Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2021 жылғы 26 ақпандағы № 75 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 26 ақпанда № 5894 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2022 жылғы 14 наурыздағы № 57 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 14.03.2022 № 57 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 1-тармағына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 тіркелген) сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін осы қаулының 1-қосымшаcына сәйкес бекітілсін.
1-1. Осы қаулының 1-1 қосымшасына сәйкес Алматы облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімі бекітілсін.
Ескерту. Қаулы 1-1 тармақпен толықтырылды – Алматы облысы әкімдігінің 23.12.2021 № 479 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес Алматы облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

Об утверждении объемов субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Постановление акимата Алматинской области от 26 февраля 2021 года № 75. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 26 февраля 2021 года № 5894. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 14 марта 2022 года № 57
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 14.03.2022 № 57 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18404), акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства согласно приложениям 1 к настоящему постановлению.
1-1. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Алматинской области согласно приложению 1-1 к настоящему постановлению.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 постановлением акимата Алматинской области от 23.12.2021 № 479 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Алматинской области согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Алматинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы қаулының Алматы облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында оның ресми жарияланғаннан кейін орналастыруын;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Алматы облысы әкімі аппаратының мемлекеттік-құқық бөліміне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алматинской области после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в государственно-правовой отдел аппарата акима Алматинской области сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің орынбасары С. Тұрдалиевке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Баталов
Алматы облысы әкімдігінің 2021 жылғы 26 ақпандағы № 75 қаулысына 1-қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы әкімдігінің 23.12.2021 № 479 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Р/с №
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
Субсидияланатын көлем (бас, килограмм, дана, балара ұясы)
Субсидиялар сомасы (теңге)
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
Бас/шағылыстыру маусымы

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Алматинской области С. Турдалиева.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Баталов
Приложение 1 к постановлению от 26 февраля 2021 года № 75 акимата Алматинской области
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления акимата Алматинской области от 23.12.2021 № 479 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Направления субсидирования
Единица измерения
Субсидируемый объем (голов, килограмм, штук, пчелиная семья)
Сумма субсидий
(тенге)
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
Голова/случной сезон

1) өтінім берген сәтте (24 айдан асқан сиыр мен құнажындардың) аналық басының 50 бастан кем емес болуы;
2) инфрақұрылымның сәйкестігіне арнайы комиссияның қорытындысын алған сүт-тауар фермалары;
3) өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі;
Ағымдағы жылдың 31 желтоқсанына
дейін
2
Ірі қара малдың аналық басы
бас
15 000
1) өтінім берген сәтте (24 айдан асқан сиыр мен құнажындардың) аналық басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі;
3
Қой малдың аналық басы
бас
2 500
1) өтінім берген сәтте (18 айдан асқан аналықтардың) аналық басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі;
4
Жылқының аналық басы
бас
10 000
1) өтінім берген сәтте (36 айдан асқан аналықтардың) аналық басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі
5
Түйелердің аналық басы
бас
10 000
1) өтінім берген сәтте (36 айдан асқан аналықтардың) меншікті басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі
Аббревиатуралардың жазылуы:
АЖБ – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор;
САТЖАҚ – селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры.
Алматы облысы әкімдігінің 2021 жылғы 26 ақпандағы № 75 қаулысына 2-қосымша
Алматы облысы әкімдігінің күштері жойылды деп танылатын кейбір қаулыларының тізбесі
1. Алматы облысы әкімдігінің "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" 2020 жылғы 11 наурыздағы № 92 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5434 тіркелген, 2020 жылдың 11 наурызында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) қаулысы.
2. Алматы облысы әкімдігінің "Алматы облысы әкімдігінің 2020 жылғы 11 наурыздағы "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" № 92 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2020 жылғы 17 маусымдағы № 251 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5545 тіркелген, 2020 жылдың 18 маусымында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) қаулысы.

1) наличие маточного поголовья (коров и нетелей старше 24 месяцев) на момент подачи заявки не менее 50 голов;
2) молочно-товарные фермы получивший заключение специальной комиссии на соответствие инфраструктуры;
3) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
до 31 декабря
текущего года
2
Маточное поголовье крупного рогатого скота
голова
15 000
1) наличие маточного поголовья коров и нетелей старше 24 месяцев на момент подачи заявки;
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
3
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
голова
2 500
1) наличие маточного поголовья на момент подачи заявки (маток старше 18 месяцев);
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
4
Маточное поголовье лошадей
голова
10 000
1) наличие маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст маточного поголовья старше 36 месяцев);
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
5
Маточное поголовье верблюдов
голова
10 000
1) наличие маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст маточного поголовья старше 36 месяцев);
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
Расшифровка аббревиатур:
ИСЖ – база данных по идентификации сельскохозяйственных животных;
ИБСПР – информационная база селекционной и племенной работы.
Приложение 2 к постановлению акимата Алматинской области от 26 февраля 2021 года № 75
Перечень некоторых постановлений акимата Алматинской области признаваемых утратившими силу
1. Постановление акимата Алматинской области "Об утверждении объемов субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" от 11 марта 2020 года № 92 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5434, опубликован 11 марта 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
2. Постановление акимата Алматинской области "О внесении изменений и дополнения в постановление акимата Алматинской области от 11 марта 2020 года № 92 "Об утверждении объемов субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" от 17 июня 2020 года № 251 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5545, опубликован 18 июня 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

3. Алматы облысы әкімдігінің "Алматы облысы әкімдігінің 2020 жылғы 11 наурыздағы "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" № 92 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2020 жылғы 18 қыркүйектегі № 346 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5664 тіркелген, 2020 жылдың 22 қыркүйегінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) қаулысы.
4. Алматы облысы әкімдігінің "Алматы облысы әкімдігінің 2020 жылғы 11 наурыздағы № 92 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 520 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5839 тіркелген, 2020 жылдың 28 желтоқсанында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) қаулысы.

3. Постановление акимата Алматинской области "О внесении изменений и дополнения в постановление акимата Алматинской области от 11 марта 2020 года № 92 "Об утверждении объемов субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" от 18 сентября 2020 года № 346 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5664, опубликован 22 сентября 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
4. Постановление акимата Алматинской области "О внесении изменений в постановление акимата Алматинской области от 11 марта 2020 года № 92 "Об утверждении объемов субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" от 25 декабря 2020 года № 520 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5839, опубликован 28 декабря 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).