"Құқықтық кадастрды қолдауға қойылатын талаптарды және құқықтық кадастрға қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қыркүйектегі № 1382 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2021 жылғы 11 маусымдағы № 493 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 18 маусымда № 23085 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Құқықтық кадастрды қолдауға қойылатын талаптарды және құқықтық кадастрға қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қыркүйектегі № 1382 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 17360 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
Жоғарыда аталған бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Құқықтық кадастрды қолдауға қойылатын талаптарды және құқықтық кадастрға қол жеткізу қағидасын бекіту туралы.".
Аталған бұйрықпен бектілген Құқықтық кадастрға қол жеткізу туралы Қағидаға:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. ЖМТ МДҚ ақпараттық ресурстарына жаңа есептік жазбаны құру кезінде пайдаланушының Басшысы осы Қағиданың қосымшасына сәйкес өтінімді (бұдан әрі – өтінім) электрондық түрде ресімдейді, ол жұмысқа қабылданғаны жөніндегі бұйрықтың сканерленген көшірмесін электрондық құжат айналымы жүйесі арқылы оператордың мекенжайына орындалуға жіберіледі. Содан кейін ЖМТ МДҚ әкімшісі алғашқы парольмен пайдаланушының есептік жазбасын құрады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемкорпорацияның қызметкері жұмыстан шыққан немесе басқа лауазымға ауысқан, не Мемкорпорацияның басқа құрылымдық бөлімшесіне ауысқан кезінде, ЖМТ МДҚ пайдаланушының басшысы өтінімді электрондық түрде ресімдейді және ресми хатпен бұйрықтың сканерленген көшірмесі қоса беріле отырып, электрондық құжат айналымы жүйесі арқылы оператордың мекенжайына орындалуға жіберіледі.".
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрінің міндетің атқарушы А. Әмірғалиев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 сентября 2018 года № 1382 "Об утверждении требований к сопровождению правового кадастра и правила доступа к правовому кадастру"
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 493. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2021 года № 23085
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 сентября 2018 года № 1382 "Об утверждении требований к сопровождению правового кадастра и правила доступа к правовому кадастру" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17360), следующие изменения:
Заголовок вышеуказанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении требований к сопровождению правового кадастра и правил доступа к правовому кадастру.".
В Правилах доступа к правовому кадастру, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. При создании новой учетной записи к информационным ресурсам ГБД РН, Руководитель пользователя оформляет заявку в электронном виде согласно приложению к настоящим Правилам (далее – заявка), которая вместе со сканированной копией приказа о принятии на работу, официальным письмом через систему электронного документооборота направляется им в адрес Оператора на исполнение. После чего администратор ГБД РН создает учетную запись пользователя с первичным паролем.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. В случае увольнения сотрудника Госкорпорации или его перевода на другую должность, либо перевода в другое структурное подразделение Госкорпорации, Руководитель пользователя ГБД РН оформляет заявку в электронном виде, с приложением сканированной копии соответствующего приказа, которые официальным письмом через систему электронного документооборота направляются им в адрес Оператора на исполнение.".
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице - министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан
А. Әмірғалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан