"Жеке сот орындаушыларының қызметі үшін біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 32 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 1139 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 13 қаңтарда № 26485 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке сот орындаушыларының қызметі үшін біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 32 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10308 тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке сот орындаушыларының қызметі үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2021 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1139 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 22 қаңтардағы
№ 32 бұйрығымен
бекітілді
Жеке сот орындаушыларының қызметі үшін біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
Талаптары
Құжат
р/с
1
2
1
Қазақстан Республикасының азаматы
жеке басын куәландыратын құжат
2
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 13 қазандағы № 569 бұйрығымен бекітілген Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының сыныптауышына сәйкес жоғары білімінің болуы.
Шетелдік білім мекемелері берген дипломдар үшін, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нострификациялау немесе тану рәсімінен өткендігі туралы мәлімет
диплом
3
Мына талаптардың біріне сәйкес келуі:

О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 32 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности частных судебных исполнителей"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 декабря 2021 года № 1139. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 января 2022 года № 26485
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 32 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности частных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10308) следующее изменение:
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности частных судебных исполнителей, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 31 декабря 2021 года № 1139
Утверждены приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 22 января 2015 года № 32
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности частных судебных исполнителей
Требования
Документ
в/п
1
2
1
Гражданство Республики Казахстан
документ, удостоверяющий личность
2
Наличие высшего образования "Право" в соответствии с Классификатором направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием, утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 октября 2018 года № 569.
Для дипломов выданных зарубежными образовательными учреждениями, сведения о подтверждении прохождения процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании"
диплом
3
Соответствие одному из следующих требований:

1) жеке сот орындаушысының қызметімен айналысуға аттестаттауды сәтті тапсыру
2) Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі жанындағы біліктілік комиссиясында біліктілік емтиханын тапсыру, сотта тағылымдамадан ойдағыдай өткен және облыстық немесе оған теңестірілген соттың жалпы отырысының оң пікірінің болуы
3) судья лауазымында болу, сондай-ақ "Қазақстан Республикасының сот жүйесі және судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 34-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 9), 10) және 12) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша судья өкілеттігін тоқтатқан адам болу
4) прокурор немесе тергеуші лауазымында кемінде бес жыл еңбек өтілінің болуы
5) атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік органдарда кемінде екі жыл еңбек өтілінің болуы
1) жеке сот орындаушысының қызметімен айналысуға аттестат
2) Біліктілік комиссиясының қорытындысы
3) еңбек қызметін растайтын құжат, Президент Жарлығы
4) еңбек өтілін растайтын құжат, қызметтік тізім
5) еңбек өтілін растайтын құжат, қызметтік тізім
4
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 140-бабының 2-тармағында белгіленген шектеулер жоқ
ақпараттық жүйеден алынған электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған мәліметтер нысаны
* Ескертпе: Мемлекеттік ақпараттық жүйелердің дерекқоры құжаттар тізбесінде көзделген материалдар бойынша алынатын ақпарат көзі болып табылады.

1) успешная сдача аттестации на занятие деятельностью частного судебного исполнителя
2) сдача квалификационного экзамена в Квалификационной комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан, успешное прохождение стажировки в суде и наличие положительного отзыва пленарного заседания областного или приравненного к нему суда;
3) пребывать в должности судьи, а также быть лицом, прекратившим полномочия судьи по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3), 9), 10) и 12) пункта 1 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан";
4) наличие стажа работы в должности прокурора или следователя не менее пяти лет;
5) наличие стажа работы в государственных органах в сфере обеспечения исполнения исполнительных документов не менее двух лет.
1) аттестат на занятие деятельностью частного судебного исполнителя
2) заключение Квалификационной комиссии
3) документ, подтверждающий трудовую деятельность, Указ Президента
4) документ, подтверждающий трудовую деятельность, послужной список
5) документ, подтверждающий трудовую деятельность, послужной список
4
Отсутствие ограничений, установленных пунктом 2 статьи 140 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"
форма сведений из информационной системы, удостоверенной электронной цифровой подписью
* Примечание:
База данных государственных информационных систем является источником получаемой информаций по материалам, предусмотренным в перечне документов.