Аудандық мәслихаттың 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 359 "2021-2023 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2021 жылғы 2 қыркүйектегі № 52 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 7 қыркүйекте № 24270 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2021-2023 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7843 болып тіркелген) № 359 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 555 736,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 729 984 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –8 964 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 811 587,6 мың теңге;
2) шығындар – 5 811 124,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33 502 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –50 806 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –17 304 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -288 889,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 288 889,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 50 806 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 304,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 255 388,7 мың теңге.".
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 101 123 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға – 7 466 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 208 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 164 034 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың:үйде қызмет көрсету, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 10 053 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 22 917 мың теңге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 359 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 2 сентября 2021 года № 52. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 сентября 2021 года № 24270. Прекращено действие в связи с истечением срока
Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 359 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7843) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 555 736,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 729 984 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5 201 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 964 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4 811 587,6 тысяч тенге;
2) затраты – 5 811 124,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33 502 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 50 806 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 304 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -288 889,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 288 889,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 50 806 тысяч тенге;
погашение займов – 17 304,8 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 255 388,7 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета через областной бюджет:
101 123 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
7 466 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
208 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
164 034 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
10 053 тысячи тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости населения;
22 917 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;

халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға – 8 350 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға-246 186 мың теңге.".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 50 806 мың теңге.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 19 177 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 12 860 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға –12 300 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге –124 640 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыруға – 71 077,5 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 111 893 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға-27 353 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға- 97 048 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға -51 628 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға –8 274 мың теңге.".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 1 449 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 1 841 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 74 640 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға – 228 311,7 мың теңге;

8 350 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
246 186 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
50 806 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов."
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
19 177 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
12 860 тысяч тенге – на содействие занятости населения;
12 300 тысяч тенге – на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
124 640 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
71 077,5 тысяч тенге – на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения);
111 893 тысячи тенге- на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
27 353 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
97 048 тысяч тенге – на строительство жилья коммунального жилищного фонда;
51 628 тысяч тенге – на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
8 274 тысячи тенге –на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан.".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
1 449 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения:
1 841 тысяча тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
74 640 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
228 311,7 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов;

"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға-273 539 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыру жұмыстарының сметалық құжатын дайындауға -1 000 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеудің сметалық құжатын дайындауға- 2 458 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 13 505 мың теңге;

273 539 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
1 000 тысяча тенге -на разработку сметной документации работ по освещению улиц населенных пунктов;
2 458 тысяч тенге - на разработку сметной документации на средний ремонт автомобильных дорог;
13 505 тысяч тенге– на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;

25 177
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
37 098
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
47 131
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
31 568,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31 568,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 241
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
314
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 314,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 449
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
613 902,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
368 290
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
368 290
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
303 731
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
53 859
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
10 700
2
Коммуналдық шаруашылық
238 629,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
238 629,5
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
4 725,1
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
46 073,5
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
72 715,9
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
115 115
3
Елді- мекендерді көркейту
6 983
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 983
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
6 983
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
397 775,5
1
Мәдениет саласындағы қызмет
130 790,1
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

25 177
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
37 098
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
47 131
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
31 568,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31 568,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26 241
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
314
021
Капитальные расходы государственного органа
250
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 314,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 449
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
613 902,5
1
Жилищное хозяйство
368 290
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
368 290
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
303 731
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
53 859
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
10 700
2
Коммунальное хозяйство
238 629,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
238 629,5
013
Развитие коммунального хозяйства
4 725,1
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
46 073,5
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
72 715,9
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
115 115
3
Благоустройство населенных пунктов
6 983
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 983
025
Освещение улиц в населенных пунктах
6 983
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
397 775,5
1
Деятельность в области культуры
130 790,1
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

117 606
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
117 606
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 184,1
036
Мәдениет объектілерін дамыту
13 184,1
2
Спорт
8 259,3
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
6 932,9
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 464,9
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 468
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 326,4
021
Спорт объектілерін дамыту
1 326,4
3
Ақпараттық кеңiстiк
96 481
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
9 658
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
9 658
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
86 823
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
86 287
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
536
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
162 245,1
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
27 269
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 577
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
12 692
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
134 976,1
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 544,1
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 958
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
102 474
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
34 087
6
Жер қатынастары
21 892
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
21 892
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 447
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің, шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру

117 606
003
Поддержка культурно-досуговой работы
117 606
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 184,1
036
Развитие объектов культуры
13 184,1
2
Cпорт
8 259,3
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
6 932,9
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 464,9
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 468
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 326,4
021
Развитие объектов спорта
1 326,4
3
Информационное пространство
96 481
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
9 658
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
9 658
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
86 823
006
Функционирование районных (городских) библиотек
86 287
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
536
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
162 245,1
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
27 269
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
14 577
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
12 692
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
134 976,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
17 544,1
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 958
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
102 474
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
34 087
6
Земельные отношения
21 892
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
21 892
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
20 447
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел