Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 467 "2021-2023 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 11 қарашадағы № 83 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 қарашада № 25297 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 467 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7902 тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 170 679,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 479 143 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 782 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 8 104 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 665 650,2 мың теңге;
2) шығындар – 6 343 984,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 71 116,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 98 523,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27 407 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -244 422,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 244 422,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 98 523,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 27 407 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 173 305,6 теңге.".
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 54 502 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 52 000 мың теңге;
3) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 13 600 мың теңге;
4) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 6 401 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 9 364 мың теңге;
6) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 182 мың теңге;
7) еңбек нарығын дамытуға – 128 205 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2020 года № 467 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 11 ноября 2021 года № 83. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 ноября 2021 года № 25297. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 467 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7902) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 170 679,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 479 143 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 782 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 104 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 665 650,2 тысяч тенге;
2) затраты – 6 343 984,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 71 116,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 98 523,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27 407 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -244 422,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 244 422,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 98 523,5 тысяч тенге;
погашение займов – 27 407 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 173 305,6 тенге.".
Пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 54 502 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 52 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 13 600 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет детям;
4) 6 401 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
5) 9 364 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
6) 182 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
7) 128 205 тысяч тенге – на развитие рынка труда;

8) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 1 956 мың теңге;
9) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 24 761 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
6-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 219 110 мың теңге;
2) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 283 571 мың теңге;
3) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 12 497 мың теңге;
4) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алуға – 16 700 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 98 523,5 мың теңге.
Аталған бюджеттік кредиттердің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 42 200 мың теңге;
2) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 4 601 мың теңге;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 94 109 мың теңге;
4) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 22 215 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

8) 1 956 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
9) 24 761 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 6-1 изложить в новой редакции:
"6-1. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 219 110 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 283 571 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
3) 12 497 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
4) 16 700 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
98 523,5 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 42 200 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) 4 601 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
3) 94 109 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
4) 22 215 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 10 изложить в новой редакции:

"10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 240 214 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 17 031 мың теңге;
3) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 1 962 мың теңге;
4) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 13 038 мың теңге;
5) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 14 236 мың теңге;
6) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 31 935 мың теңге;
7) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 4 587 мың теңге;
8) ауданның коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға – 5 460,9 мың теңге;

"10. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 240 214 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 17 031 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 1 962 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
4) 13 038 тысяч тенге – на содействие занятости населения;
5) 14 236 тысяч тенге – на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
6) 31 935 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
7) 4 587 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
8) 5 460,9 тысяч тенге – на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов;

9) мәдениеттің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 21 441 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Займолдин
Ойыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 11 қарашадағы
№ 83 шешіміне қосымша

9) 21 441 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций культуры.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Уилского
районного маслихата
С. Займолдин
Приложение к решению Уилского районного маслихата от 11 ноября 2021 года № 83