Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының кадрмен қамтамасыз ету және кадр саясаты субъектілерінің жұмыс сапасы нәтижелерін бағалау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 20 қыркүйектегі № 458 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 қыркүйекте № 24473 болып тіркелді
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабы 9) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының кадрмен қамтамасыз ету және кадр саясаты субъектілерінің жұмыс сапасы нәтижелерін бағалау әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министріне және Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр саясаты департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
Ю. Ильин
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2021 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 458 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының кадрмен қамтамасыз ету және кадр саясаты субъектілерінің жұмыс сапасы нәтижелерін бағалау әдістемесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының кадрмен қамтамасыз ету және кадр саясаты субъектілерінің жұмыс сапасы нәтижелерін бағалау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 5-1-бабының 9) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарында (бұдан әрі – МӨҚҚО) кадрмен қамтамасыз ету және кадр саясаты субъектілерінің жұмыс сапасы бойынша шаралардың тиімділігін анықтауға арналған.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі – ҚР ТЖМ) қарамағындағы ведомстволардың, аумақтық бөлімшелер және оның ведомствосына ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің, ҚР ТЖМ жоғарғы оқу орынының (бұдан әрі – МӨҚҚО аумақтық бөлімшелері) бірінші басшылары және бірінші басшының орынбасарлары МӨҚҚО кадр саясатының субъектілері болып табылады.

Об утверждении методики оценки результатов кадрового обеспечения и качества работы субъектов кадровой политики органов государственной противопожарной службы
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 сентября 2021 года № 458. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 сентября 2021 года № 24473
В соответствии с подпунктом 9) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую методику оценки результатов кадрового обеспечения и качества работы субъектов кадровой политики органов государственной противопожарной службы.
2. Департаменту кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и Департамент кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ю. Ильин
Утверждена
приказом Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 20 сентября 2021 года № 458
Методика оценки результатов кадрового обеспечения и качества работы субъектов
кадровой политики органов государственной противопожарной службы
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Методика оценки результатов кадрового обеспечения и качества работы субъектов кадровой политики органов государственной противопожарной службы (далее – Методика) разработана в соответствии с подпунктом 9) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и предназначена для определения эффективности мер по кадровому обеспечению и качества работы субъектов кадровой политики в органах государственной противопожарной службы (далее - ОГПС).
2. Субъектами кадровой политики ОГПС являются первые руководители и заместители первых руководителей ведомства, территориальных подразделений и подведомственные его ведомству государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – МЧС РК), высшего учебного заведения МЧС РК (далее - территориальные подразделения ОГПС).

3. МӨҚҚО аумақтық бөлімшелері кадр саясатының субъектілерін бағалау объектілері болып табылады.
4. МӨҚҚО кадрмен қамтамасыз ету және кадр саясаты субъектілерінің жұмыс сапасы нәтижелерін бағалауды (бұдан әрі – Кадр саясаты субъектілерін бағалау) ҚР ТЖМ кадр қызметі (бұдан әрі – кадр қызметі) жүзеге асырады.
5. Кадр саясаты субъектілерін бағалау күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша жүзеге асырылады.
6. Кадр саясатының субъектілерін бағалау:
1) адам ресурстарын пайдалану тиімділігі;
2) МӨҚҚО қызметкерлерін оқыту;
3) тәртіпті, заңдылықты сақтау және сыбайлас жемқорлық профилактикасы бойынша жұмыстың тиімділігі;
4) кәсіби даярлық деңгейі өлшемшарттары бойынша жүзеге асырылады.
7. Осы Әдістеме "азаматтық қорғау" арнайы атағы берілген МӨҚҚО қызметкерлеріне қатысты қолданылады.
2-тарау. "Адам ресурстарын пайдалану тиімділігі" өлшемшарты
8. Осы өлшемшарт бойынша бағалау осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МӨҚҚО аумақтық бөлімшелері ұсынатын осы МӨҚҚО аумақтық бөлімшесіндегі басқа аумақтық бөлімшелерге, құқық қорғау органдарына және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлеріне және әскери құрылымдарына іссапарға жіберу тәртібінде жұмыстан шығарылған және кеткен басшы буын қызметкерлері туралы ақпараты, осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы МӨҚҚО аумақтық бөлімшесіндегі қызметкерлер қатарынан осы МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің жоғары тұрған басшы лауазымына тағайындалған қызметкерлердің жоғарылуы туралы ақпараты, осы Әдістемеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басқа аумақтық бөлімшелерден, құқық қорғау органдарынан және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінен, басқа әскерлерінен және әскери құрылымдарынан іссапарға жіберу тәртібінде осы МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің жоғары тұрған басшы лауазымдарына тағайындалған қызметкерлер туралы ақпараты, осы Әдістемеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын уақтылы беру туралы ақпараты негізінде жүргізіледі.
9. Бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
К1 = Р1 + Р2 + Р3 +Р4
мұнда К1 – осы өлшемшарт бойынша МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің бағасы;
Р1 – "кадрлардың тұрақтамау деңгейі" көрсеткіші;
Р2 – "штаттық лауазымдардың жасақталмау деңгейі" көрсеткіші;
Р3 – "МӨҚҚО аумақтық бөлімшелері қызметкерлерінің жоғарылауы" көрсеткіші;
Р4 – "еңбек демалысын уақтылы беру" көрсеткіші.
Осы өлшемшарт бойынша ең жоғарғы мән 25 балды құрайды.
10. "Кадрлардың тұрақтамау деңгейі" көрсеткіші бойынша бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:

3. Объектами оценки субъектов кадровой политики являются территориальные подразделения ОГПС.
4. Оценка результатов кадрового обеспечения и качества работы субъектов кадровой политики ОГПС (далее – Оценка субъектов кадровой политики) осуществляется кадровой службой МЧС РК (далее – кадровая служба).
5. Оценка субъектов кадровой политики осуществляется по итогам календарного года.
6. Оценка субъектов кадровой политики осуществляется по следующим критериям:
1) эффективность использования человеческих ресурсов;
2) обучение сотрудников ОГПС;
3) эффективность работы по соблюдению дисциплины, законности и профилактики коррупции;
4) уровень профессиональной подготовки.
7. Действие настоящей Методики распространяется в отношении сотрудников ОГПС, которым присвоено специальное звание "гражданской защиты".
Глава 2. Критерий "Эффективность использования человеческих ресурсов"
8. Оценка по данному критерию проводится на основе представляемой территориальными подразделениями ОГПС информации о сотрудниках руководящего звена в данном территориальном подразделении ОГПС, уволенных и выбывших в порядке откомандирования в другие территориальные подразделения, правоохранительные органы и Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования по форме, согласно приложению 1 к настоящей Методике, информации о продвижении сотрудников, назначенных на вышестоящую руководящую должность в данном территориальном подразделений ОГПС из числа сотрудников данного территориального подразделения по форме, согласно приложению 2 к настоящей Методике, информации о сотрудниках, назначенных на вышестоящие руководящие должности в данном территориальном подразделении ОГПС в порядке откомандирования из других территориальных подразделений, правоохранительных органов и Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований по форме, согласно приложению 3 к настоящей Методике, информации о своевременности предоставления ежегодного оплачиваемого трудового отпуска по форме, согласно приложению 4 к настоящей Методике.
9. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
К1 = Р1 + Р2 + Р3 +Р4
где К1 - оценка территориального подразделения ОГПС по данному критерию;
Р1 - показатель "уровень текучести кадров";
Р2 - показатель "уровень не укомплектованности штатных должностей";
Р3 - показатель "продвижение сотрудников территориальных подразделений ОГПС";
Р4 - показатель "своевременность предоставления трудового отпуска".
Максимальное значение по данному критерию составляет 25 баллов.
10. Оценка по показателю "уровень текучести кадров" рассчитывается по следующей формуле:

Р1 = k * (1 – а / 0,07 * b)
мұнда k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіруге арналған коэффициент (6,25-ке тең);
a – есеп беру кезеңіндегі жұмыстан шығарылған, кеткен (іссапарға жіберілген) МӨҚҚО аумақтық бөлімшелері қызметкерлерінің саны;
b – МӨҚҚО аумақтық бөлімше қызметкерлерінің нақты саны.
Ауысу бойынша бағалауды есептеу кезінде мынадай:
зейнетке шығуына байланысты;
МӨҚҚО қайта құрылуына немесе штаттың қысқаруына байланысты;
сырқаты бойынша, қайтыс болуына байланысты;
саяси лауазымға тағайындалуына байланысты жұмыстан шығарылған қызметкерлер ескерілмейді.
МӨҚҚО аумақтық бөлімшесі басшысының ауысуына байланысты келесі 3 ай ішінде 3 % астам басшы буын қызметкері өз қалауы бойынша жұмыстан босатылған, басқа бөлімшелерге, оның ішінде құқық қорғау органдарына және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлеріне және әскери құрылымдарына іссапарға жіберілген жағдайда 3 балл алынады.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 6,25 балды құрайды.
11. "Штаттық лауазымдардың жасақталмау деңгейі" көрсеткіші бойынша бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
Р2 = k * (1 – а / 0,1 * b)
мұнда k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіруге арналған коэффициент (6,25-ке тең);
a – МӨҚҚО аумақтық бөлімшесіндегі бос штаттық лауазымдар саны (жасақталмау);
b – МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің штаттық кестесіне сәйкес лауазымдардың орташа саны (штат саны).
Лауазымдардың орташа саны бірінші тоқсаннан бастап төртінші тоқсанды қоса алғанда МӨҚҚО аумақтық бөлімшесі лауазымдар саны жиынтығының орташа мәні ретінде анықталады.
Егер алынған нәтиже минус белгісімен шықса, онда МӨҚҚО аумақтық бөлімшесіне осы көрсеткіш бойынша 0 мәні қойылады.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 6,25 балды құрайды.
12. "МӨҚҚО аумақтық бөлімшелері қызметкерлерінің жоғарылауы" көрсеткіші бойынша бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
Р3 = k * а / b
мұнда k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіруге арналған коэффициент (6,25-ке тең);
a – осы аумақтық бөлімшенің қызметкерлері қатарынан осы МӨҚҚО аумақтық бөлімшедегі жоғары тұрған лауазымға тағайындалған қызметкерлердің саны;
b – басқа аумақтық бөлімшелерден, құқық қорғау органдарынан және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінен, басқа әскерлерінен және әскери құрылымдарынан іссапарға жіберу тәртібінде кадр резервінен жоғарылатуға МӨҚҚО аумақтық бөлімшесіндегі жоғары тұрған басшы лауазымдарға тағайындалған қызметкерлердің жалпы саны.
Егер жоғары тұрған бос лауазымдардың болмауына байланысты МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінде жоғары тұрған лауазымдарға тағайындаулар болмаған жағдайда МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінде осы көрсеткіш бойынша 3 балл қойылады.
Егер МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінде осы бөлімшенің кадр резервінен жоғары тұрған лауазымдарға тағайындаулар болған және басқа аумақтық бөлімшелерден, құқық қорғау органдарынан және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінен, басқа әскерлерінен және әскери құрылымдарынан іссапарға жіберу тәртібінде лауазымдарға тағайындаулар болмаған жағдайда МӨҚҚО осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән қойылады.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 6,25 балды құрайды.

Р1 = k * (1 – а/0,07 * b)
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 6,25);
a – количество сотрудников территориального подразделения ОГПС уволенных, выбывших (откомандированных) в отчетном периоде;
b – фактическая численность сотрудников территориального подразделения ОГПС.
При расчете оценки по сменяемости не учитываются сотрудники, уволенные:
в связи с выходом на пенсию;
в связи с реорганизацией ОГПС или сокращением штата;
по болезни, в связи со смертью;
в связи с назначением на политическую должность.
При увольнении по собственному желанию либо откомандировании в другие подразделения, в том числе правоохранительные органы и Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования, в связи со сменой руководителя территориального подразделения ОГПС, более 3% сотрудников руководящего звена в течение следующих 3 месяцев, от полученного результата отнимается 3 балла.
Максимальное значение по данному показателю составляет 6,25 балла.
11. Оценка по показателю "уровень не укомплектованности штатных должностей" рассчитывается по следующей формуле:
Р2 = k * (1 – а/0,1 * b)
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 6,25);
a – количество вакантных штатных должностей территориального подразделения ОГПС (некомплект);
b – среднее количество должностей в соответствии со штатным расписанием территориального подразделения ОГПС (штатная численность).
Среднее количество должностей определяется как среднее значение суммы количества должностей территориального подразделения ОГПС с первого по четвертый квартал включительно.
При полученном результате со знаком минус, территориальному подразделению ОГПС по данному показателю ставится значение "0".
Максимальное значение по данному показателю составляет 6,25 балла.
12. Оценка по показателю "продвижение сотрудников территориальных подразделений ОГПС" рассчитывается по следующей формуле:
Р3 = k * а/b
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 6,25);
a – количество сотрудников, назначенных на вышестоящую руководящую должность в данном территориальном подразделении ОГПС из числа сотрудников данного территориального подразделения;
b – общее количество сотрудников, назначенных на вышестоящие руководящие должности в данном территориальном подразделении ОГПС из кадрового резерва на выдвижение, в порядке откомандирования из других территориальных подразделений, правоохранительных органов и Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований.
В случае если в территориальном подразделении ОГПС не производились назначения на вышестоящие должности в связи с отсутствием вакантных вышестоящих должностей, территориальному подразделению ОГПС по данному показателю ставится 3 балла.
В случае если в территориальном подразделении ОГПС производились назначения на вышестоящие должности только из кадрового резерва данного подразделения и не производились назначения на должности в порядке откомандирования из других территориальных подразделений, правоохранительных органов и Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, то ОГПС по данному показателю ставится максимальное значение.
Максимальное значение по данному показателю составляет 6,25 баллов.

13. "Еңбек демалысын уақтылы беру" көрсеткіші бойынша бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
Р4 = k * а / b
мұнда k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіруге арналған коэффициент (6,25-ке тең);
a – есептік кезеңде жыл сайынғы ақылы еңбек демалысы толық көлемде берілген МӨҚҚО аумақтық бөлімшесі қызметкерлер саны;
b – МӨҚҚО аумақтық бөлімшесі қызметкерлерінің нақты саны.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 6,25 балды құрайды.
3-тарау. "Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлерін оқыту" өлшемшарты
14. Осы өлшемшарт бойынша бағалау осы Әдістемеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МӨҚҚО аумақтық бөлімшелері ұсынатын біліктілігін арттырудан және қайта даярлаудан өтуге жататын және өткен қызметкерлер туралы ақпарат және осы Әдістемеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біліктілігін арттырудан және қайта даярлаудан өтуге жататын және өткен қызметкерлер туралы ақпарат негізінде жүргізіледі.
15. Бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
K2 = Р1 + Р2
мұнда K2 – МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің осы өлшемшарт бойынша бағасы;
Р1 – "МӨҚҚО қызметкерлерінің біліктілігін арттыру" көрсеткіші;
Р2 – "МӨҚҚО қызметкерлерін қайта даярлау" көрсеткіші.
Осы өлшемшарт бойынша ең жоғарғы мән 25 балды құрайды.
16. "МӨҚҚО қызметкерлерінің біліктілігін арттыру" көрсеткіші бойынша бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
Р1 = k * a / b
мұнда k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіруге арналған коэффициент (17,5-ке тең);
a – есеп беру кезеңінде МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің біліктілігін арттырудан өтуге жататын қызметкерлер қатарынан біліктілігін арттырудан өткен қызметкерлер саны;
b – есептік кезеңде МӨҚҚО аумақтық бөлімшелерінің біліктілігін арттырудан өтуге жататын қызметкерлерінің саны.
Осы өлшемшарт бойынша ең жоғарғы мән 17,5 балды құрайды.
17. "МӨҚҚО қызметкерлерін қайта даярлау" көрсеткіші бойынша бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
Р1 = k * c / d
мұнда k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіруге арналған коэффициент (7,5-ге тең);
c – есептік кезеңде МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің қайта даярлауға жататын қызметкерінің қатарынан қайта даярлаудан өткен қызметкерлерінің саны;
d – есептік кезеңде МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің қайта даярлаудан өтуге жататын қызметкерлерінің саны.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 7,5 балды құрайды.
4-тарау. "Тәртіпті, заңдылықты сақтау және сыбайлас жемқорлық профилактикасы жөніндегі жұмыстың тиімділігі" өлшемшарты
18. Бағалау МӨҚҚО аумақтық бөлімшесі ұсынатын сыбайлас жемқорлық қылмыстарын жасағаны үшін сотталған, әкімшілік және тәртіптік теріс қылық жасаған, теріс себептер бойынша жұмыстан шығарылған қызметкерлер туралы ақпарат негізінде жүргізіледі.
административные или дисциплинарные проступки

13. Оценка по показателю "своевременность предоставления трудового отпуска" рассчитывается по следующей формуле:
Р4 = k * а/b
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 6,25);
a – количество сотрудников территориального подразделения ОГПС, которым предоставлен ежегодный оплачиваемый трудовой отпуск в полном объеме в отчетном периоде;
b – фактическая численность сотрудников территориального подразделения ОГПС.
Максимальное значение по данному показателю составляет 6,25 балла.
Глава 3. Критерий "Обучение сотрудников органов государственной противопожарной службы"
14. Оценка по данному критерию проводится на основе представляемой территориальными подразделениями ОГПС информации о сотрудниках, подлежащих прохождению и прошедших повышение квалификации и переподготовку по форме, согласно приложению 5 к настоящей Методике и информации о сотрудниках, подлежащих прохождению и прошедших переподготовку по форме, согласно приложению 6 к настоящей Методике.
15. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
K2 = Р1 + Р2
где K2 – оценка территориального подразделения ОГПС по данному критерию;
Р1 – показатель "повышение квалификации сотрудников ОГПС";
Р2 – показатель "переподготовка сотрудников ОГПС".
Максимальное значение по данному критерию составляет 25 баллов.
16. Оценка по показателю "повышение квалификации сотрудников ОГПС" рассчитывается по следующей формуле:
Р1 = k * a/b
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 17,5);
a – количество сотрудников территориального подразделения ОГПС, прошедших повышение квалификации в отчетном периоде, из числа подлежащих;
b – количество сотрудников территориального подразделения ОГПС, подлежащих прохождению повышения квалификации в отчетном периоде.
Максимальное значение по данному критерию составляет 17,5 балла.
17. Оценка по показателю "переподготовка сотрудников ОГПС" рассчитывается по следующей формуле:
Р1 = k * c/d
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 7,5);
c – количество сотрудников территориального подразделения ОГПС, прошедших переподготовку в отчетном периоде, из числа подлежащих;
d – количество сотрудников территориального подразделения ОГПС, подлежащих прохождению переподготовки в отчетном периоде.
Максимальное значение по данному показателю составляет 7,5 балла.
Глава 4. Критерий "Эффективность работы по соблюдению дисциплины, законности и профилактики коррупции"
18. Оценка проводится на основе представляемой территориальным подразделением ОГПС информации о количестве сотрудников, осужденных за совершение коррупционного преступления, совершивших административные или дисциплинарные проступки, уволенных по отрицательным мотивам.

19. Бағалауды жүргізу кезінде аумақтық МӨҚҚО жеке құрамының 1000 бірлігіне есептегенде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған, әкімшілік және тәртіптік теріс қылық жасаған, теріс себептер бойынша жұмыстан шығарылған қызметкерлердің саны ескеріледі.
20. "Тәртіпті, заңдылықты сақтау және сыбайлас жемқорлық профилактикасы жөніндегі жұмыстың тиімділігі" өлшемшарты бойынша бағалау осы Әдістемеге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қойылады.
21. Бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
К3 = Р1 + Р2 + Р3
мұнда К3 – МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің осы өлшемшарт бойынша бағасы;
Р1 – "сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған, оның ішінде қылмыс жасау сәтінде осы МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің қызметкері болып табылатын қызметкерлердің саны" көрсеткіші;
Р2 – "әкімшілік және тәртіптік теріс қылық жасаған, оның ішінде құқық бұзушылықты жасау сәтінде осы МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің қызметкері болып табылатын қызметкерлердің саны" көрсеткіші;
Р3 – "теріс себептер бойынша жұмыстан шығарылған, оның ішінде жұмыстан шығару сәтінде осы МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің қызметкері болып табылатын қызметкерлердің саны" көрсеткіші.
Осы өлшемшарт бойынша ең жоғарғы мән 25 балды құрайды.
22. "Сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған, оның ішінде қылмыс жасау сәтінде осы МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің қызметкері болып табылатын қызметкерлердің саны" көрсеткіші бойынша бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
Р2 = 1000 * (а / b)
a – МӨҚҚО өзі анықтаған, сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған қызметкерлердің санын қоспағанда, сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған қызметкерлердің, оның ішінде қылмыс жасау сәтінде осы МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің болып табылған қызметкерлердің саны;
b – МӨҚҚО аумақтық бөлімшесі қызметкерлерінің нақты саны.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 15 балды құрайды.
23. "Әкімшілік және тәртіптік теріс қылық жасаған, оның ішінде құқық бұзушылықты жасау сәтінде осы МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің қызметкері болып табылатын қызметкерлердің саны" көрсеткіші бойынша бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
Р2 = 1000 * (а / b)
a – МӨҚҚО өзі анықтаған әкімшілік және тәртіптік теріс қылық жасаған қызметкерлердің санын қоспағанда, әкімшілік және тәртіптік теріс қылық жасаған, оның ішінде құқық бұзушылықты жасау сәтінде осы МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің қызметкері болып табылатын қызметкерлердің саны;
b – МӨҚҚО аумақтық бөлімшесі қызметкерлерінің нақты саны.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 6 балды құрайды.

19. При проведении оценки учитывается количество сотрудников, осужденных за совершение коррупционного преступления, совершивших административные или дисциплинарные проступки, уволенных по отрицательным мотивам в расчете на 1000 единиц личного состава территориального ОГПС.
20. Оценка по критерию "Эффективность работы по соблюдению дисциплины, законности и профилактики коррупции" выставляется по форме, согласно приложению 7 к настоящей Методике.
21. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
К3 = Р1 + Р2 + Р3
где К3 – оценка территориального подразделения ОГПС по данному критерию;
Р1 – показатель "количество сотрудников, осужденных за совершение коррупционного преступления, в том числе являвшихся сотрудниками данного территориального подразделения ОГПС на момент совершения уголовного правонарушения";
Р2 – показатель "количество сотрудников, совершивших административные или дисциплинарные проступки, в том числе являвшихся сотрудниками данного территориального подразделения ОГПС на момент совершения правонарушения";
Р3 – показатель "количество сотрудников, уволенных по отрицательным мотивам, в том числе являвшихся сотрудниками данного территориального подразделения ОГПС на момент увольнения".
Максимальное значение по данному критерию составляет 25 баллов.
22. Оценка по показателю "количество сотрудников, осужденных за совершение коррупционного преступления, в том числе являвшихся сотрудниками данного территориального подразделения ОГПС на момент совершения уголовного правонарушения" рассчитывается по следующей формуле:
Р2 = 1000 * (а/b)
a – количество сотрудников, осужденных за совершение коррупционного преступления, в том числе являвшихся сотрудниками данного территориального подразделения ОГПС на момент совершения уголовного правонарушения;
b – фактическая численность сотрудников территориального подразделения ОГПС.
Максимальное значение по данному показателю составляет 15 баллов.
23. Оценка по показателю "количество сотрудников, совершивших административные или дисциплинарные проступки, в том числе являвшихся сотрудниками данного территориального подразделения ОГПС на момент совершения правонарушения" рассчитывается по следующей формуле:
Р2 = 1000 * (а/b)
a – количество сотрудников, совершивших административные или дисциплинарные проступки, в том числе являвшихся сотрудниками данного территориального подразделения ОГПС на момент совершения правонарушения, за исключением количества сотрудников, совершивших административные или дисциплинарные проступки, выявленных самим ОГПС;
b – фактическая численность сотрудников территориального подразделения ОГПС.
Максимальное значение по данному показателю составляет 6 баллов.

24. "Теріс себептер бойынша жұмыстан шығарылған қызметкерлердің, оның ішінде жұмыстан шығару сәтінде осы МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің қызметкері болып табылатын қызметкерлердің саны" көрсеткіші бойынша бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
Р1 = 1000 * (а / b)
a – әкімшілік және тәртіптік теріс қылық жасаған, сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған қызметкерлердің санын қоспағанда, теріс себептер бойынша жұмыстан шығарылған, оның ішінде жұмыстан шығару сәтінде осы МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің қызметкері болып табылған қызметкерлердің саны;
b – МӨҚҚО аумақтық бөлімшесі қызметкерлерінің нақты саны.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 4 балды құрайды.
5-тарау. "Кәсіби даярлық деңгейі" өлшемшарты
25. Осы өлшемшарт бойынша бағалау осы Әдістемеге 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МӨҚҚО аумақтық бөлімшелері ұсынатын біліктілік беруге жататын және біліктілік берілген қызметкерлер туралы ақпараты және осы Әдістемеге 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МӨҚҚО аумақтық бөлімшесі оқу-материалдық базасының жабдықталуы туралы ақпараты негізінде жүргізіледі.
26. "Кәсіби даярлық деңгейі" көрсеткіші бойынша бағалауды жүргізу кезінде жыл сайын кадр қызметіне беретін есептік кезеңнен кейінгі жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша кадрдың жай-күйіне жүргізілген мониторинг бойынша МӨҚҚО аумақтық бөлімшесі есептерінің тиісті деректері ескеріледі.
27. Бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
К4 = Р1 + Р2
мұнда K4 – МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің осы өлшемшарты бойынша бағасы;
Р1 – "сыныптық біліктілік беру" көрсеткіші;
Р2 – "МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің оқу-материалдық базасы" көрсеткіші.
Осы өлшемшарт бойынша ең жоғарғы мән 25 балды құрайды.
28. "Сыныптық біліктілік беру" көрсеткіші бойынша бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
Р1 = k1 * a / b
k1 – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіруге арналған коэффициент (16-ға тең);
a – қызметтік және құқықтық даярлық бойынша тестілеу, дене шынықтыру және өрт-құтқару сынақтар тапсыру қорытындылары бойынша сыныптық біліктілік берілген МӨҚҚО аумақтық бөлімшесі қызметкерлерінің саны;
b – МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің сыныптық біліктілікті беруге жататын қызметкерлерінің саны.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 16 балды құрайды.
29. "МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің оқу-материалдық базасы" көрсеткіші бойынша бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
Р2 = c + d + е
с – спорт ғимаратының бар-жоғы;
d – оқу мұнарасының бар-жоғы;
е – оқу-әдістемелік кабинетінің бар-жоғы.
С, d және е-нің біреуі болған жағдайда МӨҚҚО аумақтық бөлімшесіне жарақталуына байланысты әрқайсысы үшін 3 балға дейін қосылады.

24. Оценка по показателю "количество сотрудников, уволенных по отрицательным мотивам, в том числе являвшихся сотрудниками данного территориального подразделения ОГ ОГПС З на момент увольнения" рассчитывается по следующей формуле:
Р1 = 1000 * (а/b)
a – количество сотрудников, уволенных по отрицательным мотивам, в том числе являвшихся сотрудниками данного территориального подразделения ОГПС на момент увольнения, за исключением количества сотрудников, осужденных за совершение коррупционного преступления, совершивших административные или дисциплинарные проступки;
b – фактическая численность сотрудников территориального подразделения ОГПС.
Максимальное значение по данному показателю составляет 4 балла.
Глава 5. Критерий "Уровень профессиональной подготовки"
25. Оценка по данному критерию проводится на основе представляемой территориальными подразделениями ОГПС информации о сотрудниках, подлежащих присвоению квалификации и которым присвоена квалификация по форме, согласно приложению 8 к настоящей Методике и информации об оснащенности учебно-материальной базы территориального подразделения ОГПС по форме, согласно приложению 9 к настоящей Методике.
26. При проведении оценки по показателю "уровень профессиональной подготовки" учитываются соответствующие данные отчетов территориального подразделения ОГПС по мониторингу состояния кадров по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным периодом, предоставляемых в кадровую службу ежегодно.
27. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
К4 = Р1 + Р2
где K4 – оценка территориального подразделения ОГПС по данному критерию;
Р1 – показатель "присвоение классной квалификации";
Р2 – показатель "учебно-материальная база территориального подразделения ОГПС".
Максимальное значение по данному критерию составляет 25 баллов.
28. Оценка по показателю "присвоение классной квалификации" рассчитывается по следующей формуле:
Р1 = k1 * a/b
k1 – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 16);
a – количество сотрудников территориального подразделения ОГПС, которым по итогам сдачи: тестирования по служебной и правовой подготовке, зачетов по физической и пожарно-спасательной подготовке присвоена классная квалификация;
b – количество сотрудников территориального подразделения ОГПС, подлежащих присвоению классной квалификации.
Максимальное значение по данному показателю составляет 16 баллов.
29. Оценка по показателю "учебно–материальная база территориального подразделения ОГПС" рассчитывается по следующей формуле:
Р2 = c + d + е
с – наличие спортивного сооружения;
d – наличие учебной башни
е – наличие учебно-методического кабинета.
При наличии одного из с, d, и е, территориальному подразделению ОГПС прибавляется до 3-х баллов за каждый в зависимости от оснащенности.

С, d, және е-нің біреуі болмаған жағдайда МӨҚҚО аумақтық бөлімшесіне жарақталуына және оқу сабақтарын өткізу үшін жасалған жағдайына байланысты 0,5 балға дейін қосылады.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 9 балды құрайды.
6-тарау. Кадр саясатының субъектілерін қорытынды бағалау
30. Кадр саясатының субъектілерін қорытынды бағалау барлық өлшемшарттар бойынша есептердің алынған нәтижелерін қосу арқылы анықталады:
О = К1 + К2 + К3 + К4
мұнда О – кадрмен қамтамасыз ету және жұмыс сапасының нәтижелері бойынша МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің қорытынды бағасы;
К1 – "адам ресурстарын пайдалану тиімділігі" өлшемшарты бойынша МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің бағасы;
К2 – "МӨҚҚО қызметкерлерін оқыту" өлшемшарты бойынша МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің бағасы;
К3 – "тәртіпті, заңдылықты сақтау және сыбайлас жемқорлық профилактикасы бойынша жұмыс тиімділігі" өлшемшарты бойынша МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің бағасы;
К4 – "кәсіби даярлық деңгейі" өлшемшарты бойынша МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің бағасы.
31. Кадрмен қамтамасыз ету және кадр саясаты субъектілерінің жұмыс сапасы нәтижелерін бағалау туралы қорытындыны осы Әдістемеге 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадр қызметі дайындайды.
32. Балдар осы Әдістемеге 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрмен қамтамасыз ету және МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің жұмыс сапасы нәтижелерін бағалауға арналған өлшемшарттар мен көрсеткіштер бойынша қойылады.
33. Алынған бағалау нәтижесіне сәйкес МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің қызметі тиімділігінің дәрежесі анықталады. Ақаматтық қорғау органының аумақтық бөлімшесі тиімділігінің жоғары дәрежесі 80-нен бастап 100 балға дейін, орта дәрежесі 60-тан бастап 79,99 балға дейін, төмен дәрежесі 50-ден бастап 59,99 балға дейін бағалау көрсеткішіне сәйкес келеді. Бағалау нәтижелері бойынша 49,99 балдан төмен алған МӨҚҚО аумақтық бөлімшесінің қызметі тиімсіз болып танылады.
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарының
кадрмен қамтамасыз ету және
кадр саясаты субъектілерінің
жұмыс сапасы нәтижелерін
бағалау әдістемесіне
1-қосымша
Нысан
Осы мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының аумақтық бөлімшесіндегі басқа аумақтық бөлімшелерге, құқық қорғау органдарына және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлеріне және әскери құрылымдарына іссапарға жіберу тәртібінде жұмыстан шығарылған және кеткен басшы буын қызметкерлері туралы ақпарат
Жұмыстан шығарылған не іссапарға жіберілген басшы буын қызметкерінің атағы, тегі, аты, әкесінің атын (бар болған жағдайда), бұрын атқарған лауазымының толық атауы
Кету себебі (жұмыстан шығару бабы, қайда іссапарға жіберілді)
Жұмыстан шығару, іссапарға жіберу күні; бұйрықтың нөмірі
Ескертпе
1.
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет
органы аумақтық бөлімшесінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының
аумақтық бөлімшесі кадр қызметінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
20___ жылғы "____" ______________
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарының
кадрмен қамтамасыз ету және
кадр саясаты субъектілерінің
жұмыс сапасы нәтижелерін
бағалау әдістемесіне
2-қосымша
Нысан
Осы мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының аумақтық бөлімшесіндегі қызметкерлер қатарынан осы мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының аумақтық бөлімшесінің жоғары тұрған басшы лауазымына тағайындалған қызметкерлердің жоғарылуы туралы ақпараты
Жоғары тұрған лауазымға тағайындалған адамның атағы, тегі, аты, әкесінің атын (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы аумақтық бөлімшесінің штаттық кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлім, басқарма, департамент) толық атауын көрсете отырып, атқаратын лауазымының толық атауы
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы аумақтық бөлімшесінің штаттық кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлім, басқарма, департамент) толық атауын көрсете отырып, бұрын атқарған лауазымының толық атауы
Лауазымға тағайындау күні, тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы
аумақтық бөлімшесінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының
аумақтық бөлімшесі кадр қызметінің басшысы ________ _____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
20___ жылғы "____" ______________
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарының
кадрмен қамтамасыз ету және
кадр саясаты субъектілерінің
жұмыс сапасы нәтижелерін
бағалау әдістемесіне
3-қосымша
Нысан
Басқа аумақтық бөлімшелерден, құқық қорғау органдарынан және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінен, басқа әскерлерінен және әскери құрылымдарынан іссапарға жіберу тәртібінде осы мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының аумақтық бөлімшесінің жоғары тұрған басшы лауазымдарына тағайындалған қызметкерлер туралы ақпараты
Жоғары тұрған лауазымға тағайындалған адамның атағы, тегі, аты, әкесінің атын (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы аумақтық бөлімшесінің штаттық кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлім, басқарма, департамент) толық атауын көрсете отырып, атқаратын лауазымының толық атауы
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы аумақтық бөлімшесінің штаттық кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлім, басқарма, департамент) толық атауын көрсете отырып, бұрын атқарған лауазымының толық атауы
Лауазымға тағайындау күні, тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы
аумақтық бөлімшесінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының
аумақтық бөлімшесі кадр қызметінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
20___ жылғы "____" ______________
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарының
кадрмен қамтамасыз ету және
кадр саясаты субъектілерінің
жұмыс сапасы нәтижелерін
бағалау әдістемесіне
4-қосымша
Нысан
Жыл сайынғы ақылы еңбек демалыстың уақтылы берілуі туралы ақпарат
Атауы
Қызметкерлердің нақты саны
Бағаланатын жылы жыл сайынғы еңбек демалысы толық көлемде берілген қызметкерлердің саны
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының аумақтық бөлімшесіндегі жыл сайынғы ақылы еңбек демалысы күндерінің орташа саны
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының аумақтық бөлімшесі
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы
аумақтық бөлімшесінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының
аумақтық бөлімшесі кадр қызметінің басшысы ________ ___________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
20___ жылғы "____" ______________
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарының
кадрмен қамтамасыз ету және
кадр саясаты субъектілерінің
жұмыс сапасы нәтижелерін
бағалау әдістемесіне
5-қосымша
Нысан
Біліктілігін арттырудан өтуге жататын және өткен қызметкерлер туралы ақпарат
Атауы
Біліктілігін арттырудан өтуге жататын қызметкерлердің саны
Біліктілігін арттырудан өткен қызметкерлердің саны
Біліктілігін арттырудан өтпеген қызметкерлердің саны
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының аумақтық бөлімшесі
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы
аумақтық бөлімшесінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының
аумақтық бөлімшесі кадр қызметінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
20___ жылғы "____" ______________
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарының
кадрмен қамтамасыз ету және
кадр саясаты субъектілерінің
жұмыс сапасы нәтижелерін
бағалау әдістемесіне
6-қосымша
Нысан
Қайта даярлаудан өтуге жататын және өткен қызметкерлер туралы ақпарат
Атауы
Қайта даярлаудан өтуге жататын қызметкерлердің саны
Қайта даярлаудан өткен қызметкерлердің саны
Қайта даярлаудан өтпеген қызметкерлердің саны
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының аумақтық бөлімшесі
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы
аумақтық бөлімшесінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының
аумақтық бөлімшесі кадр қызметінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
20___ жылғы "____" ______________
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарының
кадрмен қамтамасыз ету және
кадр саясаты субъектілерінің
жұмыс сапасы нәтижелерін
бағалау әдістемесіне
7-қосымша
Нысан
1-кесте
Сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған, оның ішінде мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы өзі анықтаған сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған қызметкерлерді қоспағанда, жеке құрамның 1000 бірлігіне қылмыс жасау сәтінде осы мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы аумақтық бөлімшесінің қызметкері болып табылатын қызметкерлердің саны.
Балл
0
15

При отсутствии одного из с, d, и е, территориальному подразделению ОГПС прибавляется до 0,5-х баллов за каждый в зависимости от оснащенности и создания условии для проведения учебных занятии.
Максимальное значение по данному показателю составляет 9 баллов.
Глава 6. Итоговая оценка субъектов кадровой политики
30. Итоговая оценка субъектов кадровой политики определяется путем сложения полученных результатов расчетов по всем критериям:
О = К1 + К2 + К3 + К4
где О – итоговая оценка территориального подразделения ОГПС по результатам кадрового обеспечения и качества работы;
К1 – оценка территориального подразделения ОГПС по критерию "эффективность использования человеческих ресурсов";
К2 – оценка территориального подразделения ОГПС по критерию "обучение сотрудников ОГПС";
К3 – оценка территориального подразделения ОГПС по критерию "эффективность работы по соблюдению дисциплины, законности и профилактики коррупции";
К4 – оценка территориального подразделения ОГПС по критерию "уровень профессиональной подготовки".
31. Заключение о результатах оценки результатов кадрового обеспечения и качества работы субъектов кадровой политики готовится кадровой службой по форме, согласно приложению 10 к настоящей Методике.
32. Баллы выставляются по критериям и показателям для оценки результатов кадрового обеспечения и качества работы территориального подразделения ОГПС по форме, согласно приложению 11 к настоящей Методике.
33. В соответствии с полученным результатом оценки определяется степень эффективности деятельности территориального подразделения ОГПС. Высокая степень эффективности территориального подразделения ОГПС соответствует показателю оценки от 80 до 100 баллов, средняя степень – от 60 до 79,99 баллов, низкая степень – от 50 до 59,99 баллов. Неэффективной признается деятельность территориального подразделения ОГПС, набравшего по результатам оценки менее 49,99 баллов.
Приложение 1
к Методике оценки результатов
кадрового обеспечения
и качества работы субъектов
кадровой политики
органов государственной
противопожарной службы
Форма
Информация о сотрудниках руководящего звена в данном территориальном
подразделении органа государственной противопожарной службы, уволенных
и выбывших в порядке откомандирования в другие территориальные подразделения,
правоохранительные органы и Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования
Звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное наименование ранее занимаемой должности, сотрудника руководящего звена уволенного либо откомандированного
Причина выбытия (статья увольнения, куда откомандирован)
Дата увольнения, откомандирования;
номер приказа
Примечание
1.
Руководитель территориального подразделения органа государственной
противопожарной службы ________________ (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель кадровой службы территориального подразделения органа
государственной противопожарной службы ________________ (подпись)
(расшифровка подписи) "____" ______________20___год.
Приложение 2
к Методике оценки результатов
кадрового обеспечения
и качества работы субъектов
кадровой политики
органов государственной
противопожарной службы
Форма
Информация о продвижении сотрудников, назначенных на вышестоящую
руководящую должность в данном территориальном подразделений органа
государственной противопожарной службы из числа сотрудников данного
территориального подразделения
Звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, назначенного на вышестоящую должность
Полное наименование занимаемой должности с указанием полного наименования структурного подразделения (отдел, управление, департамент) в соответствии со штатным расписанием территориального подразделения органа государственной противопожарной службы
Полное наименование ранее занимаемой должности с указанием полного наименования структурного подразделения (отдел, управление, департамент) в соответствии со штатным расписанием территориального подразделения органа государственной противопожарной службы
Дата назначения на должность, номер приказа о назначении
Руководитель территориального подразделения органа государственной
противопожарной службы ________________ (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель кадровой службы территориального подразделения органа
государственной противопожарной службы ________________ (подпись)
(расшифровка подписи) "____" ______________20___год.
Приложение 3
к Методике оценки результатов
кадрового обеспечения
и качества работы субъектов
кадровой политики
органов государственной
противопожарной службы
Форма
Информация о сотрудниках, назначенных на вышестоящие руководящие должности
в данном территориальном подразделении органа государственной противопожарной
службы в порядке откомандирования из других территориальных подразделений,
правоохранительных органов и Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований
Звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, назначенного на вышестоящую должность
Полное наименование занимаемой должности с указанием полного наименования структурного подразделения (отдел, управление, департамент) в соответствии со штатным расписанием территориального подразделения органа государственной противопожарной службы
Полное наименование ранее занимаемой должности с указанием полного наименования структурного подразделения (отдел, управление, департамент) откуда прибыл сотрудник
Дата назначения на должность, номер приказа о назначении
Руководитель территориального подразделения органа государственной
противопожарной службы ________________ (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель кадровой службы территориального подразделения органа
государственной противопожарной службы ________________ (подпись)
(расшифровка подписи) "____" ______________20___год.
Приложение 4
к Методике оценки результатов
кадрового обеспечения
и качества работы субъектов
кадровой политики
органов государственной
противопожарной службы
Форма
Информация о своевременности предоставления ежегодного оплачиваемого трудового отпуска
Наименование
Фактическая численность сотрудников
Количество сотрудников, которым предоставлен ежегодный трудовой отпуск в оцениваемом году в полном объеме
Среднее количество дней ежегодного оплачиваемого трудового отпуска в территориальном подразделении органа государственной противопожарной службы
Территориальное подразделение органа государственной противопожарной службы
Руководитель территориального подразделения органа государственной
противопожарной службы ________________ (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель кадровой службы территориального подразделения органа
государственной противопожарной службы ________________ (подпись)
(расшифровка подписи) "____" ______________20___год.
Приложение 5
к Методике оценки результатов
кадрового обеспечения
и качества работы субъектов
кадровой политики
органов государственной
противопожарной службы
Форма
Информация о сотрудниках, подлежащих прохождению и прошедших повышение квалификации
Наименование
Количество сотрудников, подлежащих повышению квалификации
Количество сотрудников, прошедших повышение квалификации
Количество сотрудников, не прошедших повышение квалификации
Территориальное подразделение органа государственной противопожарной службы
Руководитель территориального подразделения органа государственной
противопожарной службы ________________ (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель кадровой службы территориального подразделения органа
государственной противопожарной службы ________________ (подпись)
(расшифровка подписи) "____" ______________20___год.
Приложение 6
к Методике оценки результатов
кадрового обеспечения
и качества работы субъектов
кадровой политики
органов государственной
противопожарной службы
Форма
Информация о сотрудниках, подлежащих прохождению и прошедших переподготовку
Наименование
Количество сотрудников, подлежащих переподготовке
Количество сотрудников, прошедших переподготовку
Количество сотрудников, не прошедших переподготовку
Территориальное подразделение органа государственной противопожарной службы
Руководитель территориального подразделения органа государственной
противопожарной службы ________________ (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель кадровой службы территориального подразделения органа
государственной противопожарной службы ________________ (подпись)
(расшифровка подписи) "____" ______________20___год.
Приложение 7
к Методике оценки результатов
кадрового обеспечения
и качества работы субъектов
кадровой политики
органов государственной
противопожарной службы
Форма
Таблица 1
Количество сотрудников, осужденных за совершение коррупционного преступления, в том числе являвшихся сотрудниками данного территориального подразделения органа государственной противопожарной службы на момент совершения уголовного правонарушения, на 1000 единиц личного состава.
Балл
0
15

1,21-ден 1,50-ге дейін
1
1,50-ден жоғары
0
3-кесте
Теріс себептер бойынша жұмыстан шығарылған, оның ішінде қылмыстық құқық бұзушылықты жасағаны, әкімшілік және тәртіптік теріс қылық жасағаны үшін сотталған қызметкерлердің санын қоспағанда, жеке құрамның 1000 бірлігіне жұмыстан шығару сәтінде осы мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы аумақтық бөлімшесінің қызметкері болып табылатын қызметкерлердің саны
Балл
0
4

от 1,21 до 1,50
1
свыше 1,50
0
Таблица 3
Количество сотрудников, уволенных по отрицательным мотивам, в том числе являвшихся сотрудниками данного территориального подразделения органа государственной противопожарной службы на момент увольнения, на 1000 единиц личного состава, за исключением количества сотрудников, осужденных за совершение коррупционного преступления, совершивших административные или дисциплинарные проступки
Балл
0
4

0-ден жоғары 0,80-ге дейін
3
0,81-ден 1,60-қа дейін
2
1,61-ден 2,40-қа дейін
1
2,40-тан жоғары
0
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарының
кадрмен қамтамасыз ету және
кадр саясаты субъектілерінің
жұмыс сапасы нәтижелерін
бағалау әдістемесіне
8-қосымша
Нысан
Біліктілік беруге жататын және біліктілік берілген қызметкерлер туралы ақпарат
Атауы
Сыныптық біліктілік беруге жататын аумақтық бөлімшенің қызметкерлер саны
Қызметтік және құқықтық даярлық бойынша тестілеу, дене шынықтыру және өрт-құтқару сынақтар тапсыру қорытындылары бойынша сыныптық біліктілік берілген мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының аумақтық бөлімшесі қызметкерлерінің саны
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының аумақтық бөлімшесі
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы
аумақтық бөлімшесінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының
аумақтық бөлімшесі кадр қызметінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
20___ жылғы "____" ______________
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарының
кадрмен қамтамасыз ету және
кадр саясаты субъектілерінің
жұмыс сапасы нәтижелерін
бағалау әдістемесіне
9-қосымша
Нысан
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының аумақтық бөлімшесі оқу-материалдық базасының жарақталуы туралы ақпарат
Атауы
Спорт ғимаратының бар-жоғы
Оқу мұнарасының бар-жоғы
Оқу-әдістемелік кабинетінің бар-жоғы
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының, ведомствоның аумақтық бөлімшесі
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы
аумақтық бөлімшесінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының
аумақтық бөлімшесі кадр қызметінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
20___ жылғы "____" ______________
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарының
кадрмен қамтамасыз ету және
кадр саясаты субъектілерінің
жұмыс сапасы нәтижелерін
бағалау әдістемесіне
10-қосымша
Нысан
Кадрмен қамтамасыз ету және кадр саясаты субъектілерінің жұмыс сапасы нәтижелерін бағалау туралы қорытынды _________________________________________________________ (аумақтық мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының атауы) ________________ (есептік кезең)
Бағалау өлшемшарттары
Әрбір өлшемшарттың бағалау балы
1
Адам ресурстарын пайдалану тиімділігі
25
2
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлерін оқыту
25
3
Тәртіпті, заңдылықты сақтау және сыбайлас жемқорлық профилактикасы жөніндегі жұмыстың тиімділігі
25
4
Кәсіби даярлық деңгейі
25
Жалпы бағалау:

свыше 0 до 0,80
3
от 0,81 до 1,60
2
от 1,61 до 2,40
1
свыше 2,40
0
Приложение 8
к Методике оценки результатов
кадрового обеспечения
и качества работы субъектов
кадровой политики
органов государственной
противопожарной службы
Форма
Информация о сотрудниках, подлежащих присвоению квалификации и которым присвоена квалификация
Наименование
Количество сотрудников территориального подразделения, подлежащих присвоению классной квалификации
Количество сотрудников, которым по итогам сдачи: тестирования по служебной подготовке, нормативов по физической подготовке присвоена классная квалификация
Территориальное подразделение органа государственной противопожарной службы, ведомства
Руководитель территориального подразделения органа государственной
противопожарной службы ________________ (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель кадровой службы территориального подразделения органа
государственной противопожарной службы ________________ (подпись)
(расшифровка подписи) "____" ______________20___год.
Приложение 9
к Методике оценки результатов
кадрового обеспечения
и качества работы субъектов
кадровой политики
органов государственной
противопожарной службы
Форма
Информация об оснащенности учебно-материальной базы
территориального подразделения органа государственной противопожарной службы
Наименование
Наличие спортивного сооружения
Наличие учебной башни
Наличие учебно-методического кабинета
Территориальное подразделение органа государственной противопожарной службы, ведомства
Руководитель территориального подразделения органа государственной
противопожарной службы ________________ (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель кадровой службы территориального подразделения органа
государственной противопожарной службы ________________ (подпись)
(расшифровка подписи) "____" ______________20___год.
Приложение 10
к Методике оценки результатов
кадрового обеспечения
и качества работы субъектов
кадровой политики
органов государственной
противопожарной службы
Форма
Заключение о результатах оценки результатов кадрового обеспечения
и качества работы субъектов кадровой политики
_____________________________________________________________________________
(наименование территориального органа государственной противопожарной службы)
_______________________ (отчетный период)
Критерии оценки
Баллы оценки каждого критерия
1
Эффективность использования человеческих ресурсов
25
2
Обучение сотрудников органов государственной противопожарной службы
25
3
Эффективность работы по соблюдению дисциплины, законности и профилактики коррупции
25
4
Уровень профессиональной подготовки
25
Общая оценка:

100
Жалпы бағалаудың мәні:
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы аумақтық бөлімшесінің қызметі тиімділігінің жоғары дәрежесі
Бағалау өлшемшарттары бойынша мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының
аумақтық бөлімшесін кадрмен қамтамасыз ету және оның жұмыс сапасы нәтижелерін
талдау: ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қорытындылар мен ұсынымдар: ____________________________________
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет
органының аумақтық бөлімшесі
басшысының бірінші орынбасары ________ ____________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органының
аумақтық бөлімшесі кадр қызметінің басшысы ________ ___________________
(қолы) (қойылған қолды ашып жазу)
20___ жылғы "____" ______________
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарының
кадрмен қамтамасыз ету және
кадр саясаты субъектілерінің
жұмыс сапасы нәтижелерін
бағалау әдістемесіне
11-қосымша
Нысан
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы аумақтық бөлімшесінің кадрмен қамтамасыз ету және жұмыс сапасы нәтижелерін бағалауға арналған өлшемшарттар мен көрсеткіштер
Өлшемшарттың/көрсеткіштің атауы
Балдар
1
Адам ресурстарын пайдалану тиімділігі
25
1.1
Кадрлардың тұрақтамау деңгейі
6,25
1.2
Штаттық лауазымдардың жасақталмау деңгейі
6,25
1.3
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы аумақтық бөлімшелерінің қызметкерлерін жоғарылату
6,25
1.4
Еңбек демалысын уақтылы беру
6,25
2
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлерін оқыту
25
2.1
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің біліктілігін арттыру

100
Значение общей оценки:
Высокая степень эффективности деятельности территориального подразделения органа государственной противопожарной службы
Анализ результатов кадрового обеспечения и качества работы территориального
подразделения органа государственной противопожарной службы по критериям
оценки: ______________________________________________________________.
Выводы и рекомендации:_______________________________________________
Заместитель первого руководителя ______________________________________
подразделения органа государственной противопожарной службы (подпись)
(расшифровка подписи)
Руководитель кадровой службы территориального подразделения органа
государственной противопожарной службы ________________ (подпись)
(расшифровка подписи) "____" ______________20___год.
Приложение 11
к Методике оценки результатов
кадрового обеспечения
и качества работы субъектов
кадровой политики
органов государственной
противопожарной службы
Форма
Критерии и показатели для оценки результатов кадрового обеспечения и качества работы территориального подразделения органа государственной противопожарной службы
Наименование критерия/показателя
Баллы
1
Эффективность использования человеческих ресурсов
25
1.1
Уровень текучести кадров
6,25
1.2
Уровень не укомплектованности штатных должностей
6,25
1.3
Продвижение сотрудников территориальных подразделений органа государственной противопожарной службы
6,25
1.4
Своевременность предоставления трудового отпуска
6,25
2
Обучение сотрудников органов государственной противопожарной службы
25
2.1
Повышение квалификации сотрудников органов государственной противопожарной службы

17,5
2.2
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлерін қайта даярлау
7,5
3
Тәртіпті, заңдылықты сақтау және сыбайлас жемқорлық профилактикасы жөніндегі жұмыстың тиімділігі
25
3.1
Сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған, оның ішінде қылмыс жасау сәтінде осы мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы аумақтық бөлімшесінің қызметкері болып табылатын қызметкерлердің саны
15
3.2
Әкімшілік және тәртіптік теріс қылық жасаған, оның ішінде құқық бұзушылықты жасау сәтінде осы мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы аумақтық бөлімшесінің қызметкері болып табылатын қызметкерлердің саны
6
3.3
Теріс себептер бойынша жұмыстан шығарылған, оның ішінде жұмыстан шығару сәтінде осы мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы аумақтық бөлімшесінің қызметкері болып табылатын қызметкерлердің саны
4
4
Кәсіби даярлық деңгейі
25
4.1
Сыныптық біліктілік беру
16
4.2
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органы аумақтық бөлімшесінің оқу-материалдық базасы
9
Барлығы:
100

17,5
2.2
Переподготовка сотрудников органов государственной противопожарной службы
7,5
3
Эффективность работы по соблюдению дисциплины, законности и профилактики коррупции
25
3.1
Количество сотрудников, осужденных за совершение коррупционного преступления, в том числе являвшихся сотрудниками данного территориального подразделения органа государственной противопожарной службы на момент совершения уголовного правонарушения
15
3.2
Количество сотрудников, совершивших административные или дисциплинарные проступки, в том числе являвшихся сотрудниками данного территориального подразделения органа государственной противопожарной службы на момент совершения правонарушения
6
3.3
Количество сотрудников, уволенных по отрицательным мотивам, в том числе являвшихся сотрудниками данного территориального подразделения органа государственной противопожарной службы на момент увольнения
4
4
Уровень профессиональной подготовки
25
4.1
Присвоение классной квалификации
16
4.2
Учебно-материальная база территориального подразделения органа государственной противопожарной службы
9
Всего:
100