Жобадан кейінгі талдау жүргізу қағидаларын және жобадан кейінгі талдау нәтижелері бойынша қорытынды нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 1 шiлдедегі № 229 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 шiлдеде № 23568 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 қаңтардағы Экология кодексінің 78-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жобадан кейінгі талдау жүргізу қағидаларын және жобадан кейінгі талдау нәтижелері бойынша қорытынды нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) – 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2021 жылғы 1 шілдедегі
№ 229 бұйрығымен бекітілген
Жобадан кейінгі талдау жүргізу қағидаларын және жобадан кейінгі талдау нәтижелері бойынша қорытынды нысаны
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жобадан кейінгі талдау жүргізу қағидаларын және жобадан кейінгі талдау нәтижелері бойынша қорытынды нысанын (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Экология кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 78-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және жобадан кейінгі талдау жүргізу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил проведения послепроектного анализа и формы заключения по результатам послепроектного анализа
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 1 июля 2021 года № 229. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2021 года № 23568
В соответствии с пунктом 3 статьи 78 Экологического кодекса Республики Казахстан от 2 января 2021 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения послепроектного анализа и формы заключения по результатам послепроектного анализа.
2. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 июля 2021 года.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 1 июля 2021 года № 229
Правила проведения послепроектного анализа и форма заключения по результатам послепроектного анализа
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения послепроектного анализа и форма заключения по результатам послепроектного анализа (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 78 Экологического кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок проведения послепроектного анализа.

2. Ықтимал әсер ету туралы есепті құрастырушы іске асырылған белгіленіп отырған қызметтің ықтимал әсер ету туралы есепке және Кодекстің 76-бабына сәйкес қоршаған ортаға әсерді бағалау жүргізу нәтижелері бойынша қорытындыға сәйкестігін растау мақсатында белгіленіп отырған қызметті іске асыру кезінде іс жүзіндегі әсер етуіне жобадан кейінгі талдау жүргізеді.
3. Кодекстің 12-бабының 6-тармағымен көрсетілген объект операторы жобадан кейінгі талдау жүргізу үшін материалдарды жинау бойынша ықтимал әсерлер туралы есепті құрастырушыға қажетті қолдау көрсетеді.
2-тарау. Белгіленіп отырған қызметті іске асырудың нақты әсеріне жобадан кейінгі талдау жүргізу тәртібі
4. Жобадан кейінгі талдау жүргізу:
1) қоршаған ортаға әсерді бағалау барысында қоршаған ортаға ықтимал елеулі әсерлерді бағалаудағы белгісіздіктер анықталған кезде;
2) егер оны жүргізу қажеттілігі қоршаған ортаға ықтимал әсерлер туралы есепте және қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытындыда белгіленген негізделген жағдайларда жүргізіледі.
5. Жобадан кейінгі талдау объект операторы мен қоршаған ортаға ықтимал әсерлер туралы есепті құрастырушы (бұдан әрі – ықтимал әсерлер туралы есепті құрастырушы) арасында жасалған шарт негізінде жүргізіледі.
Ықтимал әсерлер туралы есепті құрастырушы жобадан кейінгі талдау жүргізу мүмкін болмаған жағдайда (қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге арналған лицензияның қолданылуын жою, тоқтата тұру немесе тоқтату, ықтимал әсерлер туралы есепті құрастырушының қызметін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу, басқа да себептер) оператор қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге лицензиясы бар басқа адаммен жобадан кейінгі талдау жүргізу туралы шарт жасасады.
6. Жобадан кейінгі талдау нәтижелері бойынша қорытынды осы Қағидаларының қосымшада көзделген нысан бойынша жасалады.
7. Жобадан кейінгі талдауды жүргізу кезінде ақпарат көздері ретінде:
1) объектіге жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасы;
2) мемлекеттік экологиялық, санитариялық-эпидемиологиялық және өндірістік экологиялық мониторингтің деректері;
3) мемлекеттік экологиялық ақпарат қорының деректері;
4) объектіге бару кезінде алынған ақпарат;
5) өлшеу және зертханалық зерттеулер нәтижелері;
6) олардың анықтығы расталған жағдайда өзге де ақпарат көздері.
8. Жобадан кейінгі талдау жүргізу үшін ақпарат көздерін таңдауды жобадан кейінгі талдау туралы есепте ұсынылатын ақпараттың барынша толықтығын, объективтілігін және дұрыстығын, оның қазіргі заманғы білім деңгейіне және бағалау әдістеріне сәйкестігін қамтамасыз ететін ықтимал әсерлер туралы есепті құрастырушы жүзеге асырады.

2. Послепроектный анализ проводится составителем отчета о возможных воздействиях в целях подтверждения соответствия реализованной намечаемой деятельности отчету о возможных воздействиях и заключению по результатам проведения оценки воздействия на окружающую среду в соответствии со статьей 76 Кодекса.
3. Оператор объекта, определенный пунктом 6 статьи 12 Кодекса, оказывает необходимую поддержку составителю отчета о возможных воздействиях по сбору материалов для проведения послепроектного анализа.
Глава 2. Порядок проведения послепроектного анализа фактических воздействий реализации намечаемой деятельности
4. Проведение послепроектного анализа проводится:
1) при выявлении в ходе оценки воздействия на окружающую среду неопределенностей в оценке возможных существенных воздействий на окружающую среду;
2) в случаях, если необходимость его проведения установлена и обоснована в отчете о возможных воздействиях на окружающую среду и в заключении по результатам оценки воздействия на окружающую среду.
5. Послепроектный анализ проводится на основании договора, заключенного между оператором объекта и составителем отчета о возможных воздействиях на окружающую среду (далее – составитель отчета о возможных воздействиях).
В случае невозможности проведения послепроектного анализа составителем отчета о возможных воздействиях (ликвидация, приостановление или прекращение действия лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды, приостановление или запрещение деятельности составителя отчета о возможных воздействиях) оператор заключает договор о проведении послепроектного анализа с другим лицом, имеющим лицензию на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды.
6. Заключение по результатам послепроектного анализа составляется по форме согласно приложения к настоящим Правилам.
7. При проведении послепроектного анализа в качестве источников информации используются:
1) проектная (проектно-сметная) документация на объект;
2) данные государственного экологического, санитарно-эпидемиологического и производственного экологического мониторинга;
3) данные государственного фонда экологической информации;
4) информация, полученная при посещении объекта;
5) результаты замеров и лабораторных исследований;
6) иные источники информации при условии подтверждения их достоверности.
8. Выбор источников информации для проведения послепроектного анализа осуществляется составителем отчета о возможных воздействиях, который обеспечивает полноту, объективность и достоверность информации, представляемой в отчете о послепроектном анализе, ее соответствие уровню современных знаний и методов оценки.

9. Жобадан кейінгі талдау нәтижелері бойынша қорытынды қоршаған ортаға теріс әсер ететін тиісті объектіні пайдалану басталғаннан кейін он сегіз айдан кешіктірілмей қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
10. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган жобадан кейінгі талдау нәтижелері бойынша қорытындыны алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оны өзінің ресми интернет-ресурсында орналастырады, сондай-ақ оның көшірмесін мемлекеттік экологиялық ақпарат қорына жібереді.
қосымша
Нысан
Жобадан кейінгі талдау жүргізу нәтижелері бойынша қорытынды
№______________                  ___________________________
Күні: ___________                  (қорытындыны жасау орны)
1. Жобадан кейінгі талдау нәтижелері бойынша қорытынды жасаушы:_________________________________________________
__________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, орналасқан жерінің мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы немесе жеке сәйкестендіру нөмірі, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру орнының мекенжайы, дара кәсіпкердің телефоны, электрондық мекенжайы) қоса беріледі.
2. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге жобадан кейінгі талдау нәтижелері бойынша қорытынды жасаушы лицензиясының нөмірі және берілген күні:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Жобадан кейінгі талдау орындалуына негіз болған шарттың күні мен нөмірі:
____________________________________________________________________
4. Жобадан кейінгі талдауды орындауға тартылған мамандар туралы мәліметтер (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қоршаған ортаны қорғау саласындағы білімі және жұмыс тәжірибесі туралы мәліметтер):
_________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Объектінің операторы туралы мәліметтер (заңды тұлғаның атауы, бизнес- сәйкестендіру нөмірі, орналасқан жерінің мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы немесе жеке сәйкестендіру нөмірі, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру орнының немесе тұрғылықты жерінің мекенжайы (егер оператор кәсіпкерлік қызмет субъектісі болып табылмаған жағдайда), жеке тұлғаның телефоны, электрондық мекенжайы):________________________________________________________
___________________________________________________________________

9. Заключение по результатам послепроектного анализа предоставляется уполномоченному органу в области охраны окружающей не позднее чем через восемнадцать месяцев после начала эксплуатации соответствующего объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду.
10. Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды в течение двух рабочих дней с даты получения заключения по результатам послепроектного анализа размещает его на своем официальном интернет-ресурсе, а также направляет его копию в государственный фонд экологической информации.
Приложение
к Правилам проведения
послепроектного анализа
и формы заключения
по результатам
послепроектного анализа
Форма
Заключение по результатам послепроектного анализа
№______________ ___________________________
Дата: ___________
(место составления заключения)
1. Составитель заключения по результатам послепроектного анализа:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование, бизнес-идентификационный номер, адрес места нахождения, телефон,
электронный адрес юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии),
индивидуальный идентификационный номер, адрес места осуществления
предпринимательской деятельности, телефон, электронный адрес индивидуального
предпринимателя).
2. Номер и дата выдачи лицензии составителя заключения по результатам
послепроектного анализа на выполнение работ и оказание услуг в области охраны
окружающей среды:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3. Дата и номер договора, на основании которого выполнен послепроектный анализ:
__________________________________________________________________________
4. Сведения о специалистах, привлеченных к выполнению послепроектного анализа
(фамилии, имена, отчества (при наличии), сведения об образовании и опыте работы
в области охраны окружающей среды):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Сведения об операторе объекта (наименование, бизнес- идентификационный номер,
адрес места нахождения, телефон, электронный адрес юридического лица или
фамилия, имя, отчество (при наличии) индивидуальный идентификационный номер,
адрес места осуществления предпринимательской деятельности или места жительства
(в случае, если оператор не является субъектом предпринимательской деятельности),
телефон, электронный адрес физического лица):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________

6. Объект туралы мәліметтер (объектінің атауы, орналасқан жерінің мекенжайы (мекенжайы болмаған кезде – объектінің орналасқан жерінің басқа да сәйкестендіретін белгілері): ____________________________________________
____________________________________________________________________
________________________________________________________
7. Объектінің және жүзеге асырылатын қызметтің қысқаша сипаттамасы:
________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Бағалау нәтижелері бойынша қорытындыда белгіленген жобадан кейінгі талдау жүргізу шарттары (жобадан кейінгі талдау жүргізудің мақсаттары, ауқымы мен мерзімдері, оның мазмұнына қойылатын талаптар, жобадан кейінгі талдау туралы есептерді қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға және басқа да мемлекеттік органдарға ұсыну мерзімдері:__________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Жобадан кейінгі талдау барысында пайдаланылған зерттеу әдістері мен ақпарат көздері: _______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________________________________________________________
10. Қоршаған ортаға ықтимал әсерлер туралы есепте көрсетілген объектінің орналасқан жерінің оның географиялық координаттарына сәйкестігін бағалау:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Қоршаған ортаға ықтимал әсерлер туралы есепте жазылған ақпарат объектісінің нақты көрсеткіштерінің сәйкестігін бағалау:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

6. Сведения об объекте (наименование объекта, адрес места нахождения
(при отсутствии адреса – другие идентифицирующие признаки места нахождения
объекта): _________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
7. Краткое описание объекта и осуществляемой деятельности:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
8. Условия проведения послепроектного анализа, установленные заключением
по результатам оценки (цели, масштабы и сроки проведения послепроектного анализа,
требования к его содержанию, сроки представления отчетов о послепроектном
анализе уполномоченному органу в области охраны окружающей среды и другим
государственным органа:___________________________________________________
_________________________________________________________________________
9. Методы исследований и источники информации, использованные в ходе
послепроектного анализа: __________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
10. Оценка соответствия места расположения объекта его географическим
координатам, указанным в отчете о возможных воздействиях на окружающую среду:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
11. Оценка соответствия фактических показателей объекта информации, изложенной
в отчете о возможных воздействиях на окружающую среду:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________

12. Қызметті жүзеге асыру кезінде орындалатын жұмыстардың, қоршаған ортаға ықтимал әсерлер туралы есепте жазылған ақпараттың сәйкестігін бағалау:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
13. Қызмет процесінде көрсетілетін қоршаған ортаға антропогендік әсерлердің (қоршаған ортаға эмиссиялардың, зиянды физикалық әсерлердің, қалдықтардың жинақталуы мен көмілуінің, күкіртті ашық сақтаудың) нақты сандық және сапалық көрсеткіштерінің қоршаған ортаға ықтимал әсерлер туралы есепте және қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытындыда белгіленген олардың шекті мәндеріне сәйкестігін бағалау: ______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
14. Қызметтің елеулі әсеріне, Қазақстан Республикасының заңнамасына, қоршаған орта сапасының экологиялық нормативтеріне, қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштеріне, сондай-ақ қоршаған ортаға ықтимал әсерлер туралы есепте негізделген көрсеткіштерге табиғи орта компоненттерінің және өзге де объектілердің нақты жай-күйінің сәйкестігін бағалау:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
15. Авариялар мен қауіпті табиғи құбылыстардың туындау және олармен байланысты қоршаған орта мен халық денсаулығына елеулі теріс әсер ету фактілерінің болуы немесе болмауы; авариялардың алдын алу, олардың зардаптарын шектеу және жою жөнінде жүргізілген іс-шараларды бағалау; осындай іс-шаралардың тиімділігін арттыру мүмкіндіктерінің болуы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

12. Оценка соответствия работ, выполняемых при осуществлении деятельности,
информации, изложенной в отчете о возможных воздействиях на окружающую среду:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
13. Оценка соответствия фактических количественных и качественных показателей
антропогенных воздействий на окружающую среду, оказываемых в процессе
деятельности (эмиссий в окружающую среду, вредных физических воздействий,
накопления и захоронения отходов, открытого хранения серы) их предельным
значениям, установленным в отчете о возможных воздействиях на окружающую
среду и заключении по результатам оценки воздействия на окружающую среду:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
14. Оценка соответствия фактического состояния компонентов природной среды и
иных объектов, подверженных существенным воздействиям деятельности,
законодательству Республики Казахстан, экологическим нормативам качества
окружающей среды, целевым показателям качества окружающей среды, а также
показателям, обоснованным в отчете о возможных воздействиях
на окружающую среду:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
15. Наличие или отсутствие фактов возникновения аварий и опасных природных
явлений и связанных с ними существенных негативных воздействий на окружающую
среду и здоровье населения; оценка проведенных мероприятий по предупреждению
аварий, ограничению и ликвидации их последствий; наличие возможностей
повышения эффективности таких мероприятий:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________

16. Қоршаған ортаға ықтимал әсерлер туралы есепте және қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытындыда ұсынылған ақпараттың қоршаған ортаға және халық денсаулығына барлық елеулі әсерлердің сәйкестігін бағалау:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
17. Қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытындыда көрсетілген көзделіп отырған қызметті іске асыруға жол берудің барлық шарттарының орындалуын бағалау: _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
18. Қоршаған ортаға әсерді бағалаудың алдыңғы сатыларында анықталмаған қоршаған ортаға және халық денсаулығына елеулі әсердің болуы; мұндай әсерлер анықталған жағдайда оларды зерттеу, сипаттау және бағалау:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
19. Қоршаған ортаға және халық денсаулығына жекелеген әсерлердің маңыздылығына қатысты ықтимал әсерлер туралы есепте сипатталған белгісіздіктерді осындай әсерлерді зерттеу, сипаттау және бағалау арқылы жою:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
20. Жобадан кейінгі талдау мақсаттары үшін маңызы бар өзге де ақпарат (бар болса):
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
21. Іске асырылған көзделіп отырған қызметтің ықтимал әсерлер туралы есепке және қоршаған ортаға әсерді бағалау жүргізу нәтижелері бойынша қорытындыға сәйкестігін бағалау:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________

16. Оценка соответствия всех существенных воздействий на окружающую среду и
здоровье населения информации, представленной в отчете о возможных воздействиях
на окружающую среду и в заключении по результатам оценки воздействий
на окружающую среду:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
17. Оценка выполнения всех условий допустимости реализации намечаемой
деятельности, указанных в заключении по результатам оценки воздействия
на окружающую среду:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
18. Наличие существенных воздействий на окружающую среду и здоровье населения,
не выявленных на предыдущих стадиях оценки воздействия на окружающую среду;
изучение, описание и оценка таких воздействий в случае их выявления:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
9. Устранение описанных в отчете о возможных воздействиях неопределенностей
в отношении существенности отдельных воздействий на окружающую среду
и здоровье населения путем изучения, описания и оценки таких воздействий:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
20. Иная информация, имеющая значения для целей послепроектного анализа
(при наличии):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
21. Оценка соответствия реализованной намечаемой деятельности отчету
о возможных воздействиях и заключению по результатам проведения оценки
воздействия на окружающую среду:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________

22. Қоршаған ортаға әсерді бағалаудың алдыңғы сатыларында айқындалмаған қоршаған ортаға және халық денсаулығына елеулі әсерлердің болуы туралы, сондай-ақ осындай әсерлерді бағалау нәтижелері туралы ақпарат :
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_______________________________________________________________
23. Қоршаған ортаға және халық денсаулығына жекелеген әсерлердің маңыздылығына қатысты ықтимал әсерлер туралы есепте сипатталған белгісіздіктерді жою туралы ақпарат:__________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
24. Жобадан кейінгі талдау үшін маңызы бар қорытындылар (болған жағдайда):_______________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
25. Іске асырылатын көзделіп отырған қызметтің анықталған сәйкессіздіктерін жою жөніндегі қоршаған ортаға әсер етуге бағалау жүргізу нәтижелері бойынша ықтимал әсерлер туралы есепке және қорытындыға, Қазақстан Республикасының заңнамасына, сондай-ақ іске асырылатын қызметтің қоршаған ортаға және халық денсаулығына жаңадан анықталған елеулі әсерінің алдын алуға, жоюға, азайтуға бағытталған іс-шараларды таңдау және өткізу жөніндегі ұсынымдар:
_______________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Жобадан кейінгі талдау нәтижелері бойынша қорытынды жасаушының басшысы (басқа уәкілетті тұлға):
_________________________________________________________
(қолы, тегі, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

22. Информация о наличии существенных воздействий на окружающую среду и
здоровье населения, не выявленных на предыдущих стадиях оценки воздействия
на окружающую среду, а также о результатах оценки таких воздействий:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
23. Информация об устранении описанных в отчете о возможных воздействиях
неопределенностей в отношении существенности отдельных воздействий
на окружающую среду и здоровье населения:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
24. Выводы, имеющие значение для послепроектного анализа (при наличии):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
25. Рекомендации по устранению выявленных несоответствий реализованной
намечаемой деятельности отчету о возможных воздействиях и заключению
по результатам проведения оценки воздействия на окружающую среду
законодательству Республики Казахстан, а также по выбору и проведению
мероприятий, направленных на предупреждение, устранение, снижение вновь
выявленных существенных воздействий реализуемой деятельности
на окружающую среду и здоровье населения:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Руководитель составителя заключения по результатам послепроектного анализа
(другое уполномоченное лицо):
________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии)