2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 7С-17/2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26026 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 157 651,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 337 053,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 103,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 119,2 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 798 375 мың теңге;
2) шығындар – 5 551 046,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 115 325,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 181 315 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65 989,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 56 009,8 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 56 009,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-564 729,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 564 729,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 7С-33/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте 2 429 996 мың теңге сомасында субвенция есепке алынсын.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 148 233 мың теңге сомасындағы бюджеттік субвенциялар көлемдері көзделгені есепке алынсын, оның ішінде:
Шортанды кенті – 18 145 мың теңге;
Дамса ауылдық округі – 18 056 мың теңге;
Новокубанка ауылдық округі – 15 199 мың теңге;
Бектау ауылдық округі – 20 070 мың теңге;
Бозайғыр ауылдық округі – 5 000 мың теңге;
Петровка ауылдық округі – 10 831 мың теңге;
Андреевка ауылдық округі – 12 822 мың теңге;
Раевка ауылдық округі – 18 126 мың теңге;
Пригородный ауылдық округі – 18 523 мың теңге;
Новоселовка ауылдық округі – 11 461 мың теңге.
4. Жолымбет кентінің бюджетінен 2022 жылға арналған аудандық бюджетке 18 708 мың теңге сомасында, 2023 жылға 17 423 мың теңге сомасында, 2024 жылға 18 567 мың теңге сомасында берілетін бюджеттік алып қоюлар белгіленсін.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 181 315 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2021 года № 7С-17/2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26026.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 157 651,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 337 053,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 103,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 119,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 798 375 тысяч тенге;
2) затраты – 5 551 046,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 115 325,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 181 315 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65 989,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 56 009,8 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 56 009,8 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-564 729,2) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 564 729,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 07.12.2022 № 7С-33/2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть в районном бюджете на 2022 год субвенцию в сумме 2 429 996 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселков, сельских округов, в сумме 148 233 тысяч тенге, в том числе:
поселок Шортанды – 18 145 тысяч тенге;
Дамсинский сельский округ – 18 056 тысяч тенге;
Новокубанский сельский округ – 15 199 тысяч тенге;
сельский округ Бектау – 20 070 тысяч тенге;
сельский округ Бозайгыр – 5 000 тысяч тенге;
Петровский сельский округ – 10 831 тысяч тенге;
Андреевский сельский округ – 12 822 тысяч тенге;
Раевский сельский округ – 18 126 тысяч тенге;
Пригородный сельский округ – 18 523 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 11 461 тысяч тенге.
4. Установить бюджетные изъятия, передаваемые из бюджета поселка Жолымбет в районный бюджет на 2022 год в сумме 18 708 тысяч тенге, на 2023 год в сумме 17 423 тысяч тенге, на 2024 год в сумме 18 567 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2022 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 181 315 тысяч тенге.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 7С-33/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеуге 65 989,8 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 7С-33/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар төлеу 70 мың теңге сомасында есепке алынсын.
8. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 21 735 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер, тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес есепке алынсын.
10. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер, тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес есепке алынсын.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.03.2022 № 7С-21/4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер 10 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
Ескерту. Шешім 10-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.03.2022 № 7С-21/4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 07.12.2022 № 7С-33/2 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть в районном бюджете на 2022 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 65 989,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 07.12.2022 № 7С-33/2 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Учесть в районном бюджете на 2022 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 78,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 16.11.2022 № 7С-31/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 16.11.2022 № 7С-31/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Учесть в районном бюджете на 2022-2024 годы целевые трансферты из республиканского бюджета, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно.
10. Учесть в районном бюджете на 2022-2024 годы целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2022 № 7С-21/4 (вводится в действие с 01.01.2022).
10-1. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты за счет средств местного бюджета, согласно приложению 10.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2022 № 7С-21/4 (вводится в действие с 01.01.2022).

10-2. 2022 жылдың 1 қаңтарында қалыптасқан жағдай бойынша аудандық бюджетте 449 404 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары есепке алынсын.
Ескерту. Шешім 10-2-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.03.2022 № 7С-21/4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихатының хатшысы Г.Садвокасова
Шортанды аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы

10-2. Учесть в районном бюджете свободные остатки бюджетных средств в сумме 449 404 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2022 года.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-2 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2022 № 7С-21/4 (вводится в действие с 01.01.2022).
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Шортандинского районного маслихата Г.Садвокасова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного

2956
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2956
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2366,4
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
589,6
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5129,8
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
5129,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5129,8
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5129,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
375466
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
13694,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
13694,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13694,6
2
Әлеуметтiк көмек
276646
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
276646
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
132990
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43120,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31195,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
578,5
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
24839,2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43921,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
85125,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85125,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43969,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
283
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

2956
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2956
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2366,4
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
589,6
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5129,8
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
5129,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5129,8
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5129,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
375466
1
Социальное обеспечение
13694,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
13694,6
005
Государственная адресная социальная помощь
13694,6
2
Социальная помощь
276646
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
276646
002
Программа занятости
132990
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43120,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31195,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
578,5
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
24839,2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
43921,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
85125,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85125,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43969,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
283
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

11300
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
11300
13
Басқалар
23059
9
Басқалар
23059
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23059
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
23059
14
Борышқа қызмет көрсету
37411
1
Борышқа қызмет көрсету
37411
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37411
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
37411
15
Трансферттер
154015
1
Трансферттер
154015
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
154015
038
Субвенциялар
154015
IІІ. Таза бюджеттiк кредиттеу
0
Бюджеттік кредиттер
0
ІV. Қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Шортанды аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 7С-17/2 шешіміне
4 қосымша
2022 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 02.09.2022 № 7С-28/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
387767,5
оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
13537
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
21423
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
19850,6
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар тәжірибесіне
29886
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
1721
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттар ұсынуға
27984
қоғамдық жұмыстар
31756
"Күміс жас" жобасы бойынша өнімді жұмыспен қамтуды дамытуға
6806
"Бастапқы жұмыс орны" жобасы бойынша өнімді жұмыспен қамтуды дамытуға
4537
стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтарының, мемлекеттік ұйымдарының жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
18254
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
55665,9
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына ламазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге

11300
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально-значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
11300
13
Прочие
23059
9
Прочие
23059
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23059
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
23059
14
Обслуживание долга
37411
1
Обслуживание долга
37411
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37411
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
37411
15
Трансферты
154015
1
Трансферты
154015
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
154015
038
Субвенции
154015
IІІ. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 4 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-17/2
от 22 декабря 2021 года
Целевые трансферты из республиканского бюджета на 2022 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 16.11.2022 № 7С-31/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
384977,2
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи
11617
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21423
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
19618,1
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
29886
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
1721
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
27984
общественные работы
31756
на развитие продуктивной занятости по проекту "Серебряный возраст"
6806
на развитие продуктивной занятости по проекту "Первое рабочее место"
4537
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико- социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
18254
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
56704,2
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений

18316
Ақмола облысы Шортанды ауданы Бозайғыр ауылдық округі Ключи ауылының кірме жолын күрделі жөндеуге
135474
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға
2557
Шортанды аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 7С-17/2 шешіміне
5 қосымша
2023 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымшаға өзгеріс - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.03.2022 № 7С-21/4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың тенге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
234519
оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
234519
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
314391
оның ішінде:
Ақмола облысы Шортанды ауданы Егемен ауылы - Гуляй Поле ауылында сумен жабдықтаудың таратушы желілерін реконструкциялауға
314391
Шортанды аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 7С-17/2 шешіміне
6 қосымша
2024 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымшаға өзгеріс - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.03.2022 № 7С-21/4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың тенге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
363925
оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
363925
Шортанды аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы

18316
на капитальный ремонт подъездной дороги в селе Ключи сельского округа Бозайгыр Шортандинского района Акмолинской области
135474
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
880,9
Приложение 5 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-17/2
от 22 декабря 2021 года
Целевые трансферты из республиканского бюджета на 2023 год
Сноска. В приложение 5 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется, решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2022 № 7С-21/4 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
234519
в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
234519
Целевые трансферты на развитие
314391
в том числе:
на реконструкцию разводящих сетей водоснабжения в селе Егемен – селе Гуляй Поле Шортандинского района Акмолинской области
314391
Приложение 6 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-17/2
от 22 декабря 2021 года
Целевые трансферты из республиканского бюджета на 2024 год
Сноска. В приложение 6 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется, решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2022 № 7С-21/4 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
363925
в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
363925
Приложение 7 к решению
Шортандинского районного

№ 7С-17/2 шешіміне
7 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 7С-33/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
858683,1
оның ішінде:
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды іске асыруға
4153
қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) шығындарын өтеу бойынша субсидиялауға

маслихата № 7С-17/2
от 22 декабря 2021 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2022 год
Сноска. Приложение 7 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 07.12.2022 № 7С-33/2 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
858683,1
в том числе:
на реализацию краткосрочного профессионального обучения
4153
на субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов

1784
"Алғашқы жұмыс орны" жобасы бойынша нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
1103
"Ұрпақтар келісім шарты" жобасы бойынша нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
230
халықты жұмыспен қамту Орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
12658
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
43120,8
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
4482,1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
27828,2
спорт объектілерін жөндеуге
15000,1
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
265430,3
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жөндеуге
99162,7
көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
2755,1
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1608
Ұлы отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
306,9
бюджетті жоспарлау модулінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге

1784
на развитие продуктивной занятости по проекту "Первое рабочее место"
1103
на развитие продуктивной занятости по проекту "Контракт поколений"
230
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
12658
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
43120,8
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов
4482,1
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
27828,2
на ремонт объектов спорта
15000,1
на развитие жилищно-коммунального хозяйства
265430,3
на ремонт системы водоснабжения и водоотведения
99162,7
на увеличение размера подъемного пособия
2755,1
на оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
1608
на единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию Дня Победы в Великой Отечественной войне
306,9
на внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета

750
жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
371320,9
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
6990
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
106009,8
оның ішінде:
Шортанды ауданы Жолымбет кентінің шаруашылық-ауыз су мақсатындағы су жинау құрылыстарында суды тазалауға арналған қондырғы салу жұмыс жобасы бойынша

750
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
371320,9
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
6990
Целевые трансферты на развитие
106009,8
в том числе:
строительство установки для очистки воды на водозаборных сооружениях хозяйственно-питьевого назначения поселка Жолымбет Шортандинского района

50000
Шортанды ауданы әкімдігінің жанындағы "Шортанды Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайтуға
56009,8
Шортанды аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 7С-17/2 шешіміне
8 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 8-қосымшаға өзгеріс - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.03.2022 № 7С-21/4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың тенге
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
25000
оның ішінде:
Ақмола облысы Шортанды ауданы Егемен ауылы - Гуляй Поле ауылында сумен жабдықтаудың таратушы желілерін реконструкциялауға
25000
Шортанды аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 7С-17/2 шешіміне
9 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 9-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.03.2022 № 7С-21/4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
200000
оның ішінде:
Шортанды ауданы Бойзағыр аулында мал қорымын салу ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізумен қайталама қолдану жобасын байлау
200000
Шортанды аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы

50000
на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Шортанды Су" при акимате Шортандинского района
56009,8
Приложение 8 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-17/2
от 22 декабря 2021 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2023 год
Сноска. В приложение 8 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется, решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2022 № 7С-21/4 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые трансферты на развитие
25000
в том числе:
на реконструкцию разводящих сетей водоснабжения в селе Егемен – селе Гуляй Поле Шортандинского района Акмолинской области
25000
Приложение 9 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-17/2
от 22 декабря 2021 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2024 год
Сноска. Решение дополнено приложением 9 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2022 № 7С-21/4 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые трансферты на развитие
200000
в том числе:
привязка проекта повторного применения с проведением комплексной вневедомственной экспертизы, строительство скотомогильников в селе Бозайгыр Шортандинского района
200000
Приложение 10 к решению
Шортандинского районного

№ 7С-17/2 шешіміне
10 қосымша
2022 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 10-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.03.2022 № 7С-21/4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 02.09.2022 № 7С-28/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
191460
оның ішінде:
Раевка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға

маслихата № 7С-17/2
от 22 декабря 2021 года
Целевые трансферты за счет средств местного бюджета на 2022 год
Сноска. Решение дополнено приложением 10 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2022 № 7С-21/4 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 16.11.2022 № 7С-31/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
211350,7
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Раевского сельского округа