Текелі қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Текелі қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 12-61 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 13 қаңтарда № 26468 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 6-тармағымен.
ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 5 560 530 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 144 062 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 16 212 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 35 180 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 365 076 мың теңге;
2)шығындар 5 727 326 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу 1 916 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 3 171 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 1 255 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 29 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 29 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профицитi) (-) 197 712 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 197 712 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 3 171 мың теңге;
қарыздарды өтеу 31 853 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 226 394 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 12.12.2022 № 22-114 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған қала бюджетінен Рудничный ауылдық округіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 27 988 мың теңге сомасында көзделсін.
3. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 25 524 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2022 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округ бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округ бюджетіне бөлу Текелі қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

О бюджете города Текели на 2022-2024 годы
Решение Текелийского городского маслихата Алматинской области от 28 декабря 2021 года № 12-61. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 января 2022 года № 26468.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1)доходы 5 560 530 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 144 062 тысячи тенге;
неналоговые поступления 16 212 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 35 180 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 365 076 тысяч тенге;
2)затраты 5 727 326 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование 1 916 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 3 171 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов 1 255 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами 29 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 29 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета (-) 197 712 тысячи тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 197 712 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 3 171 тысяча тенге;
погашение займов 31 853 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 226 394 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Текелийского городского маслихата области Жетісу от 12.12.2022 № 22-114 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в бюджете города на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из городского бюджета в Рудничный сельский округ в сумме 27 988 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2022 год в сумме 25 524 тысячи тенге.
4. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельского округа, в том числе на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог.
Распределение указанных трансфертов бюджету сельского округа определяется на основании постановления акимата города Текели.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Текелі қалалық мәслихатының "Бюджет және экономика мәселесі бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Текелі қалалық мәслихатының хатшысы Н. Калиновский
Текелі қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы "Текелі қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 12-61 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған қала бюджеті

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Текелийского городского маслихата "По вопросам бюджета и экономики".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Текелийского городского маслихата Н. Калиновский
Приложение 1 к решению Текелийского городского маслихата от 28 декабря 2021 года № 12-61 "О бюджете города Текели на 2022-2024 годы"
Бюджет города на 2022 год

26 205
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 112
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
79 792
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
83 365
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37 627
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9 972
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
9 972
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
51 040
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51 040
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 585
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 667
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
367
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
6 421
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 407 531
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 030 202
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
652 622
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
575 063
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
77 559
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
377 580
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
375 840
005
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
185
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
1 169
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
386
2
Коммуналдық шаруашылық
130 975
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

26 205
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 112
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
79 792
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
83 365
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37 627
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
9 972
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
9 972
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
51 040
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51 040
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42 585
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 667
021
Капитальные расходы государственного органа
367
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 421
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 407 531
1
Жилищное хозяйство
1 030 202
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
652 622
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
575 063
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
77 559
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
377 580
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
375 840
005
Снос аварийного и ветхого жилья
185
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
1 169
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
386
2
Коммунальное хозяйство
130 975
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

16 091
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
13 172
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2 919
3
Ақпараттық кеңiстiк
40 987
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
14 274
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
14 274
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
26 713
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
25 532
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 181
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
53 055
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
30 383
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 383
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
22 672
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 672
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2 630 000
1
Отын және энергетика
2 630 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 630 000
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
2 630 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
30 480
1
Ауыл шаруашылығы
28 248
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
28 248
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 248
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
2 232
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 232
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
2 232
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24 229
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24 229
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
24 229
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

16 091
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
13 172
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2 919
3
Информационное пространство
40 987
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14 274
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
14 274
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
26 713
006
Функционирование районных (городских) библиотек
25 532
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 181
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
53 055
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
30 383
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
30 383
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
22 672
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
22 672
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2 630 000
1
Топливо и энергетика
2 630 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 630 000
019
Развитие теплоэнергетической системы
2 630 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
30 480
1
Сельское хозяйство
28 248
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
28 248
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
28 248
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
2 232
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 232
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
2 232
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24 229
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24 229
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
24 229
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне