"Мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс мдарына,музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 354 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 381 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 желтоқсанда № 25910 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 354 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12608 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 35-бабының 5-тармағына және "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабы 35-7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 354 "Об утверждении Правил выплаты субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 10 декабря 2021 года № 381. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2021 года № 25910
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 354 "Об утверждении Правил выплаты субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12608) следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 5 статьи 35 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 35-7) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах выплаты субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 35-бабы 5-тармағына және "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабы 35-7) тармақшасына сәйкес әзірленген және республикалық және жергілікті бюджеттен мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеудің тәртібін (бұдан әрі – бюджеттік субсидиялар) айқындайды.";

"1. Настоящие Правила выплаты субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 35 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 35-7) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" и определяют порядок выплаты субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам из республиканского и местного бюджета (далее – бюджетные субсидии).";

көрсетілген Қағидаларға 1-1-қосымшада:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
92 %
"Астана Опера" мемлекеттік опера және балет театры" КеАҚ
";
реттік нөмірі 19-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
19.
86 %
"Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы" РМҚК
";
реттік нөмірі 24-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
24.
85 %
"Отырар мемлекеттік археологиялық музей-қорығы" РМҚК
";
реттік нөмірі 26-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
26.
70 %
"Әзірет Сұлтан" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" РМҚК
";
реттік нөмірі 28-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
28.
90 %
"Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" РМҚК
";
ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе. Аббревиатуралардың толық жазылуы:
КеАҚ – коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
РМҚК – республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Экономика және қаржы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының сегізінші абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова

в приложении 1-1 к указанным Правилам:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1.
92 %
НАО "Государственный театр оперы и балета "Астана Опера"
";
строку, порядковый номер 19, изложить в следующей редакции:
"
19.
86 %
РГКП "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов"
";
строку, порядковый номер 24, изложить в следующей редакции:
"
24.
85 %
РГКП "Государственный археологический музей-заповедник "Отырар"
";
строку, порядковый номер 26, изложить в следующей редакции:
"
26.
70 %
РГКП "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Әзірет Сұлтан"
";
строку, порядковый номер 28, изложить в следующей редакции:
"
28.
90 %
РГКП "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ежелгі Тараз ескерткіштері"
";
дополнить примечанием:
"Примечание. Расшифровка аббревиатур:
НАО – некоммерческое акционерное общество;
РГКП – республиканское государственное казенное предприятие.".
2. Департаменту экономики и финансов Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзаца восьмого пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 января 2022 года.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова