Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің құтқарушыларын даярлаудың үлгілік бағдарламасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 22 маусымдағы № 305 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 шiлдеде № 23275 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 132) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 14.07.2023 № 382 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1. Мына:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Тау-кен саласының және жерасты құрылыстарының қауіпті өндірістік объектілерінде тау-кен құтқару жұмыстарын жүзеге асыратын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің құтқарушыларын даярлаудың үлгілік бағдарламасы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Көмір саласының және жерасты құрылыстарының қауіпті өндірістік объектілерінде тау-кен құтқару жұмыстарын жүзеге асыратын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің құтқарушыларын даярлаудың үлгілік бағдарламасы;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қауіпті өндірістік объектілерінде газдан құтқару жұмыстарын жүзеге асыратын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің құтқарушыларын даярлаудың үлгілік бағдарламасы;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Мұнай-газ саласының қауіпті өндірістік объектілерінде бұрқаққа қарсы жұмыстарын жүзеге асыратын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің құтқарушыларын даярлаудың үлгілік бағдарламасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении типовых программ подготовки спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 22 июня 2021 года № 305. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2021 года № 23275.
В соответствии с подпунктом 132) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 14.07.2023 № 382 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) Типовую программу подготовки спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности, осуществляющих горноспасательные работы на опасных производственных объектах горнорудной отрасли и подземного строительства, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Типовую программу подготовки спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности, осуществляющих горноспасательные работы на опасных производственных объектах угольной отрасли и подземного строительства, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Типовую программу подготовки спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности, осуществляющих газоспасательные работы на опасных производственных объектах, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Типовую программу подготовки спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности, осуществляющих противофонтанные работы на опасных производственных объектах нефтегазовой отрасли, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.