2022-2024 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 109 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 23 желтоқсанда № 25944 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 576 714,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 904 080 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 114 276 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 15 662 мың теңге;
трансферттер түсімі - 9 542 696,1 мың теңге;
2) шығындар – 12 132 077,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 271 329,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 382 597,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 111 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 68 184 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 68 184 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 894 876,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 894 876,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 382 597,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 111 268 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары–623 547,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 239 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте бөлінген салықтардан түскен жалпы сомасы мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 100 %;
2) әлеуметтік салық бойынша 100 %;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100 %;
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке функциялардың өзгеруіне байланысты ысыраптарды өтеуге 3 773 814 мың теңге трансферттер ескерілсін.
Облыстық бюджетке функциялардың өзгеруіне байланысты ысыраптарды өтеу трансферттері аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының (әрі қарай – Заңы) 9 - бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:

Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2022-2024 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 15 декабря 2021 года № 109. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2021 года № 25944. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 11 576 714,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 904 080 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 114 276 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 662 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 542 696,1 тысяч тенге;
2) затраты - 12 132 077,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 271 329,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 382 597,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 111 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 68 184 тенге:
приобретение финансовых активов - 68 184 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 894 876,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 894 876,6 тысяч тенге:
поступление займов – 382 597,5 тысяч тенге;
погашение займов – 111 268 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 623 547,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2022 № 239 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить в районном бюджете на 2022 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 100 %;
2) по социальному налогу 100 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 100 %.
3. Учесть в районном бюджете на 2022 год трансферты на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением функций в сумме 3 773 814 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением функций определяется на основании постановления акимата района.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 - 2024 годы" (далее – Закон) установлено:

2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 60 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 063 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 36 018 теңге.
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 37 389 теңге.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 02.06.2022 № 170 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі 4 535 000 мың теңге сомасында көзделді.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 514 248 мың теңге сомасында ескерілсін:
Алға қаласына – 81 734 мың теңге;
Маржанбұлақ ауылдық округіне – 57 013 мың теңге;
Бестамақ ауылдық округіне – 46 313 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 47 305 мың теңге;
Ақай ауылдық округіне – 28 816 мың теңге;
Бесқоспа ауылдық округіне – 31 322 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 26 252 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округіне – 32 077 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округіне – 38 164 мың теңге;
Қарақобда ауылдық округіне – 28 816 мың теңге;
Сарықобда ауылдық округіне – 28 998 мың теңге;
Тоқмансай ауылдық округіне – 28 744 мың теңге;
Үшқұдық ауылдық округіне – 38 694 мың теңге;
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Ұлттық қордан және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
5) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;

с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге.
с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 02.06.2022 № 170 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме 4 535 000 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме 514 248 тысяч тенге:
городу Алга – 81 734 тысяч тенге;
Маржанбулакскому сельскому округу – 57 013 тысяч тенге;
Бестамакскому сельскому округу – 46 313 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 47 305 тысяч тенге;
Акайскому сельскому округу – 28 816 тысяч тенге;
Бескоспинскому сельскому округу – 31 322 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу – 26 252 тысяч тенге;
Карагашскому сельскому округу – 32 077 тысяч тенге;
Каракудыкскому сельскому округу – 38 164 тысяч тенге;
Карахобдинскому сельскому округу – 28 816 тысяч тенге;
Сарыхобдинскому сельскому округу – 28 998 тысяч тенге;
Токмансайскому сельскому округу – 28 744 тысяч тенге;
Ушкудыкскому сельскому округу – 38 694 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального фонда и республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
4) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
5) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
6) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

7) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
8) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
9) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
10) нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
11) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
12) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға;
13) "Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының атуы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
14) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
15) мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 02.09.2022 № 193 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
2) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 02.06.2022 № 170 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
3) шақырту пунктіне автокөлік сатып алуға;
4) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
5) қосалқы компенсаторлық құралдарға;
6) арнаулы жүріп-тұру құралдарына
7) протездік-ортопедиялық құралдарға;
8) санаторлы-курорттық емдеуге;
9) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді – мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
10) нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
11) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
12) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға;

7) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
8) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
9) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
10) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
11) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
12) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
13) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
14) на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
15) на повышение эффективности деятельности депутатов маслихата.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 02.09.2022 № 193 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление кредитов из республиканского бюджета:
1) на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
2) на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 02.06.2022 № 170 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
3) на приобретение автотранспорта для призывного пункта;
4) на содействие занятости населения;
5) на вспомогательные компенсаторные средства;
6) на специальные средства передвижения;
7) на протезно-ортопедические средства;
8) на санаторно-курортное лечение;
9) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
10) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
11) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
12) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;

13) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға;
14) спорт объектілерін дамытуға;
15) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 02.06.2022 № 170 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

13) на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
14) на развитие объектов спорта;
15) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 02.06.2022 № 170 (вводится в действие с 01.01.2022).

407 794
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 025
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 837
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
135 996
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
24 117
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
18 350,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар мұқтаж адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар мұқтаж адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар мұқтаж адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
183 524
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42 005
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
85 437
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85 437
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 573
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
52 364
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 240 059,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
779 062,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 086,9
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5 586,9
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
12 500
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
2 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
758 975,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
89 121,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
669 854
2
Коммуналдық шаруашылық
1 450 135,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
216 751,9
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

407 794
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 025
006
Оказание жилищной помощи
3 837
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
135 996
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
24 117
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лицам с инвалидностью
18 350,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
183 524
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42 005
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
85 437
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85 437
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30 573
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 364
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 240 059,5
1
Жилищное хозяйство
779 062,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 086,9
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 586,9
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
12 500
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
2 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
758 975,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
89 121,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
669 854
2
Коммунальное хозяйство
1 450 135,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
216 751,9
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

79 852,2
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 203,2
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
58 649
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
66 565
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
66 565
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
16 525
099
Мамандардың әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
16 525
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
50 040
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 040
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 070
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 070
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
55 070
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43 507
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 563
12
Көлік және коммуникация
1 215 793
1
Автомобиль көлігі
1 215 793
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 215 793
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
57 495
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
76 042
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 082 256
13
Басқалар
557 317,9
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
1 000
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
1 000
012
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
1 000
9
Басқалар
556 317,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
231 194,9
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

79 852,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
21 203,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
58 649
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
66 565
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
66 565
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
16 525
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
16 525
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
50 040
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
50 040
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 070
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 070
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
55 070
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
43 507
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 000
015
Капитальные расходы государственного органа
9 563
12
Транспорт и коммуникации
1 215 793
1
Автомобильный транспорт
1 215 793
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 215 793
022
Развитие транспортной инфраструктуры
57 495
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
76 042
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 082 256
13
Прочие
557 317,9
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1 000
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
1 000
012
Поддержка предпринимательской деятельности
1 000
9
Прочие
556 317,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
231 194,9
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

4 000
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
3 000
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
1 000
3
Ақпараттық кеңістік
66 639
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
61 639
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
60 739
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
900
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
60 057
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
39 026
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 244
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
16 782
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
21 031
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 031
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
71 470
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
71 470
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
24 148
099
Мамандардың әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24 148
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
47 322
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 322
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31 043
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31 043
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31 043
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

4 000
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 000
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
1 000
3
Информационное пространство
66 639
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
5 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
61 639
006
Функционирование районных (городских) библиотек
60 739
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстан
900
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
60 057
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
39 026
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
22 244
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
16 782
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
21 031
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
18 031
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
71 470
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
71 470
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
24 148
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24 148
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
47 322
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
47 322
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31 043
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31 043
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31 043
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

26 226
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
26 226
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 226
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
20 413
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 413
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 413
02
Қорғаныс
55 455
1
Әскери мұқтаждар
6 720
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 720
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 720
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
48 735
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
48 735
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 076
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
44 659
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
389 827
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
20 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20 000
2
Әлеуметтік көмек
327 407
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
327 407
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
80 073
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 926
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 837
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
122 592
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
14 249
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
67 374
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30 356
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

26 226
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
26 226
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
26 226
9
Прочие государственные услуги общего характера
20 413
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 413
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
20 413
02
Оборона
55 455
1
Военные нужды
6 720
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 720
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 720
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
48 735
122
Аппарат акима района (города областного значения)
48 735
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 076
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
44 659
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
389 827
1
Социальное обеспечение
20 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20 000
005
Государственная адресная социальная помощь
20 000
2
Социальная помощь
327 407
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
327 407
002
Программа занятости
80 073
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 926
006
Оказание жилищной помощи
3 837
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
122 592
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14 249
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
67 374
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
30 356
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения