"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 7 шілдедегі № 565 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 14 шілдеде № 23516 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құқықтық кадастрдан ақпарат беру қағидаларында:
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Адвокаттың нақты істі жүргізуге өкілеттіктері адвокат куәлігімен және қорғау (өкілдік ету) туралы жазбаша хабарламамен расталады.
Уақытша, банкроттық және оңалту басқарушыларының өкілеттігі соттың борышкерді дәрменсіз деп тану туралы шешімімен және сыртқы бақылауды енгізу туралы ұйғарымымен және банкроттық саласындағы уәкілетті органның уақытша, банкроттық және оңалту басқарушыларын тағайындау туралы бұйрығымен расталады.
Мәжбүрлі таратылатын заңды тұлғаның тарату комиссиясының (таратушы) өкілеттігі тарату комиссиясының құрамын тағайындау туралы бұрығымен және тарату комиссиясының төрағасы берген сенімхатпен расталады.
Мұрагерлердің жылжымайтын мүлікке мұра берушіге тіркелген құқықтары туралы ақпарат алуға өкілеттігі мұраға құқығы туралы куәлікпен немесе мүліктік емес құқықтардан тұратын мұраға құқығы туралы куәлікпен расталады.
Кондоминиум объектісі қатысушының өкілеттігі құқық белгілейтін құжатты не кондоминиумның осы қатысушысына меншік құқығының негізінде жататын жылжымайтын мүліктің кейінгі объектісіне құқық белгілейтін құжатының нотариалды куәландырылған көшірмесін немесе кондоминиум қатысушыларының жалпы жиналысының кондоминиум қатысушылары өкілдерінің өкілеттігін растайтын хаттамасын ұсынумен расталады.
Өзге тұлғалардың өкілеттігі құқық иесінің жазбаша нотариалды куәландырылған келісімімен расталады.
Кондоминиум объектісі қатысушыларына жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпарат ғана беріледі.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат төмендегі анықтамаларды беру түрінде жүзеге асырылады:
1) осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпарат.
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамада жылжымайтын мүліктің нақты объектісіне бар құқық (ауыртпалық) көрсетіледі;

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131 "Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 7 июля 2021 года № 565. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2021 года № 23516
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7586) следующие изменения:
в Правилах предоставления информации из правового кадастра, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Полномочия адвоката на ведение конкретного дела подтверждаются удостоверением адвоката и письменным уведомлением о защите (представительстве).
Полномочия временных, банкротных и реабилитационных управляющих подтверждаются решением суда о признании несостоятельного должника банкротом, определением суда о введении внешнего наблюдения и приказом уполномоченного органа в области банкротства о назначении временных, банкротных и реабилитационных управляющих.
Полномочия ликвидационной комиссии (ликвидаторы) принудительно ликвидируемого юридического лица подтверждается приказом о назначении состава ликвидационной комиссии и доверенностью, выданной председателем ликвидационной комиссии.
Полномочия наследников на получение информации о правах на недвижимое имущество зарегистрированных за наследодателем, подтверждаются свидетельством о праве на наследство или свидетельством о праве на наследство, состоящее из неимущественных прав.
Полномочия участника объекта кондоминиума подтверждаются предоставлением правоустанавливающего документа либо нотариально засвидетельственной копии правоустанавливающего документа на принадлежащий этому участнику кондоминиума на праве собственности вторичный объект недвижимости или протокол общего собрания участников кондоминиума подтверждающего полномочия представителей участников кондоминиума.
Полномочия иных лиц подтверждаются письменным согласием правообладателя, удостоверенным в нотариальном порядке.
Участникам объекта кондоминиума предоставляются сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках на объект кондоминиума.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Информация о государственной регистрации прав на недвижимое имущество осуществляется в виде выдачи:
1) сведений о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
В сведениях о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках указываются существующие права (обременения) на конкретный объект недвижимости;

2) осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жылжымайтын мүлкінің жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат.
Жылжымайтын мүлкінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтамада жеке немесе заңды тұлғаға тиесілі жылжымайтын мүлік объектілері туралы барлық мәліметтер (оның ішінде иеліктен айырылған) көрсетіледі;
3) осы ереженің жылжымайтын мүлік объектісінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелері.".
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "электрондық үкімет" веб-портал www.egov.kz (бұдан әрі - Портал) арқылы 5-қосымшаға сәйкес нысанда сұрау салады (бұдан әрі – сұрау салу).
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы мемлекеттік қызмет стандартында келтірілген:
"Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпарат беру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет осы Қағиданың 6-қосымшасына сәйкес;
"Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы ақпарат беру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет осы Қағиданың 8-қосымшасына сәйкес.".
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Электрондық құжат түрінде ЖМТ МДҚ қалыптастырған тиісті ақпарат көрсетілген қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі:
жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы;
жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы".
24-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"24. Құжаттарды қабылдау кезіндекөрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жеке басын куәландыратын құжатты некөрсетілетін қызметті алушының цифрлық құжаттамалары сервисіненэлектрондық құжатты мемлекеттік ақпараттық жүйелердегіқамтылған мәліметтермен тексереді (сәйкестендіру үшін).".
1, 3, 5, 6 және 8 қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2021 жылғы 7 шілдедегі
№ 565 бұйрығына қосымша
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну туралы қағидаға
1- қосымша
Нысан
___________________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ филиалы)
Жеке тұлға үшін жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) және оның техникалық сипаттамалары мемлекеттік тіркеу туралы №_____________ ақпарат
(Т.А.Ә. (болған жағдайда - әкесінің аты) бұдан әрі – Т.А.Ә)
___________________________________________________________________________
_______________________
тұған жылы және жеке тұлғаніңЖСН; заңды тұлғаның атауы және БСН, оның өкілінің тегі, аты, әкесінің аты) жылжымайтын мүлікобъектілеріне растама:
Жылжымайтын мүліктің түрі
Кадастрлық нөмірі
Нысаналы мақсаты (жоспары бойынша литер)
Мекен-жай, мекен-жайдың тіркеу коды (бар болған жағдайда
Құрамдарының саны
Қабаттылығы, қабаты
Жалпы ауданы/ көлемі/ ұзындығы
Тұрғын/ негізгі/ пайдалы алаңы
Бөлінуі (ЖУ)
Ескертпе

2) сведений об отсутствии (наличии) недвижимого имущества по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В сведениях об отсутствии (наличии) недвижимого имущества указываются сведения о всех объектах недвижимости, на которые зарегистрированы права (в том числе отчуждение) за физическими или юридическими лицами;
3) копии документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости.".
пункт13 изложить в новой редакции:
"13. Для получения информации из правового кадастра физические и (или) юридические лица (далее - услугополучатель) подают запрос в электронном формате по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – запрос) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
Перечень основных требований к оказанию государственных услуг по предоставлению информации из правового кадастра, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственных услуг приведены в Стандартах по:
государственной услуге "Предоставление сведений о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках" согласно приложению 6 к Правилам;
государственной услуге "Предоставление сведений об отсутствии (наличии) недвижимого имущества" согласно приложению 8 к Правилам.".
пункт17 изложить в новой редакции:
"17. Сформированные посредством ГБД РН соответствующие сведения электронного документа направляются в "личный кабинет" услугополучателя в форме сведений:
о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках;
об отсутствии (наличии) недвижимого имущества.".
пункт 24 изложить в новой редакции:
"24. При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов услугополучателя со сведениями, содержащимися в государственных информационных системах (для идентификации).".
Приложения 1, 3, 5, 6 и 8 изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице - министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от "__" _______ 20__ года
№ ______
"Приложение 1
к Правилам предоставления
информации из правового кадастра
Форма
__________________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество
и его технических характеристиках
№ ___________ "___" ______ ___ год
Выдана___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения и ИИН
__________________________________________________________________________
физического лица; наименование и БИН
__________________________________________________________________________
юридического лица, фамилия, имя, отчество его представителя) в подтверждение
того, что на следующие объекты недвижимости:
Вид Недвижимости
Кадастровый Номер
Целевое назначение (литер по плану)
Адрес, регистрационный код адреса (при его наличии)
Количество составляющих
Этажность, этаж
Площадь общая/ объем/ протяженность
Площадь жилая/основная/полезная
Делимость (ЗУ)
Примечание

3) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
Порталға:
осы қағидаға 5-қосымшаға сәйкес электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындақы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
cубъектінің порталының жеке кабинетінде үшінші тұлғалардан электрондық сұрау және/немесе ұялы байланыс операторымен ұсынылған порталдың есептік жазбасына субъектінің абоненттік номері тіркелген және қосылған жағдайда sms-хабарлама түрінде, субъектінің келісімі жағдайда, субъектінің порталының жеке кабинетінен және/немесе субъектінің абоненттік номері тіркелген және қосылған жағдайда, sms-хабарлама түрінде, ұялы байланыс операторымен порталдың есептік жазбасына қысқа мәтіндік хабарлама жіберу.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет алуға жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік паролді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамада Мемлекеттік қызметті көрсетудегі бас тарту үшін негіз
Жоқ.
10
Мемлекеттік қызметтерді, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы ұсыну ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуына мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің ақпарат қызметтерінің, сондай-ақ 1414, 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет үшінші тұлғаларға көрсетілуі мүмкін Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы порталдағы "жеке кабинетінен" ұсынылған мәліметтер сұратылатын тұлғаның келісімі болған кезде, сондай-ақ біржолғы парольді беру арқылы немесе порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқаша мәтіндік хабар жіберу арқылы субъектінің ұялы байланысының порталда тіркелген абоненттік нөмірі арқылы орындалады.
Цифрлық құжаттар сервисі мобилді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік паролді пайдалана отырып, мобилді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2021 жылғы 7 шілдедегі
№ 565 бұйрығына
5 - қосымша
Құқықтық кадастрдан
ақпарат ұсыну туралы
қағидаға қосымша-8
Нысан
"Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Қызмет берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну түрі
1) "Электрондық үкімет" веб-порталы www. egov. kz;
3
Мемлекеттік қызметтің көрсетілу мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті берген кезден бастап қызмет мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде көрсетіледі.
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің формасы
Электрондық (толық автоматтандырылған);
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі
жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы тиісті ақпарат көрсетілген қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны жинау тәсілдері
тегін
7
Жұмыс уақыты
көрсетілетін қызметті беруші:
1) Мемлекеттік корпорация филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден сағат 18.30-ге дейiн, түскі үзiлiсі сағат 13.00-тен 14.00-ге дейін,
2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбiден бастап сенбiні қоса алғанда, түскі үзiлiссiз, сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.

3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
на Портал:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра в форме электронного документа согласно приложению, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
электронный запрос от третьих лиц в личном кабинете портала субъекта и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала, при условии согласия субъекта, предоставленного с личного кабинета субъекта на портале и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала путем отправления короткого текстового сообщения.
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Отсутствует
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777.
Государственная услуга может оказываться третьим лицам. Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
приложение 5 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от "__"____20__ года
№ ___
"Приложение 8
к Правилам предоставления
информации из правового кадастра
Форма
Стандарт государственной услуги
"Предоставление сведений об отсутствии (наличии) недвижимого имущества"
1
Наименование Услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства": www.​egov.​kz.
3
Срок оказания государственной услуги
С момента подачи заявления услугополучателем услуга предоставляется в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
сведения об отсутствии (наличии) недвижимого имущества направляются в "личный кабинет" услугополучателя
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы
услугодателя:
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно, с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;