Атбасар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С 47/2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 25 ақпандағы № 7С 3/4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 2 наурызда № 8370 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атбасар аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С 47/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8296 тіркелген, 2021 жылғы 12 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
"1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 косымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 474 574,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 267 963,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 200,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 31 100,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 130 311,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 903 228,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 257,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 8 751,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 494,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 96 884,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 96 884,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -528 795,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 528 795,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 51 654,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 494,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 482 635,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Атбасар аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы
Р.Досмуханов
Атбасар аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Комбатуров
"Келісілді"
Атбасар ауданының әкімі А.А.Қалжанов
Атбасар аудандық мәслихатының
2021 жылғы 25 ақпандағы
№ 7С 3/4 шешіміне
1 қосымша
Атбасар аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С 47/2 шешіміне
1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Атбасарского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 6С 47/2 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 25 февраля 2021 года № 7С 3/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 2 марта 2021 года № 8370
В соответствии с пунктом 1 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атбасарского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 6С 47/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8296, опубликовано 12 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 474 574,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 267 963,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 45 200,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31 100,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 130 311,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5 903 228,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 257,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 8 751,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 494,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 96 884,0 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 96 884,0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -528 795,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 528 795,8 тысяч тенге:
поступление займов – 51 654,0 тысячи тенге;
погашение займов – 5 494,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 482 635,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
Атбасарского районного
маслихата
Р.Досмуханов
Секретарь Атбасарского
районного маслихата
Б.Комбатуров
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Атбасарского
района
А.А.Калжанов
Приложение 1 к решению
Атбасарского районного
маслихата от 25 февраля
2021 года № 7С 3/4
Приложение 1 к решению
Атбасарского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 6С 47/2
Районный бюджет на 2021 год
Категория
Сумма, тысячи тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

2 153,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
545 753,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 083,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
528 670,0
02
Қорғаныс
30 236,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
30 236,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 245,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12 000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12 991,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
413 191,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
413 191,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 544,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
73 340,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 527,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
110 100,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
254,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 389,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 147,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
38 048,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

2 153,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
545 753,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
17 083,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
528 670,0
02
Оборона
30 236,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
30 236,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 245,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12 000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12 991,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
413 191,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
413 191,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36 544,0
002
Программа занятости
73 340,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 527,0
005
Государственная адресная социальная помощь
110 100,0
006
Оказание жилищной помощи
254,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 389,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 147,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38 048,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

1 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
245 774,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
205 522,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 659,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
117 747,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
69 729,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
8 387,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
25 130,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 204,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11 541,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
4 385,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
15 122,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 910,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 396,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
7 816,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
33 434,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7 626,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
7 626,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
12 994,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 994,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12 814,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 572,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 242,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20 556,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
14 211,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 211,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
6 345,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
245 774,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
205 522,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
9 659,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
117 747,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
69 729,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
8 387,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
25 130,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9 204,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11 541,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4 385,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
15 122,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
5 910,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 396,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
7 816,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
33 434,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7 626,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
7 626,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
12 994,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
12 994,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12 814,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11 572,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 242,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20 556,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
14 211,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
14 211,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
6 345,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне