Қапшағай қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-51 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 31 желтоқсанда № 26320 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қапшағай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 27 322 042 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 22 494 522 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 17 061 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 160 000 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 650 459 мың теңге;
2)шығындар 29 882 519 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу 6 026 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 13 784 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 7 758 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 566 503 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 566 503 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 657 234 мың теңге;
қарыздарды өтеу 491 829 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 401 098 мың теңге;
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 14.12.2022 № 34-96 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қонаев қаласы әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 389 665 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 14.12.2022 № 34-96 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2022 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округтер бюджеттеріне 7 026 мың теңге республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар көлемдері көзделсін, оның ішінде:
1) Заречный ауылдық округіне 3 563 мың теңге;

О бюджете города Капшагай на 2022-2024 годы
Решение Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 28 декабря 2021 года № 17-51. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2021 года № 26320.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Капшагайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2022-2024 годы согласно приложениям приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1)доходы 27 322 042 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 22 494 522 тысячи тенге;
неналоговые поступления 17 061 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 160 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 650 459 тысяч тенге;
2)затраты 29 882 519 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование 6 026 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 13 784 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 7 758 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета (-) 2 566 503 тысячи тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 566 503 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 657 234 тысячи тенге;
погашение займов 491 829 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 401 098 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Конаев Алматинской области от 14.12.2022 № 34-96 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить резерв акимата города Қонаев на 2022 год в сумме 389 665 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Конаев Алматинской области от 14.12.2022 № 34-96 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Предусмотреть в бюджете города на 2022 год объемы бюджетных субвенций из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера бюджетам сельских округов в сумме 7 026 тысяч тенге, в том числе:
1) Заречному сельскому округу 3 563 тысячи тенге;

2) Шенгелді ауылдық округіне 3 463 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендерді көркейтуге, көшелерді жарықтандыруға;
ауылдық округ әкімдері аппараттарының қызметтерін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қапшағай қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

2) Шенгельдинскому сельскому округу 3 463 тысячи тенге.
4. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
благоустройство, освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение деятельности акимов сельских округов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата города Капшагай.

5. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Қапшағай қалалық маслихатының хатшысы С. Нурсолтанова
2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-51 шешіміне 1 қосымша
Қапшағай қаласының 2022 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 27.12.2022 № 35-99 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Капшагайского
городского маслихата С. Нурсолтанова
Приложение 1 к решению от 28 декабря 2021 года № 17-51
Бюджет города Капшагай на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Конаев Алматинской области от 27.12.2022 № 35-99 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

51 865
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 691
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
74 828
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
111 836
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51 364
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
72 366
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
72 366
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
212 173
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
212 173
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
203 906
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
346
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 921
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 874 624
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 853 752
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 355 466
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
813 450
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
542 016
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
498 286
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
20 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
476 306
005
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
1 980
2
Коммуналдық шаруашылық
691 100
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
691 100
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
691 100
3
Елді-мекендерді көркейту
9 329 772

51 865
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 691
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74 828
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
111 836
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51 364
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
72 366
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
72 366
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
212 173
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
212 173
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
203 906
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
346
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 921
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 874 624
1
Жилищное хозяйство
1 853 752
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 355 466
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
813 450
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
542 016
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
498 286
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
20 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
476 306
005
Снос аварийного и ветхого жилья
1 980
2
Коммунальное хозяйство
691 100
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
691 100
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
691 100
3
Благоустройство населенных пунктов
9 329 772

224 667
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
224 667
2
Әлеуметтiк көмек
638 171
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
558 387
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
141 492
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 160
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 051
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
74 832
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 593
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
66 818
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
209 845
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51 596
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
79 784
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
79 784
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
87 324
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56 824
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 547
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 198
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 079
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
30 500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
30 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

224 667
005
Государственная адресная социальная помощь
224 667
2
Социальная помощь
638 171
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
558 387
002
Программа занятости
141 492
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 160
006
Оказание жилищной помощи
4 051
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
74 832
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 593
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
66 818
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
209 845
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51 596
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
79 784
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
79 784
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
87 324
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56 824
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 547
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 198
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7 079
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
30 500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
30 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство