"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерін, оны киіп жүру қағидаларын және онымен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 25 сәуірдегі № 25-03/206 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 16 маусымдағы № 200 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 маусымда № 23112 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерін, оны киіп жүру қағидаларын және онымен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 25 сәуірдегі № 25-03/206 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылғы 28 мамырдағы № 7685 тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері деп Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті және оның аумақтық бөлімшелері және Балық шаруашылығы комитеті және оның облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциялары түсініледі.";
мынадай мазмұндағы 6-тараумен толықтырылсын:
"6-тарау. Балық шаруашылығы комитеті мен оның облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларының лауазымды адамдарының ерлерге арналған салтанатты нысанды киімі
82. Салтанатты костюмнің, қысқы пальтоның үлгілері осы үлгілерге 6-қосымшада келтірілген.
83. Ерлердің салтанатты костюмі пиджак пен шалбардан тұрады, аға инспекторлық құрам үшін құрамында кемінде 70% жүн бар қара түсті матадан тігіледі.
84. Пиджак екі қаусырма өңiрлi, жартылай қыналған пiшiнде, астарлы, төрт нысандық түймеге және үш сәндік түймеге арналған өңірлік ілмегі бар. Жағасы мен жең ұштары қайырмалы, сол жақ жеңде бөлек шығарылған ілмегі бар, жеңдер ені 8 см қайырмасы бар оймакілтекті, төрт нысанды түйме қадалған.
Қайырманың жоғарғы жағында – ашық көгілдір немесе көгілдір түсті оқа. Бүйірлері сырып тігілген және көлденең орналасқан қақпақшалы бүйір жарма қалталары бар. Астары полиэфир (100 %) матадан тігілген, ішкі қалталары жапырақшалы. Пиджакта тігілмелі айырым жең белгілері тағылады.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 апреля 2012 года № 25-03/206 "Об утверждении образцов форменной одежды со знаками различия (без погон), правил ношения и нормы обеспечения ею должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира"
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 16 июня 2021 года № 200. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2021 года № 23112
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 апреля 2012 года № 25-03/206 "Об утверждении образцов форменной одежды со знаками различия (без погон), правил ношения и нормы обеспечения ею должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7685) следующие изменения:
Заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общее положение";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Под ведомством уполномоченного органа и его территориальными подразделениями, осуществляющими государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, понимается Комитет лесного хозяйства и животного мира и его территориальные подразделения и Комитет рыбного хозяйства и его межобластные бассейновые инспекции рыбного хозяйства.";
дополнить главой 6 следующего содержания:
"Глава 6. Парадная мужская форма должностных лиц Комитета рыбного хозяйства и его межобластных бассейновых инспекций рыбного хозяйства".
82. Образцы костюма парадного, пальто зимнего представлены согласно приложению 6 к настоящим образцам.
83. Костюм парадный мужской состоит из пиджака и брюк для старшего инспекторского состава и изготавливается из ткани черного цвета с содержанием шерсти не менее 70 % ткани.
84. Пиджак полуприлегающего силуэта, двубортный, со смещенной бортовой застежкой, на подкладке с застежкой на четыре форменные пуговицы и четыре пуговицы декоративные. Воротник и лацканы отложенные с глазковой петлей на левом лацкане, рукава втачные со шлицей с обшлагом шириной 8 сантиметров, с тремя форменными пуговицами.
По верху обшлага - кант светло-голубого или бирюзового цвета. Полочки с притачными боками и боковыми горизонтально расположенными прорезными карманами с клапанами. Подкладка из полиэфирной (100%) ткани, на полочках внутренние карманы с листочкой. На пиджаке носятся нашивные нарукавные знаки различия.

85. Шалбарының балағы тік, белі сырылған, алты белдік ұстағыш орналасқан, түймеленеді және ілмегі немесе екі түймесі бар. Шалбардың алдыңғы жартысының полиэфир (100 %) матадан астары бар. Сыртқы бүйір қалталар қисық тілікті. Артында оң жағында қақпақшалы тілік қалтасы бар. Алды "молниямен" жабылады.
86. Кіші иснпекторлық құрамға арналған ерлердің костюмі (пиджак пен шалбар) қою көк түсті құрамында кемінде 70% жүн бар матадан тігіледі.
87. Пиджак бір қаусырма өңiрлi, жартылай қыналған пiшiнде, 4 түймелі, жағасы мен жеңі қайырмалы. Жеңдері қайып тігілген екі тігісті, оймакілтектерінде үш түймесі бар. Арқасының орта тігісі оймакілтекпен аяқталады, сөрешелер сырылған және белі қайып тігілген. Көлденең орналасқан қақпақшалы бүйір жарма қалталары бар. Ішкі қалталары жапырақшалы. Пиджакта тігілмелі айырым жең белгілері тағылады.
88. Шалбарының балағы тік, белі сырылған, алты белдік ұстағыш орналасқан, түймеленеді және ілмегі немесе екі түймесі бар. Шалбардың алдыңғы жартысының полиэфир (100 %) матадан астары бар. Сыртқы бүйір қалталар қисық тілікті. Артында оң жағында қақпақшалы тілік қалтасы бар. Алды "молниямен" жабылады.
89. Барлық лауазымды адамдар үшін жейде ақ түсті аралас матадан тігіледі, тік пішінді, 6 қарапайым түйме қадалған, жоғарғы түйме жағаға түймеленеді. Қайырма жағалы, тік өңірлі. Арқасы тілінген екі иінішті. Жейденің жеңі қайып тігілген бір тігісті, манжеті бар, бір түймемен түймеленеді. Жағасына жиегінен 0,7 см, төменгі жағында жиегінен 2 см қашықтықта әрлеу тігісі сырылған. Нысанды пиджакпен (күртемен) киіледі.
90. Галстук қара түсті жібек матадан жасалады, сән талаптарына сай келеді. Мойнақтан 5-6 см төмен қарай күннің және астында ұшып бара жатқан бүркіттің бейнесі орналасқан, алтын түсті жіптермен кестеленген.
91. Фуражка нысанды костюм түсіне сәйкес келетін матадан тігіледі, үш оқалы қатырмасына қара муар лента бекітілген:
- түбін ширекшелермен қосатын тігіске бір қайып;
- ширекшелерді күнқағармен қосатын қатырмамен қосатын тігіске екінші қайып;
- негізгі материалдан үшінші қайып (жалған) оқа фуражканың қатырмасына киілген репс жібек лентаны ұстап тұру үшін қатырманың төменгі жағымен өтеді. Фуражканың алдыңғы жағы көтеріңкі. Күнқағардың үстіне ортасынан қатырмаға белгіленген эмблема бекітіледі. Жаз кезінде фуражкаға ақ түсті алмалы-салмалы тыс киіледі, ол қайып тігумен қосылған түпшеден, 4 қабырғадан, оқадан тұрады.
Кіші иснпекторлық құрам фуражкасының күнқағары – қара лак жағылған, әшекейсіз, иекті ұстап тұратын лак жағылған қара белдікшесі бар, қатырмаға екі кішкентай нысанды түйме қадалған.
Аға испекторлық құрам жиегі лавр жапырақтарымен зерленген күнқағары былғары фуражка киеді. Иекті ұстап тұратын лак жағылған қара белдікшенің орнына фуражканың қатырмасында алтын түсті тунцаль жібі бекітілген. Фуражка астарлы.

85. Брюки прямые, пояс притачной с шестью шлевками для поддержки ремня, застегивающийся на пуговицу и крючок или две пуговицы. Передние половинки на полиэфирной (100%) подкладочной ткани. Внешние боковые карманы косые прорезные. На правой задней половинке прорезной карман с клапаном. Гульфик с застежкой "молния".
86. Костюм парадный мужской для младшего инспекторского состава состоит из пиджака и брюк, изготавливаемых из ткани темно-синего цвета с содержанием шерсти не менее 70 %.
87. Пиджак полуприлегающего силуэта, однобортный, с застежкой на 4 пуговицы, воротник и лацканы отложные. Рукава втачные двухшовные с тремя пуговицами на шлицах. Средний шов спинки заканчивается шлицей, полочки с притачными бочками и передней вытачкой по талии, боковыми горизонтально расположенными прорезными карманами с клапанами. Внутренние карманы с листочкой. На пиджаке носятся нашивные наплечные знаки различия.
88. Брюки прямые, пояс притачной с шестью шлевками для поддержки ремня, застегивающийся на пуговицу и крючок или две пуговицы. Передние половинки на полиэфирной (100%) подкладочной ткани. Внешние боковые карманы косые прорезные. На правой задней половинке прорезной карман с клапаном. Гульфик с застежкой "молния".
89. Рубашка для всех должностных лиц из смесовой ткани белого цвета, прямой формы, с застежкой на 6 простых пуговицах с верхней застежкой на воротнике. Воротник отложной, стойка отрезная. Спинка из полочки с отрезной двойной клеткой кокеткой. Рукава втачные одно-шовные, с манжетами, застежкой на одну пуговицу. По воротнику проложена отделочная строчка на расстоянии 0,7 сантиметров от края, понизу 2 сантиметра от края. Носится с форменным пиджаком (курткой).
90. Галстук изготавливается из шелковой ткани черного цвета. Ниже банта на 5-6 сантиметров расположено изображение солнца и парящего под ним беркута, вышитого из золотистых нитей.
91. Фуражка выполняется из той же ткани и цвета, что и форменный костюм, с черной муаровой лентой по тулье с тремя кантами:
- один втачан в шов, соединяющий донышко с четвертинками;
- второй втачан шов, соединяющий четвертины с околышем;
- третий втачан (фальшивый) кант из основного материала, проходит внизу околыша, для поддержания репсовой шелковой ленты, одетой на околыши фуражки. Перед фуражки приподнят. Над серединой козырька, на околышке укрепляется установленная эмблема. В летний период на фуражку надевается съемный чехол белого цвета, состоящий из донышка, 4-х стенок, канта, втачано присоединение.
Козырек фуражки у младшего инспекторского состава – черный лакированный, без украшений, с черным лакированным подбородным ремнем, прикреплен к околышу двумя малыми форменными пуговицами.
Старший инспекторский состав носит фуражку с кожаным козырьком и вышитыми на ней канителью и мишурой лавровыми листами на краю. Вместо лакированного подбородного черного ремня прикреплен двумя малыми форменными пуговицами шнур из тунцала золотистого цвета на околыше фуражки. Фуражка на подкладе.

92. Пальто қара түсті драптан тігіледі, жылы астары бар және қой терісінен тігілген (түсі) жағасы бар екі қаусырма өңірлі, тік пішінді, еркін нысанды, жеңдері қайып тігілген. Жағасы қайырмалы. Пальто лацканның бүгілген жеріне дейін алты нысандық түймемен жасырын түймеленеді. Өрешелерде жапырақшалы жарма бүйір қалталары бар. Артқы жағы ортасында тігіспен, төменгі жағы оймакілтекпен аяқталады. Оймакілтектің жоғарғы жағы шетінен 1,5 сантиметр, төменгі жағы шетінен 0,7 сантиметр қашықтықта әрлеу тігісі. Оймакілтек ұзындығы – 25/20 см. Жоғарғы жағында слот 45 градус бұрышта көлденең машина тігісімен бекітілген. Пальтоның ішкі жағында, астарында астары матадан тігілген, рамкалы қалталар өңделген. Пальтоның жылытқышы бар ма. Жылытқыш ілгек пальтоға борттағы және мойнындағы сыдырма ілгекке бекітіледі. Бекіткіш қайып тігілген астардан жасалған (200 г синтепон тығыздықта), параллель ромб тәрізді тігістермен қапталған, олардың арасындағы қашықтық 4,5-5 сантиметр, жылытқыш астардың ұзындығы пальтодың жоғарғы жағынан 4 сантиметрге қысқа. Қой терісінен тігілген жағасы негізгі жағаға сыдырма ілмекпен бекітіледі.
93. Қара қаракөлден тігілген ерлер құлақшынының күнқағары бар, аға инспекторлық құрам үшін - қара қаракөлден, кіші инспекторлық құрам үшін – қара түсті цигейкадан тігіледі. Құлақшынның немесе кубанканың алдыңғы жағына орта тұсына кокарда бекітіледі.
94. Қара түсті бөкебай, аға құрам үшін ақ түсті бөкебай көзделеді.
95. Қолғап, былғары, қара.
96. Етік, қара түсті, табиғи мехы бар былғары. Маусымдық аяқкиімнің модельдері классикалық стильдің талаптарына сәйкес келеді.
97. Жазғы туфли, қара түсті, табиғи былғары. Модель классикалық стильдің талаптарына сәйкес келеді, баусыз.
98. Белдік, қара түсті былғары.";
мынадай мазмұндағы 7-тараумен толықтырылсын:
"7-тарау. Балық шаруашылығы комитеті мен оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының ерлерге арналған күнделікті нысанды киімі
99. Күнделікті костюмнің, қысқы пальтоның үлгілері осы үлгілерге 7-қосымшада келтірілген.
100. Ерлердің күнделікті костюмі пиджак пен шалбардан тұрады, қою көк түсті құрамында кемінде 70% жүн бар матадан тігіледі.
101. Күрте бір қаусырма өңiрлi, жағасы тік, жоғарғы жағына дейін түймеленеді. Өрешелерде қақпақшалы жапсырма төс қалталары бар. Арқасы иінішті. Жеңдері бір тігісті, тілікті манжеттері сырылған. Қалталарының қақпақшалары, манжеттер және белі нысанды түймелермен жабылады. Иық тігістерінде айырым белгілерін бекітуге арналған екіден ұстағыштар орналасқан. Сол жеңде – Балық шаруашылығы комитетінің мемлекеттік инспекторына тиесіліктің қондырмасы.

92. Пальто черного цвета с пристегивающей подкладкой и пристегивающимся меховым воротником из овчины (черного цвета), изготавливается из драпа, двубортное, прямое, свободной формы, с втачными рукавами. Воротник отложной. Застегивается пальто на шесть форменных пуговиц до перегиба лацкана. Полочки с боковыми прорезными карманами с клапанами. Спинка со швом посередине, заканчивается внизу отлетной шлицей. Верхняя сторона шлицы вспушена на расстоянии 1,5 сантиметра от края, нижняя – на 0,7 сантиметра от края. Длина шлицы – 25 / 20 см. Вверху шлица скреплена поперечной машинной строчкой под углом 45 градусов. На внутренней стороне пальто, на подкладе обработаны карманы в рамку, с обтачками из ткани подкладки. Пальто с утеплителем. Утепляющая пристежка крепится к пальто по борту и горловине на застежку молнию. Пристежка выполнена из стеганного подклада с утеплителем –синтепон 200гр, выстеганного параллельными ромбообразными строчками, расстояние между которыми 4,5 – 5 сантиметра, длина утепленного подклада короче верха пальто на 4 сантиметра. Меховой воротник пристегивается к основному воротнику застежкой-молния.
93. Шапка-ушанка мужская с козырьком, принятого покроя, из черного каракуля – для старшего инспекторского состава, из цигейки черного цвета – для младшего инспекторского состава. Посередине окола спереди шапки или кубанки прикрепляется кокарда.
94. Кашне черного цвета, для старшего инспекторского состава предусматривается белого цвета.
95. Перчатки из натуральной кожи, черные.
96. Сапоги черного цвета, кожаные на натуральном меху. Модели сезонной обуви отвечают требованиям классического стиля.
97. Туфли летние, черного цвета, из натуральной кожи. Модель отвечает требованиям классического стиля, без шнурков.
98. Ремень кожаный, черного цвета.";
дополнить главой 7 следующего содержания:
"Глава 7. Повседневная мужская форма должностных лиц Комитета рыбного хозяйства и его межобластных бассейновых инспекций".
99. Образцы костюма повседневного, пальто зимнего представлены согласно приложению 7 к настоящим образцам.
100. Костюм повседневный состоит из куртки и брюк и изготавливается из ткани темно-синего цвета с добавлением шерсти не менее 70%.
101. Куртка однобортная, со стойким воротником с застежкой до верха. На полочках накладные нагрудные карманы с клапанами. Спинка с кокеткой. Рукава одношовные с притачными манжетами с разрезами. Клапана карманов, манжеты и пояс застегиваются на форменные пуговицы. На плечевых швах расположены по две шлевки для крепления знаков различия. На левом рукаве – нарукавный шеврон принадлежности к государственному инспектору Комитета рыбного хозяйства.

102. Ерлер шалбарының балағы тік, белі сырылған, алты белдік ұстағыш орналасқан, түймеленеді және ілмегі немесе екі түймесі бар. Шалбардың алдыңғы жартысының полиэфир (100 %) астары бар, балағы манжетсіз, төменгі жағының ені 20-24 см. Сыртқы бүйір қалталар қисық тілікті. Артында оң жағында қақпақшалы тілік қалтасы бар. Шалбардың бүйір тігістерінде ашық көк түсті оқа тартылған. Алды "молниямен" жабылады.
103. Барлық лауазымды адамдар үшін жейде ақ түсті ақ түсті аралас матадан тігіледі, тік пішінді, 6 қарапайым түйме қадалған, жоғарғы түйме жағаға түймеленеді. Қайырма жағалы, тік өңірлі. Арқасы тілінген екі иінішті. Жейденің жеңі қайып тігілген бір тігісті, манжеті бар, бір түймемен түймеленеді. Жағасына жиегінен 0,7 см, төменгі жағында жиегінен 2 см қашықтықта әрлеу тігісі сырылған.
104. Барлық лауазымды адамдар үшін қысқа жеңді жейде көк түсті ақ түсті аралас матадан тігіледі, тік пішінді, 6 қарапайым түйме қадалған, жоғарғы түйме жағаға түймеленеді. Қайырма жағалы, тік өңірлі. Арқасы тілінген екі иінішті. Жейденің жеңі қайып тігілген бір тігісті, манжеті бар, бір түймемен түймеленеді. Жағасына жиегінен 0,7 см, төменгі жағында жиегінен 2 см қашықтықта әрлеу тігісі сырылған.
105.Галстук қою көк түсті жібек матадан жасалады, сән талаптарына сай келеді. Мойнақтан 5-6 см төмен қарай күннің және астында ұшып бара жатқан бүркіттің бейнесі орналасқан, алтын түсті жіптермен кестеленген.
106. Фуражка нысанды костюм түсіне сәйкес келетін матадан тігіледі, үш оқалы қатырмасына қара муар лента бекітілген:
- түбін ширекшелермен қосатын тігіске бір қайып;
- ширекшелерді күнқағармен қосатын қатырмамен қосатын тігіске екінші қайып;
- негізгі материалдан үшінші қайып (жалған) оқа фуражканың қатырмасына киілген репс жібек лентаны ұстап тұру үшін қатырманың төменгі жағымен өтеді. Фуражканың алдыңғы жағы көтеріңкі. Күнқағардың үстіне ортасынан қатырмаға белгіленген эмблема бекітіледі. Жаз кезінде фуражкаға ақ түсті алмалы-салмалы тыс киіледі, ол қайып тігумен қосылған түпшеден, 4 қабырғадан, оқадан тұрады.
Кіші инспекторлық құрам фуражкасының күнқағары – қара лак жағылған, әшекейсіз, иекті ұстап тұратын лак жағылған қара белдікшесі бар, қатырмаға екі кішкентай нысанды түйме қадалған.
Аға иснпекторлық құрам жиегі лавр жапырақтарымен зерленген күнқағары былғары фуражка киеді. Иекті ұстап тұратын лак жағылған қара белдікшенің орнына фуражканың қатырмасында алтын түсті тунцаль жібі бекітілген.

102. Брюки мужские прямые, пояс притачной, с шестью шлевками для поддерживания ремня, застегивающийся на пуговицу и крючок или две пуговицы. Передние половинки брюк на полиэфирной (100%) подкладочной ткани, низ без манжет, шириной внизу 20-24 сантиметра. Внешние боковые карманы косые прорезные. На правой задней половинке прорезной карман с клапаном. В боковых швах брюк проложен кант светло-голубого цвета. Гульфик с застежкой "молния".
103. Рубашка с длинными рукавами для всех должностных лиц - из смесовой ткани голубого цвета, прямой формы, с застежкой на 6 простых пуговицах с верхней застежкой на воротнике. Воротник отложной, стойка отрезная. Спинка на притачной двойной кокетке, по центру спинки заложена складочка. Рукава втачные одношовные, с манжетами, застежкой на одну пуговицу. По воротнику проложена отделочная строчка на расстоянии 0,7 сантиметра от края, понизу 2 сантиметра от края.
104. Рубашка с короткими рукавами для всех должностных лиц - из смесовой ткани голубого цвета, прямой формы, с застежкой на 6 простых пуговицах с верхней застежкой на воротнике. Воротник отложной, стойка отрезная. Спинка из полочки с отрезной двойной кокеткой. По воротнику проложена отделочная строчка на расстоянии 0,7 сантиметра от края, понизу 2 сантиметра от края.
105. Галстук изготавливается из шелковой ткани темно-синего цвета. Ниже банта на 5-6 сантиметра изображение солнца и парящего под ним беркута, вышитого из золотистых нитей.
106. Фуражка выполняется из той же ткани и цвета, что и форменный костюм, с черной муаровой лентой по тулье с тремя кантами:
- один втачан в шов, соединяющий донышко с четвертинками;
- второй втачан шов, соединяющий четвертины с околышем;
- третий втачан (фальшивый) кант из основного материала, проходит внизу околыша, для поддержания репсовой шелковой ленты, одетой на околыши фуражки. Перед фуражки приподнят. Над серединой козырька, на околышке укрепляется установленная эмблема. В летний период на фуражку надевается съемный чехол белого цвета, состоящий из донышка, 4-х стенок, канта, втачано присоединение.
Козырек фуражки у младшего инспекторского состава – черный лакированный, без украшений, с черным лакированным подбородным ремнем, прикреплен к околышу двумя малыми форменными пуговицами.
Старший инспекторский состав носит фуражку с кожаным козырьком и вышитыми на ней канителью и мишурой лавровыми листами на краю. Вместо лакированного подбородного черного ремня прикреплен двумя малыми форменными пуговицами шнур из тунцала золотистого цвета на околыше фуражки.

107. Синтепоннан жасалған, ортасында сыдырма ілгегі бар бір қаусырмалы (жабық желден қорғау клапанымен) қою көк түсті плащтық матадан (су өткізбейтін қасиеттері бар) жылы күрте. Жасанды теріден қайырмалы, сыдырмалы алмалы-салмалы жаға. 5 батырмаға бекітілетін капюшонмен (оқшауланған капюшон). Өрешелерде сыдырмасы бар, артқы жағында ортасынан тігісі бар бүйір қалталары бар.
108. Пальто қою көк түсті 70 % кем емес жүн матадан тігіледі, екі қаусырма өңірлі, тік пішінді, үш нысанды түйме қадалған, жағасы мен жеңі қайырмалы, жеңдері қайып тігілген, екі тігісті. Орта тігіс оймакілтекпен аяқталады, өрешелерде жапырақшалы жарма бүйір қалталары бар. Астары синтепон, ішкі жағынан астарлық матамен, ал сырт жағынан саржамен көмкерілген. Пальтоның жағасында, жең ұштарында, өңірлерінде, жапырақшаларда, белде, төменгі жағында жиегінен 1 см қашықтықта әрлеу жолы сырылған, жеңдерде Балық шаруашылығы комитетінің мемлекеттік инспекторына тиесілі айырым белгілері қондырылған.
109. Көк немесе қою көк түсті. Ерлер құлақшынының күнқағары бар, аға иснпекторлық құрам үшін - қара қаракөлден, кіші инспекторлық құрам үшін – қою көк түсті цигейкадан тігіледі. Құлақшынның немесе кубанканың алдыңғы жағына орта тұсына кокарда бекітіледі.
110. Бәтеңке, қара түсті, табиғи цигейка мехы бар былғары. Маусымдық аяқкиімнің модельдері классикалық стильдің талаптарына сәйкес келеді.
111. Жазғы туфли, қара түсті, табиғи былғары. Модель классикалық стильдің талаптарына сәйкес келеді, баусыз.
112. Белдік, қара түсті былғары.";
мынадай мазмұндағы 8-тараумен толықтырылсын:
"8-тарау. Балық шаруашылығы комитеті мен оның облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларының лауазымды адамдарының әйелдерге арналған салтанатты нысанды киімі
113. Салтанатты костюмнің, қысқы пальтоның үлгілері осы үлгілерге 8-қосымшада келтірілген.
114. Әйелдердің салтанатты костюмі екі қаусырма өңірлі китель мен юбкадан тұрады, қара түсті құрамында кемінде 70% жүн бар матадан тігіледі.
115. Екі қаусырма өңірлі китель, жартылай қыналған пiшiнде астары бар, аздап ұзартылған, иықтары түсіңкі және кең ойықты, қайырманың бүгілісіне дейін екі нысанды түймеге бекітіледі. Жағасы мен жең ұшы қайырылады. Жеңдері қайып тігілген, екі тігісті, шынтақ тігісінде екі нысанды түйме қадалған оймакілтегі бар. Арқасының жармамен аяқталатын орта тұстағы тігісі болады, өрешесінің омыраулық қыштаулы тігісі, сырылған бөшкесі, бүйірінде қалпақшалы көлденең жарма қалталары бар. Сол жақ өрешеде жапырақшалы тілік төс қалта. Жакетте иыққа тігілетін Балық шаруашылығы комитетінің мемлекеттік инспекторына тиесілі айырым белгілер тағылады.

107. Куртка утепленная из плащевой ткани с водоотталкивающими свойствами) темно-синего цвета с пристегивающей покладкой синтепона, однобортная с застежкой – молния по центру с закрытой ветрозащитным клапаном. Воротник отложной из натурального меха, съемный на молнии, с пристегивающимся на 5 пуговиц капюшоном (утепленный). На полочках боковые карманы с застежкой – молния, спина со швом посередине.
108. Пальто из ткани темно-синего цвета с содержанием шерсти не менее 70 %, прямой формы с поясом, двубортное с застежкой на три форменных пуговицы, воротник и лацканы отложные, рукава втачные двушовные. Средний шов заканчивается шницей, на полочках боковые прорезные карманы с листочкой. Подкладки из синтепона, обработано с внутренней стороны подкладочной тканью, а с лицевой стороны саржей. По воротнику, лацканам, бортам, листочкам, поясу, низу пальто приложена отделочная строчка на расстоянии 1 сантиметра от края, на рукавах установлены знаки принадлежности к государственному инспектору Комитета рыбного хозяйства.
109. Шапка-ушанка мужская принятого покроя из черного каракуля – для старшего инспекторского состава, из цигейки синего или темно-синего цвета – для младшего инспекторского состава. Посередине окола спереди шапки или кубанки прикрепляется кокарда.
110. Ботинки черного цвета, с мехом-цигейкой и из натуральной кожи. Модели сезонной обуви отвечают требованиям классического стиля.
111. Туфли строгие, черного цвета, из натуральной кожи. Модели отвечают требованиям классического стиля.
112. Ремень кожаный черного цвета.";
дополнить главой 8 следующего содержания:
"Глава 8. Парадная женская форма должностных лиц Комитета рыбного хозяйства и его межобластных бассейновых инспекции рыбного хозяйства
113. Образцы костюма парадного, пальто зимнего представлены согласно приложению 8 к настоящим образцам.
114. Костюм парадный состоит из двубортного кителя и юбки изготавливается, из шерстяной ткани черного цвета (содержание шерсти не менее 70%).
115. Двубортный китель полуприлегающей формы, однобортный, на подкладке, слегка удлиненный, с приспущенными плечами и широкой проймой, застегивающийся до перегиба лацкана на две форменные пуговицы. Воротник и лацканы отложные. Воротник окантован черным кантом, на воротнике - шитье золотистого цвета специального рисунка для 1-й и 2-й категории. Рукава втачные двухшовные, в локтевом шве шлица с двумя форменными пуговицами. Спинка со швом посередине, полочки с нагрудной вытачкой, с притачными бочками, боковыми горизонтальными прорезными карманами с клапанами. На левой полочке нагрудный прорезной карман с листочкой. На жакете носятся нашивные наплечные знаки принадлежности к государственному инспектору Комитета рыбного хозяйства.

116. Юбка тік пішілген, астарлы, белі сырылған, бір түймемен түймеленеді. Артқы жартысы орта тұсы екі қыштаулы тігісті ойматілікпен аяқталады, сол жақ бүйірінде "молния" ілгегі бар.
117. Ақ түсті жібек матадан тігілген, ұзын жеңді, жағасы қайырмалы, қималы тік болып келеді, қақпақшалы жапсырма төс қалталары бар, белі тұтас пішілген, бүйір тігістері тұсында жұмсақ тоқыма бау. Алды төменге дейін қиылып, сырылған. Арқасы иінішті. Жеңдерінің қиығы және сырылған манжеттері бар. Блузканың алды, қақпақшалары, манжеттері түймеленеді.
118. Ақ түсті жібек матадан тігілген, тік пішінді, қысқа жеңді. Өңірі планкалы, 6 нысанды түймесі бар. Өрешесі қималы, жағасы қайырмалы, қималы тік болып келеді. Арқасы қима иінішті және қарсы бүкпесі бар. Қақпақшалы жапсырма қалталары болады. Жеңнің сырғымалы тігістері сырылған.
119. Галстук қара түсті жібек матадан жасалады, моделі сән талаптарына сай келеді. Мойнақтан 5-6 см төмен қарай күннің және оның астында ұшып бара жатқан бүркіттің бейнесі орналасқан, алтын түстес жіптен тігілген.
120. Телпек жұмсақ қара түсті жүн матадан және ашық сұр түсті мақта-матадан тігіледі. Телпектің оқасы жоқ, диаметрі 24-26 см түбі бүйірлерінде 1-1,5 см құрайтын тігілген екі жартысы бар. Телпектің іш жағы астарлы, ал мойын жағында ұзындығы 1,5 см белдікше бар. Телпектің иекке тағатын қара лак жалатқан белдікшесі болады, екі кішкентай нысанды түймесі бар. Көлденең күйінде белдікшені қара түсті екі металл ілмек ұстап тұрады. Жасырын тігілген.
121. Қысқы пальто қара түсті плащтық материалдан тігіледі, табиғи мехтан жылы астары бар, жағасы қара цигейкадан алынған табиғи мех, қайырмалы. Тік пішінді жартылай пальто. Өрешелерінде ұшпа иініштері бар. Өңірінің қайырмасына дейін алты нысанды түймеге түймеленеді. Қалталарының жапсырма жапырақшалары бар. Арқасының ортасынан тігіс сырылған. Жеңі қайып тігілген. Сол жеңде – Балық шаруашылығы комитетінің мемлекеттік инспекторына тиесілі жең белгісі. Ілмегі жасырын. Жапырақшаларда, иініштерде, жағада, өңірде, төменгі жағында, жеңдерінде жиегінен 0,1-0,5 см қашықтықта әрлеу жолы сырылған. Иықта айырым белгілерін тағуға арналған погон-белдікшелер.
122. Құлақшын-кубанка аға иснпекторлық құрам үшін - қара қаракөлден, кіші инспекторлық құрам үшін – қара түсті цигейкадан тігіледі. Құлақшынның немесе кубанканың алдыңғы жағына орта тұсына кокарда бекітіледі.

116. Юбка прямого покроя на подкладке, пояс притачной, застегивающийся на одну пуговицу. Задняя половинка посередине заканчивается шлицей с двумя вытачками, с застежкой "молния" в левом боку.
117. Блузка с длинными рукавами из шелковой ткани белого цвета, с отложным воротником с отрезной стойкой, нагрудными накладными карманами с клапанами, цельнокроенным поясом с эластичной тесьмой в области боковых швов. Перед с разрезом до низа и вытачками. Спинка с кокеткой. Рукава с разрезами и притачными манжетами. Перед блузки, клапаны, манжеты застегиваются на пуговицы.
118. Блузка с короткими рукавами из шелковой ткани белого цвета прямой формы с короткими рукавами. С планкой на борту, застежками из 6 форменных пуговиц. Воротник отложной на отрезной стойке. Спинка с отрезной кокеткой и встречной складкой, с нагрудными вытачками. Карманы накладные с клапанами. Швы оката рукава втачные.
119. Галстук изготавливается из шелковой ткани черного цвета, модель отвечает требованиям моды. Ниже банта на 5-6 сантиметров изображение солнца и парящего под ним беркута, вышитого из золотистых нитей.
120. Беретка из мягкого черного шерстяного материала и хлопчатобумажной материи светло-серого тона. Берет без кантов, донышко диаметром 24-26 сантиметра соединяется с двумя половинками, сшитыми по бокам, образующими 1-1,5 сантиметра. С внутренней стороны берета подкладка, а со стороны околыша хвостик длиной 1,5 сантиметра. На берете черный лакированный подбородный ремень, прикрепленный к околышу двумя малыми форменными погувицами, в горизонтальном положении ремень удерживают два металлических крючка черного цвета. Пришитые впотай.
121. Пальто зимнее – из плащевой ткани черного цвета, с утепляющей подкладкой из натурального меха, воротник отложной из натурального меха черной цигейки, прямого силуэта. На полочках отлетные кокетки. Застегивается пальто на шесть форменные пуговицы до перегиба лацкана. Карманы с накладной листочкой. Спинка со швом посередине. Рукав втачной. На левом рукаве – нарукавный знак принадлежности к государственному инспектору Комитета рыбного хозяйства. Застежка потайная. По листочкам, кокеткам, воротнику, бортам, низу изделия, по планке, рукавам отделочная строчка на расстоянии 0,1-0,5 сантиметра от края. На плечах декоративные погончики-хлястики для ношения наплечных знаков различия.
122. Шапка – кубанка из натурального каракуля черного цвета для старшего инспекторского состава, для младшего инспекторского состава – из цигейки. Посередине окола спереди шапки или кубанки прикрепляется кокарда.

123. Бөкебай қара түсті.
124. Қолғап, табиғи былғары, қара түсті.
125. Етік, қара түсті, табиғи мех. Маусымдық аяқкиімнің модельдері классикалық стильдің талаптарына сәйкес келеді.
126. Туфли, қара түсті, табиғи мех. Модель классикалық стильдің талаптарына сәйкес келеді.";
мынадай мазмұндағы 9-тараумен толықтырылсын:
"9-тарау. Балық шаруашылығы комитеті мен оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының әйелдерге арналған күнделікті нысанды киімі
127. Күнделікті әйелдер костюмінің, қысқы пальтосының үлгілері осы үлгілерге 9-қосымшада келтірілген.
128. Әйелдердің күнделікті костюмі жакет пен юбкадан және шалбар тұрады, қою көк түсті жүн матадан тігіледі.
129. Екі қаусырма өңірлі китель, жартылай қыналған пiшiнде астары бар, аздап ұзартылған, иықтары түсіңкі және кең ойықты, қайырманың бүгілісіне дейін екі нысанды түймеге бекітіледі. Жағасы мен жең ұшы қайырылады. Жеңдері қайып тігілген, екі тігісті, шынтақ тігісінде екі нысанды түйме қадалған оймакілтегі бар. Сол жеңде – Балық шаруашылығы комитетінің мемлекеттік инспекторына тиесілі жең белгісі. Арқасының жармамен аяқталатын орта тұстағы тігісі болады, өрешесінің омыраулық қыштаулы тігісі, сырылған бөшкесі, бүйірінде қалпақшалы көлденең жарма қалталары бар. Сол жақ өрешеде жапырақшалы тілік төс қалта. Жакетте иыққа тігілетін айырым белгілер тағылады.
130. Юбка тік пішілген, астарлы, белі сырылған, бір түймемен түймеленеді. Артқы жартысы орта тұсы екі қыштаулы тігісті ойматілікпен аяқталады, сол жақ бүйірінде "молния" ілгегі бар.
131. Шалбар қою көк түсті жібек матадан тігілген, балағы тік, белі сырылған, бір түймеге түймеленеді. Шалбардың алдыңғы жартысында екі жұмсақ бүкпе бар. Артқы жағының бүйірлері бір рет сырылған. Сол жақтағы бүйір тігісте "молния" ілгек.
132. Ұзын жеңді блузка, ақ түсті жібек матадан тігілген, ұзын жеңді, жағасы қайырмалы, қималы тік болып келеді, қақпақшалы жапсырма төс қалталары бар, белі тұтас пішілген, бүйір тігістері тұсында жұмсақ тоқыма бау. Алды төменге дейін қиылып, сырылған. Арқасы иінішті. Жеңдерінің қиығы және сырылған манжеттері бар. Блузканың алды, қақпақшалары, манжеттері түймеленеді.
133. Қысқа жеңді блузка ақ түсті жібек матадан тігілген, тік пішінді, қысқа жеңді. Өңірі планкалы, 6 нысанды түймесі бар. Өрешесі қималы, жағасы қайырмалы, қималы тік болып келеді. Арқасы қима иінішті және қарсы бүкпесі бар. Қақпақшалы жапсырма қалталары болады. Жеңнің сырғымалы тігістері сырылған.

123. Кашне черного цвета.
124. Перчатки из натуральной кожи, черные.
125. Сапоги черного цвета, на натуральном меху. Модели сезонной обуви отвечают требованиям классического стиля.
126. Туфли летние, черного цвета, из натуральной кожи. Модель отвечает требованиям классического стиля.";
дополнить главой 9 следующего содержания:
"Глава 9. Повседневная женская форма должностных лиц Комитета рыбного хозяйства и его межобластных бассейновых инспекции рыбного хозяйства
127. Образцы повседневного женского костюма, плаща демисезонного представлены согласно приложению 9 к настоящим образцам.
128. Костюм повседневный женский состоит из двубортного кителя, юбки и брюк темно-синего цвета.
129. Двубортный китель полуприлегающей формы, однобортный, на подкладке, слегка удлиненный, с приспущенными плечами и широкой проймой, застегивающийся до перегиба лацкана на две форменные пуговицы. Воротник и лацканы отложные. Рукава втачные двухшовные, в локтевом шве шлица с двумя форменными пуговицами. На левом рукаве – нарукавный знак принадлежности к государственному инспектору Комитета рыбного хозяйства. Спинка со швом посередине, полочки с нагрудной вытачкой, с притачными бочками, боковыми горизонтальными прорезными карманами с клапанами. На левой полочке нагрудный прорезной карман с листочкой. На жакете носятся нашивные наплечные знаки принадлежности к государственному инспектору Комитета рыбного хозяйства.
130. Юбка прямого покроя на подкладке, пояс притачной, застегивающийся на одну пуговицу. Задняя половинка посередине заканчивается шлицей с двумя вытачками, с застежкой "молния" в левом боку.
131. Брюки из шерстяной ткани темно-синего цвета, прямые, пояс притачной, застежка на одну пуговицу. На передней полочке две мягкие складки. На задней полочке по бокам по одной вытачке. В левом боковом шве застежка – "молния".
132. Блузка с длинными рукавами из шелковой ткани белого цвета, с отложным воротником с отрезной стойкой, нагрудными накладными карманами с клапанами, цельнокроенным поясом с эластичной тесьмой в области боковых швов. Перед с разрезом до низа и вытачками. Спинка с кокеткой. Рукава с разрезами и притачными манжетами. Перед блузки, клапаны, манжеты застегиваются на пуговицы.
133. Блузка с короткими рукавами из шелковой ткани белого цвета прямой формы с короткими рукавами. С планкой на борту, застежками из 6 форменных пуговиц. Воротник отложной на отрезной стойке. Спинка с отрезной кокеткой и встречной складкой, с нагрудными вытачками. Карманы накладные с клапанами. Швы оката рукава втачные.

134. Галстук қара түсті жібек матадан жасалады, моделі сән талаптарына сай келеді. Мойнақтан 5-6 см төмен қарай күннің және оның астында ұшып бара жатқан бүркіттің бейнесі орналасқан, алтын түсті жіппен кестеленген.
135. Телпек жұмсақ қара түсті жүн матадан және ашық сұр түсті мақта-матадан тігіледі. Телпектің оқасы жоқ, диаметрі 24-26 см түбі бүйірлерінде 1-1,5 см құрайтын тігілген екі жартысы бар. Телпектің іш жағы астарлы, ал мойын жағында ұзындығы 1,5 см белдікше бар. Телпектің иекке тағатын қара лак жалатқан белдікшесі болады, екі кішкентай нысанды түймесі бар. Көлденең күйінде белдікшені қара түсті екі металл ілмек ұстап тұрады. Жасырын тігілген.
136. Қою көк түсті жүн матадан тігілген күнделікті әйелдер күртесі, бір өңірлі, "молния" ілмегі бар, жағасы қайырмалы, бүйір тігістері тұсында жұмсақ тоқыма бау, төменге дейін астары бар. Өрешелері иінішті және тік рельефті және көлбеу орналасқан жапырақшалы екі бүйір қалтасы болады. Арқасы иінішті. Жеңдері бір тігісті және қиықты сырылған манжеттері бар. Сол жеңде – Балық шаруашылығы комитетінің мемлекеттік инспекторына тиесілі жең белгісі. Манжеттер нысанды түймемен жабылады. Иықта Балық шаруашылығы комитетінің мемлекеттік инспекторына тиесілі айырым белгілерін тағуға арналған сәнді погон-белдікшелер.
137. Қою көк түсті плащтық матадан тігілген әйелдер плащы, тік қыналған, белінде белдігі бар. Өрешелерінде жапырақшалы жапсырма тілік қалталар болады, түймеленетін ұшпа иінішті. Арқасының орта тігісі бар және бүкпелі. Жеңі сырылған. Сол жеңде – Балық шаруашылығы комитетінің мемлекеттік инспекторына тиесілі жең белгісі. Бөксеге дейін жылы астары бар. Жасырын ілмекті. Өрешелерінде, иініште, жапырақшаларда, жағада жиегінен 0,1-0,6 см қашықтықта әрлеу жолы сырылған. Иықта Балық шаруашылығы комитетінің мемлекеттік инспекторына тиесілі айырым белгілерін тағуға арналған сәнді погон-белдікшелер.
138. Құлақшын-кубанка аға иснпекторлық құрам үшін - қара қаракөлден, кіші иснпекторлық құрам үшін – қою көк түсті цигейкадан тігіледі. Құлақшынның немесе кубанканың алдыңғы жағына орта тұсына кокарда бекітіледі.
139. Етік, қара түсті, табиғи мех. Маусымдық аяқкиімнің модельдері классикалық стильдің талаптарына сәйкес келеді.
140. Жазғы туфли, қара түсті, табиғи мех. Модель классикалық стильдің талаптарына сәйкес келеді.";
мынадай мазмұндағы 10-тараумен толықтырылсын:

134. Галстук, изготавливается из шелковой ткани темно-синего цвета, модель отвечает требованиям моды. Ниже банта на 5-6 сантиметра изображение солнца и под ним парящего беркута, вышитого из золотистых нитей.
135. Беретка из мягкого черного шерстяного материала и хлопчатобумажной материи светло-серого тона. Берет без кантов, донышко диаметром 24-26 сантиметра соединяется с двумя половинками, сшитыми по бокам, образующими 1-1,5 сантиметра. С внутренней стороны берета подкладка, а со стороны околыша хвостик длиной 1,5 сантиметра. На берете черный лакированный подбородный ремень, прикрепленный к околышу двумя малыми форменными погувицами, в горизонтальном положении ремень удерживают два металлических крючка черного цвета. Пришитые впотай.
136. Куртка повседневная шерстяная женская, изготавливается из ткани темно-синего цвета, однобортная, с застежкой на "молнию", с отложным воротником, с эластичной тесьмой в области боковых швов, с подкладкой до низа. Полочки с кокетками и вертикальными рельефами и двумя боковыми карманами в листочку, расположенные с наклоном. Спинка с кокеткой. Рукава одношовные с притачными манжетами с разрезами. На левом рукаве – нарукавный знак принадлежности к государственному инспектору Комитета рыбного хозяйства. Манжеты застегиваются на форменные пуговицы. На плечах декоративные погончики-хлястики для ношения наплечных знаков принадлежности к государственному инспектору Комитета рыбного хозяйства.
137. Плащ демисезонный женский из плащевой ткани темно-синего цвета, прямого силуэта с поясом на пряжку. На полочках имеются прорезные карманы с накладной листочкой, отлетные кокетки с пристегивающейся пуговицей. Спинка со средним швом и складкой, отлетной кокеткой. Рукав втачной. На левом рукаве – нарукавный знак принадлежности к государственному инспектору Комитета рыбного хозяйства. Подкладка до линии бедра на утеплителе. Застежка потайная. По полочкам, кокетке, листочкам, воротнику проложена отделочная строчка на 0,1-0,6 сантиметра от края. На плечах декоративные погончики-хлястики для ношения наплечных знаков принадлежности к государственному инспектору Комитета рыбного хозяйства.
138. Шапка-кубанка из натурального каракуля черного цвета – для старшего инспекторского состава, для младшего инспекторского состава из цигейки темно-синего цвета. Посередине окола спереди шапки или кубанки прикрепляется кокарда.
139. Сапоги черного цвета, на натуральном меху. Модели сезонной обуви отвечают требованиям классического стиля.
140. Туфли летние, черного цвета, из натуральной кожи. Модель отвечает требованиям классического стиля.";
дополнить главой 10 следующего содержания:

"10-тарау. Балық шаруашылығы комитеті мен оның облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларының лауазымды адамдарының далалық нысанды киімі
141. Далалық жазғы киімнің, далалық қысқы киімнің үлгілері осы үлгілерге 10-қосымшада келтірілген.
142. Далалық жазғы киім теңбіл қою көк қорғаныштық түсті күрте мен шалбардан тұрады.
143. Күрте тік пішінді, кең иықты, өңірінің алты жасырын түймеге арналған орталық ілгегі бар, сырып тігілген сөрелі, қайып тігілген жеңдері, жағасы болады, төрт ілмекті және белінің сол жақ сөресінде тұзақ түрінде бір ілмегі бар. Сөрелері қақпақшалы екі жапсырма қалтасы екі темір түймемен жабылады. Жапсырма қалталар бүйірінен көлемді мөлшерде тігілген және ортасында ішінара қайып тігілген қарсы бүкпесі бар. Арқасы тұтас, ортасында ішінара қайып тігілген қарсы бүкпесі бар. Жеңдері екі тігісті, жейде сияқты пішілген, түймеге қадалатын жоғарғы үшкір ұшы бар сырып тігілген қабаттамамен аяқталады. Иықта - айырым белгілерін тағуға арналған сәнді погон-белдікшелер.
144. Шалбардың астары жоқ, төменгі жағы тарылған, "молниямен" жабылып, түймеленетін түзу белдікті. Алдыңғы жартысының кеспе бөшкелі қалталары және тізе тұсында қарсы бүкпесі бар және кнопкаға жабылатын қақпақшалы жапсырма қалталары болады. Шалбардың артқы жартысында - қыспа түймемен жабылатын қақпақшалы екі жапсырма қалтасы бар.
145. Футболка қорғаныштық қою көк түсті теңбіл аралас матадан тігіледі.
146. Кепкі теңбіл түсті қою көк түсті.
147. Жилет су жұқпайтын қасиеті бар теңбіл түсті қою көк матадан тігілген. Жеңсіз, синтепон астары, молния ілмегі бар. Екі жапсырма төс қалтасы және екі жапсырма жұп қалтасы, төс қалталардың астында молния және жабысқақ ілмек болады.
148. Қысқы далалық киім қою көк теңбіл түсті күрте мен жартылай комбинезоннан тұрады.
149. Мех (цигейка) ысырмалы жылы астары және алынатын мех (цигецка) жағасы бар, тік пішінді қос жасырын "молния" ілмегі бар, алты қыспа түймелі күртке, Өрешелері иінішті және тік рельефті және көлбеу орналасқан жапырақшалы екі бүйір қалтасы болады. Арқасы иінішті. Жеңдері бір тігісті және қиықты сырылған манжеттері бар. Сол жеңде – жең белгісі. Манжеттер нысанды түймемен жабылады. Иықта айырым белгілерін тағуға арналған сәнді погон-белдікшелер.

"Глава 10. Полевая форма должностных лиц Комитета рыбного хозяйства и его межобластных бассейновых инспекции рыбного хозяйства
141. Образцы костюма полевого летнего, костюма полевого зимнего представлены согласно приложению 10 к настоящим образцам.
142. Костюм полевой летний состоит из куртки и брюк камуфлированного темно-синего цвета.
143. Куртка прямого силуэта с расширенной линией плеч, с центральной застежкой борта на шесть скрытых пуговиц, на притачной кокетке, с втачными рукавами, с воротником, с четырьмя шлевками и одной шлевкой в виде петли на левой полочке по линии талии. Полочки с двумя накладными карманами с клапанами, застегивающимися на две кнопки. Накладные карманы выполнены с объемностью по боковым сторонам и частично стачанной встречной складкой посередине. Спинка - целая, с частично стачанной встречной складкой посередине. Рукава двушовные, рубашечного покроя, заканчивающиеся притачными манжетами с верхним острым концом, застегивающиеся на кнопку. На плечах - декоративные погончики-хлястики для ношения наплечных знаков различия.
144. Брюки без подкладки, зауженные к низу, на прямом поясе, застегиваются на "молнию". Передние половинки с карманами с отрезными бочками и накладными карманами со встречной складкой в области колена и клапаном, застегивающимся на кнопки. На задних половинках брюк - два кармана с клапаном, застегивающимся на кнопку.
145. Футболка темно-синего цвета камуфлированного, из смесовой ткани.
146. Кепи темно-синего цвета, камуфлированная.
147. Жилет из ткани темно-синего, камуфлированный, с водоотталкивающим свойством. Без рукавов, на синтепоновой подкладке, с застежкой - на "молнию". С двумя нагрудными накладными карманами, и двумя накладными парными карманами, с застежкой на молнию и липучку, находящуюся под нагрудными карманами.
148. Костюм полевой зимний состоит из куртки с утепленным капюшоном и полукомбинезона темно-синего цвета, камуфлированный.
149. Куртка на меховом (цигейка) утеплителе с пристегивающейся подкладкой и съемным меховым (цигейка) воротником, прямого силуэта, с комбинированной застежкой - потайной на двойную "молнию" и на шесть кнопок в два ряда на притачной планке, с кокетками, переходящими со спинки на полочку, с разрезами в боковых швах, скрепленными патой с острым концом, застегивающейся на ленту, с пятью широкими шлевками на линии талии. Полочка - целая, с притачной планкой на левой полочке, с двумя боковыми и двумя нагрудными накладными карманами со встречной складкой и объемностью одной боковой стороны, с клапаном и патой с острым концом, застегивающимися на кнопку на пате. Рукав - рубашечный, трехшовный, на притачной круговой манжете, с застежкой на "ленту". На плечах - декоративные погончики-хлястики для ношения наплечных знаков различия.

150. Жартылай комбинезон ысырмалы жылы астарлы, биік арқалы сырып тігілген кең белдігі және биіктігін реттеп отыратын бретельдері; бес жуан ілмекті, белдің бүйірінде ілгек-белдікшесі бар. Жартылай комбинезон үш қыспа түймемен және "молниямен" жабылады, бүйір тігісі тілікті, "молниямен" және пішінді патта орналасқан лентамен жабылады.
151. Қысқы бет-перде қара немесе қою көк түсті жартылай жүн жіптен тоқылады.
152. Қою көк түсті. Ысырмалы мақта астарлы нысанды құлақшын 4 сыналы қалпақтан, күнқағардан және құлаққабы тұтас пішілген мойынжабардан тұрады. Аралас күйде: күнқағардың және құлаққабы бар мойынжабардың жоғарғы жағы – қара түсті цигейка мехтан, құлақшынның жоғарғы жағының қалған бөлшектері қара түсті былғарыдан жасалады.Күнқағардың ортасына эмблема бекітіледі.
Құлақшынның барлық бөлшектері күнқағар мен мойынжабардың орта тұсының шебіне қарсы тұрған қалпақтың орта тігістеріне симметриялы орналасады. Құлақшынның үстіңгі жағы былғары.
153. Қонышы биік бәтеңке. Жоғарғы жағы табиғи құрым былғары. Астары табиғи астарлық былғары. Өкшені бекіту әдісі: желімдеу-тігу. Тұмсығы мен арты: күшейтілген жылу өткізбейтін материалдан жасалған. Берцының биіктігі: 23-27 см. Тұтас биік қақпақшалы. Астары – табиғи мех. Бауы бар.
154. Резина, су кешетін (балықшының) етік.";
198-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"198. Бәтеңке, жоғарғы жағы: табиғи құрым былғары. Астары: табиғи астарлық былғары. Өкшені бекіту әдісі: желімдеу-тігу. Тұмсығы мен арты: күшейтілген термопластикалық материалдан жасалған. Қонышының биіктігі: 23-27 сантиметр. Тұтас биік қақпақшалы. Бауы бар.
Ескертпе:
Ерлер мен әйелдердің нысанды киімінің салтанатты және күнделікті костюмдерінің, плащының, пальтосының және арнайы (далалық) киімінің сол жағынан:
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары үшін осы үлгілерге 14-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;
Балық шаруашылығы комитеті мен оның облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларының лауазымды адамдары үшін осы үлгілерге 15-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;
жануарлар дүниесін тікелей қорғауды жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың жұмыскерлері үшін осы үлгілерге 16-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша жең белгісі тігіледі.
Ерлер мен әйелдердің нысанды киімінің салтанатты және күнделікті костюмдері мен далалық киімінің сол жағынан:
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары үшін осы үлгілерге 17-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;
Балық шаруашылығы комитеті мен оның облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларының лауазымды адамдары үшін осы үлгілерге 18-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;
жануарлар дүниесін тікелей қорғауды жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың жұмыскерлері үшін осы үлгілерге 19-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша төсбелгі тағылады.
Ерлер мен әйелдердің нысанды киімінің салтанатты және күнделікті костюмдері мен далалық киімінің жағаларына петлицалар, ал жеңдеріне:
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары үшін осы үлгілерге 20-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;
Балық шаруашылығы комитеті мен оның облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларының лауазымды адамдары үшін осы үлгілерге 21-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;
жануарлар дүниесін тікелей қорғауды жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың жұмыскерлері үшін осы үлгілерге 22-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша мемлекеттік инспекторлардың санатына тиесілігін айқындайтын жең қондырмасы тігіледі, ол оң және сол жақ жеңнің сыртқы жағына жеңнің төменгі жиегінен 100 миллиметр қашықтықта тігіледі.
Фуражкаға, пилоткаға, кепкіге және қысқы құлақшынға алдыңғы жағының ортасынан осы үлгілерге 23-қосымшаға сәйкес кокарда бекітіледі.".

150. Полукомбинезон на утеплителе с пристегивающейся подкладкой, на притачном широком поясе с высокой спинкой и бретелями, регулируемыми по высоте; с пятью широкими шлевками, с хлястиком-затяжником боковой части пояса. Полукомбинезон застегивается на три кнопки и "молнию", с разрезом в боковом шве с застежкой на "молнию" и ленту, расположенную на фигурной пате.
151. Маска зимняя изготавливается из полушерстяной пряжи черного или темно-синего цветов.
152. Шапка темно-синего цвета. Ушанка форменная на стеганной ватной подкладке состоит из 4-клинного колпака, козырька и назатыльника с цельнокроеными с ним наушниками. Изготавливается комбинированной: верх козырька и назатыльника с наушниками – из меха цигейки черного цвета, остальные детали верха шапки из кожи черного цвета.
В центре козырька прикрепляется эмблема.
Все детали шапки-ушанки должны быть расположены симметрично относительно средних швов колпака, находящихся против линий середины козырька и назатыльников. Верх шапки-ушанки кожаный.
153. Ботинки верх: натуральная хромовая кожа. Подкладка: натуральная подкладочная кожа. Метод крепления подошвы: клеепрошивной. Подносок и задник: усиленные из термопластического материала. Высота берца: 23-27 сантиметра. Сплошной высокий клапан. Подкладка – натуральный мех. На шнурках.
154. Сапоги резиновые, бродовые (рыбацкие).";
пункт 198 изложить в следующей редакции:
"198. Ботинки верх: натуральная хромовая кожа. Подкладка: натуральная подкладочная кожа. Метод крепления подошвы: клеепрошивной. Подносок и задник: усиленные из термопластического материала. Высота берца: 23-27 сантиметров. Сплошной высокий клапан. На шнурках.
Примечание:
С левой стороны парадного и повседневного костюмов, плаща, пальто и специальной (полевой) мужской и женской форменной одежды нашивается нарукавный шеврон:
для должностных лиц Комитета лесного хозяйства и животного мира и его территориальных подразделений по образцу согласно приложению 14 к настоящим образцам;
для должностных лиц Комитета рыбного хозяйства и его межобластных бассейновых инспекций рыбного хозяйства образцу согласно приложению 15 к настоящим образцам;
для работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира по образцу согласно приложению 16 к настоящим образцам.
С левой стороны парадного и повседневного костюмов и полевой мужской и женской форменной одежды носится нагрудной знак:
для должностных лиц Комитета лесного хозяйства и животного мира и его территориальных подразделений по образцу согласно приложению 17 к настоящим образцам;
для должностных лиц Комитета рыбного хозяйства и его межобластных бассейновых инспекций рыбного хозяйства по образцу согласно приложению 18 к настоящим образцам;
для работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира по образцу согласно приложению 19 к настоящим образцам.
На воротниках парадного и повседневного костюмов и полевой мужской и женской форменной одежды нашиваются петлицы, а на рукавах нарукавный обшлаг, определяющий принадлежность к категории государственных инспекторов, нашивается на внешней стороне правого и левого рукава на расстоянии 100 мм от нижнего края рукава:
для должностных лиц Комитета лесного хозяйства и животного мира и его территориальных подразделений по образцу согласно приложению 20 к настоящим образцам;
для должностных лиц Комитета рыбного хозяйства и его межобластных бассейновых инспекций рыбного хозяйства по образцу согласно приложению 21 к настоящим образцам;
для работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира по образцу согласно приложению 22 к настоящим образцам.
На фуражке, пилотке, кепи и зимней шапке в центре передней части прикрепляется кокарда согласно приложению 23 к настоящим образцам.";

осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 6-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 7-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 8-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 9-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес 10-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес 15-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес 18-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес 21-қосымшамен толықтырылсын;
бұйрыққа 3-қосымша осы бұйрыққа 9-қосымшшаға сәйкес жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2021 жылғы 16 маусымдағы
№ 200 Бұйрыққа
1-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті
органның және оның аумақтық
бөлімшелерінің лауазымды
адамдарының, сондай-ақ
жануарлар дүниесін қорғауды
тікелей жүзеге асыратын
мемлекеттік мекемелер мен
ұйымдар қызметкерлерінің
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
6-қосымша
Салтанатты костюмнің және қысқы пальтоның үлгілері
Бұйрыққа
2-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті
органның және оның аумақтық
бөлімшелерінің лауазымды
адамдарының, сондай-ақ
жануарлар дүниесін қорғауды
тікелей жүзеге асыратын
мемлекеттік мекемелер мен
ұйымдар қызметкерлерінің
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
7-қосымша
Күнделікті костюмнің және қысқы пальтоның үлгілері
Бұйрыққа
3-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті
органның және оның аумақтық
бөлімшелерінің лауазымды
адамдарының, сондай-ақ
жануарлар дүниесін қорғауды
тікелей жүзеге асыратын
мемлекеттік мекемелер мен
ұйымдар қызметкерлерінің
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
8-қосымша
Салтанатты костюмнің және қысқы пальтоның үлгілері
Бұйрыққа
4-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті
органның және оның аумақтық
бөлімшелерінің лауазымды
адамдарының, сондай-ақ
жануарлар дүниесін қорғауды
тікелей жүзеге асыратын
мемлекеттік мекемелер мен
ұйымдар қызметкерлерінің
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
9-қосымша
Күнделікті костюмнің және маусымдық плащтың үлгілері
Бұйрыққа
5-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті
органның және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
қызметкерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне
10-қосымша
Далалық жазғы костюмнің және далалық қысқы костюмнің үлгілері
Бұйрыққа
6-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті
органның және оның аумақтық
бөлімшелерінің лауазымды
адамдарының, сондай-ақ
жануарлар дүниесін қорғауды
тікелей жүзеге асыратын
мемлекеттік мекемелер
мен ұйымдар қызметкерлерінің
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
15-қосымша
Балық шаруашылығы комитеті мен оның аумақтықбөлімшелерінің лауазымды адамдарының жең қондырмасы
Бұйрыққа
7-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті
органның және оның аумақтық
бөлімшелерінің лауазымды
адамдарының, сондай-ақ
жануарлар дүниесін қорғауды
тікелей жүзеге асыратын
мемлекеттік мекемелер
мен ұйымдар қызметкерлерінің
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
18-қосымша
Балық шаруашылығы комитеті мен оның облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларының лауазымды адамдарының омырау белгісі
Бұйрыққа
8-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті
органның және оның аумақтық
бөлімшелерінің лауазымды
адамдарының, сондай-ақ
жануарлар дүниесін қорғауды
тікелей жүзеге асыратын
мемлекеттік мекемелер
мен ұйымдар қызметкерлерінің
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
21-қосымша
Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің лауазымдық санаттары және лауазымды адамдарының тиісті айырым белгілері
Тиісті айырым белгісі
Мәртебесі
Лауазымы
Аға иснпекторлық құрам:
1-ші санат
1 жалпақ галун
1 орташа галун
Қазақстан Республикасының балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің төрағасы
3 орташа галун
Қазақстан Республикасының балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторының орынбасары
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті төрағасының орынбасары
Кіші инспекторлық құрам:
2-ші санат
1 орташа галун
2 жіңішке галун
Қазақстан Республикасының балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі аға мемлекеттік инспекторы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің басқарма басшысы
3-ші санат
1 орташа галун
3 жіңішке галун
Қазақстан Республикасының балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің бас сарапшысы, сарапшысы
Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті аумақтық бөлімшелерінің лауазымдық санаттары және лауазымды адамдарының тиісті айырым белгілері
Тиісті айырым белгісі
Мәртебесі
Лауазымы
Аға иснпекторлық құрам:
4-ші санат
4 орташа галун
Тиісті бассейннің балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитеті аумақтық бөлімшесінің басшысы
1 орташа галун
1 жіңішке галун
Тиісті бассейннің балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторының орынбасары
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшесі басшысының орынбасары
Кіші иснпекторлық құрам:
5-ші санат
3 жіңішке галун
Тиісті бассейннің балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі аға мемлекеттік инспекторы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті аумақтық бөлімшесінің бөлім басшығы
6-ші санат
4 жіңішке галун
Тиісті бассейннің балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті аумақтық бөлімшесінің бас, жетекші маманы
Бұйрыққа
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2012 жылғы 25 сәуірдегі
№ 25-03/206 бұйрығына
3-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарын, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерін айырым белгілері бар нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз ету нормалары

дополнить приложением 6 согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 7 согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 8 согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить приложением 9 согласно приложению 4 к настоящему приказу;
дополнить приложением 10 согласно приложению 5 к настоящему приказу;
дополнить приложением 15 согласно приложению 6 к настоящему приказу;
дополнить приложением 18 согласно приложению 7 к настоящему приказу;
дополнить приложением 21 согласно приложению 8 к настоящему приказу;
приложение 3 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 16 июня 2021 года № 200
Приложение 6 к Образцам
форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц
уполномоченного органа и
территориальных подразделений,
осуществляющих государственный
контроль и надзор в области
охраны, воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников государственных
учреждений и организаций,
осуществляющих непосредственную
охрану животного мира
Образец
Образцы костюма парадного и пальто зимнего
Приложение 2
к приказу
Приложение 7 к Образцам
форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц
уполномоченного органа и
территориальных подразделений,
осуществляющих государственный
контроль и надзор в области
охраны, воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников государственных
учреждений и организаций,
осуществляющих непосредственную
охрану животного мира
Образцы костюма повседневного и пальто зимнего
Приложение 3
к приказу
Приложение 8 к Образцам
форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц
уполномоченного органа и
территориальных подразделений,
осуществляющих государственный
контроль и надзор в области
охраны, воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников государственных
учреждений и организаций,
осуществляющих непосредственную
охрану животного мира
Образцы костюма парадного и пальто зимнего
Приложение 4
к приказу
Приложение 9 к Образцам
форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц
уполномоченного органа и
территориальных подразделений,
осуществляющих государственный
контроль и надзор в области
охраны, воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников государственных
учреждений и организаций,
осуществляющих непосредственную
охрану животного мира
Образцы костюма полевого летнего и костюма полевого зимнего
Приложение 5
к приказу
Приложение 10 к Образцам
форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц
уполномоченного органа и
территориальных подразделений,
осуществляющих государственный
контроль и надзор в области
охраны, воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников государственных
учреждений и организаций,
осуществляющих непосредственную
охрану животного мира
Образцы костюма полевого летнего и костюма полевого зимнего
Приложение 6
к приказу
Приложение 15 к Образцам
форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц
уполномоченного органа и
территориальных подразделений,
осуществляющих государственный
контроль и надзор в области
охраны, воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников государственных
учреждений и организаций,
осуществляющих непосредственную
охрану животного мира
Нарукавный шеврон должностных лиц Комитета рыбного хозяйства и его межобластных бассейновых инспекций рыбного хозяйства
Приложение 7
к приказу
Приложение 18 к Образцам
форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц
уполномоченного органа и
территориальных подразделений,
осуществляющих государственный
контроль и надзор в области
охраны, воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников государственных
учреждений и организаций,
осуществляющих непосредственную
охрану животного мира
Нагрудной знак должностных лиц Комитета рыбного хозяйства и его межобластных бассейновых инспекций рыбного хозяйства
Приложение 8
к приказу
Приложение 21 к Образцам
форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц
уполномоченного органа и
территориальных подразделений,
осуществляющих государственный
контроль и надзор в области
охраны, воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников государственных
учреждений и организаций,
осуществляющих непосредственную
охрану животного мира
Должностные категории и соответствующие знаки различия должностных лиц Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Соответствующий знак различия
Статус
Должность
Старший инспекторский состав:
1-я категория
1 широкий галун
1 средний галун
Главный государственный инспектор по охране рыбных ресурсов и других водных животных Республики Казахстан
Председатель Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
3 средних галуна
Заместитель Главного государственного инспектора по охране рыбных ресурсов и других водных животных Республики Казахстан
Заместитель Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Младший инспекторский состав
2-я Категория
1 средний галун
2 узких галуна
Старший государственный инспектор по охране рыбных ресурсов и других водных животных Республики Казахстан;
Руководитель управления Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3-я категория
1 средний галун
3 узких галуна
Государственный инспектор по охране рыбных ресурсов и других водных животных Республики Казахстан;
Главный эксперт, эксперт Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
Должностные категории и соответствующие знаки различия должностных лиц межобластных бассейновых инспекции рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Соответствующий знак различия
Статус
Должность
Старший инспекторский состав:
4-я Категория
4 средних галуна
Главный государственный инспектор по охране рыбных ресурсов и других водных животных соответствующего бассейна
Руководитель межобластной бассейновой инспекции рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
1 средний галун
1 узкий галун
Заместитель Главного государственного инспектора по охране рыбных ресурсов и других водных животных соответствующего бассейна
Заместитель руководителя межобластной бассейновой инспекции рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Младший инспекторский состав
5-я Категория
3 узких галуна
Старший государственный инспектор по охране рыбных ресурсов и других водных животных соответствующего бассейна.
Руководитель отдела межобластной бассейновой инспекции рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
6-я Категория
4 узких галуна
Государственный инспектор по охране рыбных ресурсов и других водных животных соответствующего бассейна
Главный, ведущий специалист межобластной бассейновой инспекции рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Приложение 9
к приказу
Приложение 3 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 апреля 2012 года № 25-03/206
Нормы обеспечения форменной одежды со знаками различия (без погон), должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира