 абзац третий изложить в следующей редакции:
"Оплата за поддержание в силе указанного охранного документа производится в течение двух месяцев с даты публикации сведений о его выдаче и документ подтверждающий оплату предоставляется в РГП на ПХВ "НИИС".".
6. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1345 "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре товарных знаков передачи исключительного права, предоставления права на использование товарного знака" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17331) внести следующие изменения:
в Правилах регистрации в Государственном реестре товарных знаков передачи исключительного права, предоставления права на использование товарного знака, утвержденные указанным приказом:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" (далее – государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет через портал заявление с приложением документов, указанным в пункте 8 стандарта государственной услуги "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" согласно приложению 1 (далее – стандарт), в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, в соответствии с приложениями 2 и 3 к настоящим Правилам.";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Государственная услуга "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" (далее – государственная услуга) оказывается услугодателем.

11. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы қағидалардың 7-қосымшасындағы "Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 8-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарымен осы қағидалардың 8, 9 және 10-қосымшаларына сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат түріндегі өтініштерді көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы жолдайды.";
1-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
""Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
реттік нөмірі 1-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК).";
реттік нөмірі 7-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"1) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы: "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК-ның www.kazpatent.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";
4-қосымшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 57А ғимараты, тұрғын емес үй-жай 8";
5-қосымша осы тізбенің 18-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбенің 19-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
""Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
реттік нөмірі 1-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК).";
реттік нөмірі 7-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:

11. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет через портал заявление с приложением документов, указанным в пункте 8 стандарта государственной услуги "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" согласно приложению 7 (далее – стандарт), в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, согласно приложениями 8, 9 и 10 к настоящим Правилам.";
в приложении 1:
заголовок изложить следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"";
в строке, порядковый номер 1:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП на ПХВ "НИИС").";
в строке, порядковый номер 7:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе РГП на ПХВ "НИИС": www.kazpatent.kz в разделе "Государственные услуги".";
в приложении 4 абзац второй изложить в следующей редакции:
"Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, здание 57А, нежилое помещение 8";
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 18 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 19 к настоящему перечню;
в приложении 7:
заголовок изложить следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"";
в строке, порядковый номер 1:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП на ПХВ "НИИС").";
в строке, порядковый номер 7:
графу 3 изложить в следующей редакции:

"1) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы: "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК-ның www.kazpatent.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";
11-қосымша осы тізбенің 20-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12-қосымша осы тізбенің 21-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы тізбенің 22-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
7. "Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17332 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
Жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидалары:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы қағиданың 1-қосымшасындағы "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 8-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарымен осы қағидалардың 2 және 3-қосымшасына сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат түріндегі өтініштерді көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы жолдайды.";

"1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе РГП на ПХВ "НИИС": www.kazpatent.kz в разделе "Государственные услуги".";
приложение 11 изложить в новой редакции согласно приложению 20 к настоящему перечню;
приложение 12 изложить в новой редакции согласно приложению 21 к настоящему перечню;
приложение 13 изложить в новой редакции согласно приложению 22 к настоящему перечню.
7. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346 "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17332) внести следующие изменения:
в Правилах регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию, утвержденные указанным приказом:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" (далее – государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет через портал заявление с приложением документов, указанных в пункте 8 стандарта государственной услуги "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" согласно приложению 1 (далее – стандарт), в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, в соответствии с приложениями 2 и 3 к настоящим Правилам.";

10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. "Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушімен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы қағиданың 7-қосымшасындағы "Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 8-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарымен осы қағидалардың 8, 9 және 10-қосымшаларына сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат түріндегі өтініштерді көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы жолдайды.";
19 және 20-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Ашық лицензияға құқық беру үшін патент иеленуші "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК) кез келген тұлғаға селекциялық жетістіктерді пайдалануға лицензия алуға құқықты беру туралы өтініш береді.
"ҰЗМИ" ШЖҚ РМК ашық лицензия беру туралы мәліметтерді бюллетеньде жариялайды.
Көрсетілген лицензияны алуға ниет білдірген тұлға патент иеленушімен жазбаша түрде шарт жасасуға міндетті. Шарттың талаптары бойынша дауларды қолдаңыстағы заңнамаға сәйкес сотта қаралады.
20. Соттың мәжбүрлі лицензиясын беру туралы шешімі негізінде "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК Мемлекеттік тізілімге тиісті мәліметтерді енгізеді және оларды жариялайды. Сот шешімі шыққан күн тіркеу күні болып табылады.";
1-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
""Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
реттік нөмірі 1-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК).";
реттік нөмірі 7-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"1) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);

пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Государственная услуга "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" (далее – государственная услуга) оказывается услугодателем.
11. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет через портал заявление с приложением документов, указанных в пункте 8 стандарта государственной услуги "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" согласно приложению 7 (далее – стандарт), в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, в соответствии с приложениями 8, 9 и 10 к настоящим Правилам.";
пункты 19 и 20 изложить в следующей редакции:
"19. Для предоставления права на открытую лицензию патентообладатель подает в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – РГП на ПХВ "НИИС") заявление о предоставлении любому лицу права на получение лицензии на использование селекционного достижения.
РГП на ПХВ "НИИС" публикует в бюллетене сведения о предоставлении открытой лицензии.
Лицо, желающее приобрести указанную лицензию, заключает с патентообладателем договор в письменной форме. Споры по условиям договора рассматриваются в суде в соответствии с действующим законодательством.
20. На основании решения суда о предоставлении принудительной лицензии РГП на ПХВ "НИИС" вносит в Государственный реестр соответствующие сведения и осуществляет их публикацию. Датой регистрации считается дата вынесения решения суда.";
в приложении 1:
заголовок изложить следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"";
в строке, порядковый номер 1:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП на ПХВ "НИИС").";
в строке, порядковый номер 7:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);

2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы: "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК-ның www. kazpatent.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";
4-қосымшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 57А ғимараты, тұрғын емес үй-жай 8";
5-қосымша осы тізбенің 23-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбенің 24-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
""Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
реттік нөмірі 1-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК).";
реттік нөмірі 7-жолда:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"1) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы: "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК-ның www. kazpatent.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";
11-қосымша осы тізбенің 25-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12-қосымша осы тізбенің 26-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы тізбенің 27-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
8. "Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1347 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17329 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
Жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидалары:

2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе РГП на ПХВ "НИИС": www kazpatent kz в разделе "Государственные услуги".";
в приложении 4 абзац второй изложить в следующей редакции:
"Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, здание 57А, нежилое помещение 8";
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 23 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 24 к настоящему перечню;
в приложении 7:
заголовок изложить следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"";
в строке, порядковый номер 1:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП на ПХВ "НИИС").";
в строке, порядковый номер 7:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе РГП на ПХВ "НИИС": www. kazpatent. kz в разделе "Государственные услуги".";
приложение 11 изложить в новой редакции согласно приложению 25 к настоящему перечню;
приложение 12 изложить в новой редакции согласно приложению 26 к настоящему перечню;
приложение 13 изложить в новой редакции согласно приложению 27 к настоящему перечню.
8. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1347 "Об утверждении Правил регистрации в соответствующих государственных реестрах передачи исключительного права, предоставления права на использование объекта промышленной собственности, открытую или принудительную лицензию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17329) внести следующие изменения:
в Правилах регистрации в соответствующих государственных реестрах передачи исключительного права, предоставления права на использование объекта промышленной собственности, открытую или принудительную лицензию, утвержденные указанным приказом:

"1) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы: "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК-ның www.kazpatent.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";
11-қосымша осы тізбенің 30-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12-қосымша осы тізбенің 31-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы тізбенің 32-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Тізбеге 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 28 тамыздағы
№ 1313 бұйрығымен бекітілген
Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер.
1. Осы Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру қағидасы (бұдан әрі – Қағидалар) "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-1-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының Патент Заңы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасының Селекциялық жетістіктерінің мемлекеттік тізілімінен, Өнертабыстарының мемлекеттік тізілімінен, Пайдалы модельдерінің мемлекеттік тізілімінен, Өнеркәсіптік үлгілерінің мемлекеттік тізілімінен, Тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінен, Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінен (бұдан әрі – Мемлекеттік тізілім) үзінді көшірмелерін беру тәртібін айқындайды.

"1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе РГП на ПХВ "НИИС": www.kazpatent.kz в разделе "Государственные услуги".";
приложение 11 изложить в новой редакции согласно приложению 30 к настоящему перечню;
приложение 12 изложить в новой редакции согласно приложению 31 к настоящему перечню;
приложение 13 изложить в новой редакции согласно приложению 32 к настоящему перечню.
Приложение 1
к перечню
Утверждены приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 августа 2018 года № 1313
Правила предоставления выписок из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления выписок из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 3-1 Закона Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений", подпунктом 2) пункта 2 статьи 4 Закона Республики "Патентный закон Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", подпунктом 2) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем" определяют порядок предоставления выписок из Государственного реестра селекционных достижений, Государственного реестра изобретений, Государственного реестра полезных моделей, Государственного реестра промышленных образцов, Государственного реестра товарных знаков, наименований мест происхождения товаров, Государственного реестра топологий интегральных микросхем Республики Казахстан (далее – Государственные реестры).

2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) өтініш беруші – Қазақстан Республикасының Селекциялық жетістіктерінің, өнертабыстарының, пайдалы модельдерінің, өнеркәсіптік үлгілерінің, тауар белгілерінің және тауарлар шығарылған жер атауларының , интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірмені ұсынуға өтініш берген жеке немесе заңды тұлға;
2) Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімі – Тіркелген пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімі;
3) патенттік сенім білдірілген өкілдер – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті орган мен сараптама жасау ұйымы алдында өкілдік етуге құқық берілген Қазақстан Республикасының азаматтары;
4) сараптама ұйымы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынның ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған, өз қызметінде уәкілетті органға ведомстволық бағынысты ұйым;
5) Селекциялық жетiстiктердiң мемлекеттiк тiзiлiмi – Қазақстан Республикасының қорғалатын өсiмдiк сорттарының мемлекеттiк тiзiлiмi мен Қазақстан Республикасының патенттер берiлген сорттарды, тұқымдарды қамтитын қорғалатын жануарлар тұқымдарының мемлекеттiк тiзiлiмi;
6) тауар белгісінің иесі (құқық иеленуші) немесе тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығының иесі – Заңға сәйкес тауар белгісіне айрықша құқыққа немесе тауар шығарылған жердің атауын пайдалануға айрықша құқыққа ие жеке немесе заңды тұлға;
7) Тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімі – Тіркелген тауардың шығарылған жерінің мемлекеттік тізімі;
8) уәкілетті мемлекеттік орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – зияткерлік меншік құқықтарын сақтау және қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруды және іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын мемлекеттік орган;
9) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
10) "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;

2. В Правилах используются следующие основные понятия:
1) заявитель – физическое или юридическое лицо, обратившееся за предоставлением выписки из Государственного реестра селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем Республики Казахстан;
2) Государственный реестр полезных моделей – Государственный реестр зарегистрированных полезных моделей;
3) патентные поверенные – граждане Республики Казахстан, которым в соответствии с законодательством Республики Казахстан предоставлено право на представительство физических и юридических лиц перед уполномоченным органом и экспертной организацией;
4) экспертная организация – организация, созданная по решению Правительства Республики Казахстан в организационно-правовой форме республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения, подведомственная в своей деятельности уполномоченному органу;
5) Государственный реестр селекционных достижений - Государственный реестр Республики Казахстан охраняемых сортов растений и Государственный реестр Республики Казахстан охраняемых пород животных, которые включают сорта, породы, на которые выданы патенты;
6) владелец (правообладатель) товарного знака или владелец права пользования наименованием места происхождения товара – физическое или юридическое лицо, обладающее исключительным правом на товарный знак или исключительным правом пользования наименованием места происхождения товара в соответствии с Законом;
7) Государственный реестр наименований мест происхождения товаров - Государственный реестр зарегистрированных наименований мест происхождения товаров;
8) уполномоченный государственный орган (далее – уполномоченный орган) - государственный орган, определяемый Правительством Республики Казахстан осуществляющий формирование и реализацию государственной политики в области охраны и защиты прав интеллектуальной собственности;
9) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
10) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;

11) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
2-тарау. Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру тәртібі
3. Мемлекеттік тізілімдерден үзінділерді Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптама ұйымы) ұсынады.
4. Өтініш беруші үзінді көшірме алу үшін сараптама ұйымына осы қағиданың 1-қосымшасына сәйкес селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірме беру туралы өтінішхат (бұдан әрі – үзінді көшірме беру тулары өтінішхат) ұсынуы қажет.
5. Қызмет www.kazpatent.kz сайтындағы "Тарифтер" бағанында орналастырылған сараптама ұйымының бағаларына сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы қағиданың 2-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.
Өтінішті портал арқылы жіберген кезде "жеке кабинетте" өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе автоматты түрде көрсетіледі.
6. Сараптама ұйымына үзінді көшірме беру туралы өтініш түскен кезде кіріс тіркеу нөмірі енгізіледі.
Өтініш беруші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес үзінді көшірме беруге өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты орындаушы құжатты тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде үзінді көшірмені ұсыну үшін төлемнің түсу фактісін тексереді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді сараптама ұйымы "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Төлем түскен кезде жауапты орындаушы 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік тізілімдерден тиісті мәліметтері бар үзінді көшірмені қалыптастырады және оны өтініш берушінің "жеке кабинетіне" осы қағидаларғдың 3, 4 5, 6, 7, 8, 9, 10-қосымшаларына сәйкес электрондық нысанда жолдайды.

11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами ЭЦП и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок предоставления выписки из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем
3. Выписки из Государственных реестров предоставляются Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – экспертная организация).
4. Для получения выписки заявитель в экспертную организацию представляет ходатайство о предоставлении выписки из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – ходатайство о предоставлении выписки).
5. Услуга оказывается на платной основе в соответствии с ценами экспертной организации, размещенными в графе "Тарифы" на сайте www.kazpatent.kz.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой экспертной организации newcab.kazpatent.kz, по банковским реквизитам, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам.
При направлении заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса.
6. При поступлении ходатайства о предоставлении выписки в экспертную организацию присваивается входящий регистрационный номер.
При обращении заявителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" прием заявлений на предоставление выписки осуществляется следующим рабочим днем.
В течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документа ответственный исполнитель проверяет факт поступления оплаты за предоставление выписки.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, экспертная организация получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
При поступлении оплаты ответственный исполнитель в течение 3 (трех) рабочих дней формирует выписку с соответствующими сведениями из Государственных реестров и направляет ее в "личный кабинет" заявителя в электронной форме согласно приложениям 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящими Правилами.

Төлем болмаған жағдайда жауапты орындаушы 3 (үш) жұмыс күні ішінде дәлелді бас тартуды дайындайды және оны осы қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес электрондық нысанда өтініш берушінің "жеке кабинетіне" жолдайды.
7. Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауарлар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірме беруден бас тарту үшін тиісті төлемді растайтын құжаттың болмауы негіз болып табылады.
8. Мемлекеттік тізілімнен үзінді көшірме беру туралы өтінішхатты қарау мерзімі 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.
3-тарау. Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер
9. Сараптама ұйымы Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен мынадай үзінді көшірмелер ұсынады:
1) Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірме;
2) Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірме;
3) Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының өнертабыстарының мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірме;
4) Қағиданың 6-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының пайдалы модельдерінің мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірме;
5) Қағиданың 7-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік үлгілерінің мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірме;
6) Қағиданың 8-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы селекциялық жетістіктерінің мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірме;
7) Қағиданың 9-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының тауар белгісінің мемлекеттік тізілімінен жалпыға ортақ тауар белгісінен үзінді көшірме;
8) Қағиданың 10-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірме.
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының, интегралдық
микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
1-қосымша
Нысан
Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру туралы ӨТІНІШХАТ
Өтініш беруші: ____________________________________________________________
(қолы)                  аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мекенжайы: _______________________________________________________________
Зияткерлік меншік объектісінің түрі ___________________________________________
Тіркеу нөмірі немесе патент нөмірі ____________________________________________
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Селекциялық жетістіктердің,
өнертабыстардың, пайдалы
модельдердің, өнеркәсіптік
үлгілердің, тауар белгілерінің
және тауар шығарылған жерлер
атауларының, интегралдық
микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмелер
беру қағидасына
2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны

При отсутствии оплаты ответственный исполнитель в течение 3 (трех) рабочих дней готовит мотивированный отказ и направляет его в "личный кабинет" заявителя в электронной форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
7. Основаниями для отказа в выдаче выписки из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем являются отсутствие документа, подтверждающего соответствующую оплату.
8. Срок рассмотрения ходатайства о предоставлении выписки из Государственного реестра составляет 5 (пять) рабочих дней.
Глава 3. Выписки из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем
9. Экспертная организация предоставляет Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем следующие выписки:
1) выписка из Государственного реестра товарных знаков Республики Казахстан согласно приложению 3 к Правилам;
2) выписка из Государственного реестра наименований мест происхождения товаров Республики Казахстан согласно приложению 4 к Правилам;
3) выписка из Государственного реестра изобретений Республики Казахстан согласно приложению 5 к Правилам;
4) выписка из Государственного реестра полезных моделей Республики Казахстан согласно приложению 6 к Правилам;
5) выписка из Государственного реестра промышленных образцов Республики Казахстан согласно приложению 7 к Правилам;
6) выписка из Государственного реестра селекционных достижений Республики Казахстан согласно приложению 8 к Правилам;
7) выписка из Государственного реестра товарных знаков Республики Казахстан общеизвестный товарный знак согласно приложению 9 к Правилам;
8) выписка из Государственного реестра топологий интегральных микросхем Республики Казахстан согласно приложению 10 к Правилам.
Приложение 1 к Правилам
предоставления выписок из
Государственных реестров
селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков и
наименований мест
происхождения товаров,
топологий интегральных микросхем
Форма
ХОДАТАЙСТВО
о предоставлении выписки из Государственных реестров селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и
наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем
Заявитель: _______________________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Адрес: _________________________________________________________________________
Вид объекта интеллектуальной собственности _______________________________________
Номер регистрации или номер патента _____________________________________________
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 2 к Правилам
предоставления выписок из
Государственных реестров
селекционных достижений,
изобретений, полезных моделей,
промышленных образцов,
товарных знаков и
наименований мест
происхождения товаров,
топологий интегральных микросхем
Форма
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты услуг услугодателя
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан