Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 2 тамыздағы № 455 "Ақтөбе облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2021 жылғы 22 қазандағы № 72 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 5 қарашада № 25017 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. Облыстық мәслихаттың "Ақтөбе облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" 2019 жылғы 2 тамыздағы № 455 (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6330 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың хатшысы А. Нугманов
Облыстық мәслихаттың 2021 жылғы 22 қазандағы № 72 шешіміне қосымша
Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 2 тамыздағы № 455 шешіміне қосымша
Ақтөбе облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері және алушылар санаттарының тізбесі
1. Ипотекалық тұрғын үй қарыздарын пайдалана отырып, азаматтардың тұрғын үйді меншігіне алу құқығын іске асыру үшін Ақтөбе облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері:
1) әлеуметтік көмек түріндегі бастапқы жарна сомасының 90% мөлшерінде, бірақ 1,5 миллион (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде;
2) әлеуметтік қолдау түріндегі бастапқы жарна сомасының 90% мөлшерінде, бірақ 1,5 миллион (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде айқындалсын.
Тұрғын үй сертификатының сомасы әрбір алушы үшін 1,5 миллион (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын бірыңғай мөлшерде айқындалады.
2. Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі:
1) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 68-бабының 3), 9) және 11) тармақшаларымен айқындалған халықтың әлеуметтік жағынан осал топтары;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 29 наурыздағы № 154 "Еңбек ресурстарын болжамдаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18445 тіркелген) бұйрығына сәйкес құрылатын еңбек ресурстарының болжамы есебімен, еңбек және жұмыспен қамту статистикасы бойынша статистикалық байқауларды талдау негізінде, денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт, әлеуметтік қорғау салаларындағы сұранысқа ие мамандар.

О внесении изменения в решение областного маслихата от 2 августа 2019 года № 455 "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Актюбинской области"
Решение маслихата Актюбинской области от 22 октября 2021 года № 72. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 ноября 2021 года № 25017
РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Актюбинской области" от 2 августа 2019 года № 455 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6330) следующее изменение:
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь областного маслихата А. Нугманов
Приложение к решению областного маслихата от 22 октября 2021 года № 72
Приложение к решению областного маслихата от 2 августа 2019 года № 455
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Актюбинской области
1. Для реализации права приобретения гражданами жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа, определить размер жилищных сертификатов по Актюбинской области:
1) 90% от суммы первоначального взноса, но не более 1,5 миллиона (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной помощи;
2) 90% от суммы первоначального взноса, но не более 1,5 миллиона (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Сумма жилищного сертификата определяется в едином размере не более 1,5 миллиона (одного миллиона пятсот тысяч) тенге для каждого получателя.
2. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов:
1) категории социально-уязвимых слоев населения, определенных подпунктами 3), 9) и 11) статьи 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
2) востребованные специалисты в отрасли здравоохранения, образования, культуры, спорта, сферы социальной защиты, на основе анализа статистических наблюдений по статистике труда и занятости, с учетом прогноза трудовых ресурсов, формируемых согласно Приказу Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 марта 2019 года № 154 "Об утверждении Правил формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18445).