Ақмола облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 6С-52-2 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2021 жылғы 8 желтоқсандағы № 7С-11-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 8 желтоқсанда № 25648 болып тіркелді
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақмола облыстық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 6С-52-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8254 болып тіркелді) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Ақмола облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 404 803 693,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 520 625,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 130 165,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 539 180,2 мың тенге;
трансферттер түсімі – 350 613 722,3 мың теңге;
2) шығындар – 411 306 136,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 142 156,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8 134 288,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 992 131,8 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – -140 153,4 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 64 010,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 204 163,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 504 445,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 504 445,5 мың теңге.";
7 және 8-тармақтарды жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджетке 3 280 860,1 мың теңге сомасында бюджеттік несиелердi өтеу қарастырылғаны ескерiлсiн, оның ішінде: жергілікті атқарушы органның борышын өтеу – 1 513 290,0 мың теңге, жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу – 1 767 569,9 мың теңге, республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару – 0,2 мың теңге.
8. 2021 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві 61 946,8 мың теңге сомасында бекітілсін.".
көрсетілген шешімнің 1, 4 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 6С-52-2 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Акмолинского областного маслихата от 8 декабря 2021 года № 7С-11-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2021 года № 25648
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" от 11 декабря 2020 года № 6С-52-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8254) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Акмолинской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 404 803 693,9 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 520 625,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 130 165,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 539 180,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 350 613 722,3 тысячи тенге;
2) затраты – 411 306 136,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 142 156,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8 134 288,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 992 131,8 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -140 153,4 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 64 010,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 204 163,4 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 504 445,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 504 445,5 тысяч тенге.";
пункты 7 и 8 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 3 280 860,1 тысяч тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа – 1 513 290,0 тысяч тенге, погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 1 767 569,9 тысяч тенге, возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета – 0,2 тысячи тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2021 год в сумме 61 946,8 тысяч тенге.".
приложения 1, 4 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.

030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
2 141,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 003 290,2
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
38 081,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
191 662,5
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
435,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
557 521,1
051
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру жөніндегі қызметтер
4 840,9
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 165,6
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
3 165,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 129 109,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 645 158,2
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
172 691,4
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 125 582,5
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
40 983,5
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 951 012,7
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
363 773,1
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
121 636,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 869 478,5
261
Облыстың білім басқармасы
1 366 038,5
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 178 792,1
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу

030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
2 141,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 003 290,2
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг
Call-центрами
38 081,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
191 662,5
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
435,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
557 521,1
051
Услуги по реализации мероприятия по предупреждению распространения коронавирусной инфекции COVID-19
4 840,9
271
Управление строительства области
3 165,6
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 165,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 129 109,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 645 158,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
172 691,4
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 125 582,5
003
Социальная поддержка инвалидов
40 983,5
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 951 012,7
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
363 773,1
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
121 636,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 869 478,5
261
Управление образования области
1 366 038,5
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 178 792,1
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям

1 290 000,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
573,5
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 617 623,8
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
942,9
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
140 794,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
4 171 368,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
14 323 000,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
296 608,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 654 963,3
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
83 831,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 699 445,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
697 815,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
2 808,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
258 400,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
258 400,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
27 375,6
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
27 375,6
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 364 586,1
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
231 896,9
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
7 450,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
48 225,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
88 142,2
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу

1 290 000,0
003
Капитальные расходы государственного органа
573,5
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 617 623,8
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
942,9
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
140 794,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
4 171 368,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
14 323 000,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
296 608,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 654 963,3
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
83 831,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 699 445,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
697 815,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 808,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
258 400,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
258 400,0
271
Управление строительства области
27 375,6
020
Развитие объектов сельского хозяйства
27 375,6
719
Управление ветеринарии области
1 364 586,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
231 896,9
009
Организация санитарного убоя больных животных
7 450,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
48 225,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
88 142,2
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных

103 476,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 805 915,2
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 805 915,2
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
5 794 911,0
004
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
109 994,0
014
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
4 256 127,0
015
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 317 895,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
50 895,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
60 000,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
17 886,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
17 886,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 396 775,7
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
564 735,0
072
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
3 832 040,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 023 834,7
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
875 163,1
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
148 671,6
14
Борышқа қызмет көрсету
2 131 790,5
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 131 790,5
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 127 664,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 126,5
15
Трансферттер
62 222 441,6
257
Облыстың қаржы басқармасы
62 222 441,6
007
Субвенциялар
50 865 589,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 397 431,4
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
9 914 884,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару

103 476,0
261
Управление образования области
1 805 915,2
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 805 915,2
265
Управление предпринимательства и промышленности области
5 794 911,0
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
109 994,0
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
4 256 127,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1 317 895,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
50 895,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
60 000,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
17 886,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
17 886,0
271
Управление строительства области
4 396 775,7
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
564 735,0
072
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
3 832 040,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 023 834,7
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
875 163,1
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
148 671,6
14
Обслуживание долга
2 131 790,5
257
Управление финансов области
2 131 790,5
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 127 664,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 126,5
15
Трансферты
62 222 441,6
257
Управление финансов области
62 222 441,6
007
Субвенции
50 865 589,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 397 431,4
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
9 914 884,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан

125 160 137,0
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
86 295 201,0
оның iшiнде:
Облыс әкімінің аппараты
584 243,0
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізуге
584 243,0
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
587 960,0
Ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларын арттыруға
408 572,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражаты есебінен арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және тұрғын үй төлемдеріне.
171 023,0
Ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарынан медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
8 365,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 127 440,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, оның ішінде:
948 734,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
784 215,0
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
164 519,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
194 905,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
167 607,0
Ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге
33 606,0
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
64 743,0
Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге
1 396,0
Протездік-ортопедиялық құралдарға
3 188,2
Сурдотехникалық құралдарға
559,8
Тифлотехникалық құралдарға
30,3
Арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар)
1 862,2
Санаторлы-курорттық емдеуге
24 405,0
Еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
1 108 381,0
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
251 452,0
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
30 479,0
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
419 945,0
қоғамдық жұмыс
406 505,0
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге

125 160 137,0
в том числе:
Целевые текущие трансферты
86 295 201,0
в том числе:
Аппарат акима области
584 243,0
На обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
584 243,0
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
587 960,0
На повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел
408 572,0
На выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
171 023,0
На повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел
8 365,0
Управление координации занятости и социальных программ области
4 127 440,0
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
948 734,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
784 215,0
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в cвязи с чрезвычайным положением
164 519,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
194 905,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
167 607,0
На оказание услуг специалиста жестового языка
33 606,0
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
64 743,0
На обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
1 396,0
На протезно-ортопедические средства
3 188,2
На сурдотехнические средства
559,8
На тифлотехнические средства
30,3
На специальные средства передвижения (кресло-коляски)
1 862,2
На санаторно-курортное лечение
24 405,0
На развитие рынка труда, в том числе:
1 108 381,0
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
251 452,0
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
30 479,0
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
419 945,0
общественные работы
406 505,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения

1 398 461,0
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
179 561,5
Облыстың бiлiм басқармасы
36 494 808,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
2 208 355,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге
11 973,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
239 518,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
2 912 371,0
Қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
20 335 479,0
Қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
4 858 695,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге
167 273,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге
3 302,0
Мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге берілетін
9 266,0
"Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға
1 669 168,0
Мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
1 432 319,0
Мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
141 427,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 720 793,0
Көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға
73 999,0
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға

1 398 461,0
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
179 561,5
Управление образования области
36 494 808,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
2 208 355,0
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования
11 973,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
239 518,0
На реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
2 912 371,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
20 335 479,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
4 858 695,0
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования
167 273,0
На доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования
3 302,0
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
9 266,0
На приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман"
1 669 168,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
1 432 319,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
141 427,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 720 793,0
На размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей
73 999,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования

457 875,0
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге
180 948,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге
48 855,0
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге
23 192,0
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 882 742,0
Медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне
435,0
Қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге
523 585,0
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
15 177,0
Жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
94 479,0
Вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға
1 106 962,0
Саламатты өмір салтын насихаттауға
21 750,0
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға
120 354,0
Облыстың ішкі саясат басқармасы
1 384,0
Жаңалық телебағдарламаларының трансляциясын сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету
1 384,0
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
547 293,0
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
512 082,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға
35 211,0
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
1 304 809,0
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
660 376,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
644 433,0
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
3 461 528,0
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге

457 875,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам организаций дошкольного образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
180 948,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций среднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
48 855,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
23 192,0
Управление здравоохранения области
1 882 742,0
На проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда
435,0
На возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
523 585,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
15 177,0
На повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов
94 479,0
На закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
1 106 962,0
На пропаганду здорового образа жизни
21 750,0
На реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
120 354,0
Управление внутренней политики области
1 384,0
На обеспечение сопровождения сурдопереводом при транслировании новостных телепередач
1 384,0
Управление физической культуры и спорта области
547 293,0
На увеличения оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта
512 082,0
На увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
35 211,0
Управление культуры, архивов и документации области
1 304 809,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
660 376,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
644 433,0
Управление предпринимательства и промышленности области
3 461 528,0
На предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"

60 000,0
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге
3 401 528,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
12 311 954,0
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
8 906 352,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
3 405 602,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
60 157,0
"Шортанды - Щучинск" учаскесінде "Астана – Щучинск" автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызу
60 157,0
Облыстың құрылыс басқармасы
39 460,0
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттері
39 460,0
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
24 891 423,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға
1 290 000,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға
2 729 797,0
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге
14 323 000,0
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға
296 608,0
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға
83 831,0
Ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға
5 699 445,0
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға
468 742,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
34 166 820,0
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс басқармасы
10 724 249,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға, оның ішінде:
2 496 144,0
әлеуметтік-осал топтар үшін тұрғын үй салуға
1 533 310,0
аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін тұрғын үй салуға

60 000,0
На субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов
3 401 528,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
12 311 954,0
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
8 906 352,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
3 405 602,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
60 157,0
Создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги "Астана-Щучинск" на участках "Шортанды-Щучинск"
60 157,0
Управление строительства области
39 460,0
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
39 460,0
Управление сельского хозяйства области
24 891 423,0
На субсидирование развития семеноводства за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 290 000,0
На субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических) за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 729 797,0
На возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
14 323 000,0
На субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
296 608,0
На субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
83 831,0
На субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 699 445,0
На субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
468 742,0
Целевые трансферты на развитие
34 166 820,0
в том числе:
Управление строительства области
10 724 249,0
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в том числе:
2 496 144,0
на строительство жилья для социально уязвимых слоев населения
1 533 310,0
на строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей

962 834,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
2 340 232,0
Индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
554 708,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 713 213,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 619 952,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
18 182 530,0
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 021 962,0
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2 931 437,0
Щучинск-Бурабай курорттық аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуға және реконструкицялауға
1 330 367,0
Индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
410 413,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
550 512,0
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 571 707,0
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
5 099 867,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
866 265,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
400 000,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 260 041,0
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
2 305 413,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
2 731 160,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
223 468,0
Бюджеттік несиелер

962 834,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 340 232,0
На развитие индустриальной инфраструктуры
554 708,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 713 213,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
3 619 952,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
18 182 530,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
3 021 962,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
2 931 437,0
На строительство и реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения Щучинско-Боровской курортной зоны
1 330 367,0
На развитие индустриальной инфраструктуры
410 413,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
550 512,0
На развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
3 571 707,0
На развитие газотранспортной системы
5 099 867,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
866 265,0
На развитие малых и моногородов
400 000,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5 260 041,0
На развитие транспортной инфраструктуры
2 305 413,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
2 731 160,0
На развитие малых и моногородов
223 468,0
Бюджетные кредиты

4 698 116,0
оның iшiнде:
Облыстың экономика және бюджеттiк жоспарлау басқармасы
1 483 616,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 483 616,0
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
2 014 500,0
Облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге
471 500,0
Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған Жол картасы шеңберінде кәсіпкерлік бастамаларға кредит беру

4 698 116,0
в том числе:
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 483 616,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 483 616,0
Управление предпринимательства и промышленности области
2 014 500,0
На содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах
471 500,0
Для реализации предпринимательских инициатив в рамках Дорожной карты занятости на 2020–2021 годы

1 543 000,0
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 200 000,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға
1 200 000,0
Ақмола облыстық
мәслихатының
2021 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 7С-11-2 шешіміне
3-қосымша
Ақмола облыстық
мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 6С-52-2 шешіміне
5-қосымша
2021 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы

1 543 000,0
Управление сельского хозяйства области
1 200 000,0
На развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 200 000,0
Приложение 3 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 8 декабря
2021 года № 7С-11-2
Приложение 5 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 11 декабря
2020 года № 6С-52-2
Целевые трансферты из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на 2021 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Всего

40 321 407,3
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
26 133 739,7
оның iшiнде:
Облыс әкімінің аппараты
146 756,5
"Smart Aqkol" коммуналдық мемлекеттік мемемесін қамтамасыз етуге
146 756,5
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 943 368,7
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
45 518,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
1 782 258,6
Қосшы қаласының атқарушы органдарын ұстауға
115 592,1
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 506 522,0
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
20 433,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
8 589,2
Ұлы отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеуге
20 000,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
102 510,5
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
89 580,4
Қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша демеу-қаржы шығындарын өтеуге
31 148,6
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Бірінші жұмыс орны" іс-шарасына
12 110,5
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекетті гранттар ұсыну
26 836,4
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
45 234,2
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
240 825,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
551 401,3
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
204 071,9
"Күміс алқа" және "Алтын алқа" медальдары бар көп балалы аналарға, сондай-ақ арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын 18 жасқа дейінгі 4 және одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға
109 958,6
Чернобыль атом электр станциясындағы аппатың сылдарларын жоюға қатысушылар мен мүгедектерге біржолға әлеуметтік көмек төлеуге
13 750,8
Аутизммен және мінез-құлық бұзылыстары бар балалармен жұмыс істейтін әлеуметтік қорғау саласындағы мамандарды оқытуға
667,0
Тәуелсіздік күнінің 30-жылдығын мерекелеуге басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге

40 321 407,3
в том числе:
Целевые текущие трансферты
26 133 739,7
в том числе:
Аппарат акима области
146 756,5
На содержание коммунальное государственное учреждение "Smart Aqkol"
146 756,5
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 943 368,7
На увеличение размера подъемного пособия
45 518,0
На оплату труда государственных служащих
1 782 258,6
На содержание исполнительных органов города Косшы
115 592,1
Управление координации занятости и социальных программ области
1 506 522,0
Размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
20 433,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
8 589,2
На выплату единовременной материальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне
20 000,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
102 510,5
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
89 580,4
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
31 148,6
В рамках государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" на мероприятие "Первое рабочее место"
12 110,5
В рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства "Енбек" на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
26 836,4
На обеспечение льготного проезда
45 234,2
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
240 825,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности.
551 401,3
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
204 071,9
Единовременная социальная помощь многодетным матерям, награжденным подвесками "Күміс алқа" и "Алтын алқа", многодетным семьям, имеющих от 4-х и более детей до 18 лет
109 958,6
Единовременная социальная помощь участникам и инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции
13 750,8
На обучение специалистов сферы социальной защиты, работающих с детьми с аутизмом и ментальными поведенческими нарушениями
667,0
Единовременная социальная помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию 30-летия Дня Независимости

7 555,1
Тәуелсіздік күнінің 30-жылдығын мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
21 849,5
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
584 021,3
Мәдениет объектілерін жөндеуге
448 402,3
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай хан көшесі, 38 мекенжайы бойынша орналасқан Мәдениет үйі ғимаратын бөлшектеу (бұзу)
60 146,3
Бурабай ауданының Зеленый Бор ауылындағы Мәдениет үйінің ғимаратын ұстауға және қызметкерлердің еңбек ақысын төлеуге
17 689,0
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
7 783,7
Целиноград аудандық Мәдениет үйінің қызметкерлердің еңбек ақысын төлеуге
50 000,0
Облыстың ішкі саясат басқармасы
10 000,0
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы тақырып бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
10 000,0
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
407 722,8
Ақкөл ауданы Ақкөл қаласындағы стадионының жазық кұрылыстарын ағымдағы жөндеуге
60 000,0
Спорт алаңын орнату
173 061,8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
66 718,4
Спорт объектілерін жөндеу
107 942,6
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 723 866,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
9 601 905,9
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
17 857,2
Есіл ауданында инженерлік желілермен тұрғын үй сатып алу
343 080,0
Көкшетау қаласында тұрғын үй сатып алу
61 000,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
700 022,9
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
10 659 854,3
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
10 608 223,5
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
51 630,8
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
151 628,1
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды, даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге
121 772,4
Целиноград ауданы Ақмол ауылындағы жер учаскелерін алуға
29 855,7
Нысаналы даму трансферттерi
14 187 667,6
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс басқармасы
5 327 088,1
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
2 659 104,4
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 651 539,1
Спорт объектілерін дамытуға
407 223,1
Мемлекеттік органның объектілерін дамытуға
254 600,0
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
354 621,5
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 550 083,5
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға

7 555,1
Единовременная социальная помощь ветеранам Афганской войны к празднованию 30-летия Дня Независимости
21 849,5
Управление культуры, архивов и документации области
584 021,3
На ремонт объектов культуры
448 402,3
Демонтаж (снос) здания районного Дома культуры, расположенного по адресу Бурабайский район, город Щучинск, улица Абылай хана 38
60 146,3
На оплату труда сотрудников и содержания здания Дома культуры села Зеленый Бор Бурабайского района
17 689,0
На материально-техническое оснащение организациям культуры
7 783,7
На оплату труда сотрудников Целиноградского районного Дома культуры
50 000,0
Управление внутренней политики
10 000,0
На размещение государственного социального заказа по антикоррупционной тематике
10 000,0
Управление физической культуры и спорта области
407 722,8
На текущий ремонт плоскостных сооружений стадиона города Акколь Аккольского района
60 000,0
Установка спортивных площадок
173 061,8
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
66 718,4
Ремонты объектов спорта
107 942,6
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10 723 866,0
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
9 601 905,9
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
17 857,2
Выкуп жилья с инженерными сетями в Есильском районе
343 080,0
Выкуп жилья в городе Кокшетау
61 000,0
Ремонт системы водоснабжения и водоотведения
700 022,9
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
10 659 854,3
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
10 608 223,5
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
51 630,8
Управление архитектуры и градостроительства области
151 628,1
На разработку генеральных планов с проектом детальной планировки, схем развития и застройки
121 772,4
На изъятие земельных участков в селе Акмол Целиноградского района
29 855,7
Целевые трансферты на развитие
14 187 667,6
в том числе:
Управление строительства области
5 327 088,1
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 659 104,4
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 651 539,1
На развитие объектов спорта
407 223,1
На развитие объектов государственных органов
254 600,0
На развитие объектов культуры и отдыха
354 621,5
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 550 083,5
На развитие систем водоснабжения и водоотведения