Экономиканың реттелетін секторларындағы бенчмарктердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 19 шiлдедегі № 260 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 21 шiлдеде № 23621 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Экология кодексінің 291-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Экономиканың реттелетін секторларындағы бенчмарктердің тізбесін бекіту туралы.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Климаттық саясат және жасыл технологиялар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалауы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи ресурстар
министрінің м.а.
С. Брекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрілігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрілігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрілігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрілігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар вице-министрі
2021 жылғы 19 шілдедегі
№ 260 бұйрығымен бекітілген
Экономиканың реттелетін секторларындағы бенчмарктердің тізбесі

Об утверждении перечня бенчмарков в регулируемых секторах экономики
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 260. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июля 2021 года № 23621.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2021
В соответствии с пунктом 2 статьи 291 Экологического кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень бенчмарков в регулируемых секторах экономики.
2. Департаменту климатической политики и зеленых технологий Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 июля 2021 года.
И.о. министра экологии, геологии
и природных ресурсов Республики Казахстан
С. Брекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Вице-министр экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 19 июля 2021 года № 260
Перечень бенчмарков в регулируемых секторах экономики

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 30.05.2023 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өнім
Өнімнің өлшем бірлігі
Өнім түрлері бойынша парниктік газдар шығарындыларының үлестік коэффициенті
1.
Электр энергиясы (қолданылатын отын түрі – көмір)
тСО2/Мвт-сағ
0,985
2.
Жылу энергиясы (қолданылатын отын түрі – көмір)
тСО2/Гкал

Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 30.05.2023 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Продукция
Единица измерения продукции
Удельный коэффициент выбросов парниковых газов на единицу продукции
1.
Электроэнергия (используемый вид топлива – уголь)
тСО2/Мвт-ч
0,985
2.
Теплоэнергия (используемый вид топлива – уголь)
тСО2/Гкал