"Жеке сот орындаушысында тағылымдамадан өту қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 26 қарашадағы № 561 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 15 қазандағы № 888 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 20 қазанда № 24828 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке сот орындаушысында тағылымдамадан өту қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 26 қарашадағы № 561 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19669 тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке сот орындаушысында тағылымдамадан өту қағидасында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Жеке сот орындаушысының қызметін жүзеге асыруға лицензия алу үшін тағылымдамадан өтуге ниет білдірген және Заңның 140-бабының 2-тармағында, 156-бабының 1-1-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келетін тұлға "Жеке сот орындаушыларының Республикалық палатасы жанындағы оқу орталығы" мекемесіне (бұдан әрі – Оқу орталығы) еркін нысанда өтініш береді.
Тағылымдамадан өтуге рұқсат беру туралы өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) жоғары заң білімі туралы дипломның көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқасы болмаған жағдайда нотариалды куәландырылған);
3) еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі (болған жағдайда);
4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығымен бекітілген "Психиатрия" психикалық денсаулық орталығынан мәліметтер ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына психикалық мінез-құлық бұзылулары бар науқастардың қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер (динамикалық бақылауда тұрғаны (не динамикалық бақылауда болмауы туралы) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелген);
5) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығымен бекітілген "Наркология" психикалық денсаулық орталығынан мәліметтер ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына қосымшаға сәйкес мәліметтер (наркологиялық бұзылуларымен науқастардың динамикалық бақылауда тұрғаны (не динамикалық бақылауда болмауы туралы) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелген);
6) Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығымен бекітілген "Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша соттылығының болуы не болмауы туралы анықтама (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20674 болып тіркелген);

"О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 ноября 2019 года № 561 "Об утверждении Правил прохождения стажировки у частного судебного исполнителя"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 15 октября 2021 года № 888. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 октября 2021 года № 24828
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 ноября 2019 года № 561 "Об утверждении Правил прохождения стажировки у частного судебного исполнителя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19669) следующее изменение:
в Правилах прохождения стажировки у частного судебного исполнителя, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Лицо, изъявившее желание пройти стажировку для получения лицензии на осуществление деятельности частного судебного исполнителя и соответствующее требованиям, предусмотренным пунктом 2 статьи 140, пункта 1-1 статьи 156 Закона, обращается с заявлением в произвольной форме в Учреждение "Учебный центр при Республиканской палате частных судебных исполнителей" (далее - Учебный центр).
К заявлению о допуске к прохождению стажировки прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
2) копия диплома о высшем юридическом образовании (нотариально засвидетельствованная, в случае отсутствия оригинала для сверки);
3) копия документа, подтверждающая трудовую деятельность (при наличии);
4) сведения (о динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) больных с психическими поведенческими расстройствами по форме, согласно приложения к Правилам оказания государственной услуги "Предоставление сведений с Центра психического здоровья "Психиатрия" утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20665);
5) сведения (о динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) наркологических больных) по форме, согласно приложения к Правилам оказания государственной услуги "Предоставление сведений с Центра психического здоровья "Наркология" утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20665);
6) справка о наличии либо отсутствии судимости по форме, согласно приложению 4 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости" утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20674);

7) көлемі 3х4 сантиметр екі фотосурет.".
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелуді;
2) осы бұйрықты ресми интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев

7) две фотографии размером 3х4 сантиметров.".
2. Департаменту по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев