"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген өтініштер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 30 қаңтардағы № 87 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2021 жылғы 26 шiлдедегі № 721 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 шiлдеде № 23727 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 1312 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.12.2022 № 1312 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген өтініштер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 30 қаңтардағы № 87 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16368 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
""Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 92-бабы 6-тармағына, 98-бабының 4-тармағына, 99-бабының 1-тармағына, 100-бабының 1-тармағына, 101-бабының 1-тармағына, 102-бабының 1-тармағына, 166-бабының 2-тармағына, 461-бабының 2-тармағына, 490-бабының 1-тармағына, 497-бабының 1-тармағына, 504-бабының 1-тармағына, 511-бабының 1-тармағына, 518-бабының 1-тармағына және 525-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексімен көзделген өтініштер нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 659 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12629 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.";
көрсетілген бұйрыққа 2, 3, 4, 5 және 9-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлеккеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2018 года № 87 "Об утверждении форм заявлений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 26 июля 2021 года № 721. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2021 года № 23727. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 22 декабря 2022 года № 1312.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.12.2022 № 1312 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2018 года № 87 "Об утверждении форм заявлений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №16368) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 6 статьи 92, пунктом 4 статьи 98, пунктом 1 статьи 99, пунктом 1 статьи 100, пунктом 1 статьи 101, пунктом 1 статьи 102, пунктом 2 статьи 166, пунктом 2 статьи 461, пунктом 1 статьи 490, пунктом 1 статьи 497, пунктом 1 статьи 504, пунктом 1 статьи 511, пунктом 1 статьи 518 и пунктом 1 статьи 525 Кодекса Республики "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 659 "Об утверждении форм заявлений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12629).";
приложения 2, 3, 4, 5 и 9 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
М. Султангазиев
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2021 жылғы 26 шілдедегі
№ 721 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
2-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы
____________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
Өз тауарларын сақтау қоймалар, үй-жайлар және ашық алаңдар иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 166-бабының 2-тармағына сәйкес өз тауарларын сақтау қоймалары, үй-жайлар және ашық алаңдар иелерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Келесі мәліметтерді көрсетеміз:
үй-жайлар және (немесе) ашық алаңдар меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалдауда болуға, бұл ретте жалдау мерзімі өтініш берілген күннен бастап кем дегенде 6 ай жалға беру мерзімінде болуы
______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
орналастырылатын тауарлар мен көлік құралдарының сипатына сәйкес келетін сертификатталған таразы жабдығы болуға, ал арнайы сақтау орындарына газ орналастырылатын жағдайда тиісті есепке алу аспаптары болуы
______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
аумақ Кодекстің 404-бабына сәйкес белгіленуге тиіс
_______________________________________________________________
______________________________________________________________;
техникалық жағынан жарамды кіреберіс жолдардың, сондай-ақ қатты төсемі (бетон, асфальт, резеңке не өзге де қатты төсемі) бар тауарларды жете тексеруге арналған орындары, оның ішінде электр жарығымен жарақтандырылған жабық алаңдары болуы ______________________________;
_______________________________________________________________
тиеу-түсіру алаңдарын (бір немесе бірнеше қойма үй-жайлары мен алаңдардын) қоса алғанда, аумақ бір пошта мекенжайы бойынша орналасуға және өз тауарларын сақтау қоймасының бүкіл периметрі бойынша тұтас қоршауы болуға тиіс
___________________________________
_______________________________________________________________.

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра финансов М. Султангазиев
Приложение 1 к приказу
И.о. Министра финансов
от 26 июля 2021 года № 721
Приложение 2
к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
Форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
__________________________
(бизнес-идентификационный
номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр владельцев складов хранения собственных товаров помещений или открытых площадок
Просим Вас согласно пункту 2 статьи 166 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) включить в реестр владельцев складов хранения собственных товаров помещений или открытых площадок.
Указываем следующие сведения:
нахождение в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде помещений и (или) на открытых площадках, сроком аренды не менее 6 месяцев со дня подачи заявления
________________________________________________________________;
________________________________________________________________
наличие сертифицированного весового оборудования, соответствующее характеру помещаемых товаров и транспортных средств, а в случае помещения газа в специальные хранилища – наличие соответствующих приборов учета
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
территория, обозначенная в соответствии со статьей 404 Кодекса _______
_______________________________________________________________;
наличие технически исправных подъездных путей, а также мест для досмотра товаров, имеющих твердое покрытие (бетонное, асфальтовое, резиновое либо иное твердое покрытие), в том числе крытых площадок, оснащенных
электрическим освещением _______________________________________;
_______________________________________________________________
территория, включая погрузочно-разгрузочные площадки (одно или несколько складских помещений и площадок), расположенных по одному почтовому адресу, наличие непрерывного ограждения по всему периметру склада хранения
собственных товаров ____________________________________________.
_______________________________________________________________

"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген) "Өз тауарларын сақтау қоймалар, үй-жайлар және ашық алаңдар иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету шеңберінде ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім
_____________________________________.
_______________________________________________________________
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)_________
Қолы ___________
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2021 жылғы 26 шілдедегі
№ 721 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
3-қосымша
нысан
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/
жеке сәйкестендіру
нөмірі _____________________
Заңды тұлғаның /жеке тұлғаның
атауы_______________
Заңды мекен-жайы
____________________________
____________________________
Электрондық мекен-жайы,
телефоны________________
_____________________
Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғау туралы өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 461-бабының 2-тармағына сәйкес зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізуді сұраймыз.
_________________________________________________________________
(тиісті зияткерлік меншік объектілері туралы ақпарат)
Құқық иесі туралы мәліметтер:
Резидент иә
жоқ
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі_______________________________
Заңды тұлғаның /жеке тұлғаның атауы_________________________
Заңды мекен-жайы (ел)________________________________________________
Электрондық мекен-жайы, телефоны______________________________________________
Өкіл туралы мәліметтер:
Резидент иә
жоқ
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі_______________________________
Заңды тұлғаның /жеке тұлғаның атауы_________________________
Заңды мекен-жайы (ел)_________________________________________________
Электрондық мекен-жайы, телефоны______________________________________________
Бұрын қолданыста болған
жаңа
Әкелінетін
әкетілім
Зияткерлік меншік объектілері бар тауарларды өткізуге келісім берілген тұлғалар (уәкілетті экспорттаушылар/импорттаушылар)
Резидент иә
жоқ
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі____________________________
Заңды тұлғаның /жеке тұлғаның атауы_____________________
Заңды мекен-жайы (ел)___________________________________________
Зияткерлік меншік объектілерін пайдалану құқығына белгіленген мерзімде
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ бастап _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ дейін _________
(жыл айы күні) (жыл айы күні)
Құқық иеленушінің немесе құқық иеленушінің мүдделерін білдіретін өзге тұлғаның зияткерлік меншік объектілері бар тауарлардың ___ данадан кем немесе оған тең өтуіне келісімі талап етілмейді.
Өтінішке келесі құжаттарды қоса береміз:
Зияткерлік меншік құқығының болуын және тиесілігін растайтын құжаттар (куәлік, лицензиялық шарт, Қазақстан Республикасы тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінен үзінді, халықаралық тіркеу бойынша тауар белгісінің құқықтық мәртебесі туралы анықтама немесе құқық иеленуші немесе құқық иеленушінің мүдделерін білдіретін өзге тұлға зияткерлік меншік объектілеріне өз құқықтарын растау үшін ұсына алатын басқа да құжаттар):
Құжат түрі________________________________________________________
Құжаттың тіркеу нөмірі_______________________________________
Құжаттың қолданылу мерзімі________________________________________________
Құқық иеленушінің өз мүддесін білдіретін тұлғаға берген сенімхаты _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ парақ саны;
Өтініш берушінің декларантқа және өзге де тұлғаларға келтірілген зиянды, сондай-ақ зияткерлік меншік объектілері бар тауарлардың шығарылуын тоқтата тұруға байланысты туындауы мүмкін Мемлекеттік кіріс органдарының шығындарын өтеу туралы міндеттемесі____ _ _ _ _ _ _ _ парақ саны;
Сақтандырушының интернет-ресурсын және (немесе) басқа ұйымдардың интернет-ресурстарын пайдалана отырып электрондық нысанда жасалатын басқа тұлғаларға зиян келтіргені үшін өтініш берушінің жауапкершілігін сақтандыру шарты _ _ _ _ парақ саны;
Тауарлардың сипаттамасы, зияткерлік меншік объектілері бар қоса бере отырып, фотосуреттерді мүмкіндік беретін мемлекеттік кіріс органдарына анықтауға тауарлар зияткерлік меншік құқықтары бұзылған, ерекше белгілерінің сипаттамасы____файлдардың саны;
Кестеге сәйкес зияткерлік меншік объектілері бойынша деректер:
р/с
Зияткерлік меншік объектісінің атауы (түрі, бейнесі)
Тауарлардың атауы, ТҚХС бойынша тауарлардың сыныбы* ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша алғашқы алты белгі деңгейіндегі тауарлардың коды**
Құқық иесі (атауы, заңды мекен-жайы)
Қорғау құжатының атауы, нөмірі және күні
Зияткерлік меншік объектісіне қорғау мерзімі
Құқық иеленушінің сенімді тұлғалары
1
2
3
4
5
6
7
Ескертпе: * ХҚТУ – тауарлар мен қызметтердің халықаралық жіктемесі;
* ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді "авторлық құқықтар мен сабақтас құқықтар объектілерін, тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілерін және тауар шығарылған жерлердің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызметін көрсету шеңберінде ғана пайдалануға келісемін"
Иә
Жоқ
Берілген күні:____________
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2021 жылғы 26 шілдедегі
№ 721 Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
4-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы
____________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш

Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках оказания государственной услуги "Включение в реестр складов хранения собственных товаров помещений или открытых площадок" утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20955)
________________________________________________
Дата подачи: ________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
представителя юридического лица __________________
Подпись ________________
Приложение 2 к приказу
И.о. Министра финансов
от 26 июля 2021 года № 721
Приложение 3
к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
Форма
Бизнес-идентификационный
номер/ индивидуальный
идентификационный номер
____________________________
Наименование юридического
лица /физического
лица _______________________
Юридический адрес __________
___________________________
Электронный адрес, телефон
____________________________
___________________________
Заявление о защите прав на объекты интеллектуальной собственности
Просим Вас согласно пункту 2 статьи 461 Кодекса Республики "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" включить в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности.
____________________________________________________________________
(информация о соответствующих объектах интеллектуальной собственности)
Сведения о правообладателе:
Резидент да
нет
Бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер_________________________________
Наименование юридического лица /физического лица _________________________
Юридический адрес (страна) ______________________________________________
Электронный адрес, телефон_______________________________________________
Cведения о представителе: Резидент да
нет
Бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер _________________________________
Наименование юридического лица /физического лица__________________________
Юридический адрес (страна)_________________________________________________
Электронный адрес, телефон_________________________________________________
Новые
бывшие в употреблении
Ввозимые
вывозимые
Лица, которым дано согласие на перемещение товаров, содержащих объекты
интеллектуальной собственности (уполномоченные экспортеры/импортеры)
Резидент да
нет
Бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер___________________________________
Наименование юридического лица /физического лица ___________________________
Юридический адрес (страна)___________________________________________
Установленные сроки на право использования объектов интеллектуальной собственности с ____________ до ______________
(год месяц дата)       (год месяц дата)
Согласие правообладателя или иного лица, представляющее интересы правообладателя, на перемещение товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности, менее или равно ___ штук не требуется.
К заявлению прилагаем следующие документы:
Документы подтверждающие наличие и принадлежность права интеллектуальной собственности (свидетельство, лицензионный договор, выписка из государственного реестра товарных знаков Республики Казахстан, справка о правовом статусе товарного знака по международной регистрации или другие документы, которые правообладатель или иное лицо, представляющее интересы правообладателя может представить в подтверждение своих прав на объекты интеллектуальной собственности):
Вид документа________________________________________________________
Регистрационный номер документа_______________________________________
Срок действия документа________________________________________________
Доверенность, выданная правообладателем лицу, представляющему его
интересы ____количество листов; Обязательство заявителя о возмещении вреда декларанту и иным лицам, а также затрат органов государственных доходов, которые могут возникнуть в связи с приостановлением выпуска товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности ____ количество листов;
Договор страхования ответственности заявителя за причинение вреда другим лицам, который заключается в электронной форме с использованием интернет- ресурса страховщика и (или) интернет-ресурсов других организаций ____ количество листов;
Описание товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности с приложением фотографий, позволяющих органам государственных доходов выявить товары с нарушением прав интеллектуальной собственности, описание отличительных
признаков ____ количество файлов;
Данные по объектам интеллектуальной собственности согласно таблице:
п/п
Наименование (вид, изображение) объекта интеллектуальной собственности
Наименование товаров, класс товаров по МКТУ* код товаров на уровне первых шести знаков по ТН ВЭД ЕАЭС**
Правообладатель (наименование, юридический адрес)
Название, номер и дата охранного документа
Срок защиты на объект интеллектуальной собственности
Доверенные лица правообладателя
1
2
3
4
5
6
7
Примечание:
* МКТУ – Международная классификация товаров и услуг; ** ТН ВЭД ЕАЭС – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках оказания государственной услуги "Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности"
Да
Нет
Дата подачи: ____________
Приложение 3 к приказу
И.о. Министра финансов
от 26 июля 2021 года № 721
Приложение 4
к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
Форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
____________________________
(бизнес-идентификационный номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр таможенных представителей

Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 490-бабының 1-тармағына сәйкес кеден өкілдерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Мынадай мәліметтерді көрсетеміз:
өкілі болып отырған тұлғалардың мүлкіне зиян келтіру немесе осы тұлғалармен жасалған шарттарды бұзу салдарынан басталуы мүмкін кеден өкілінің азаматтық жауапкершілігінің тәуекелін, сақтандыру шартында белгіленетін сақтандыру сомасына сақтандыру шартының болуы
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
__________________________ мөлшерде, ал кеден өкілі ретіндегі қызмет аясы кедендік әкету баждары салынбайтын және экспорттың кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларға қатысты кедендік операциялар жасаумен шектелетін заңды тұлғаға қатысты валюта бағамы қолданыла отырып, бір жүз елу мың еуроға баламалы мөлшерде кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету__________________________________________________________________
______________________________________________________________;
мемлекеттік кірістер органына кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш берілген күнге кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы _______________________________________________________________ _______________________________________________________________;
электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдалану туралы шарттың (келісімнің) болуы __________________________________________
______________________________________________________________.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген) "Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету шеңберінде ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім ______________________________
_______________________________________________________________.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмыз:

Просим Вас согласно пункту 1 статьи 490 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) включить в реестр таможенных представителей.
Указываем следующие сведения:
наличие договора страхования риска гражданской ответственности таможенного представителя, которая может наступить вследствие причинения вреда имуществу представляемых лиц или нарушения договоров с этими лицами, на страховую сумму, устанавливаемую договором страхования
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________;
обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, в размере __________________________________,
а в отношении юридического лица, сфера деятельности которого в качестве таможенного представителя будет ограничена совершением таможенных операций в отношении товаров, не облагаемых вывозными таможенными пошлинами и помещаемых под таможенную процедуру экспорта, – в размере, эквивалентном ста пятидесяти тысячам евро, с применением курса валют ________________________________________________
_______________________________________________________________________;
отсутствие на день обращения в орган государственных доходов о включении в реестр таможенных представителей не исполненной в установленный срок обязанности по уплате таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов ______________________________________________________
______________________________________________________________________;
наличие договора (соглашения) о пользовании информационной системой
электронных счетов-фактур ____________________________________________________
______________________________________________________________________.
Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных представителей" утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20955)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________.
К заявлению прилагаем следующие документы:

1) Кодекстің 10-тарауына сәйкес кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуді тіркеу туралы мәліметтер тіркелгенін растайтын құжаттар
______________________________________________________________;
2) азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шарты___________
_______________________________________________________________.
Кодекстің 490-бабы 2-тармағында көзделген құжаттарды ұсыну оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден және (немесе) мәліметтер нысанынан алу мүмкін болған жағдайда талап етілмейді.
Қосымша: ________ парақта.
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)___________
Қолы ___________
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2021 жылғы 26 шілдедегі
№ 721 Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
5-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы
____________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу туралы өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 497-бабының 1-тармағына сәйкес кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Келесі мәліметтерді көрсетеміз:
жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру мерзімі
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын мұндай қамтамасыз ету енгізілген күнге валюта бағамын қолдана отырып, екі жүз мың еуроға баламалы мөлшерде, ал егер Комиссия қамтамасыз етудің өзге мөлшерін айқындаса, Комиссия айқындаған мөлшерде қамтамасыз ету
__________________________________________
______________________________________________________________;
егер жүктерді тасымалдау жөніндегі қызмет Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес рұқсаттың болуын талап етсе, мұндай қызмет түрін жүзеге асыруға рұқсаттың болуы
______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
тауарларды тасымалдауға пайдаланылатын көлік құралдарының, оның ішінде кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдауға жарамды көлік құралдарының меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуы
_________________________________;
______________________________________________________________
мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы
__________________________________________________________
______________________________________________________________;

1) документы, подтверждающие сведение о регистрации обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в соответствии с главой 10 Кодекса
_______________________________________________________________;
2) договор страхования гражданско-правовой ответственности _________
_______________________________________________________________.
Представление документов, предусмотренных в пункте 2 статьи 490 Кодекса, не требуется в случае возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем и (или) из формы сведений.
Приложение: __на листах.
Дата подачи ____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
представителя юридического лица____________
Подпись ________________
Приложение 4 к приказу
И.о. Министра финансов
от 26 июля 2021 года № 721
Приложение 5
к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
Форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
____________________________
(бизнес-идентификационный
номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр таможенных перевозчиков
Просим Вас согласно пункту 1 статьи 497 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) включить в реестр таможенных перевозчиков.
Указываем следующие сведения:
осуществление деятельности по перевозке грузов не менее двух лет на день обращения в таможенный орган _________________________________________________
______________________________________________________________________;
обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, в размере, эквивалентном двумстам тысячам евро, с применением курса валют на день внесения такого обеспечения ________________________,
а если определен иной размер обеспечения _____________________________________
_________________________________________________________________________;
наличие разрешения на осуществление деятельности по перевозке грузов, если такой вид деятельности требует наличия разрешения в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях
______________________________________________________________
______________________________________________________________;
наличие в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде используемых для перевозки товаров транспортных средств, в том числе транспортных средств, пригодных для перевозки товаров под таможенными пломбами и печатями ____________________________________________________________________
______________________________________________________________________;
отсутствие на день обращения в орган государственных доходов не исполненной в установленный срок обязанности по уплате таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин,
пеней, процентов ________________________________________________
_______________________________________________________________;

мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге дейінгі бір жыл ішінде "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 521, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530,533, 534, 549, 550, 555 және 558-баптарына сәйкес әкімшілік жауаптылыққа тарту фактілерінің болмауы
______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
көлік құралында кеден органына байланыс арналары бойынша сигнал беру арқылы осы көлік құралының тұрған жерін айқындауға мүмкіндік беретін деректерді үздіксіз беру функциясы бар спутниктік навигация жүйесінің техникалық құралының немесе шұғыл қимылдайтын жедел қызметтерді шақыру құрылғысының болуы туралы мәлімет (тармақшаның талабы тіркемелерге, жартылай тіркемелерге, вагондарға, контейнерлерге және өздігінен жүзбейтін кемелерге қолданылмайды) ______________________;
______________________________________________________________
электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдалану туралы шарттың (келісімнің) болуы туралы мәлімет. ____________________________
_______________________________________________________________
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген) "Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету шеңберінде ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім ____________________
_____________________________________________________________.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмыз:
1) Кодекстің 10-тарауына сәйкес кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуді тіркеу туралы мәліметтер_________________________________________
_______________________________________________________________;
2) кедендік тасымалдаушы ретінде қызметті жүзеге асыру кезінде пайдаланылуы көзделетін, тауарларды тасымалдау үшін пайдаланылатын көлік құралдарының, оның ішінде кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдауға жарамды көлік құралдарының меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуын растайтын құжаттардың нотариат куәландырған көшірмелері ____________________;
______________________________________________________________

отсутствие фактов привлечения в течение одного года до дня обращения орган государственных доходов к административной ответственности в соответствии со статьями 521, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530, 533, 534, 549, 550, 555 и 558 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" ______________________________;
наличие на транспортном средстве технического средства системы спутниковой навигации или устройства вызова экстренных оперативных служб с функцией непрерывной передачи данных, позволяющих органу государственных доходов определять место нахождения данного транспортного средства путем передачи сигнала по каналам связи (не распространяется на прицепы, полуприцепы, вагоны, контейнеры и несамоходные суда)
__________________________________________________;
_______________________________________________________________
наличие договора (соглашения) о пользовании информационной системой электронных счетов-фактур. ____________________________________________
_______________________________________________________________
Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных перевозчиков" утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №20955)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
К заявлению прилагаем следующие документы:
1) подтверждающие документы о регистрации обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в соответствии с главой 10 Кодекса _______________________________________________
______________________________________________________________________;
2) нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих нахождение в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде используемых для перевозки товаров транспортных средств, в том числе транспортных средств, пригодных для перевозки товаров под таможенными пломбами и печатями, которые предполагается использовать при осуществлении деятельности в качестве таможенного перевозчика ________________________________________________________;
______________________________________________________________

3) халықаралық тасымалдау көлік құралдарын кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдауға жіберу туралы куәліктердің көшірмелері__________________________________________________________
______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
4) егер жүктерді тасымалдау жөніндегі қызмет Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес рұқсаттың болуын талап етсе, мұндай қызмет түрін жүзеге асыруға арналған рұқсаттың көшірмесі __________________________________.
_______________________________________________________________
Кодекстің 497-бабы 2-тармағының 1) тармақшасында көзделген құжаттарды ұсыну оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден және (немесе) мәліметтер нысанынан алуға мүмкін болған жағдайда талап етілмейді.
Қосымша: ___ парақта.
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) ___________
Қолы ___________
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2021 жылғы 26 шілдедегі
№ 721 Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
9-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы
____________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 525-бабының 1-тармағына сәйкес бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Келесі мәліметтерді көрсетеміз:
бажсыз сауда дүкені ретінде пайдалануға арналған және мынадай талаптарға сәйкес келетін құрылысжайлардың және (немесе) үй-жайлардың (үй-жайлар бөліктерінің) меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуы. Егер бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш берілген күнге құрылысжайлар және (немесе) үй-жайлар (үй-жайлардың бөліктері) жалға алынған болса, мұндай құрылысжайларға және (немесе) үй-жайларға (үй-жайлардың бөліктеріне) қатысты жалға алу шарты кемінде алты ай мерзімге жасалуға тиіс ___________________________
_______________________________________________________________;
сауда залы тауарларды кедендік декларациялауды жүргізу үшін айқындалған орын шегінен тыс жерде болуға тиіс ________________________
_______________________________________________________________;
бажсыз сауда дүкенінің аумағында сауда операцияларын жүзеге асыруға арналған орындар, сондай-ақ тауарлардың сақталуын қамтамасыз ету және тауарларды сатуға дайындау (орамасын ашу, ыдысынан босату және басқалар) жөніндегі операцияларды жүзеге асыруға арналған жеке қоршалған орындар болуға тиіс
_____________________________________________________
______________________________________________________________;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда бөлшек саудаға арналған тіркеу құжаттарының немесе рұқсаттардың болуы туралы мәлімет__________________________________________________
_______________________________________________________________;
аумақтық мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы
__________________________________________________;
_______________________________________________________________

3) копии свидетельств о допущении транспортных средств международной перевозки для перевозки товаров под таможенными пломбами и печатями ________________________;
_______________________________________________________________
4) копия разрешения на осуществление деятельности по перевозке грузов, если такой вид деятельности требует наличия разрешения в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях _________________________________
_________________________________________________________________________.
Представление документов, предусмотренных подпунктом 1) пункта 2 статьи 497 Кодекса, не требуется в случае возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем и (или) из формы сведений.
Приложение: ____ на листах.
Дата подачи ____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
представителя юридического лица ______________
Подпись ________________
Приложение 5 к приказу
И.о. Министра финансов
от 26 июля 2021 года № 721
Приложение 9
к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
Форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
____________________________
(бизнес-идентификационный номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли
Просим Вас согласно пункту 1 статьи 525 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) включить в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли.
Указываем следующие сведения:
наличие в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде сооружений и (или) помещений (частей помещений), предназначенных для использования в качестве магазина беспошлинной торговли. Если сооружения и (или) помещения (части помещений) находятся в аренде на день подачи заявления о включении в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли, договор аренды в отношении таких сооружений и (или) помещений (частей помещений) должен быть заключен на срок не менее шести месяцев ___________________________________________________
________________________________________________________________;
торговый зал, находиться за пределами места, определенного для производства таможенного декларирования товаров ______________________
_______________________________________________________________;
наличие на территории магазина беспошлинной торговли места, предназначенные для осуществления торговых операций, а также отдельные огороженные места, предназначенные для осуществления операций по обеспечению сохранности товаров и подготовке товаров к продаже (вскрытие упаковки, освобождение от тары и другие) __________________________
_______________________________________________________________;
наличие регистрационных документов или разрешений на розничную торговлю в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан ____________________
_______________________________________________________________________________;
отсутствие на день обращения в территориальный орган государственных доходов не исполненной в установленный срок обязанности по уплате таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;

мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге дейін бір жыл ішінде "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 528, 532, 535, 538, 544, 551 және 555-баптарына сәйкес әкімшілік жауаптылыққа тарту фактілерінің болмауы
_____________________________________________________________________;
тауарларды Кодекстің 324-бабы 2-тармағының 4) тармақшасында аталған тұлғаларға өткізу үшін көзделген бажсыз сауда дүкендері үшін тиісті тізілімге енгізудің қосымша шарттарын сыртқы саясат саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша кеден ісі саласындағы уәкілетті орган белгілейді
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдалану туралы шарттың (келісімнің) болуы ______________________________________
_______________________________________________________________.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген) "Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету шеңберінде ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім
______________________________________________________________.
______________________________________________________________
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) __________
Қолы ___________

отсутствие фактов привлечения в течение одного года до дня обращения в орган государственных доходов к административной ответственности в соответствии со статьями 528, 532, 535, 538 544, 551 и 555 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" ______________________________________________________________;
наличие договора (соглашения) о пользовании информационной системой электронных счетов-фактур __________________
_______________________________________________________________.
Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли" утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №20955) __________________________________________________
__________________________________________________________.
Дата подачи ____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
представителя юридического лица__________
Подпись ________________