"Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 22 сәуірдегі № 219 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 12 шiлдедегі № 364 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 21 шiлдеде № 23625 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 22 сәуірдегі № 219 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20482 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. "Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты беру" мемлекеттік қызметті көрсету болып табылады және осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
көрсетілеген Қағидаларға 1-қосымшада:
реттік нөмірі 1- жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
";
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
Мемлекеттік қызметтерді, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы ұсыну ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 апреля 2020 года № 219 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 июля 2021 года № 364. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июля 2021 года № 23625
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 апреля 2020 года № 219 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20482) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии" является государственной услугой (далее – государственная услуга) и оказывается Комитетом индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.";
в приложении 1 к указанным Правилам:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатели).
";
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

1) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында – www.gov.kz/memleket/entities/miid, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында – www.gov.kz/memleket/entities/comprom, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі;
3) www.egov.kz, www.elicense.kz порталында.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8-800-080-7777.
";
2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
Б. Атамкулов
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министірінің
2021 жылғы 12 шілдедегі № 364
Бұйрыққа 1-қосымша
"Жеңіл, тау-кен металлургия,
химия, фармацевтика, ағаш
өндеу өнеркәсібі салаларында,
сондай-ақ машина жасау және
құрылыс индустриясында
тауарларды Еуразиялық
экономикалық одақтың кедендік
аумағында/аумағынан тыс қайта
өңдуедің және ішкі тұтыну үшін
қайта өңдеудің шарттары туралы
құжатты беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
2-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық д аму министрлігі "Индустриялық даму комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития"
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
Күні: [берілген күні] ж.
[ұйымның атауы]
Бас тарту туралы дәлелді жауап
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің "Индустриялық даму комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі [Еуразиялық экономикалық одақтың кеден аумағында/аумағынан тыс/ішкі тұтыну] үшін тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беруге қатысты № [кіріс құжатының нөмірі] өтінішке сәйкес келесіні хабарлайды:
[Бас тарту негіздемесі]
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының аты-жөні]
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министірінің
2021 жылғы 12 шілдедегі № 364
Бұйрыққа 2-қосымша
"Жеңіл, тау-кен металлургия,
химия, фармацевтика, ағаш
өндеу өнеркәсібі салаларында,
сондай-ақ машина жасау және
құрылыс индустриясында
тауарларды Еуразиялық
экономикалық одақтың кедендік
аумағында/аумағынан тыс қайта
өңдуедің және ішкі тұтыну үшін
қайта өңдеудің шарттары туралы
құжатты беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
3-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі "Индустриялық даму комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития"
Нұр-Сұлтан қ.
г.Нур-Султан
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
Күні: [берілген күні] ж.
Тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат [Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден аумағында/аумағынан тыс/ішкі тұтыну үшін]
1. Құжат берілген тұлға туралы мәліметтер (тұлғаның аты-жөні, мекен жайы, БСН, ЖСН, банктік деректемелері)
2. Қайта өңдеу жөніндегі операцияларды тікелей жасайтын тұлға туралы мәліметтер (тұлғаның аты-жөні, мекен-жайы, БСН, аты-жөні, банк деректемелері)
3. Сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын құжаттар, оларға қосымша және (немесе) толықтыру немесе тұлғаның ниетін растайтын өзге құжат туралы мәліметтер
4. Қайта өңдеу өнімінің атауы КО СЭҚ ТН бойынша коды Мөлшері Өлшем бірлігі Құны Құн валютасы
5. Қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы
6. Тауарларды қайта өңдеу жөніндегі операциялар, оларды жасау тәсілдері
7. Тауарларды сәйкестендіру тәсілдері
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының аты-жөні]

1) интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан – www. gov. kz/ mem leke t/ ent itie s/ miid, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя – www. gov. kz/ mem leke t/ ent itie s/​comprom, раздел "Государственные услуги";
3) портале www. egov. kz, www. Eli cens e. kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
";
приложения 2 и 3 изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
Приложение 1
к приказу Министра
индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
от 12 июля 2021 года № 364
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача документа об
условиях переработки товаров
на/вне таможенной территории
Евразийского экономического
союза и переработки товаров для
внутреннего потребления в легкой,
горно- металлургической,
химической, фармацевтической,
деревообрабатывающей
отраслях промышленности,
а также машиностроения и
стройиндустрии"
форма
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі "Индустриялық даму комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития"
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Номер: [Номер документа]
Дата: [Дата выдачи] г.
[Наименование организации]
Мотивированный отказ
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" в соответствии с заявлением № [Номер входящего документа] от [Дата] г. касательно Выдачи документа об условиях переработки товаров [на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза/для внутреннего потребления] сообщает:
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[ФИО подписывающего]
Приложение 2 к приказу
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
от 12 июля 2021 года № 364
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной услуги "Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроения и стройиндустрии"
форма
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі "Индустриялық даму комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития"
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Номер: [Номер документа]
Дата: [Дата выдачи] г.
Документа об условиях переработки товаров [на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза/для внутреннего потребления]
1.
Сведения о лице, которому выдан документ (наименование лица, адрес, БИН, ИИН, банковские реквизиты)
2.
Сведения о лице, которое будет непосредственно совершать операции по переработке (наименование лица, адрес, БИН, Ф.И.О., банковские реквизиты)
3.
Сведения о документах подтверждающих совершение внешнеэкономической сделки, приложения и (или) дополнения к ним, или иного документа, подтверждающего намерения лица
4.
Наименование продукта переработки
Код по ТН ВЭД ТС
Количество
Единица измерения
Стоимость
Валюта стоимости
5.
Норма выхода продуктов переработки
6.
Операции по переработке товаров, способы их совершения
7.
Способы идентификации товаров
[Должность подписывающего]
[ФИО подписывающего]