Кепілдік, банктік салым кепілін, мүлік кепілін және сақтандыру беру туралы өтініштердің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 3 шiлдедегі № 237 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 шiлдеде № 23701 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Экология кодексінің 148-бабының 5-тармағының екінші бөлігіне, 149-бабының 6-тармағының екінші бөлігіне, 150-бабының 3-тармағының екінші бөлігіне, 151-бабының 2-тармағының бесінші бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде кепілдікті қабылдау туралы өтініш нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде банктік салым кепілі шартын жасасу туралы өтініш нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде мүлік кепілі шартын жасасу туралы өтініш нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде сақтандыру шартын қабылдау туралы өтініш нысаны осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
С. Брекешев
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
2021 жылғы 3 шілдедегі
№ 237 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Кімнен:
___________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы/дара кәсіпкердің тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
___________________________________________
(заңды мекенжайы)
___________________________________________
(нақты мекенжайы/ тұрғылықты жері)
___________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________
(электрондық мекенжайы, телефоны)
Кімге:
___________________________________________
(қоршаған ортаны қорғау саласындағы
уәкілетті органның атауы)
Шығыс № _____________
_______жылы "___"______________
I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің
орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде кепілдікті қабылдау туралы
ӨТІНІШ

Об утверждении форм заявлений о предоставлении гарантии, залога банковского вклада, залога имущества и страхования
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 3 июля 2021 года № 237. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июля 2021 года № 23701.
Введение в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с частью второй пункта 5 статьи 148, частью второй пункта 6 статьи 149, частью второй пункта 3 статьи 150, частью пятой пункта 2 статьи 151 Экологического кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму заявления о принятии гарантии в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории согласно Приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму заявления о заключении договора залога банковского вклада в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории согласно Приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму заявления о заключении договора залога имущества в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории согласно Приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму заявления о принятии договора страхования в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории согласно Приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 июля 2021 года.
И.о. министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Брекешев
Приложение 1 к Приказу
И.о. министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 3 июля 2021 года № 237
Форма
От:
___________________________________________
(полное наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество
(при его наличии)индивидуального предпринимателя)
___________________________________________
(юридический адрес
)___________________________________________
(фактический адрес/ место жительства)
___________________________________________
(бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер)
___________________________________________
(электронный адрес, телефон)
Кому:
___________________________________________
(наименование уполномоченного органа
в области охраны окружающей среды)
Исходящий № _____________
"___" ______________ года
ЗАЯВЛЕНИЕ
о принятии гарантии в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств по
ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории

Қазақстан Республикасы Экология кодексінің 148-бабының 5-тармағының екінші бөлігі негізінде осы өтінішке қоса беріліп отырған,
_________________________________________________________________
(Ісанаттағы объектінің операторы болып табылатын дара кәсіпкердің толық тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде), азаматтығы, туған күні, тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері, жеке сәйкестендіру нөмірі немесе заңды тұлғаның атауы, бизнес- сәйкестендіру нөмірі, заңды мекенжайы)
I санаттағы мына объектіні:
___________________________________________________ (бұдан әрі – Объект)
(Iсанаттағы объектінің толық атауын көрсету)
пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелерінің орылдалуын қаржылық қамтамасыз ретінде
____________________________________________________________________
(кепілгер болып табылатын заңды тұлғаның толық атауы)
берген кепілдікті (бұдан әрі – Кепілдік) қабылдауды сұраймын.
1. Объектпайдалануға берілген күн: 20__ жылғы"_____" _______.
2. I санаттағы Объектіні пайдалану аяқталатын болжамды мерзім: __________________. (жыл)
3. Қаржылық қамтамасыз етудің жалпы сомасы:________________
(_______________________________________________) теңгені құрайды.
(сомасы цифрлармен және жазумен)
4. Қаржылық қамтамасыз ету сомасының есебі (Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы маусымдағы № "____" "I санаттағы объектіні пайдалану салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесін бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесіне сәйкес)
_________________________________________________________________ __________________________________________________________________
(қаржылық қамтамасыз ету сомасының толық есебі)
5. Қоса беріліп отырған Кепілдікпен жабылатын сома:_________
(___________________________________________________) теңге, бұл (сомасы цифрлармен және жазумен)қаржылық қамтамасыз етудің жалпы сомасының___________ % құрайды.
6. Кепілдіктің қолданылу мерзімі:20__ жылғы"_" _______.
Қосымша:
- 20__ жылғы "_" ________ № ________ I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде кепілдік шарты.
_______________________________________________________
(тегі, аты, әкісінің аты (болған жағдайда),қолы)
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
міндетін атқарушының
2021 жылғы 3 шілдедегі
№237 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Кімнен:
____________________________
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы
/дара кәсіпкердің
тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
____________________________
(заңды мекенжайы)
____________________________
(нақты мекенжайы/
тұрғылықты жері)
____________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі/
жеке сәйкестендіру нөмірі)
____________________________
(электрондық мекенжайы,
телефоны)
Кімге: ______________________
____________________________
(қоршаған ортаны қорғау
саласындағы уәкілетті
органның атауы)
Шығыс № _____________
_______жылғы "___"________
I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде банктік салым кепілі шартын жасасу туралы ӨТІНІШ

На основании части второй пункта 5 статьи 148 Экологического кодекса Республики
Казахстан прошу принять прилагаемую к настоящему заявлению гарантию, выданную:
____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, являющегося гарантом)(далее – Гарантия),
в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств:
__________________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя и отчество (при наличии), гражданство, дата рождения,
место жительства, юридический адрес, наименование и реквизиты документа,
удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер индивидуального
предпринимателя, или полное наименование, бизнес-идентификационный номер, адрес
юридического лица, являющегося оператором объекта I категории) по ликвидации
последствий эксплуатации следующего объекта I категории:
___________________________________________________________________________
(далее – Объект).
(указать полное наименование объекта I категории)
1. Дата ввода Объекта в эксплуатацию: "_____" _______ 20__ года.
2. Предполагаемый срок завершения эксплуатации Объекта I категории:
__________________. (год)
3. Общая сумма финансового обеспечения составляет: ____________________________
(_______________________________________________________________________) тенге.
(сумма цифрами и прописью)
4. Расчет суммы финансового обеспечения (в соответствии с Методикой определения
размера финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий
эксплуатации объекта I категории, утвержденной Приказом министра экологии, геологии и
природных ресурсов Республики Казахстан от "___" июня 2021 года № _____
"Об утверждении методики определения размера финансового обеспечения исполнения
обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории"):
____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(полный расчет суммы финансового обеспечения)
5. Сумма, покрываемая прилагаемой Гарантией:____________________________________
(_________________________________________________________________) тенге, что
(сумма цифрами и прописью)
составляет ___________ % от общей суммы финансового обеспечения.
6. Срок действия Гарантии: "_" _______ 20__ года.
Приложения:
- договор гарантии в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств по
ликвидации последствий эксплуатации Объекта I категории № ________ от "___" ________ 20__ года.
________________________________________________________ ________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),             подпись)
Приложение 2 к Приказу
Исполняющего обязанности
министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 3 июля 2021 года №237

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 27.06.2024 № 140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Экология кодексінің 149-бабының 6- тармағының екінші бөлігінің негізінде _________________________________
__________________________________________________________________________
(І санаттағы объектінің операторы болып табылатын дара кәсіпкердің толық тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде), азаматтығы, туған күні, тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері, жеке сәйкестендіру нөмірі немесе заңды тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды мекенжайы)
I санаттағы мына объектіні: _________________________________________________
________________________________________________________ (бұдан әрі – Объект)
(I санаттағы объектінің толық атауын көрсету) пайдалану салдарларын жою жөніндегі
міндеттемелерін қаржылық қамтамасыз ету ретінде
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкінің немесе Ұлттық пошта
операторының толық атауы)
__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(банктік салымды кепілге беретін жеке тұлғаның толық тегі, аты және әкесінің аты
(болған кезде) немесе заңды тұлғаның толық атауы)
орналастырған банктік салым кепілі шартын жасасуды сұраймын.
1. Объектпайдалануға берілген күн: 20__ жылғы "____" _________.
2. I санаттағы объектіні пайдалану аяқталатын болжамды мерзім: ____________. (жыл)
3. Қаржылық қамтамасыз етудің жалпы сомасы: _______________________________
(_________________________________________________________) теңгені құрайды.
(сомасы цифрлармен және жазумен)
4. Қаржылық қамтамасыз ету сомасының (Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің "I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесін бекіту туралы" 2021 жылғы "6" қыркүйектегі № 356 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24257 болып тіркелген) бекітілген I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесіне сәйкес):
___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қаржылық қамтамасыз ету сомасының толық есебі)
5. Банктік салым сомасы: ___________________________________________________
(_________________________________________________________________) теңге.
(сомасы цифрлармен және жазумен)
6. Қоса беріліп отырған кепіл шартымен жабылатын сома: ________________________
(_______________________________________________________________) теңге, бұл
(сомасы цифрлармен және жазумен)
қаржылық қамтамасыз етудің жалпы сомасының___________ % құрайды.
7. Кепіл шартының қолданылу мерзімі: 20__ жылғы "___" ____________.
Қосымшалар:
1) Банк немесе Ұлттық пошта операторы және Кепіл беруші қол қойған, I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде банктік салым кепілі шартының жобасы 3 (үш) данада;
2) 20__ жылғы "____" ________________ банктік салымның бар-жоғын растайтын, салым орналастырылған Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық пошта операторының анықтамасы.
________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
__________ жылғы №___
бұйрығына 3-қосымша
Нысан
Кімнен:
___________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы /дара кәсіпкердіңтегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
___________________________________________
(заңды мекенжайы)
__________________________________________
(нақты мекенжайы/ тұрғылықты жері)
___________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________
(электрондық мекенжайы, телефоны)
Кімге:
___________________________________________
(қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның атауы)
Шығыс № _____________
_______жылы "___"______________
I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде мүлік кепілі шартын жасасу туралы ӨТІНІШ

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 27.06.2024 № 140 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Форма
От: __________________________________
__________________________________
(полное наименование юридического лица/фамилия, имя,
отчество (при его наличии) индивидуального
предпринимателя)
__________________________________
__________________________________
(юридический адрес)
__________________________________
__________________________________
(фактический адрес/ место жительства)
__________________________________
(бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер)
__________________________________
(электронный адрес, телефон)
Кому: ___________________________________
___________________________________
(наименование уполномоченного органа в
области охраны окружающей среды)
Исходящий № ___________
"___" ______________ года
ЗАЯВЛЕНИЕ
о заключении договора залога банковского вклада в качестве
финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации
последствий эксплуатации объекта I категории
На основании части второй пункта 6 статьи 149 Экологического кодекса Республики
Казахстан прошу заключить договор залога банковского вклада, размещенного
в_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(полное наименование банка второго уровня Республики Казахстан
или Национального оператора почты)
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(полностью фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица,
или полное наименование юридического лица, предоставляющего
банковский вклад в залог)
в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя и отчество (при наличии), гражданство, дата рождения,
место жительства, юридический адрес, наименование и реквизиты документа,
удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер
индивидуального предпринимателя, или полное наименование, бизнес-
идентификационный номер, адрес юридического лица, являющегося оператором
объекта I категории)
по ликвидации последствий эксплуатации следующего объекта I категории:
________________________________________________________________________________
_____________________________ _________________________________ (далее – Объект).
(указать полное наименование объекта I категории)
1. Дата ввода Объекта в эксплуатацию: "____" ___________ 20____ года.
2. Предполагаемый срок завершения эксплуатации Объекта I категории: ___________.
(год)
3. Общая сумма финансового обеспечения составляет: ________________________
___________________________(______________________________________________) тенге.
(сумма цифрами и прописью)
4. Расчет суммы финансового обеспечения (в соответствии с Методикой определения
размера финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий
эксплуатации объекта I категории, утвержденной Приказом министра экологии, геологии и
природных ресурсов Республики Казахстан от "6" сентября 2021 года №356 "Об
утверждении методики определения размера финансового обеспечения исполнения
обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории"
(зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №24257)):
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(полный расчет суммы финансового обеспечения)
5. Сумма банковского вклада: ________________________________________________
________________________________________________________________) тенге.
(сумма цифрами и прописью)
6. Сумма, покрываемая прилагаемым договором залога: __________________________
____________________(___________________________________________) тенге, что
(сумма цифрами и прописью)
составляет ___________ % от общей суммы финансового обеспечения.
7. Срок действия договора залога: "____" _______________ 20____ года.
Приложения:
1) проект договора залога банковского вклада в качестве финансового обеспечения исполнения
обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории подписанный
Банком или Национальным оператором почты и Залогодателем в 3 (трех) экземплярах;
2) справка банка второго уровня Республики Казахстан или Национального оператора
почты, в котором размещен вклад, подтверждающая наличие банковского вклада от
"_____" ___________ 20____ года.
_________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 3 к Приказу
И.о. министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 3 июля 2021 года № 237
Форма
От:
___________________________________________
(полное наименование юридического лица/ фамилия, имя,
отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя)
___________________________________________
(юридический адрес)
___________________________________________
(фактический адрес/ место жительства)
___________________________________________
(бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный
идентификационный номер)
___________________________________________
(электронный адрес, телефон)
Кому:
___________________________________________
(наименование уполномоченного органа в области охраны окружающей среды)
Исходящий № _____________
"___" ______________ года
ЗАЯВЛЕНИЕ
о заключении договора залога имущества в качестве финансового обеспечения
исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации
объекта I категории

Қазақстан Республикасы Экология кодексінің 150-бабы 3-тармағының екінші бөлігі негізінде
____________________________________________________________________
(І санаттағы объектінің операторы болып табылатын дара кәсіпкердің толықтегі, аты және әкесінің аты (болған кезде), азаматтығы, туған күні, тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері, жеке сәйкестендіру нөмірі немесе заңды тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды мекенжайы)
I санаттағы мына объектіні:
___________________________________________________(бұдан әрі – Объект)
(Iсанаттағы объектінің толық атауын көрсету)
пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелерінің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде
____________________________________________________меншігіндегі
(мүліктің меншік иесі болып табылатын жеке тұлғаның толық тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның толық атауы)
______________________________________________________________мүлікті
(мүлік белгілерін дараландыратын сипаттама)
кепілге қабылдауды сұраймын.
Қазақстан Республикасы Экология кодексінің 150-бабының 4-тармағының бірінші бөлігі негізінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы "____" маусымдағы № "_____""I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде мүлік кепілінің үлгілік шартын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген үлгілік нысанға сәйкес жасалған мүлік кепілі шартын жасасуды сұраймын.
1. Объектпайдалануға берілген күн: 20__ жылғы "_____" _______.
2. I санаттағы объектіні пайдалану аяқталатын болжамды мерзім: __________________. (жыл)
3. Қаржылық қамтамасыз етудің жалпы сомасы:________________ (_______________________________________________) теңгені құрайды.
(сомасы цифрлармен және жазумен)
4. Қаржылық қамтамасыз ету сомасының есебі (Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы "____" маусымдағы № "_____" "I санаттағы объектіні пайдалану салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесін бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесіне сәйкес):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(қаржылық қамтамасыз етусомасының жалпыесебі)

На основании части второй пункта 3 статьи 150 Экологического кодекса Республики
Казахстан прошу принять в залог имущество
___________________________________________________________________________,
(характеристика, индивидуализирующие признаки имущества)
находящееся в собственности
__________________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, или полное
наименование юридического лица, являющегося собственником имущества)
в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств:
___________________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя и отчество (при наличии), гражданство, дата рождения,
место жительства, юридический адрес, наименование и реквизиты документа,
удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер индивидуального
предпринимателя, или полное наименование, бизнес-идентификационный номер, адрес
юридического лица, являющегося оператором объекта I категории)
по ликвидации последствий эксплуатации следующего объекта I категории:
________________________________________________________________ (далее – Объект).
(указать полное наименование объекта I категории)
На основании части первой пункта 4 статьи 150 Экологического кодекса Республики
Казахстан прошу заключить договор залога имущества, составленный в соответствии с
типовой формой, утвержденной Приказом министра экологии, геологии и природных
ресурсов Республики Казахстан от "____" июня 2021 года № ____
"Об утверждении типового договора залога имущества в качестве финансового обеспечения
исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории".
1. Дата ввода Объекта в эксплуатацию: "_____" _______ 20__ года.
2. Предполагаемый срок завершения эксплуатации Объекта I категории:
__________________.
(год)
3. Общая сумма финансового обеспечения составляет: ______________________________
(__________________________________________________________________) тенге.
(сумма цифрами и прописью)
4. Расчет суммы финансового обеспечения (в соответствии с Методикой определения
размера финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий
эксплуатации объекта I категории, утвержденной Приказом министра экологии, геологии и
природных ресурсов Республики Казахстан от "____" июня 2021 года № ____
"Об утверждении методики определения размера финансового обеспечения исполнения
обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории"):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(полный расчет суммы финансового обеспечения)

5. ____________ жылы №________ бағалау туралы есепте расталған мүліктің нарықтық құны: ____________ (______________________) теңге.
(сомасы цифрлармен және жазумен)
6. Қоса беріліп отырған кепіл шартымен жабылатын сома: _________ (___________________________________________________) теңге, бұл (сомасы цифрлармен және жазумен)қаржылық қамтамасыз етудіңжалпы сомасының ___________ % құрайды.
7. Кепіл шартының қолданылу мерзімі:20__жылғы "____"_____________.
Қосымшалар:
1) Кепіл беруші мен І санаттағы объектінің операторы қол қойған, I санаттағы Объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде мүлік кепілі шартының жобасы 3 (үш) данада;
2) 20____ жылы_________ берілген №______________бағалау қызметін жүзеге асыру құқығына лицензиясы бар тәуелсіз бағалаушы №_________________________әзірлеген _________ жылғы
(бағалаушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
№_________ кепіл мүліктің нарықтық құнын бағалау туралы есеп.
_______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
__________ жылғы №___
бұйрығына 4-қосымша
Нысан
Кімнен:
___________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы /дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
___________________________________________
(заңды мекенжайы)
___________________________________________
(нақты мекенжайы/ тұрғылықты жері)
___________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________
(электрондық мекенжайы, телефоны)
Кімге:
___________________________________________
(қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның атауы)
Шығыс № _____________
_______жылы "___"______________
I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде сақтандыру шартын қабылдау туралы ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 151-бабы 2-тармағының бесінші бөлігі негізінде ____________________________________________________________________
(І санаттағы объектінің операторы болып табылатын дара кәсіпкердің толықтегі, аты және әкесінің аты (болған кезде), азаматтығы, туған күні, тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері, жеке сәйкестендіру нөмірі немесе заңды тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды мекенжайы)
I санаттағы мына объектіні:
___________________________________________________(бұдан әрі – Объект)
(Iсанаттағы объектінің толық атауын көрсету)
пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелерінің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде
____________________________________________________________________
(Сақтандырушының толық атауы)
жасалған сақтандыру шартын қабылдауды сұраймын.

5. Рыночная стоимость имущества, подтвержденная отчетом об оценке № ________
от ____________ 20___ года:
___________________ (_____________________________________________________) тенге.
(сумма цифрами и прописью)
6. Сумма, покрываемая прилагаемым договором залога:
________________ (_____________________________________________________) тенге, что
(сумма цифрами и прописью)
составляет ___________ % от общей суммы финансового обеспечения.
7. Срок действия договора залога: "____" _____________ 20__ года.
Приложения:
1) проект договора залога имущества в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации Объекта I категории подписанный Залогодателем и оператором объекта I категории в 3 (трех) экземплярах;
2) отчет об оценке рыночной стоимости залогового имущества №_________ от _________ года, подготовленный независимым оценщиком ______________________, имеющим лицензию на право осуществления (фамилия, имя, отчество (при его наличии) оценщика)имеющим лицензию на право осуществления оценочной деятельности №_______ выданной "__" _____20_ года.
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 4 к Приказу
И.о. министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 3 июля 2021 года № 237
Форма
От:
___________________________________________
(полное наименование юридического лица/ фамилия, имя,
отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя)
___________________________________________
(юридический адрес)
___________________________________________
(фактический адрес/ место жительства)
___________________________________________
(бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный
идентификационный номер)
___________________________________________
(электронный адрес, телефон)
Кому:
___________________________________________
(наименование уполномоченного органа в области
охраны окружающей среды)
Исходящий № _____________
"___" ______________ года
ЗАЯВЛЕНИЕ
о принятии договора страхования в качестве финансового обеспечения исполнения
обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории
На основании части пятой пункта 2 статьи 151 Экологического кодекса Республики
Казахстан прошу принять договор страхования заключенный с
___________________________________________________________________________
(полное наименование Страховщика)
в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств:
___________________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя и отчество (при наличии), гражданство, дата рождения, место
жительства, юридический адрес, наименование и реквизиты документа, удостоверяющего
личность, индивидуальный идентификационный номер индивидуального предпринимателя,
или полное наименование, бизнес-идентификационный номер, адрес юридического лица,
являющегося оператором объекта I категории) по ликвидации последствий эксплуатации
следующего объекта I категории: __________________________________________________
(далее – Объект).                   (указать полное наименование объекта I категории)

1. Объектпайдалануға берілген күн: 20__ жылғы "_____" _______.
2. I санаттағы объектіні пайдалану аяқталатын болжамды мерзім: __________________.
(жыл)
3. Қаржылық қамтамасыз етудіңжалпы сомасы:________________ (_____________________________________________) теңгені құрайды.
(сомасы цифрлармен және жазумен)
4. Қаржылық қамтамасыз ету сомасының есебі (Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы "____" маусымдағы № _____ "I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесін бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесіне сәйкес):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(қаржылық қамтамасыз ету сомасының толық есебі)
5. Сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы:__________________________
(___________________________________________________) теңге, бұл
(сомасы цифрлармен және жазумен)
қаржылық қамтамасыз етудіңжалпы сомасының___________ % құрайды.
6. Сақтандыру шартының қолданылу мерзімі: 20__ жылғы"____" _____________.
Қосымшалар:
1) Сақтандырушы мен Сақтанушы қол қойған, І санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою бойынша міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде сақтандыру шарты 3 (үш) данада;
2) сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сыйлықақысы толық төленгені туралы түбіртек.
___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)

1. Дата ввода Объекта в эксплуатацию: "_____" _______ 20__ года.
2. Предполагаемый срок завершения эксплуатации Объекта I категории:
__________________.
(год)
3. Общая сумма финансового обеспечения составляет: ______________________________
(_________________________________________________________________________) тенге.
(сумма цифрами и прописью)
4. Расчет суммы финансового обеспечения (в соответствии с Методикой определения
размера финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий
эксплуатации объекта I категории, утвержденной Приказом министра экологии, геологии и
природных ресурсов Республики Казахстан от "____" июня 2021 года № ____
"Об утверждении методики определения размера финансового обеспечения исполнения
обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории"):
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(полный расчет суммы финансового обеспечения)
5. Страховая сумма по договору страхования:________________________________________
(_____________________________________________________________________) тенге, что
(сумма цифрами и прописью)
составляет ___________ % от общей суммы финансового обеспечения.
6. Срок действия договора страхования: "____" _____________ 20__ года.
Приложения:
1) договор страхования в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации Объекта I категории подписанный Страховщиком и Страхователем в 3 (трех) экземплярах;
2) квитанция о полной оплате страховой премии по договору страхования.
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)