Бос басшылық лауазымдар туралы мәліметтер және оларға орналасуға кандидаттарға қойылатын талаптарды ведомстволық ақпараттық-анықтамалық жүйелерде орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 464 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 24 қыркүйекте № 24505 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2022 жылғы 18 тамыздағы № 33 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 18.08.2022 № 33 (11.09.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Бос басшылық лауазымдар туралы мәліметтер және оларға орналасуға кандидаттарға қойылатын талаптарды ведомстволық ақпараттық-анықтамалық жүйелерде орналастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр саясаты департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
Ю. Ильин
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2021 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 464 бұйрығымен
бекітілген
Бос басшылық лауазымдар туралы мәліметтер және оларға орналасуға кандидаттарға қойылатын талаптарды ведомстволық ақпараттық-анықтамалық жүйелерде орналастыру қағидалары
1. Осы Бос басшылық лауазымдар туралы мәліметтер және оларға орналасуға кандидаттарға қойылатын талаптарды ведомстволық ақпараттық-анықтамалық жүйелерде орналастыру қағидалары "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді және бос басшылық лауазымдар туралы мәліметтерді және оларға орналасуға кандидаттарға қойылатын талаптарды ведомстволық ақпараттық-анықтамалық жүйелерде орналастыру тәртібін айқындайды.
Осы Қағидалардың күші "азаматтық қорғау" арнаулы атағы берілген азаматтық қорғау органдарының (бұдан әрі – АҚО) бос басшылық лауазымдарына қатысты қолданылады.

Об утверждении Правил размещения в ведомственных информационно-справочных системах сведений о вакантных руководящих должностях и требований, предъявляемых к кандидатам на их замещение
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 21 сентября 2021 года № 464. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 сентября 2021 года № 24505. Утратил силу приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № 33.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 18.08.2022 № 33 (вводится в действие с 11.09.2022).
В соответствии с пунктом 6 статьи 29 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила размещения в ведомственных информационно-справочных системах сведений о вакантных руководящих должностях и требований, предъявляемых к кандидатам на их замещение
2. Департаменту кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и Департамент кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ю. Ильин
Утверждены
приказом Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 21 сентября 2021 года № 464
Правила размещения в ведомственных информационно-справочных системах сведений о вакантных руководящих должностях и требований, предъявляемых к кандидатам на их замещение
1. Настоящие Правила размещения в ведомственных информационно-справочных системах сведений о вакантных руководящих должностях и требований, предъявляемых к кандидатам на их замещение разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 29 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее - Закон) и определяют порядок размещения в ведомственных информационно-справочных системах сведений о вакантных руководящих должностях и требований, предъявляемых к кандидатам на их замещение.
Действие настоящих Правил распространяется в отношении вакантных руководящих должностей органов гражданской защиты (далее - ОГЗ), которым присваиваются специальные звания "гражданской защиты".

2. Осы Қағидалардағы ведомстволық ақпараттық-анықтамалық жүйелер Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің www.gov.kz/memleket/entities/emer домендік атауы (мекенжайы) ресми интернет-ресурсы (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) деп түсіндіріледі.
3. АҚО-ның басшылық лауазымдарының тізбесі Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің (бұдан әрі - Министр) "Қазақстан Республикасы азаматтық қорғау органдарының басшылық лауазымдарының тізбесін бекіту туралы" 2021 жылғы 26 мамырдағы № 235 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22892 болып тіркелген ) бекітілген.
4. Ақпараттық жүйеде тағайындау Министрдің, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министрлерінің, АҚО-ның уәкілетті басшыларының құзыретіне кіретін бос басшылық лауазымдар туралы мәліметтер және оларға орналасуға кандидаттарға қойылатын талаптар "Қызмет бағыты" бөлімінің "Кадр саясаты" кіші бөлімінде орналастырылады.
5. Ақпараттық жүйеде бос басшылық лауазымдар туралы мәліметтерді және оларға орналасуға кандидаттарға қойылатын талаптарды АҚО-ның кадр қызметтерінің ұсынымы бойынша (еркін нысанда) АҚО-ның қоғаммен байланыс бөлімшелері осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша бос лауазымдар пайда болған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырады.
Ақпараттық жүйеден бос басшылық лауазымдар туралы мәліметтер және оларға орналасуға кандидаттарға қойылатын талаптар орналасқан күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде алынып тасталады.
6. Бос басшылық лауазымдарға орналасуға кандидаттарға қойылатын талаптар Заңның 29-бабының 3-тармағына сәйкес бекітілетін АҚО-ның лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес айқындалады.
Бос басшылық лауазымдар
туралы мәліметтер және
оларға орналасуға кандидаттарға
қойылатын талаптарды
ведомстволық ақпараттық-
анықтамалық жүйелерде
орналастыру қағидаларына
қосымша
Нысан
Бос басшылық лауазымдар туралы мәліметтер және оларға орналасуға кандидаттарға қойылатын талаптар
Бос басшылық лауазымның атауы
Бос орындар саны
Бос басшылық лауазымдарға орналасуға кандидаттарға қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік)
Министрліктің аумақтық бөлімшелері және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелері

2. Под ведомственной информационно-справочной системой в настоящих Правилах понимается официальный интернет-ресурс Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, доменное имя (адрес) www.gov.kz/memleket/entities/emer (далее – информационная система).
3. Перечень руководящих должностей ОГЗ утвержден приказом Министра чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - Министр) от 26 мая 2021 года № 235 "Об утверждении Перечня руководящих должностей органов гражданской защиты Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22892).
4. В информационной системе размещаются сведения о вакантных руководящих должностях и требования, предъявляемые к кандидатам на их замещение, назначение которых входит в компетенцию Министра, вице-министров по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и уполномоченных руководителей ОГЗ в разделе "Направления деятельности" в подразделе "Кадровая политика".
5. В информационной системе сведения о вакантных руководящих должностях и требования, предъявляемые к кандидатам на их замещение, размещаются подразделениями по связям с общественностью ОГЗ по представлению кадровой службы ОГЗ (в произвольной форме), в течение десяти рабочих дней со дня образования вакантных руководящих должностей, по форме согласно приложению к настоящим Правилам на государственном и русском языках.
Сведения о вакантных руководящих должностях и требования, предъявляемые к кандидатам на их замещение исключаются из информационной системы в течении 5 (пяти) рабочих дней со дня их замещения.
6. Требования, предъявляемые к кандидатам на замещение вакантных руководящих должностей, определяются в соответствии с квалификационными требованиями к категориям должностей ОГЗ, утверждаемыми в соответствии с пунктом 3 статьи 29 Закона.
Приложение
к Правилам размещения
в ведомственных
информационно-справочных
системах сведений
о вакантных руководящих
должностях и требований,
предъявляемых к кандидатам
на их замещение
Форма
Сведения о вакантных руководящих должностях и требования, предъявляемые к кандидатам на их замещение
Наименование вакантной руководящей должности
Количество вакансий
Требования, предъявляемые к кандидатам на замещение вакантной руководящей должности
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - Министерство)
Территориальные подразделения и подведомственные государственные учреждения Министерства